Treść opublikowana przez mmw
-
zakup E39 jaki silnik 2.5 czy 2.8 ?
Kolego. Samochód pali głównie masą a nie pojemnością. To jest związane z prawami fizyki. ;) A już mówić o różnicy w spalaniu dwóch silników o tej samej konstrukcji a różniących się ledwie 300 ml pojemności jest niepoważne. Nie wiem czy 528i spali pół litra więcej przy takiej samym typie jazdy, skrzyni biegów, szerokości opon i stanie samochodu jak 523i. Wątpię. Ważą pewnie tyle samo, bo nie ma skąd wynikać różnica. Wystarczy spojrzeć na raporty spalania na np. www.spritmonitor.de i sam się przekonasz, że palą tak samo. Patrząc od strony tzw psychologicznej to ludzie kupujący 528i lubią osiągi dobre i mają więcej "pod pedałem" dzięki czemu częściej z tego korzystają, bo to w końcu radość z jazdy. Jedynie z tego mogą wynikać różnice. ;)
-
zakup E39 jaki silnik 2.5 czy 2.8 ?
Konstrukcja taka sama. Kto Ci naopowiadał takich pierdół że 528i pali więcej w mieście od 523i i to jeszcze kilka litrów?????
-
zakup E39 jaki silnik 2.5 czy 2.8 ?
523i i 528i palą podobnie to czemu nie chcesz większego silnika?
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
a co chcesz sprawdzić?
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Nie generalizuj. Po prostu trzeba używać głowy przy kupowani auta, bo Niemiec o niemieckim nazwisku może okazać się kłamcą i oszustem a Turek uczciwym człowiekiem. Wiem, bo już dziesiątki aut sprowadziłem z Niemiec i na prawdę można się czasami zdziwić. ;)
-
problem nieszczelna pompa CR
Ja miałem taki problem, to mechanik mi to zrobił za grosze. Są jakieś zestawy uszczelek do tego czy coś.
-
Problem z automatem - 530d nie jedzie
Prawdopodobnie masz za mało oleju w skrzyni. Nie jeździj tak bo ją zarżniesz. Sprawdź poziom, może uszkodziłeś miskę od skrzyni.
-
automatyczna skrzynia-stukanie
Poduszka skrzyni może też być już zużyta.
-
Mazury Moto Show Mazda Edition 2011
A tam były jakieś inne auta niż Mazdy skoro piszesz, że furki wspaniałe? :)
-
530d Jak tym jezdzić ekonomicznie
Apropo spalania w DE i innych krajach cywilizowanych, to należy pamiętać, że tam ON jest dużo lepszej jakości i można spokojnie 10% większy dystans zrobić na tej samej ilości. To też trzeba brać pod uwagę porównując się z danymi fabrycznymi albo kolegami z Niemiec itp.
- Automat czy Manual
-
Automat czy Manual
Nie w tym sensie to napisałem. Oczywiście że może paść konwerter ale podejście, że nie wymieniam oleju bo konwerter i tak padnie zaraz przed padem skrzyni bo olej nie był wymieniany jest dziwne mówiąc delikatnie. :)
-
Automat czy Manual
no i czemu miał by konwerter paść.. :)
-
Ile fizycznie kosztuje BMW 7 z fabryki
To ja z Tobą zrobię deal od razu. Załatw mi za pół ceny X6 nówkę, biorę od razu dwie sztuki. Mówię jak najbardziej poważnie. Skoro upusty w DE masz 40-50%, to dziwię się, że jeszcze się nie zająłeś handlem autami.
-
Ile fizycznie kosztuje BMW 7 z fabryki
Jakieś kolego fantazje piszesz. :)
-
Sprowadzenie samochodu z niemiec
Zadaj jakieś precyzyjniejsze pytanie, bo na to ciężko odpowiedzieć. ;)
-
SAMOCHÓD NA RATY PRZEZ KOMIS!!!
Nie za bardzo zrozumiałem. Skoro komis będący agencją kredytową i nie pobierający prowizji jako komis, oferuje takie same warunki jak bezpośrednio bank klientowi, to koszty kredytu są takie same czy ktoś weźmie kredyt przez komis czy w banku. Nie wiem skąd Ci wzięła się taka różnica. Po drugie.. nie jest wcale tak proste i oczywiste, że auto sprzedane poprzez komis będzie droższe niż od prywatnej osoby. Porządny komis gwarantujący przebieg, stan samochodu itd nie da sobie narzucić pewnych metod targowania jakie stosuje nabywca przy kontakcie z osobą prywatną. Najczęściej jest tak, że prywatna osoba wystawi auto za 35 tys zł a w końcu sprzeda za 30. To samo auto komis (porządny a nie dziadostwo cofające liczniki i kombinujące gdzie popadnie) jest w stanie sprzedać to samo auto za 32-33 tys zł z czego pobierze np 1500-2000 zł prowizji. Pamiętaj też, że z komisu dostajesz fakturę i kupujący nie płaci podatku, więc nie ma podstaw do dalszego wytargowywania ceny tak jak to odbywa się przy zakupie od osoby prywatnej itd itd. Pamiętaj też, że może 10% ludzi zna się na samochodach i nie da sobie zrobić wody z mózgu jak przyjedzie klient z "sąsiadem panem Heniem mechanikiem" + miernik lakieru itp. :)
-
SAMOCHÓD NA RATY PRZEZ KOMIS!!!
Komis współpracujący bezpośrednio z bankiem a nie poprzez pośredników zaoferuje Ci najczęściej takie same warunki jak bank przy bezpośrednim kontakcie. Wiem z autopsji. :)
-
SAMOCHÓD NA RATY PRZEZ KOMIS!!!
Nie wiem kolego po co ten cały wywód. Chyba Ty nie przeczytałeś całego wątku, bo napisałeś oczywistą oczywistość, o której właśnie piszemy. Kolega Klucha01 też napisał coś co jest oczywiste, stąd moja reakcja i wypowiedź. Zacytuję Ci tylko dwie moje wypowiedzi: "Radzę szukać komisu, który sam jest właśnie takim pośrednikiem kredytowym czyli pracuje jednocześnie jako agencja kredytowa, z jakiej zresztą i Ty korzystasz. Bo tak to masz za dużo pośredników gdy komis daje kredyty poprzez agencję a prowizja rośnie." Tu jednym zdaniem opisałem to co Ty na pół strony. ;) Zresztą nie wiem po co skoro to już zostało napisane. "Wg Twojej logiki to nikt nie sprzedaje na raty bo telewizor kupujesz na tej samej zasadzie, mieszkanie itd itp. Myślisz, że jakakolwiek firma sprzedaje cokolwiek rozkładając nabywcy cenę na raty bez pośrednictwa banku???" A to była reakcja na rzecz jaką napisał kolega Klucha01 o tym, że sprzedawca otrzymuje gotówkę nawet przy sprzedaży na kredyt. A co ma niby otrzymać? Bony? Worek mąki??? Wiadomo, że musi uczestniczyć bank w każdej sprzedaży ratalnej i koniec, kropka. Na tym polega sprzedaż na raty niezależnie czy to auto, czy TV czy mieszkanie. Nie dziwię się, ze bronisz kolegi Klucha01 bo jak widać też lubisz wywalić elaborat pisząc rozwiąźle to co już zostało napisane. ;)
-
SAMOCHÓD NA RATY PRZEZ KOMIS!!!
Wg Twojej logiki to nikt nie sprzedaje na raty bo telewizor kupujesz na tej samej zasadzie, mieszkanie itd itp. Myślisz, że jakakolwiek firma sprzedaje cokolwiek rozkładając nabywcy cenę na raty bez pośrednictwa banku??? Nie wiem czy w ogóle rozumiesz co to jest sprzedaż na raty. Nie bardzo wiem co chciałeś przekazać swoją wypowiedzią. :)
-
e60 530d Wahacz "PROSTY"
Jak masz z drugiej strony ok, to wymień tylko wahacz który kończy żywot. Nie ma sensu wymieniać sprawnego. Nie wiem skąd ta teoria, że wahacze się wymienia parami. Parami się wymienia amortyzatory. Nie wiem też z jakiego powodu masz wymienić drążek kierowniczy? Przecież to element niezużywający się. Pewny jesteś, że stwierdzili wadliwy drążek kierowniczy a nie końcówkę???
-
BMW 1 M Coupe rozbite w Polsce...
Strasznie rozbite. Nie wiem czy w ogóle da się je naprawić. :duh: :mad2:
-
E39 530d Tankowanie/odbijający "pistolet"
Tez coś kojarzę, jak miałem E39, że pierwszy raz miałem problem z zatankowaniem, zadzwoniłem do kumpla co miał E39 i mnie uświadomił, że ten typ tak ma i pistoletu nie wpycha się do końca i wtedy leci jak złoto.
-
Jak dezaktywowac telefon poliftowe e39
Wyjmij wtyczkę i po sprawie. Po co się barować z tym.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Jeżeli to BMW jest regularnie serwisowane w ASO to pewnie jest w lepszym stanie niż 90% jeżdżących po Polsce "igiełek". :) Mam nadzieję, że to auto jest w naprawdę śmiesznej cenie ze względu na ten przebieg. Musisz też być czujny bo przyczyna sprzedaży może być różna, a często niestety jest to większy wydatek jaki się szykował właścicielowi z powodu kończącego się jakiegoś elementu jak turbo, skrzynia, pompa wtryskowa itd. Nawiasem mówiąc większość "okazji" z allegro ma podobny przebieg albo większy, tylko na liczniku ma 150-180 tys km. :)