Skocz do zawartości

psychop

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez psychop

  1. Dokladna instrukcja po angielsku jest tu, jakby ktos potrzebowal tlumaczenia to zapraszam,opisze http://www.bmwe34.net/E34main/Maintenance/Electrical/Sword.htm Zamiast tranzystorow BUZ71A proponuje uzyc jakiegos bardziej nowoczesnego i lepszego parametrami komponentu np IRF540 (22Amp, Rdson=0.065Ohm, 100V) parametry prawie dwa razy lepsze od tego co oryginalnie pakowali. albo podobny. IRF530 tez da rade dowolny mosfet z kanalem typu N co najmniej 50V i 12-15A pradu
  2. psychop odpowiedział(a) na olejus temat w E38
    Na 5 (lub tak jak u mnie na 4. i na 5.) biegu zapina sie tak zwany lock-up czyli sprzeglo mostkujace hydrokonwerter. Powoduje to mniejsze zuzycie paliwa przy wiekszych predkosciach i nizszy halas (mniejsze obroty). Oprocz tego w skrzyni wydziela sie nieco mniej ciepla. Przyspieszaj delikatnie az zapnie sie piaty bieg i licz uwaznie "spadki" obrotow silnika, naliczysz ich wiecej niz biegow. na ostatnim naped bedzie sie zachowywac inaczej - latwo rozpoznac ze zapiety jest lockup. Na niskich biegach wcisniecie lekkie gazu (na tyle lekkie ze nie nastepuje redukcja) powoduje wzrost predkosci obrotowej silnika bez gwaltownego zwiekszenia predkosci - hydrokonwerter ma poslizg. Przy zapietym lockupie lekkie wcisniecie gazu spowoduje zmiane dzwieku jaki wydaje silnik, ale obroty nie skocza - jak w manualu! Wtedy skrzynia zapieta jest "na sztywno" z napedem. Konwerter jest mostkowany tylko w pewnych okreslonych warunkach i wystarczy mocniejszy ruch pedalem gazu - blokada zostanie rozlaczona.
  3. psychop odpowiedział(a) na olejus temat w E38
    Jak się wsłuchasz, to usłyszysz 6 biegów :mrgreen: ... U mnie AS310Z w pewnych sytuacjach slychac nawet siedem (!) nie wiem jak jest w siodemce ale program w piatce zaklada zapinanie lockupu zarownio na czworce jak i piatce
  4. scorpio wysylam ci na pw detale generalnie potrzebujesz dwa MOSFETy BUZ-71A albo podobne w obudowie TO-220, lutownice, i dremela albo podobne narzedzie do precyzyjnego szlifowania. plus jakies podkladki i srubki zeby to razem poskrecac
  5. psychop odpowiedział(a) na olejus temat w E38
    Odpowiedz jest prosta - opis traktuje o AMERYKANSKIEJ wersji samochodu. U mnie byla dokladnie ta sama historia, wg. amerykanskiego manuala powinienem miec skrzynie GM (A5S310R) tymczasem mam ZF (A5S310Z) o ktorej w USA w ogole nie slyszeli i wg. ich manuali w moim roczniku w ogole nie wystepuje. To co podaje realoem.com po podaniu numeru VIN zazwyczaj dosyc dobrze sie zgadza.
  6. Podjedz na Wolumen nie pamietam nazwy w kazdym razie w rzedzie pawilonow zaraz obok budynku Zarzadu jest gosc ktory zajmuje sie tylko alarmami, on mial taki alarm - a jesli nie, to mozna kupic adapter (ja sobie kiedys sam taki zrobilem, odwracal sterowanie (-) na sterowanie (+) i na dodatek przytrzymywal impuls przez kilkanascie sek - caly patent skladal sie z dwoch malych przekaznikow i kondensatora elektrolitycznego.
  7. psychop odpowiedział(a) na BENEC temat w E34
    Zapewne wina jest jak juz napisano powyzej inne interpretowanie sygnalow przez nowe zegary. Wymiany czujnika absolutnie nie polecam, bo po pierwsze, jest to zasadniczej wagi czujnik dla komputera silnika (!) po drugie sama jego wymiana moze nic nie zmienic, zapewne inna jest liczba impulsow wysylanych per obrot walu korbowego - wiec trzeba by wymienic wieniec zebaty. Lepiej juz wziac oba zegary na stol porownac czy elektronika jest identyczna i sprobowac przekopiowac pamiec z jednego do drugiego zachowujac stara.
  8. Jesli to "miecz" to wiem jak go zregenerowac i to za stanowczo mniejsze pieniadze, ewentualnie jesli ktos ma pojecie o elektronice i wprawna reke (odrobina mechaniki precyzyjnej) to mozna zrobic za przyslowiowa garsc monet.
  9. W E38/E39/E46 jest tzw stopien koncowy dmuchawy. Modul z zalana elektronika i duzym radiatorem w ktorym jest pare rezystorow i tranzystory mocy sterujace bezposrednio silnikiem dmuchawy. W E34 jest albo "miecz" ktory spelnia podobne funkcje tyle ze jest nieco inaczej zbudowany, albo po prostu pakiet rezystorow o duzej mocy. Sadze ze w e32 bedzie kombinacja lub jedno z tych rozwiazan. Ps te stopnie koncowe z powodu takiego ze przewodza bardzo duze prady i wydziela sie na nich sporo ciepla sa znanym awaryjnym punktem w BMW.
  10. Zdanie mocno off-topic ale za to jakie prawdziwe :-D
  11. psychop odpowiedział(a) na sherifff temat w E34
    W srodku nie ma zadnych akumulatorkow ani tym bardziej kondensatorkow (a w kazdym razie nie celem podtrzymania pamieci) tylko pamiec statyczna ktora nie wymaga zasilania.
  12. Chyba uszkodzony (zaciety) jeden z elektrozaworow ogrzewania
  13. Koles sprzedaje stara komorke z karta SIMPLUS i usluga lokalizacji. Niby mozna, ale porzadny blaszany garaz wystarczy zeby miec sprawe z glowy.
  14. Przepisy nie przewiduja takiej odpowiedzialnosci. Pamietaj ze jesli chcesz kontynuowac OC to musisz zawiadomic o tym zaklad ubezpieczeniowy aby po pierwsze dokonali rekalkulacji skladki zgodnie z Twoimi znizkami oraz wpisali nowe dane do dokumentu.
  15. Jesli zewnetrzne mocowania sa OK to z wielka pewnoscia oberwaly sie/poluzowaly wewnetrzne plastikowe gwinty slimakowe na ktorych "jezdzi" wewnetrzna czesc reflektora celem ustawienia wysokosci. Jesli lampa jest pre-facelift (bez ringow) to latwo ja rozebrac i naprawic, dostepne sa wszystkie wewnetrzne elementy. Jesli lampa jest po facelifcie, to jest szczelnie zaklejona i moze to byc problematyczne.
  16. psychop odpowiedział(a) na kinder temat w E39
    1. Komputer pokladowy masz ustawiony nba wyswuetlanie w milach (mozna zmienic to jednym z przyciskow na oBC) 2. Oznacza on ze pozostalo ci mniej niz 22 mile do pustego baku - ZATANKUJ!
  17. psychop odpowiedział(a) na olejus temat w E38
    To wewnetrzne oznaczenie producenta skrzyni, nie BMW - w tym przypadku ZF. 22 to po prostu model. Najlepiej sprawdz na stronie ZF'a tam maja takie male pdfy z opisami skrzyn
  18. psychop odpowiedział(a) na Bastek temat w E36
    Podjedz do speca od auto zamkow na Zelazna. nie pamietam adresu ale to bedzie gdzies tak w polowie drogi pomiedzy Chlodna a al.solidarnosci, pamietam ze po drugiej stronie ulicy jest taki punkt oklejania reklamami PLAYLAND. oni potrafia "zregenerowac" taki zamek a nawet ulozyc w bebenku zapadki "pod klucz". naprawialem u nich zamek tylnej klapy w mercedesie
  19. Masz ASC i/lub tempomat ?
  20. psychop odpowiedział(a) na carnet temat w E39
    Sebast, to faktycznie nie wiesz czy sie popisujesz? ;) Nie znalazlem nigdzie info o kasowaniu zegarka. Dlatego podejrzewam, ze moze on zostac skasowany razem z kasowaniem najblizszej inspekcji.
  21. psychop odpowiedział(a) na e60530i temat w E46
    Nie sadze zeby to mialo cos do rzeczy, po prostu systemy dzialaja inaczej. Nacisniecie przycisku w normalnym trybie dosyc skutecznie uwala kontrole trakcji wiec nie jest to az tak wielki problem, tyle ze fajnie bylo by moc ja trwale wylaczyc. Znalazlem na internecie fajny patent, podlaczajac do przycisku prosty uklad RC z kondensatorkiem i opornikiem mozna zapewnic sobie kazdorazowe wylaczenie go po przekreceniu kluczyka. Jesli chodzi zas o kontrole trakcji to wszystko ladnie ale w ramach praw fizyki. Raz na Karowej moim mercem 320 zaliczylem taki spin ze sam bylem zdziwiony - mimo wlaczonego ESP zrobilem PELNE 360. Slyszalem jak uklad rozpaczliwie probuje zapinac hamulce to na jednym to na drugim kole, ale samochod dawno juz utracil jakiekolwiek resztki trakcji.
  22. psychop odpowiedział(a) na carnet temat w E39
  23. psychop odpowiedział(a) na carnet temat w E39
    Wiem, ze w gore, chodzilo mi o to ze jest jakas progowa, minimalna wartosc ponizej ktorej wskaznika serwisu nie daje sie skasowac. U mnie te wartosci sa jakies astronomicznie duze - i to wlasnie jest dziwne, bo nie wygladaja zeby byly skorelowane ze wskaznikiem. Np ja mam w tej chwili juz tylko 1 zielony klocek a SI-T wskazuje cos ponad 400 dni. Litry sprawdze na parkingu pozniej. Ale zegary byly wyciagane,naprawiane,resetowane i przez jakic czas jezdzilem z zastepczymi wiec te wartosci moga byc ze tak powiem, malo miarodajne.
  24. psychop odpowiedział(a) na olejus temat w E38
    Z - ZF (ZahnradFabrik Gmbh) R - General Motors J - Jatco
  25. psychop odpowiedział(a) na carnet temat w E39
    a tu akurat wiem ale troche :) w trybie diagnostycznym zegarow trzeba sprawdzic SI-LITER i SI-TAGE, ilosc skonsumowanych litrow paliwa od ostatniego kasowania service intervall i ilosc dni od ostatniego resetu, jesli jest mniej niz (i tu wlasnie nie wiem jaka wartosc) to nie pozwoli skasowac

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.