Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Masz klasycznego GMa. Poczytaj, bo na forum jest o wymianie oleju, olejach itd mnóstwo info.
  2. Szkoda, że w ten sposób nie myśli większość Polaków. Niestety nasi rodacy działają odwrotnie. Chcą zapłacić 10 tys zł mniej niż auto jest warte i potem jest płacz, bo na własnej skórze sprawdzili, że okazji przy kupnie samochodó nie ma.
  3. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Można spróbować również napisać email do innego ASO w Polsce. Ja tak robiłem wielokrotnie i nie było problemu. Co do serwisowania BMW to zdecydowanie polecam OLECH SERVICE, Olechowska 11b.
  4. Co ciekawe identyczny problem był już na forum rozpatrywany klika miesięcy temu. I też chodziło o auto z Niemiec. Może to to samo. :)
  5. To, że auto ma lakierowany jakiś element nie oznacza, że miało wypadek. Co masz na myśli pisząc "rama nad drzwiami"?
  6. Zawsze możesz pojechać, obejrzeć, kupić czyli zostawić zaliczkę, potem zrobić przelew i wysłać transport i tyle. Mówię o porządnej firmie transportowej co wystawia fakturę i ma ubezpieczone wszystko, a nie o jakimś laweciarzu z przypadku. W sumie nie wyjdzie Cię to dużo drożej niż jak byś sam pojechał na dwa auta, jak nie taniej nawet. Po za tym kwota 15-20 tys E to nie jakiś mega majątek żeby się bać z tym jechać autem. Jak byś miał jakieś pytania to wal na priv, bo się tym zajmuję zawodowo, więc zawsze Ci podpowiem albo doradzę co i jak.
  7. mmw odpowiedział(a) na belmondo1989 temat w E39
    Jaki rozmiar założyłeś kół bo to co napisałeś jest bez sensu trochę?
  8. Znam temat. Ale nie porównuj tych przypadków. Tam wadliwa była konstrukcja nośna samochodu i przykryta szpachlą i jakimś tam lakierem. To klasyczna wada ukryta i do tego wpływająca na bezpieczeństwo.
  9. Tylko pamiętaj, że jest to bardzo stare auto używane, kupione za ceną bardzo niską, a problemy jakie w nim występują są dość proste do rozpoznania. Ciężko będzie udowodnić kupującemu, że sprzedawca go o nich nie poinformował. Takie sprawy są dość trudne, szczególnie przy tego typu wadach. Myślę, że akurat w tym przypadku w sądzie nie ma żadnych szans.
  10. Nie no. Nie przesadzaj. :) 60-70 tys zł to już E60 można mieć ładne. Problem się zaczyna jak ludzie mający 40-50 tys zł szukają E60. Wtedy kłopoty gwarantowane. :)
  11. .. albo bez kombinacji z przebiegiem. :) Kolego Lukasz99. E60 to normalne auto jak inne, nikt na zachodzie nie traktuje tego jako coś nadzwyczajnego. W Polsce powoli też tak się dzieje, ale niestety po Twoim przykładzie widać, że jeszcze dziwne polskie nawyki tkwią w niektórych mocno. Jak chcesz być mega kozak z takim budżetem to musisz jechać gdzieś gdzie bidę klepią, jakaś Rumunia czy Albania, sam nie wiem. Wtedy z taką E60 będziesz gość i laski będą Ci się na masce pokładały. :D
  12. No to weź załatw niższą umowę bo oni od tych 10600 odejmą z 30% i to będzie postawa do wyliczenia akcyzy. Zobacz jeszcze na stronie multibanku. Jest więcej wpisywania ale dokładniejsza wartość auta wychodzi.
  13. A jak się zajmuję zawodowo i Ci mówię, że to co Ci wyliczyli jest nienormalne. Ważne, że mało zapłaciłeś i jest ok. W katalogu masz podział na wersje silnikowe i wyposażeniowe danego modelu. Nie ma tam różnych wartości co do przebiegu i stanu bo musiałoby być ich setki przy jednym silniku, a katalog wyglądałby jak encyklopedia w 10 tomach. ;)
  14. Kolego. Ale o czym Ty piszesz bo nie kumam. Uważasz, że 10 letnie 330d jest warte 13 tys zł w katalogu Eurotax albo Info-ekspert? Bo tyle musiałoby być warte żeby celnik wziął taką podstawę jaką podałeś. Innych obniżeń wartości stosować nie mógł bo nie ma do tego wiedzy i uprawnień. Twoje auto wg katalogu Info-Ekspert warte jest w granicach 25 tys zł przy takim przebiegu a on musiał wziąć przebieg normatywny pod uwagę. Jakim cudem celnik wyliczył taką podstawę jaką wyliczył to pojęcia nie mam i pozostanie to chyba jego słodką tajemnicą. Tobie pozostaje się cieszyć że trafiłeś jak trafiłeś.
  15. To jest jakaś totalna paranoja ta kwota, no ale skoro Ci tak wyliczyli to masz dużo, dużo szczęścia i pozostaje się tylko cieszyć.
  16. Czyli jaka była wartość tego auta w tabeli? Domyślam się, że to model przedliftowy, ale i tak jak by nie kombinować wart jest dużo więcej niż to co wyliczył celnik, szczególnie, że w katalogu takim książkowym nie mógł pomniejszać wartości ze względu na przebieg duży.
  17. Bardzo ciekawe jest to co piszesz. Na jakiej podstawie celnik bez wyceny wyliczył taką wartość auta?
  18. A co ma do tego VIN? Uszkodzone elementy muszą zostać wymienione albo naprawione i tyle. Jak by Ci ukradli to auto to może by był jakiś tam problem z tym M pakietem, a tak to przecież widać co jest rozwalone.
  19. jak można kupić auto bez wglądu w dowód rejestracyjny heh :duh: :duh: Skąd wiesz , że samochód należał i był jego własnościa uwierzyłeś mu na słowo :?: :mad2: Przecież napisał, że ma kartę pojazdu. Co nie zmienia faktu, że kolejny nabywca kamikadze. :D :D :D
  20. Kolego, nie obraź się ale sam sobie jesteś winny. Po pierwsze, auto się sprawdza przed zakupem a nie po. :) Po drugie wskaż mi jakieś wady ukryte w tym aucie, bo ja z tej listy nie widzę nic. W mojej opinii możesz mu co najwyżej nadmuchać. :) Kupowałeś stare auto jak świat i to za grosze, to czego się spodziewałeś, maliny jak z salonu? Jesteś niestety kolejną osobą, która liczyła na okazję i ją znalazła jak widać. :)
  21. Źle liczysz. Nie można odejmować VAT. Liczysz po prostu 15000 x 18,6% = 2790 zł. I nie doszukuj się tu logiki lub jej braku bo tak jest i tyle. :) Jak byś kupował auto na firmę w cenie netto to byś płacił akcyzę od netto, ale potem i tak VAT płacisz od netto + akcyza więc wychodzi na to samo bo jak wiadomo mnożenie jest zamienne. Jest tu oczywiście niekonsekwencja bo Urząd Celny licząc z książki zawsze odejmuje od ceny polskiej brutto np. 33% i jeżeli auto jest kupione w brutto (czyli na umowę lub vat marżę) to ich 33% daje dużą różnicę w stosunku do faktury (na korzyść petenta). Jeżeli jednak auto jest kupione w netto i jeszcze akcyza na nie wynosi 18,6% to ich 33% jest w tym momencie niczym i żadną odchyłką od ceny książkowej. Wartość można sprawdzić na stronach firm ubezpieczeniowych np. AXA, Multibank itd.
  22. Proszę o wyposażenie tej X5teczki. Dzięki i pozdrawiam. :) WBAFF410XOL352920
  23. Ten olej nie nadaje się do skrzyni z E60.
  24. Można tak powiedzieć. Jest to skrajny debilizm bo jak się ma auto powyżej 2 litrów to się okazuje, że obniżając wartość z katalogu o 23% VAT i 18,6% akcyzy musimy odjąć więcej niż te 33% więc wychodzi na to, że Urząd Celny nie bierze żadnej, ale to żadnej odchyłki od wartości katalogowej. Pozostaje rzeczoznawca jedynym słusznym rozwiązaniem, no chyba że na umowie i tak jest tak duża kwota, że nic opinia rzeczoznawcy nam nie da.
  25. Podstawą jest kwota na umowie/rachunku gdy jest wyższa niż ta z wyceny/katalogu. Od kwoty z wyceny lub katalogu zostanie odjęty VAT oraz akcyza i w ten sposób powstanie podstawa opodatkowania. Jeżeli będzie niższa niż kwota z rachunku to podstawą będzie kwota z rachunku.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.