Treść opublikowana przez psychop
-
Wentylator klimy nie włącza się.
Najpierw postaraj sie mechanicznie odblokowac wentylator a dopiero pozniej probuj diagnozowac elektryke. Najlepiej do tego czasu nie uzywaj klimy i odepnij wiatrak od modulu sterujacego zeby go przypadkowo nie spalic (o ile jeszcze sie to nie stalo).
-
318i 93 (rozrząd na pasku) wywala płyn chłodzący
Przeciez kolega pisal powyzej, ze testowal uklad z wyjetym termostatem a wtedy takie zachowanie nie powinno miec miejsca...
-
mały pożar
W jakich okolicznosciach doszlo do tego zdarzenia? I jak bardzo modul sie "spalil" - czasami daje sie je naparwic po zaskakujaco powaznych uszkodzeniach.
-
BMW 730 artykuł w "Auto Świecie"
Silniki wolnossace i relatywnie - wolnoobrotowe, swietnie wywazone a takim jest silnik o ktorym mowimy nie powinny w normalnych warunkach poddac sie wczesniej niz przy 500 tys - do naprawy glownej.
-
Tricki w E39?
Z tego co doczytalem w angielskim opisie, to krytyczna sprawa jest timing operacji i zapewne wymaga pewnej wprawy :)
-
AWARIA... POMOCY... NIE CHCE ODPALIĆ...
szkoda ze sie tak pospieszyles - na webie mozna znalezc ogloszenia gosci ktorzy by Ci tego EWSa naprawili :(
-
[E39] Wyświetlacz/Niepełna czcionka
Tu masz rację!!! To i tak ułamek ceny nowych zegarów. A jak się chce mieć wszystko OK, to trzeba płacić! Nie wszystko da się zrobić metodą prób i błędów, gdyż tylko można sobie narobić większej szkody. ja to juz wczesniej gdzies pisalem. Ogolnie nie wypadlem sroce spod ogona;) bo z wyksztalcenia jestem elektronikiem i to nie takim co tylko poczytal ksiazek, ale sam konstruuje i naprawiam rozne urzadzenia. Ale sa pewne obszary ktore oprocz wiedzy i dobrych checi wymagaja tez DOSWIADCZENIA. A tego w konkretnym przypadku mi brakuje jak i sadze wiekszosci z nas tutaj.
-
[E39] Wyświetlacz/Niepełna czcionka
Również usprawniałem wyświetlacz licznika (najprawdopodobniej u tej samej osoby w Koszalinie). Był w kiepskim stanie - informacji z BC i stanu licznika czasami trzeba się było domyślać! Teraz jest super :clap: - tylko ten koszt :( Wiesz co jak pomysle o cenie nowych zegarow, to mysle, ze za te wiedze praktyke i odrobine zegarmistrzowskiej sprawnosci chyba jednak warto zaplacic.
-
316i Pisk pod maska
Stawial bym na ktoras z rolek lub napinacz. Byc moze to ktoras z rzadziej "padajacych" czesci dlatego mechanicy rozkladaja rece. Pasek zalany plynem chlodzacym to nie problem - glikol zawarty w plynie nie uszkadza gumy. Co innego jesli zaleje sie go olejem silnikowym czy - co gorsza - z ukladu wspomagania. Wtedy bezwzglednie nalezy go wymienic. Jesli jeden z napinaczy dostaje widocznego na oko "wobble" to tam zaczal bym poszukiwania. Auto mozna na chwile i ostroznie uruchomic bez paska (paskow) nic specjalnie nie powinno sie stac - tylko trzeba pamietac ze alternator nie pracuje i akumulator musi byc naprawde porzadnie naladowany, inaczej elektronika porejestruje mase bledow. No i naturalnie nie bedzie pracowac pompa wody, wiec lepiej nie robic tego dluzej niz na kilkanascie - kilkadziesiat sekund.
-
Wentylator klimy nie włącza się.
W E39 wiatrak klimy sterowany jest bezstopniowo - brak przekaznika. Odpowiada za to modul (mylnie zwany opornica) przyczepiony z boku chlodnicy, do plastikowej oslony kierujacej nadmuch z wiatraka visco. Otrzymuje on niskopradowy sygnal z modulu sterujacego i na tej podstawie reguluje obroty wentylatora. Troche podoba sprawa jak z regulatorem dmuchawy wnetrza. Jesli wiatrak byl zablokowany a modul probowal go zasilic, to z duzym parwdopodobienstwem stopien koncowy zostal spalony. Pokazal bym Ci to na rysunku ale nie moge w zadnej grupie znalezc odpowiadajacej czesci.
-
problemy ze spryskiwaczem...
Jeszcze raz bo widze ze gubimy sie powoli w terminologii mamy DWA zbiorniki plynu GORNY - zbiornik spryskiwacza intensywnego, z zamontowana pompka rowniez do spryskiwania intensywnego oraz DOLNY - glowny zbiornik zmywajacy, z zamontowana pompka mycia "zasadniczego" oraz druga mocniejsza pompka do wysokocisnieniowego mycia reflektorow. Mycie wysokocisnieniowe lamp nie ma nic wspolnego ze zmywaniem intensywnym. Przewody ze zmywacza intensywnego oraz zmywania zasadniczego lacza sie ze soba w dyszach. Pompa wysokocisnieniowa oraz zmywanie reflektorow stanowia osobny obwod (w sensie obiegu cieczy). Nie laczy sie on nigdzie z dyszami spryskiwacza. Co w takim razie nie dziala? Wyjac dysze powinienes od spodu. Slyszalem ze podobno mozna je jakos sprytnie podwazyc od gory, ale nie ryzykowal bym orania lakieru na masce.
-
NAVI - super sprawa i ile czasu oszczedza... ;-)))
Niby fajne ale jednak przypadki wydlubywania fabrycznych nawigacji to rzadkie ewenementy (pod warunkiem ze nie jest to Ford czy Volvo gdzie wyciaga sie bez uzycia praktycznie zadnych narzedzi). A palm to dodatkowa rzecz do noszenia, chowania, pilnowania, ja np nie cierpie dodatkowych rzeczy "naczepianych" na desce, jakies uchwyty do palma, jakies podstawki do komorki,jakies wiszace wysuwane monitory - BRRR...!!! Ale ogolnie co kto lubi....
-
AWARIA... POMOCY... NIE CHCE ODPALIĆ...
Spido, nie obraz sie ale to wlasnie jest porada typu "wrozenie z fusow". O tyle zabawnie, ze mi w C-klasse W203 tez wymieniali komputer ;)
-
AWARIA... POMOCY... NIE CHCE ODPALIĆ...
1. W 97 nie bedziesz mial kluczyka z akumulatorem, tyko zwykly z bateryjka 2. Nie wkodowany kluczyk (tj taki ktorego nie rozpoznaje EWS) bedzie pwodowal objawy typu miganie ktorejs tam lampki w zespole wskaznikow niestety nie pameitam ktorej 3. Jesli rozrusznik nie "cyka" to z duza pewnoscia nie dostaje napiecia do elektrowlacznika (to taki "przekaznik"). Mozesz sprobowac zapodac tam 12V i zobaczyc co sie stanie - z tym ze w V8 w E39 bedziesz mial problem z dostaniem sie do rozrusznika chyba ze od dolu. 4. Czy masz zamontowany jakis niefirmowy alarm i immobilizer ?
-
Tricki w E39?
Nie wiem czy dotarliscie do tego -> http://www.bmwtips.com/tipsntricks/tips_pages/exploring528OBC.htm znalazlem to jakis czas temu - moze cos pomoze???
-
NAVI - super sprawa i ile czasu oszczedza... ;-)))
No dobra, chwilowym deficytem sprawnosci ;) Spiesze wyjasnic, ze i mnie sie takowe zdarzaja - oto dowod - dzis wymienilem zlamana wlasnorecznie i przez siebie po raz TRZECI obudowe prawego filtra przeciwpylkowego. no wlasciwie drugi - pierwsza wymienilem bo kupujac byla peknieta, drugi - oparlem sie lokciem o obudowe i pekla, za trzecim razem polozylem tam jakis klucz czy cos, i zamknalem maske zapomniawszy go zabrac. Jestem kompletnym tumanem, ale frycowe sie placi - za kazdym razem potulnie wyciagalem w ASO 64 PLN z portfela :)
-
Problemy z uatomatyczna skrzynia - olej?
to znaczy, ze musial byc w miare na biezaco wymieniany - moj przy pierwszej wymianie tego oleju-niby-na-cale-zycie-skrzyni mial na magnesach tyle syfu, ze sie przerazilem.
-
NAVI - super sprawa i ile czasu oszczedza... ;-)))
No byl przypadek pewnego Niemca ktory tak doskonale ufal swojej nawigacji, ze wjechal wozem do rzeki. bywa i tak ;) To jak z absem czy esp. zadna elektronika nie uchroni cie przed dotkliwymi skutkami braku substancji szarej w mozgu :-)
-
jazda bez wiskozy
nic mi nie mow bylem pare dni temu ogladac z kumplem E38, musze powiedziec ze... jak dla mnie to dosc przekonywujacy samochod ;)
-
NAVI - super sprawa i ile czasu oszczedza... ;-)))
mi moja ex zakomenderowala "misiu prosze sklep hennes & moritz na jakiejstamhauptstrasse 47/49" wpisalem na pale w nawigacje, myslalem ze dla picu tylko, patrze jak wyswietla flage z szachownica a laska juz piszczy, ze z lewej strny mamy ten sklep co mialem do niego trafic :)
-
Tricki w E39?
a tu mnie masz - nie wiem. jesli w "malym" obc dziala bez to znaczy ze tak ma byc. w wysokim trzeba wpisac sume kontrolna, to wiem na pewno
-
NAVI - super sprawa i ile czasu oszczedza... ;-)))
Ja mialem w 2001 roku COMAND w mercedesie. zjezdzilem calutka europe i nie wyjalem nawet atlasu z kufra. problem tyko z tym, ze tak naprawde dokladne mapy sa tylko niemieckie, i moze skandynawia. reszta ma mniejsze lub wieksze bledy mimo aktualnych wersji. we wloszech bardzo czesto zdarzalo mi sie podrozowac "off road" myslalem juz ze navi padla ale przy powrocie okazalo sie po prostu, ze mapy byly kiepskiej jakosci. ogolnie polecam
-
jazda bez wiskozy
z Visco nie ma reguly. mi w dwoch samochodach padla tak, ze akurat nie zasprzeglala - wiatrak za slabo sie krecil. Zeby bylo smieszniej byl to moj... 528 post :-)
-
jazda bez wiskozy
z Visco nie ma reguly. mi w dwoch samochodach padla tak, ze akurat nie zasprzeglala - wiatrak za slabo sie krecil.
-
teraz sssyczy!?
Kolejnosc przy kolektorze nie ma specjalnie wielkiego znaczenia ale zaczynal bym raczej od srodka i stopniowo szedl w strone krawedzi. Moment przy kolektorze dolotowym jest dosc niekrytyczny (co innego wylot gdzie sa znaczne naprezenia wskutek zmiany temperatur) wiec po prostu dokrec z wyczuciem na reke. trudno to opisac.