Skocz do zawartości

psychop

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez psychop

  1. Manual mowi ze ten blad wyswietla sie w przypadku uszkodzenia jednego z czujnikow, obecnosci jednego kola bez czujnika RDC albo przewozenia w samochodzie innych kol z czujnikami (co poewnie odpada w Twoim przypadku), Zrob diagnostyke systemu bedzie widac ktore kolo przestaje "gadac" do systemu
  2. Nie sadze zeby w Europie komukolwiek sie to udalo. jesli chodzi o gwarancje i good will Europa i US to dwa zupelnie rozne swiaty.
  3. psychop odpowiedział(a) na carnet temat w E39
    Inspekcja, to inspekcja, a zegarek, to zegarek (czyli inspekcja czasowa) - to nie to samo ... W takim razie ja nie wiem. Ale poszukam jeszcze, moze znajde.
  4. psychop odpowiedział(a) na carnet temat w E39
    No to ja Was sprawdzę 8) :lol: - a jak się kasuje "zegarek" (inspekcję czasową) ? Ciekawe, że na jakieś powiedzmy 20-30 pytań o kasowanie Oil Service lub Inspection (na które właśnie powiedziałem sobie, ze nie będę reagował, bo to walka z wiatrakami), ani raz nie padło o kasowanie czasówki. pisze jak wol przeciez 3-10 sekund kasujesz olej, a 10+ inspection czyli zegarek.
  5. psychop odpowiedział(a) na carnet temat w E39
    piny 7 i 19 w zlaczu diagnostycznym zwarcie na 3+ sekund - reset OIL SERVICE zwarcie na 10+ sekund - reset INSPECTION
  6. Z deska bym nie kombinowal. Prawidlowo zamocowana deska rozdzielcza ze wzmocnieniem jest (pomimo pozorow, ze jest "miekka!") istotnym elementem zapewniajacym bezpieczenstwo wypadkowe i sztywnosc przedniej czesci nadwozia.
  7. Dla silnikow definiuje sie zazwyczaj dwie predkosci graniczne - najwyzsza predkosc obrotowa nie zagrazajaca uszkodzeniu silnika przy eksploatacji ciaglej, ktora mozna przekraczac tylko krotkotrwale (to zalezy juz od producenta ale zazwyczaj czasy nei przekraczaja kilku-kilkunastu sekund ze wzgledu na pojawiajacy sie najczesciej deficyt ukladu smarowania oraz chlodzenia - pompy powyzej pewnej granicy nie zwiekszaja ilosci tloczonego plynu pomimo zwiekszania ich predkosci obr). Przekroczenie drugiej wartosci nie jest dopuszczalne i zazwyczaj jest to wlasnie wartosc na ktora programowany jest limiter w silniku z elektronicznym wtryskiem. Oczywiscie we wszytko sa wliczone jeszcze rezerwy na bledy eksploatacji, niewlasciwe paliwo, slaba jakosc oleju, wysokie temperatury otoczenia, etc. Tak wiec "dojechanie" do ogranicznika teoretycznie nie powinno zakonczyc sie jakas tragedia. W praktyce jesli silnik jest juz zuzyty, to zdarzyc moze sie wszystko.
  8. psychop odpowiedział(a) na bzuwen temat w E34
    Jesli sie nie zalacza to mozliwe sa dwie glowne przyczyny - - uszkodzenie sprzegla elektromagnetycznego lub brak napiecia w obwodzie ktory je zasila - za niskie cisnienie czynnika chlodniczego - w obwodzie jest switch ktory ponizej pewnego cisnienia nie uruchomi ukladu ze wzgledu na ochrone sprezarki.
  9. Przeciez to latwo mozna wyczuc, dobij na 1. lub 2. dokad wlezie, jesli to automat to przy kickdownie zmiana biegu na wyzszy stanie sie dokladnie na ograniczniku, jesli to manual to odetnie paliwo.
  10. psychop odpowiedział(a) na Os_ temat w E39
    kiedys merolki robily tam zloty - patrz, a ja zupelnie zapomnialem o tym miejscu. jak wroce dzis wieczore z czestochowy to tam podjade
  11. Oni tam maja jakas manie nie odlaczania baterii. W mercedesie facet probowal mi wmowic ze odpiecie zasilania od sieci pokladowej to jakis totalny disaster, i ze zmieniajac akumulator najlepiej podlaczyc rownolegle jakas nieduza bateryjke zeby system nie tracil ani na sekunde zasilania. Ale wydaje mi sie ze to legendy szerzone przez elektrykow-szamanow, bo w zadnych dokumentach serwisowych (a czytam je od paru ladnych lat) nie natrafilem na jakies przeciwwskazania tego typu. Adaptacja adaptacja, ale od tego nic sie nie moze zepsuc przeciez.
  12. W wiekszosci aut jest to niedozwolone i proponowal bym nie probowac w bmw. Co prawda wiekszosc skrzyn biegow posiada takie czy inne zabezpieczenia przed glupota uzytkownika (nawet stare skrzynie maja hydrauliczne blokady, dlatego w mercedesie nie zostalem zabity odlamkami rozpadajacej sie skrzyni kiedy to wrzucilem wsteczny..:) a nowe elektronicznie uniemozliwiaja przelaczenie biegu jesli pojazd jedzie, ale lepiej nie probowac.
  13. U mnie (toczylem sie jakies 2-3km/h) bylo slychac kilkukrotne przeskoczenie zapadki po czym samochod stanal - szczesliwie przezyla.
  14. To prawda. Aczkolwiek zdarzylo mi sie dwukrotnie (w mercedesie i w bmw tez) wrzucic P przy toczacym sie aucie i szczesliwie nie polamalem zapadek. Aczkolwiek nikomu tego nie zycze i wkladanie P przy calkowicie zatrzymanym aucie to rzecz podstawowa.
  15. Ja w moim 124 scigajac sie kiedys z Accordem wrzucilem przy 160km/h....bieg wsteczny. Skrzynia byla starego typu, z hydrauliczno-podcisnienowym sterowaniem, ale mimo koszmarnych objawow dzwiekowych (silnik strasznie zawyl) ogolnie nic sie nie stalo.
  16. Jezdze od wczoraj i wszystko jest juz ok - nic nie cieknie, musialem tylko dolac jeszcze troche plynu bo po dluzszej jezdzie poziom w zbiorniczku jeszcze troche opadl. Prawdopodobnie mimo procedury odpowietrzania byl jeszcze gdzies jakis "bąbel" ktory cisnienie plynu w koncu przepchnelo i musialem z 2 cm uzupelnic. Jednak zagladanie co pare dni pod maske ma sens :)
  17. CO SIE MOŻE POPITOLIĆ JA TEGO NIE ROZUMIEM... ktoś wymyślił bzdurną teorię i wszyscy powtarzają. Akurat tak sie składa że miałem ostatatnio probelmy z elektryką i byłem w ASO pytałem i oni to potwierdzili, może ni chodzi o to że sie kompowi cos popitoli ale chodzi o to aby złapał dobre ustawienia a jak sie od razu zacznie wkrecac to może sobie coś źle poustawiać... no chyba że to oni wymyślili tą bajkę :roll: potwierdził mi to także mój znajomy który ma duże doświadczenie z tymi samochodami... ponadto sporo osób na tym forum również tak twierdzi wiec jesli to bajko to bardzo popularna a przecież poczekać po odpaleniu kilkanaście minut to nie jest taki wielki klopot i albo bedzie lepiej albo tak samo jak byś od razu zaczał jeździć nie ? Nie wiem jak jest w komputerze od E34, ale najgorszy wariant jaki moze sie stac po odpieciu komputera, to utrata wartosci adaptacyjnych ktore komputer sobie gromadzi. Niektore auta traca je po odpieciu baterii, inne nie. Jesli zostana utracone, to nic szczegolnego sie nie stanie poza tym, ze samochod moze przez chwile mniej optymalnie ustawiac sklad mieszanki, wyprzedzenia zaplonu, etc. Ale korekty wprowadzane przez dlugookresowa adaptacje sa na tyle niewielkie, ze malo kto w ogole to zauwazy. Prawidlowe zebranie danych do adaptacji obejmuje dwa etapy - pierwszy to pozostawienie silnika na biegu jalowym przez 10-15 minut, drugi to jazda z jak najbardizej zroznicowanymi predkosciami i na roznych przelozeniach - rozne predkosci obrotowe silnika. Ogolnie mozna nie robic nic, bo po jakims czasie w trakcie normalnej jazdy komputer predzej czy pozniej i tak zlapie jakas adaptacje.
  18. psychop odpowiedział(a) na sybir temat w E36
    Oczywiscie. Koles ktory akurat mi robil modul do Vectry bardzo ladnie wyczyscil tez pamiec wszystkich usterek wiec musialem pameitac zeby przed wlaczeniem zasilania miec podpiete wszystkie napinacze, pasy, poduszki, czujniki - zeby znow nie zaswiecic sobie lampki. Zadzialalo jak magiczne zaklecie:)
  19. psychop odpowiedział(a) na bastan temat w E34
    ...w kazdym razie na pewno nie wyleje do sciekow - jak juz kompletnie nie bede mial pomyslu co z tym zrobic to wywioze do rodziny na wioche, tam czasami potrafia takie stare plyny (szczegolnie oleje) utylizowac ze az sie sam dziwie. Leja je do jakichs maszyn rolniczych czy innych przekladni i jest dobrze :)
  20. Nie kody zmienic PIN, tylko ZAMIENIC PINY... :))))))) i faktycznie tak to dziala - zalezy co sie zamieni
  21. psychop odpowiedział(a) na sybir temat w E36
    Teoretycznie producent przewidzial to jako rodzaj zabezpieczenia, ze modul po wiecej niz 3-krotnym uzyciu w wypadku (odpaleniu poduszek czy napinaczy) nie jest juz tak "pewny" i dlatego software'owo blokowali go zeby nie dalo rady juz uzyc. W nowej generacji samochodach moduly blokuja sie juz po 1. odpaleniu nawet glupiego napinacza! taki ktory sie zablokowal tez mozna uzyc ale trzeba mu wgrac nowa pamiec. zazwyczaj kosztuje to od 100 do 200 PLN, pelno tego typu gosci oglasza sie np w gieldzie samochodowej. od biedy mozna zrobic to samemu ale trzeba miec dump dobrego eepromu/s-ramu.
  22. psychop odpowiedział(a) na e60530i temat w E46
    U mnie jest dokladnie tak samo. Przytrzymanie przycisku przez 15 sekund powoduje trwale zgaszenie kontrlki (nie reaguje juz na przycisk) oraz.... TRWALE ZALACZENIE ASC+T - sprawdzilem na luznym podlozu. Niestety patent z E46 chyba u nas nie dziala.
  23. psychop odpowiedział(a) na sybir temat w E36
    W tym module nie powinno byc nic do "odblokowania" chyba ze odpalil poduszke wiecej niz 3-krotnie - wtedy nie da sie go ponownie uzyc i trzeba uciekac sie do trickow typu podmiana SEEPROM'a. Prawdopodobnie wystarczy skasowac usterki.
  24. Jesli ASO dobieralo Ci je do numeru nadwozia czy tez chociaz do precyzyjnej specyfikacji modelu, to nie widze powodu zeby tak nie zrobic.
  25. psychop odpowiedział(a) na bastan temat w E34
    Ja mam wlasnie z tym problem - w moim garazu stoja trzy duze banki w jednej mam stary plyn ze wspomagania, w innej stary plyn hamulcowy, w jeszcze innej stara zmiane oleju w silniku - nie za bardzo mam pomysl co z tym zrobic. Podejrzewam ze mniejszym zlem bylo by wystawienie ich do smietnika w szczelnie zakreconych opakowaniach, albo odwiezienie do dowolnego warsztatu sam. gdzie takie rzeczy zbieraja a potem utylizuja.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.