Treść opublikowana przez raz3rek
-
WinKFP - INSTRUKCJA
Niestety nic nie pomogło. Nie wiem co zrobiłem źle? Może zabrakło prądu? Z resztą sterowników nie było takich problemów. Nie dotykałem jedynie tych ma linii MOST i potrzebujących sporo czasu jak DDE czy EGS. Odwlekana od prawie dwóch lat wizyta u speca w końcu się ziściła 😅 Sterownik postawiony na nogi, do auta wgrane od nowa wszystkie najnowsze sterowniki i w końcu mogę aktualizować mapy bo były jeszcze fabryczne 2008-02 i za nic nie szło wgrać nowszych z pendrive'a.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Jest sens zakładać 255/40 z tyłu na felgę 8J 17 cali?
-
WinKFP - INSTRUKCJA
Czyli aktualizacja nie przywraca oryginalnego kodowania? Bo myslalem, że ten pusty plik wgrywam dopiero jak coś źle zakoduje i sypie błędami?
-
WinKFP - INSTRUKCJA
No właśnie nie.
-
WinKFP - INSTRUKCJA
Temat praktycznie umarł ale może jakaś dobra dusza podpowie co robię źle. Chciałem zaktualizować sterowniki w moim E91 te mniej istotne jak czujnik deszczu, klimatyzacja czy Junction box. Podłączony prostownik 20A, wszystko robię na Win 11, INPA czy ISTA działa bez zastrzeżeń. WinKFP też skonfigurowany i wgrane najnowsze SP daten E89 według poradnika z pierwszej strony. Udało mi się zJBBF, CID, ZBE. Żadnych błędów czy komplikacji. Doszedłem jednak do MRS i tutaj zaczęły się schody. Wybrałem ZB, wybrałem ECU family i wpisałem VIN. Proces dochodzi do 100%, gaśnie ekran iDrive i wywala błąd poduszek, napinacza i maty zajętości fotela. Kasowanie błędów nie przynosi skutków. Powtarzałem czynność z 10 razy za każdym razem z takim samym skutkiem. Auto odpala, można zmienić biegi ale skrzynia jest w jakimś dziwnym trybie bo startuje z 2 biegu. W ECU zapisany jedynie błąd "Nie wykryto kierowcy" czy coś w tym stylu.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
N47 pierwszy wypust 2007r. Zablokowała się chłodnica spalin, turbo puściło olej na wydech i DPF od co najmniej roku prawidłowo się nie wypalał. Chłodnica założona nowa oryginalna Mahle, nowy zawór EGR, wyczyszczony kolektor dolotowy, nowy OE czujnik ciśnienia spalin i wyprany DPF (nie mój pomysł klient nasz pan jak to mówią). Problem polega na tym, że nadal DPF próbuje się wypalać co 100-200km. Sprawdziłem odczyt z czujników silnika wszystko wydaje się być w normie oprócz ciśnienia wstecznego. Nie ma czujnika ciśnienia w kolektorze wydechowym jak i temperatury za chłodnicą spalin. Nowy czujnik ciśnienia został zresetowany i po kilkudziesięciu kilometrach offset wskoczył na 11mbar (podmieniłem w swoim aucie i pokazuje to samo). Jedynie nie podoba mi się ogólnie temperatura spalin. Mój nawet w trakcie spokojnej jazdy po mieście potrafi utrzymać te 450-500*C i wypalić się prawidłowo. A drugi delikwent jak tylko zdejmiemy nogę z gazu spada do 350* i potrzeba około 90km/h żeby złapał te wymagane 600*C do regeneracji. Po naprawie została wykonana wymiana filtra przez ISTA i licznik pokazuje 0g popiołu. Zresetowałem również wszystkie adaptacje silnika i wymusiłem regenerację serwisową. Trwało to ponad 30km ale koniec końców doszedł do 0g sadzy jednak nadal pokazuje ponad 30mbar ciśnienia wstecznego na biegu jałowym. Podejrzewam źle wyczyszczony DPF (o zgrozo). Ale dla pewności sprawdzę analogowym manometrem jakie faktycznie jest ciśnienie w filtrze podczas jazdy. A wy jak myślicie?
-
E91 320d M Sport Edition
Piękna sztuka. Takiej właśnie szukałem ale trafiła się szara od twojego sąsiada 😅 Podejrzewam, że cena dla niektórych kosmiczna jak za ponad 10-letnie BMW. Masz zdjęcia na zimowych felgach czy jeszcze za wcześnie na zmianę? A i mogę prosić linka do tej rynienki w podłokietniku? W ogóle jak to cholerstwo wyjąć bo boję się, że coś urwę?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Podmieniłeś czujnik na jaki?
-
Wibracje podczas ruszania
Być może to skrzynka xDrive. Najłatwiej sprawdzić wyciągając bezpiecznik i się przejechać.
-
N47 poduszki silnika
Jak są Made in China to na pewno nie oryginalne. Oryginał produkował Lemforder ale w Czechach i takie też są dostępne jedynie w ASO. Stąd też nie ma na nich loga BMW bo niegdyś szły jednocześnie do pudełek OE i Lemforder. Z tego co mi powiedzieli w czescidobmw i bmwstore BMW zakończyło wyprzedaż magazynów i resztę trzyma dla siebie. Wiem trochę masło maślane.
-
N47 poduszki silnika
Przerabiałem temat. Ciekawe co jest w tych pudełkach z Lemforder. Masz może zdjęcia?
-
Jaki zawór EGR do N47 -zamiennik
Tutaj masz porównanie co jest w pudełku Borg a co odebrałem z ASO.
-
N47 E90 LCI 2010 - Wypalanie DPF - Czujnik -
Wymieniłem czujnik i wszystko wróciło do normy. Nie zwracam już uwagi na ciśnienie skorygowane bo raz pokazuje ok a następnego dnia jak na załączonym obrazku. Wypala się prawidłowo co 400km przy cyklu mieszanym. W trasie doszedł do 700km.
-
Wibracje podczas ruszania
Jaki masz rozmiar opon?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Jakie masz ciśnienie spalin?
-
E91 Wymiana podgrzewacza filtra paliwa
Początkiem sierpnia sprawdzałem przed wyjazdem na wakacje i nic się nie działo. Ale skoro jest dostępny inny filtr paliwa to zamówię go na wiosnę przy okazji wymiany filtrów.
-
Wymiana skrzyni 6HP21X na używaną
Strona podaje tylko E84. Ciekawe czym różni się od E83.
-
Błąd ABS/4x4/DSC
Z przodu są rdzewiejące koronki na półosiach. Z czasem uszkadzają czujnik ABS.
-
Wymiana skrzyni 6HP21X na używaną
Cześć, zastanawiam się nad wymianą skrzyni w moim E91 xDrive ale chciałbym zasięgnąć porady w kwestii pochodzenia. Czy od E83/E84 z tym samym silnikiem będzie pasowała do E90?
-
Pasek wieloklinowy N47 184kM
Tak ori czy Conti ma jedną stronę materiałową. Ale założyłem u siebie pasek INA - zero problemów, pisków czy szurania.
-
Branie oleju bmw e90 2.0D 163km
Sprawdź luz na wirniku turbosprężarki.
-
N47 - Turbina Reman. Firmy godne polecenia.
https://allegro.pl/oferta/turbosprezarka-mitsubishi-49135-05875-49135-05880-14012196441 https://allegro.pl/oferta/turbosprezarka-n47-bmw-3-5-x3-12692364362
-
Lewe przednie koło ciężko się kręci.
Po założeniu zacisku kręci się luźno do momentu wciśnięcia pedału hamulca?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
A zabezpieczenie antykorozyjne na tych Zimmermanach jest ok? Pytam bo moje Textar zgniły a założone w podobnym czasie ATE w drugim aucie wyglądają wręcz idealnie po trzech latach.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Też się zastanawiam. Bardzo przydatna opcja, można by nawet wysłać komuś swoje ustawienia lub mieć kilka do różnych samochodów.