Treść opublikowana przez TheApocalypse
-
Co dziś kupiliście dla swojego BMW?
Jak wrażenia z jazdy po zamontowaniu dystansów? Jakie plusy i minusy jeśli chodzi o jazdę?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tesla aktualnie realistycznie sprzedaje 2 modele w Europie (wolumen S i X jest pomijalny), więc pokazywanie wyników sprzedaży per model jest mocno mylące. Ten jeden model to ponad 75% sprzedaży całej firmy w Europie ;) A patrząc na sprzedaż w Europe w tym samem okresie, ale według marek: 1. Volkswagen 2. Toyota 3. Peugeot 4. Audi... 8... 10... 14... i dopiero na 16 miejscu Tesla Między innymi dlatego tak nisko jak dzisiaj, Tesla ostatni raz była wyceniana w Listopadzie 2020. Później były niedowiezione cybertrucki, robotaxi, roadstery i inne obietnice, z których pozostał tylko zawód, nadprodukcja i desperackie przeceny gdy wszyscy inni idą w górę. Oznacza to, że przez ostatnie 2.5 roku wartość Tesli spadła, co jest katastrofą w obliczu relatywnie wczesnej fazy rozwoju firmy i żadne gadanie o przewadze technologicznej, premium, frunkach i tunelach tego nie zmieni.
-
Pęknięta szyba czołowa od kamyka
To akurat zależy od ubezpieczenia, np. Allianz wymienia w ASO na oryginał przy skorzystaniu z ubezpieczenia szyb. Tym bardziej że jeśli masz leasing, to leasingodawca nie zgodzi się na naprawę na częściach nieoryginalnych.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Hehehe, jak merytorycznie została wypunktowana przewaga 6-letniego BMW nad "ciągle udoskonalaną Teslą która ma usprawnienia co miesiąc i nie potrzebuje face liftów" to argumentów brak i wjeżdża argument "zaraz porównam z nowym Volkswagenem" :mrgreen: Dyskusja w tym temacie to żart, więc śmiesznie tu wpaść raz na 2 miesiące i zobaczyć te same nicki ;)
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
duplikat
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
O ile nie uważam pomysłu zakupu felg nie-OEM za zły, o tyle argument powyżej średnio się sprawdza gdy auto stanie nam na środku drogi i najwygodniejszym sposobem na dostarczenie go do ASO jest laweta bezpośrednio z miejsca awarii, dostarczona przez assistance BMW.
-
Co zamiast G20 330i -> propozycje ?
...i cięższe i droższe i troszkę wolniejsze i z bobrem ;) Poza stylistyką brak dodatkowych plusów. Zgadzam się. A bober jest [bAD] :lol: Ja akurat wybrałem M440i GC i nie żałuję. Będzie pan zadowolony, B58 robi robotę :)
-
Co zamiast G20 330i -> propozycje ?
...i cięższe i droższe i troszkę wolniejsze i z bobrem ;)
-
Matrycowe led czy zwykle lampy z asystentem?
Nie wycinają
-
Harman Kardon vs HIFI - opinie
Chciałbym zauważyć, że o ile z docieraniem silnika nikt się nie spiera, o tyle według wielu "wygrzewanie głośników" zahacza o audio voodoo ;) Nie zostawiałbym samochodu grającego szum przez cały weekend. Te głośniki grają w samochodzie pełnym szumów, w trakcie jazdy, nie ma możliwości że zauważycie jakąkolwiek różnicę po "wygrzaniu". Jak ktoś bardzo chce mieć poczucie że zrobił co się da, to można przez pierwszy tydzień nie odpalać systemu na bardzo dużą głośność żeby dać membranom stopniowo nabierać sprężystości, wystarczy w zupełności.
-
G20 LCI czy kamera cofania w standardowym wyposażeniu
A jak z ocieraniem felg o krawężniki przy parkowaniu równoległym w wykonaniu asystenta? Zdarzyło się komuś?
-
Hamulce M a rozmiar felg
Konfigurator BMW automatycznie zmienia felgi na 18 przy wyborze hamulców M, więc także odradzają siedemnastki.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
konopson, tutaj chłopaki z Caroserii nagrali odcinek o PHEVach, w którym odpowiadają między innymi na Twoje pytanie: (od 4:50min)
-
Ładowarka indukcyjna - doposażenie
W OS7 jest opcja wyłączenia ładowarki indukcyjnej z poziomu menu.
-
Wymiana statyczna i dynamiczna oleju w skrzyni
del
-
Wymiana statyczna i dynamiczna oleju w skrzyni
O, znalazłem nawet post użytkownika Triczaj z naszego forum, który napisał do ZF w sprawie wymiany oleju w skrzyni 8HP:
-
Wymiana statyczna i dynamiczna oleju w skrzyni
Z tego co czytałem na bimmerpost, producent do skrzyni 8HP z G20 rekomenduje wymianę statyczną.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Na 19 jest trochę mniej wygodnie no i podświadomie bardziej unika się dziur czy krawężników ;) Ale da się żyć, ludzie na 20 jeżdżą i dają radę. Ogólnie wg mnie warto bo auto wygląda dużo lepiej, ale to już kwestia subiektywna. Jeśli założysz opony z homologacją, nie będzie problemów xDrive - po prostu wybierasz inny rodzaj opon w menu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
No nie zazdroszczę posiadaczom Tesli, wartość ich aut z dnia na dzień poleciała na twarz. To tyle jeśli chodzi o wybitnie niskie TCO i świetne trzymanie wartości.
-
M340i M Performance Black Sapphire Metallic
Ja nie rozumiem, po co Wy chodzicie do drogich knajp, przecież jak żona zrobi schabowego to się i bardziej najecie i taniej. Ale kto bogatemu zabroni.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zlozylem zlecenie kupna po 105$ ale nie weszlo :oops: Ciekawie bedzie jak jutro dadza rady zrzucic na 99.99 gdzie pewnie jest mnostwo SL, bylby piekny krwawy wodospad ^^
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jakie paliwo BMW rekomenduje do swoich 4 i 6-cylindrowych silników benzynowych?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Piszesz o V-Power 95 vs FuelSave 95 (korzystając z przykładu Shella) czy masz też zdanie na temat 95 vs 98 na innych stacjach?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
iX1 bardzo fajnie się prezentuje, gratulacje i czekamy na wrażenia z użytkowania! :)
-
Dziwne niejednostajne drgania, wibracje na wolnych obrotach
Spróbuj przestawić skrzynię na Sport poprzez tryb Individual lub po prostu wrzucając Sport, problem powinien zniknąć.