Skocz do zawartości

Dziwne niejednostajne drgania, wibracje na wolnych obrotach


Diav

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,


Mam pewien problem, który występuje właściwie od momentu odebrania samochodu z salonu - 330i LCI.


Przy rozgrzanym silniku, na wolnych obrotach np. po dojechaniu do świateł i zatrzymaniu się, w samochodzie odczuwalne są niejednostajne, nierównomierne drgania, wibracje. Nie jest to sytuacja ciągła, nie jest to jednostałe pojawia się w krótkich odstępach czasu np. kilka razy przez jedną zmianę świateł. Drgnięcie lub też wibracja jak się już pojawi to przypomina coś jakby zajechaną dwumasę w poczciwym 1.9 TDI. Wiem, że to dość egzotyczne porównanie ale nic innego wystarczająco obrazującego sytuację nie przychodzi mi do głowy. Ewidentnie nie jest to normalne, bo wibracje od silnika praktycznie nie są wyczuwalne, z wyjątkiem tych pojedynczych, pojawiających się w pewnych odstępach czasu drgań. Dodam jeszcze, że taka sytuacja ma miejsce zarówno przy naciśnięciu hamulca, tak przy auto hold jak i na P.


Byłem z tym w ASO przy przebiegu 1700km ale nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości - podobniez robili diagnostykę silnika. Przed pozostawieniem samochodu w serwisie odbyłem jazdę z mistrzem serwisu i zwróciłem jego uwagę na drgania, więc wiedzieli o czym mowa.


Obecny przebieg to 3000km, więc samochód jest dotarty, będę się umawiał na wymianę oleju po dotarciu ale zastanawiam się jak mógłbym zadziałać w kwestii tych irytujących drgań, żeby nie powiedzieli mi znowu że wszystko jest w porządku albo ten typ tak ma.


Czy ktoś z was spotkał się z podobnymi objawami u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej LCI mam nie tyle co drgania ale właśnie dziwny dźwięk jak by jakas plastikowa rurka o coś z dużą intensywnością uderzała, dźwięk dochodzi jak by od strony pasażera..

Dzieje sie tak z rana jak auto zlapie juz trochę temperatury i tylko na postoju stojąc na hamulcu , w aso był 3 razy nie znaleźli przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pare osób też to ma z tym silnikiem ale w serii 4 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=230&t=389552 niestety póki co bez rozwiązania czy przyczyny

 


Wydaje się to być dokładnie ten sam objaw co opisany przez autora przytoczonego wątku na forum 4er. Martwi mnie jedynie fakt, że skoro coś takiego pojawia się już od jakiegoś czasu, również w innych modelach gamy bmw, to dlaczego nie udało się tego rozwiązać?


Moje osobiste odczucie jest takie, jakby ta usterka powodowana była, przez jakiś element skrzyni biegów. Dzisiaj sprawdzę, czy w trybie sport jest lepiej, do tej pory na dotarciu nie chciałem używać tego trybu.


Edit:

Swoją drogą to mega słabe żeby takie coś występowało w samochodzie marki premium za grubo ponad 200k... Miałem wcześniej skodę i tam takich kwiatkow nie było :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 29.12.2022 o 07:16, Diav napisał(a):

Swoją drogą to mega słabe żeby takie coś występowało w samochodzie marki premium za grubo ponad 200k

Mamy 2023 rok i te 200k to taki low entry do marki premium - tak mi się wydaje.

 

A co do drgań, to teoretycznie powinna być broszka serwisu a nie Twoja, ale wiemy jak jest.

Sprawdź czy masz je na D, czy na N, czy z AutoHoldem czy bez. Czy temperatura silnika ma znaczenie?

Jak z temperaturą otoczenia?

 

Może to objawy podczas wypalania GPF?

Może to objawy gdy załącza się kompresor klimatyzacji (nie wiem czy jest elektryczny czy na pasku w 330i po lifcie) ?

 

Bo jeśli dwa powyższe to... pewnie nic nie zrobią, może coś softowo kiedyś poprawią.

Ogólnie rzecz biorąc, może być że w większości tak jest - tylko nie każdy zwraca na to uwagę (może?) Nie każdy jest czuły/wrażliwy w kwestii stanu technicznego auta.

 

xDrive ? RWD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.