Treść opublikowana przez mmw
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
Masz klasycznego GMa. Poczytaj, bo na forum jest o wymianie oleju, olejach itd mnóstwo info.
-
[E60] zakup auto w Premium Selection w Niemczech
Szkoda, że w ten sposób nie myśli większość Polaków. Niestety nasi rodacy działają odwrotnie. Chcą zapłacić 10 tys zł mniej niż auto jest warte i potem jest płacz, bo na własnej skórze sprawdzili, że okazji przy kupnie samochodó nie ma.
-
Łódzkie
Można spróbować również napisać email do innego ASO w Polsce. Ja tak robiłem wielokrotnie i nie było problemu. Co do serwisowania BMW to zdecydowanie polecam OLECH SERVICE, Olechowska 11b.
-
E60 gwarancja Premium Selection / pare pytan odn. zakupuu
Co ciekawe identyczny problem był już na forum rozpatrywany klika miesięcy temu. I też chodziło o auto z Niemiec. Może to to samo. :)
-
E60 gwarancja Premium Selection / pare pytan odn. zakupuu
To, że auto ma lakierowany jakiś element nie oznacza, że miało wypadek. Co masz na myśli pisząc "rama nad drzwiami"?
-
[E60] zakup auto w Premium Selection w Niemczech
Zawsze możesz pojechać, obejrzeć, kupić czyli zostawić zaliczkę, potem zrobić przelew i wysłać transport i tyle. Mówię o porządnej firmie transportowej co wystawia fakturę i ma ubezpieczone wszystko, a nie o jakimś laweciarzu z przypadku. W sumie nie wyjdzie Cię to dużo drożej niż jak byś sam pojechał na dwa auta, jak nie taniej nawet. Po za tym kwota 15-20 tys E to nie jakiś mega majątek żeby się bać z tym jechać autem. Jak byś miał jakieś pytania to wal na priv, bo się tym zajmuję zawodowo, więc zawsze Ci podpowiem albo doradzę co i jak.
-
zawieszenie E39
Jaki rozmiar założyłeś kół bo to co napisałeś jest bez sensu trochę?
-
BMW E36 - problemy ze sprzedającym.
Znam temat. Ale nie porównuj tych przypadków. Tam wadliwa była konstrukcja nośna samochodu i przykryta szpachlą i jakimś tam lakierem. To klasyczna wada ukryta i do tego wpływająca na bezpieczeństwo.
-
BMW E36 - problemy ze sprzedającym.
Tylko pamiętaj, że jest to bardzo stare auto używane, kupione za ceną bardzo niską, a problemy jakie w nim występują są dość proste do rozpoznania. Ciężko będzie udowodnić kupującemu, że sprzedawca go o nich nie poinformował. Takie sprawy są dość trudne, szczególnie przy tego typu wadach. Myślę, że akurat w tym przypadku w sądzie nie ma żadnych szans.
-
Popularność BMW
Nie no. Nie przesadzaj. :) 60-70 tys zł to już E60 można mieć ładne. Problem się zaczyna jak ludzie mający 40-50 tys zł szukają E60. Wtedy kłopoty gwarantowane. :)
-
Popularność BMW
.. albo bez kombinacji z przebiegiem. :) Kolego Lukasz99. E60 to normalne auto jak inne, nikt na zachodzie nie traktuje tego jako coś nadzwyczajnego. W Polsce powoli też tak się dzieje, ale niestety po Twoim przykładzie widać, że jeszcze dziwne polskie nawyki tkwią w niektórych mocno. Jak chcesz być mega kozak z takim budżetem to musisz jechać gdzieś gdzie bidę klepią, jakaś Rumunia czy Albania, sam nie wiem. Wtedy z taką E60 będziesz gość i laski będą Ci się na masce pokładały. :D
-
E46 330D 2001r z Niemiec - wysokośc akcyzy
mmw odpowiedział(a) na Krzysiek_KR temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNo to weź załatw niższą umowę bo oni od tych 10600 odejmą z 30% i to będzie postawa do wyliczenia akcyzy. Zobacz jeszcze na stronie multibanku. Jest więcej wpisywania ale dokładniejsza wartość auta wychodzi.
-
E46 330D 2001r z Niemiec - wysokośc akcyzy
mmw odpowiedział(a) na Krzysiek_KR temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneA jak się zajmuję zawodowo i Ci mówię, że to co Ci wyliczyli jest nienormalne. Ważne, że mało zapłaciłeś i jest ok. W katalogu masz podział na wersje silnikowe i wyposażeniowe danego modelu. Nie ma tam różnych wartości co do przebiegu i stanu bo musiałoby być ich setki przy jednym silniku, a katalog wyglądałby jak encyklopedia w 10 tomach. ;)
-
E46 330D 2001r z Niemiec - wysokośc akcyzy
mmw odpowiedział(a) na Krzysiek_KR temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneKolego. Ale o czym Ty piszesz bo nie kumam. Uważasz, że 10 letnie 330d jest warte 13 tys zł w katalogu Eurotax albo Info-ekspert? Bo tyle musiałoby być warte żeby celnik wziął taką podstawę jaką podałeś. Innych obniżeń wartości stosować nie mógł bo nie ma do tego wiedzy i uprawnień. Twoje auto wg katalogu Info-Ekspert warte jest w granicach 25 tys zł przy takim przebiegu a on musiał wziąć przebieg normatywny pod uwagę. Jakim cudem celnik wyliczył taką podstawę jaką wyliczył to pojęcia nie mam i pozostanie to chyba jego słodką tajemnicą. Tobie pozostaje się cieszyć że trafiłeś jak trafiłeś.
-
E46 330D 2001r z Niemiec - wysokośc akcyzy
mmw odpowiedział(a) na Krzysiek_KR temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneTo jest jakaś totalna paranoja ta kwota, no ale skoro Ci tak wyliczyli to masz dużo, dużo szczęścia i pozostaje się tylko cieszyć.
-
E46 330D 2001r z Niemiec - wysokośc akcyzy
mmw odpowiedział(a) na Krzysiek_KR temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneCzyli jaka była wartość tego auta w tabeli? Domyślam się, że to model przedliftowy, ale i tak jak by nie kombinować wart jest dużo więcej niż to co wyliczył celnik, szczególnie, że w katalogu takim książkowym nie mógł pomniejszać wartości ze względu na przebieg duży.
-
E46 330D 2001r z Niemiec - wysokośc akcyzy
mmw odpowiedział(a) na Krzysiek_KR temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneBardzo ciekawe jest to co piszesz. Na jakiej podstawie celnik bez wyceny wyliczył taką wartość auta?
-
naprawa bezgotówkowa w ASO - dokładany m-pakiet
A co ma do tego VIN? Uszkodzone elementy muszą zostać wymienione albo naprawione i tyle. Jak by Ci ukradli to auto to może by był jakiś tam problem z tym M pakietem, a tak to przecież widać co jest rozwalone.
-
poprzedni właściciel zgubił dowód i ubezpieczenie
jak można kupić auto bez wglądu w dowód rejestracyjny heh :duh: :duh: Skąd wiesz , że samochód należał i był jego własnościa uwierzyłeś mu na słowo :?: :mad2: Przecież napisał, że ma kartę pojazdu. Co nie zmienia faktu, że kolejny nabywca kamikadze. :D :D :D
-
BMW E36 - problemy ze sprzedającym.
Kolego, nie obraź się ale sam sobie jesteś winny. Po pierwsze, auto się sprawdza przed zakupem a nie po. :) Po drugie wskaż mi jakieś wady ukryte w tym aucie, bo ja z tej listy nie widzę nic. W mojej opinii możesz mu co najwyżej nadmuchać. :) Kupowałeś stare auto jak świat i to za grosze, to czego się spodziewałeś, maliny jak z salonu? Jesteś niestety kolejną osobą, która liczyła na okazję i ją znalazła jak widać. :)
-
akcyza po raz n-ty
mmw odpowiedział(a) na seb8 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneŹle liczysz. Nie można odejmować VAT. Liczysz po prostu 15000 x 18,6% = 2790 zł. I nie doszukuj się tu logiki lub jej braku bo tak jest i tyle. :) Jak byś kupował auto na firmę w cenie netto to byś płacił akcyzę od netto, ale potem i tak VAT płacisz od netto + akcyza więc wychodzi na to samo bo jak wiadomo mnożenie jest zamienne. Jest tu oczywiście niekonsekwencja bo Urząd Celny licząc z książki zawsze odejmuje od ceny polskiej brutto np. 33% i jeżeli auto jest kupione w brutto (czyli na umowę lub vat marżę) to ich 33% daje dużą różnicę w stosunku do faktury (na korzyść petenta). Jeżeli jednak auto jest kupione w netto i jeszcze akcyza na nie wynosi 18,6% to ich 33% jest w tym momencie niczym i żadną odchyłką od ceny książkowej. Wartość można sprawdzić na stronach firm ubezpieczeniowych np. AXA, Multibank itd.
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Proszę o wyposażenie tej X5teczki. Dzięki i pozdrawiam. :) WBAFF410XOL352920
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Ten olej nie nadaje się do skrzyni z E60.
-
akcyza po raz n-ty
mmw odpowiedział(a) na seb8 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneMożna tak powiedzieć. Jest to skrajny debilizm bo jak się ma auto powyżej 2 litrów to się okazuje, że obniżając wartość z katalogu o 23% VAT i 18,6% akcyzy musimy odjąć więcej niż te 33% więc wychodzi na to, że Urząd Celny nie bierze żadnej, ale to żadnej odchyłki od wartości katalogowej. Pozostaje rzeczoznawca jedynym słusznym rozwiązaniem, no chyba że na umowie i tak jest tak duża kwota, że nic opinia rzeczoznawcy nam nie da.
-
akcyza po raz n-ty
mmw odpowiedział(a) na seb8 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnePodstawą jest kwota na umowie/rachunku gdy jest wyższa niż ta z wyceny/katalogu. Od kwoty z wyceny lub katalogu zostanie odjęty VAT oraz akcyza i w ten sposób powstanie podstawa opodatkowania. Jeżeli będzie niższa niż kwota z rachunku to podstawą będzie kwota z rachunku.