Skocz do zawartości

psychop

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez psychop

  1. psychop odpowiedział(a) na dobi temat w E36
    Silownik w drzwiach pasazera? Ew wiazka elastyczna wchodzaca do drzwi Czy jak dobrze rozumiem problem wystepuje tak samo przy ZAMYKANIU jak i OTWIERANIU ? ps zmodyfikuj post tak zeby w naglowku byl opis modelu, inaczej to wrozenie z fusow
  2. Slyszalem o jakichs gosciach ktorzy naprawiaja przeplywomierze, ale zasadniczo wydaje mi sie ze to jakas chaltura. Wydaje mi sie niemal niemozliwe, zeby po naprawie odtworzyc charakterystyke przeplywomierza w stanie sprzed uszkodzenia.
  3. Aha, w takim razie podobny efekt poki co u mnie nie wystepuje. Jakby sie pojawil to oczywiscie zwroce na to uwage. Jesli jest to jakas popularna rzecz to powinna teoretycznie rzecz biorac pojawic sie u mnie predzej czy pozniej - niestety drogi dojazdowe do pracy/domu mam takie, ze przynajmniej fragment przejezdzam po naprawde parszywej nawierzchni.
  4. psychop odpowiedział(a) na lechu temat w E34
    Skoro elektryk "cos zmostkowal" to tutaj dopatrywal bym sie problemu. Czy modul na pewno byl sprawny ? Elektrycznie jest on sterowany w identyczny sposob w E32 i E34, ten efekt nie powinien wystapic.
  5. W wiekszosci pokrywa sie z moimi doswiadczeniami i badaniami na necie;) Powiedz mi robiles te tuleje u siebie? U mnie w zawieszeniu jest caly czas cicho i nic sie nie dzieje, ale zastanawiam sie kiedy bedzie jakas niespodzianka. Kosztowne te elementy? Przede wszystkim E39 jest jednym z najlepiej wywazonych sedanow jakie kiedykolwiek wyprodukowano (i nie mam na mysli tylko BMW) jelsi ktos lubi naprawde dynamiczna jazde, to z pewnoscia to doceni.
  6. psychop odpowiedział(a) na Irkii temat w E32
    I jak efekty ?
  7. Ustalmy jedna rzecz :) - nie mam monopolu na wiedze, i podejrzewam, ze wiem 5% tego, co chcialbym wiedziec :) Nie watpie, ze za jakis czas to Ty bedziesz w stanie udzielac mi rad i innym uzytkownikom - potrzeba tylko troche pasji i zaangazowania. A nie watpie ze Ci ich nie brakuje ;) ...ale w miedzyczasie jesli bede mogl w czyms pomoc, to milo:)
  8. wiskozy nie powinienes moc zatrzymac palcem przy rozgrzanym silniku. piszczec moze wszystko co sie obraca - rolki prowadzace - rolki napinaczy - alternator - sprzeglo sprezarki - pompy
  9. psychop odpowiedział(a) na lechu temat w E34
    Haka nie mam oryginalnego i jego instalacja nie jest podpieta pod żadne bezpieczniki. Dostałem taki moduł od E32 z numerem 6135-1390356. Zobaczymy czy bedzie pasował :?: :?: :?: Jak go bedziesz podpinal, to odlacz akumulator pozniej wloz modul i ostroznie podepnij zasilanie - jak nic sie nie bedzie fajczyc, to zacznij sprawdzac swiatla
  10. BTW w nadwoziu E39 do 2000 roku samochody z silnikiem 2.5 nosily oznaczenie "523". Dopiero po 2000 pojawiaja sie ponownie "525" z silnikiem benzynowym.
  11. - usterki wyswietlaczy (nie swiecace sie pixle/linie) - usterki modulu sterujacego dmuchawa - u mnie rozszczelnil sie uklad chlodzenia - plastikowa obudowa termostatu. na amerykanskim forum przeczytalem ze to popularna usterka - pierwszym objawem ostrzegawczym sa delikatne, ledwie zauwazalne wycieki pomiedzy plastikowa obudowa a silnikiem. - usterki elektrycznego zamka tylnej klapy w sedanie - zuzyte uszczelki wewnetrzne drzwi przednich Reszta to generyczne rzeczy jak w kazdym aucie - trzeba sprawdzic zawieszenie, hamulce, amortyzacje pod katem zuzycia. Tak poza ty nic szczegolnego. Polecam egzemplarze po 10/96 zostaly nieco usprawnione. O gazie sie nie wypowiadam, bo nie mam :)
  12. psychop odpowiedział(a) na kawu temat w E30
    gniazda to te gumowe tulejki osadzone w zacisku? czy one powinny być też posmarowane smarem miedzianym? od razu dopisze że szpilki przed ponownym założeniem wyczyściłem delikatnie z takiego mocno przylepionego do nich brudu. pozdrawiam kawu Tak ta gumowa czesc w ktorej suwa sie szpilka. Powinno sie to smarowac jakims spec smarem w BMW nazywa sie to "Never Seez" - nie jestem pewien czy miedziany sie nadaje
  13. psychop odpowiedział(a) na Irkii temat w E32
    Mimo wszystko mysle ze nawet mimo pewnych roznic w oporze przesuwania kola (nieruchomego) po nawierzchni przy kreceniu w miejscu, na kole kierownicy roznica nie powinna byc zauwazalna.
  14. psychop odpowiedział(a) na lechu temat w E34
    Wszystko co napisales sie zgadza, zasada dzialania tez - naprawialem tego typu uklady i mniej wiecej wiem jak one dzialaja. W nowszych modelach stosowane sa drivery ktore maja dodatkowy pin na ktorym driver samodzielnie (bez poserdnictwa rezystora - wystarczy pomiar spadku napiecia na strukturze krzemowej) jest w stanie stwierdzic, czy przewodzi prad, czy tez nie (na przewodzacym zlaczu bipolarnego tranzystora bedzie ok 0.65V a to juz wystarczy zeby stwierdzic, co dzieje sie z obwodem, ale to pewnie wiesz:) Ale wciaz nei rozumiem o co Ci chodzi z przekaznikami - gdzie one sa i co przelaczaja ? Wysokopradowy obwod wchodzi jeden, wychodzi ich co najmniej trzy - a wiec w module odbywa sie akcja komutacyjna!!! Nie widzialem LKM od E34 od srodka ale wszystkie znaki wskazuja na to, ze to wewnatrz znajduja sie przekazniki (lub co bardziej prawdopodobne tranzystorowe drivery) ktore wlaczaja sygnal na wysokopradowych wyjsciach swiatel, w zaleznosci od niskopradowych sygnalow poranych przez wlaczniki. Tego akurat nie wiedzialem, ale biorac pod uwage bardzo niska rezystancje zimnego wolframowego wlokna, jest to mozliwe. Jeden z ukladow ktore buduje w tej chwili _NA BIURKU_ przez ulamek sekundy przewodzi prady, ktore porownywalne sa do tych ktore zasilaja 500-tysieczne miasto :) Dyskusja zrobila sie chyba nieco akademicka i koledze od pozaru juz raczej nie pomagamy ;)
  15. psychop odpowiedział(a) na lechu temat w E34
    Roznia sie numerami czesci i jak sadze, zaprogramowane wartosci sa nieco inne (chociazby wziete pod uwage inne dlugosci przewodow w E34/E32). Ale nie sadze zeby to byl wielki problem. O jakich przekaznikach mowisz? Na schematach nie ma nic podobnego - wysokopradowe obwody swiatel (low,high,fog) sa wpiete bezposrednio do modulu. I taka jest idea - jak wyobrazasz sobie monitorowanie pradu pobieranego przez zarowke, jesli modul sterowal by cewka przekaznika ??? To fragment schematu o ktorym mowa: http://www.autolib.diakom.ru:8001/CAR/BMW/1993/525i/SYSTEM%20WIRING%20DIAGRAMS/313.pdf Spojrz np. na bezpiecznik chroniacy niskopradowy obwod swiatel - ma on tylko 7.5 ampera, a swiatla mijania przy zalozeniu ze sa w nich 55W zarowki pobiora prawie 9.2A pradu - nie wspominajac o jego wartosciach przy zimnej zarowce ktora przez moment moze byc nawet dwukrotnie wyzsza - a wiec nie sa one zasilane przez wlaczniki tylko modul podaje napiecia z przewodu (2) VOLTAGE SUPPLY - HOT AT ALL TIMES.
  16. wlasnie napisalem - to nie jest jednak DX tylko jego "starsza" wersja
  17. stary model "nie-DX" jeszcze sa mapy ale nie spodziewal bym sie ze beda kontynuowac updates - to zamierajacy standard
  18. psychop odpowiedział(a) na Irkii temat w E32
    Servotronic, bo tak nazywa sie wynalazek o ktorym mowicie byl montowany juz w E32 i to od poczatku produkcji. Byl dostepny oczywiscie jako opcja - byc moze niektore modele wyposazane byly seryjnie, ale tego nie moge sprawdzic. Dotyczy to tez E34. Uklad jest prosty jak drut - dodatkowy elektromagnetyczny zawor ktory "przymyka" obieg oleju pomiedzy pompa a przekladnia kierownicza. A elektrycznie to prymitywne pudelko ktore dokonuje konwersji sygnalu predkosci na napiecie sterujace zaworem. Byc moze jeden z samochodow ma taka opcje i stad roznice w zachowaniu sie wspomagania. Skutecznosc pompy raczej ma slaba zaleznosc ze zuzyciem - dopoki wirnik sie kreci i ma komplet lopatek to pompa bedzie dostarczac znamionowego cisnienia. Ponadto jesli nic z niej nie cieknie to nie ma co jej naprawiac bo to nic nie zmieni. JESLI juz cokolwiek mialo by byc nie tak, to upatrywal bym tego raczej w przekladni kierowniczej.
  19. TravelPilot DX to wciaz - sposrod samochodowych nawigacji - jeden z najlepiej dopracowanych standardow (bo istnieje najdluzej) i najczesciej robia do niego updates. Wiec chyba warto - mialem w dwoch autach.
  20. psychop odpowiedział(a) na lechu temat w E34
    Juz Ci napisalem - nie podpisze sie pod tym wszystkimi konczynami, ale zrodla informacji ktore ja posiadam (schematy+ETK+TIS+odrobina wyczucia;) podpowiadaja mi ze modul od E32 powinien teoretycznie dac sie "pozenic" z E34.
  21. psychop odpowiedział(a) na kawu temat w E30
    Samo zapieczenie tloczka w zacisku nie powinno powodowac takich efektow. Jarzmo ktore dociska klocek po drugiej stronie powinien powodowac rownomierne zuzycie po obu stronach. Byc moze szpilki po ktorych slizga sie jarzmo sa zdeformowane lub ich gniazda wyrobione ?
  22. psychop odpowiedział(a) na lechu temat w E34
    .Czy to jest taki rzadki moduł, że ciężko go zdobyć? Od jakich modeli może pasować? Moduł ten wyciągnąłem kiedy się spalił i wszystko działa poprawnie poza brakiem stopu i świateł. Modul kontroluje - swiatla przeciwmgielne - swiatla drogowe - swiatla mijania. Reszta powinna dzialac OK. Oprocz modulow od E34, wydaje sie ze powinien pasowac modul od E32. Ma inne oznaczenie, ale na schemacie jest wlacozny w identyczny sposob, i mechanicznie ma taki sam konektor. ma tez inna koncowke numeru - ale zaloze sie, ze rozni sie tylko software'em. W skrajnym przypadku moze miec zaprogramowane odrobine inne wartosci rezystancji, ale to sie da opanowac. w E36 nie stwierdzilem wystepowania podobnego modulu.
  23. psychop odpowiedział(a) na lechu temat w E34
    Ta druga wersja to modul z tzw DRL czyli Daytime Running Lamps - dla krajow wymagajacych tzw "oswietlenia dziennego". Mozna zastosowac i taki z tym ze w naszej czesci europy z rzadka wystepuje.
  24. psychop odpowiedział(a) na lechu temat w E34
    No wiec po przegladzie schematow wyglada to tak: - modul CHECK nie jest polaczony z modulem LIGHT CONTROL za pomoca zadnych "silowych" polaczen, tzn. zadne sygnaly sterujace swiatlami nie sa obecne w module CHECK. Co za tym idzie, zwarcia w koncowych obwodach swiatel nie powinny uszkodzic CHECK'a. Natomiast, moduly polaczone sa za pomoca szyny danych i podejrzewam ze w chwili obecnej uszkodzony modul LCM powoduje na tej szynie zwarcie - co uniemozliwia doplyw komunikatow do CHECKa. Istnieje takze pewna mozliwosc, ze awaria w LCM spowodowala podanie na szyne danych napiec ktore uszkodzily CHECK - ale ta ewentualnosc nie wydaje mi sie bardzo prawdopodobna. Zdobycie modulu LCM moze okazac sie trudne. Poniewaz modul (cale szczescie) dziala w dosyc "analogowy" sposob to pomijajac funkcje kontroli zarowek, modul z cala pewnoscia da sie "naprawic" do tego stopnia, ze bedzie prawidlowo sterowal calym oswietleniem. W skrajnym przypadku bedzie to wymagac wyprucia jego zawartosci, wykorzystania oryginalnego konektora i dobudowania prymitywnego ukladu przelaczajacego (czesci za paredziesiat pln) ktory na podstawie niskopradowych sygnalow z wlacznikow bedize sterowac swiatlami. Daj znac, jak to u Ciebie wyglada - wyciagnij LCM i zobacz co sie bedzie dzialo. Ogolnie sadze ze nie powinienes jezdzic z uszkodzonym modulem wpietym do instalacji. Nie nalezy tez probowac podpinac swiatel bezposrednio do wlacznikow (!!!) poniewaz podlaczone sa one bardzo cienkim sygnalowym okablowaniem i przy poborze pradu rzedu kilkunastu amper z cala pewnoscia pojda z dymem i narobia jeszcze wiecej szkod.
  25. psychop odpowiedział(a) na lechu temat w E34
    Dziwnie to wychodzi, bo w Twoim nadwoziu powinien byc osobny CHECK MODULE i osobny BULB TESTING DEVICE czyli modul kontroli oswietlenia. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD61&mospid=47376&btnr=61_0564&hg=61&fg=25 Ktory z modulow sie spalil - to ten numer 5 czy numer 3 ? Jesli spalil sie light a check nie dziala to byc moze rowniez uszkodzeniu ulegl bezpiecznik lub wspolny obwod ktory je zasila.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.