Skocz do zawartości

TheApocalypse

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TheApocalypse

  1. Jakie ciśnienie pompujecie do opon w M340i? BMW na tabliczce ma wskazanie "Normalne" (3 ludziki) i "Normalne ECO" (3 ludziki z podpisem ECO). Różnica to około pół bara (np. 2.3 zamiast 2.8). Komputer zawsze sugeruje pompować na Normalne ECO, natomiast czy ktoś próbował zejść na Normalne? Jaka różnica w jeździe i spalaniu? Czy Runflat vs non-Runflat ma tutaj znaczenie?
  2. Szybszy czas produkcji nie musi wynikać z oddzielnej linii produkcyjnej, tylko po prostu z priorytetyzacji produkcji dla samochodów o wyższej marży, jakimi są individuale.
  3. Porównanie możliwości produkcyjnych firm wydmuszek (vide: ) z jednym z największych producentów samochodów na świecie jest średnio trafione ;)
  4. Jak tam Tesla Roadster 2020? Albo milion robotaksówek do końca 2020? To pewnie Tesla Semi w 2019? A może chociaż full self driving? Ale Cybertruck to już na pewno będzie w 2021! Ktoś jeszcze wierzy w te zapewnienia i prognozy Elona?
  5. Musisz utworzyć swój profil z imieniem to będzie Cię witał. W ustawieniach w profilach tworzysz nowy profil i tam tez możesz przypisać ustawienia pod kluczyk Tak można:
  6. Nie nagrzewają się w ogóle, zdecydowanie sprawa dla serwisu.
  7. Panowie pamiętajcie, w biznesie wszystko, wszystko podlega ustaleniom i negocjacjom. Wmawianie ludziom, że kupują nowe BMW z salonu ale nie potrafią procenta rabatu sobie wyliczyć, jest śmieszne. Dodam, że zamawiałem pakiety po zakupie auta, na oddzielną fakturę (co i Wam polecam, ponieważ pozwala to na optymalizację podatkową). Rabacik tym bardziej widać więc jak na dłoni :)
  8. No to teraz zmyśla nas dwóch, kolega Radyshaw i ja :mrgreen:
  9. Ja też, ale jak pisałem o tym w zeszłym roku to wszyscy na forum szumnie stwierdzili, że to niemożliwe i zmyślam ;)
  10. Przecież to jest jakaś farsa :norty: 18 postojów trwających przy dobrych wiatrach pół godziny, przy gorszych godzinę, a Ty piszesz że elektryki nadają się do podróżowania jak ICE? Zasięg 250km, prędkość przelotowa wymuszona na poziomie 120-130km/h, a po 2 godzinach wolniejszej niz ICE jazdy musisz stanąć na pół/godzinę. Nie, elektryki nie nadają się do podróżowania bezproblemowo i jest ogromna różnica między techonologią EV i ICE na korzyść tych drugich. A tak poza tym fajna relacja z trasy, dzięki :)
  11. Te wszystkie czynniki (+wg. mnie ogromna górka) są już wliczone w cenę akcji. Dlatego właśnie jeśli coś pójdzie niezgodnie z wyrośniętymi oczekiwaniami, potencjał na spadki jest bardzo duży.
  12. Przecież co do tego w pełni się zgadzamy. Ten wykres 6 miesięcy temu pokazywał ładny przyrost klientów (akcje najwyżej w historii), 3 miesiące temu pokazywał spowolnienie tego przyrostu (pierwszy spadek, z $600 na $400) a dziś pokazuje stratę (drugi spadek, z $400 na $200). To pokazuje jak wiele może się w 6 miesięcy zmienić i jak bardzo można przez to stracić. Kolega Adam jakiś czas temu przyrównywał BMW do Nokii, według mnie Tesli bliżej do Netflixa ;)
  13. O powodach można dyskutować i każdy dojdzie do swoich wniosków. Ja tylko sugeruję nie lecieć ślepo za stadem :)
  14. To samo mogliśmy napisać o Netflixie niecałe pół roku temu, gdy cena była ponad 3x wyższa niż dziś.
  15. Dla przestrogi, oto co dzieje się z przehajpowaną spółką technologiczną (na jaką promuje się Tesla), która była pionierem na nowym rynku, ale nie wytrzymała starcia z nadganiającą konkurencją. Wystarczyło jedno ogłoszenie wyników kwartalnych niespełniających oczekiwań inwestorów.
  16. TheApocalypse odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Galeria - nasze samochody
    Eeee bez przesady, G20 to jeden z ładniejszych sedanów na rynku.
  17. TheApocalypse odpowiedział(a) na ironiq temat w G20, G21, G80, G81
    Ten odświeżony B58 ma mieć moc podniesioną o 40hp na 375-380hp, czyli dokładnie na tyle ile ma aktualny B58 w M340i.
  18. Zawsze mnie zachwyca jak niewyobrażalny nakład pracy, kreatywności, inżynierii i pieniędzy jest potrzebny do zbudowania fabryki samochodów. Oglądając ten filmik, to aż szkoda że wyjeżdżają z tej fabryki tak nudne auta.
  19. TheApocalypse odpowiedział(a) na ironiq temat w G20, G21, G80, G81
  20. O czym ty mówisz, to są przecież normalne ceny katalogowe BMW.. na dodatek to są nowe auta, produkcja 21/22, więc nie są wcale roczne. Nie sadzę, żebyś w grudniu 2020 dostał aż tyle rabatu, żeby z 250k na 200k zejść. 20% to i wtedy było możliwe do uzyskania chyba wyłącznie na gołe 318i z rabatem kwotowym. 330i touring kosztuje bazowo 192 500zł. Ten z aukcji jest za 287 500zł, chcesz powiedzieć że jest załadowany pod korek i ma prawie 100tys w opcjach? Ta cena to żart, to jest golas bez laserów ani nawet LEDów, bez HUDa, bez Harmana, bez kamer 360, bez hamulców M, no tam generalnie NIC nie ma oprócz live cockpit. Przebitka z 70-80tys ponad katalog. Nawet opis zawiera więcej opcji, niż jest w rzeczywistości - to auto nie ma asystena kierowcy professional, ogrzewanej kierownicy ani hamulców M wbrew opisowi. Szyberdachu nie widzę ze zdjęć, więc obstawiam że tez go nie ma.
  21. Nowa generacja 3 możę być bardziej elektryczna niż spalinowa, wraz z nadejściem Neue Classe w 2025
  22. Czy ktoś znalazł fajny opcjonalny dyfuzor do M340i w gloss black lub carbonie?
  23. No nie zgodzę się :wink:
  24. Wow, po tylu postach w wątku przyznałeś, że on od początku nie miał żadnego sensu - coś, co ludzie próbowali Ci wytłumaczyć od dawna :norty:
  25. Widzę, że wracamy w dyskusji o samochodach do ciekawostek ze świata. W takim razie moja kolej: Czy wiedziałeś, że żyrafi język jest na tyle długi, że ta może nim sięgnąć do uszu, chociażby po to, aby je wyczyścić?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.