Skocz do zawartości

raz3rek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez raz3rek

  1. Silnik jest po aktualizacji oprogramowania i żadnych błędów nie ma. Owszem w lecie dobijał do 400°C z temperaturą spalin. Teraz bliżej 300 i trudno się tu czegoś doszukiwać. Ja mam ciągle podejrzenie, że to chłodnica skrzyni biegów bo węże od silnika są gorące a powrotne z tej chłodnicy już letnie więc tam jakiś przepływ musi być a chyba nie powinien. Resztę sprawdzam zawsze przy wymianie filtrów, chłodnica spalin jest sprawna ale działa trochę inaczej. Do 50°C spaliny idą bypasem. EGR też nie zawsze jest otwarty więc nic dodatkowo płynu nie podgrzewa. Automat ma wymiennik ciepła przy zderzaku i olej jest ciągle chłodzony powietrzem. Ciężko zagrzać 10L oleju na tak krótkiej trasie.
  2. Też staram się trzymać na wyższych obrotach ale znowu skrzynia w trybie Sport zmienia te biegi zbyt agresywnie. Dlatego używam Steptronika i sam przerzucam biegi tak przy 2500obr. Temperatury w trakcie normalnej jazdy są chyba w normie, spaliny 220-300°, za chłodnicą spalin 40-150° a skrzynia ma około 60° po tych 20-25km jazdy z stałą prędkością. No i nie używam klimatyzacji. Widziałem patent z dodatkowym termostatem do skrzyni biegów. Mam go już kupionego i czeka na montaż. Z tego co pisali w komentarzach można wymontować ten z chłodnicy oleju. Do drugiej generacji N47 nie da się go raczej dołożyć bo chłodnica jest razem z podstawą filtra oleju. U mnie układ jest podobny jak na filmie.
  3. Czyli tak jak pisałem. Co do zakrytych górnych wlotów powietrza to koniec końców nie robi to zbyt dużej różnicy. Wczoraj rano było -14°C i nadal długo się nagrzewał. Wychodzi na to, że ten silnik ma mało strat cieplnych i dlatego po 20km nie osiąga 90°C.
  4. Wąż na górze to odpływ ciepłego płynu do chłodnicy. Wąż na dole to schłodzona ciecz która ma trafić do silnika. Termostat blokuje przepływ dopóki płyn w silniku nie osiągnie 88*C. To, że po długiej trasie temperatura spada do 70*C jak tylko się zatrzymasz wskazuje raczej na ciągle otwarty termostat.
  5. Ja użyłem pasek rolki napinacz INA i nie widzę przeciwwskazań.
  6. Spróbuj sobie te Osram Night Breaker +150%, może nie mają super żywotności ale dają całkiem dobre światło i przyjemnie się na nich jeżdziło. No i najważniejszy jest stan reflektorów - zżółknięte klosze czy wypalone odbłyśniki to codzienność w tych reflektorach.
  7. N47 ma jeden termostat przy silniku.
  8. Niektóre mają osobny pomiar temperatury płynu i oleju. Tak, wrzuciłem zasadę działania żaluzji na poprzedniej stronie. Ale chciałbym wiedzieć co trzeba zrobić już po podłączeniu przewodów żeby ECU zaczął nimi sterować.
  9. Po przygodach z termostatem w 1.9TDI nie patrzę nawet w stronę zamienników tylko wolę dołożyć i mieć święty spokój. BMW 11517805192 działa identycznie jak fabryczny z 2009 roku który wymieniłem 2 lata temu. Co ciekawe występuje również OE 11518512234 który niby z wyglądu jest identyczny ale dlaczego są dwa różne numery części? Szukając zamienników znajduję ten sam dla N47 i N47N czyli Behr TX 163 87D ale już z innych firm typu Meyle czy Febi numer jest różny. Ktoś wie co zmienili? Ciekawe jak wygląda kwestia uruchomienia tych kurtyn bo schemat jest dość prosty.
  10. A na jaki termostat wymienić nowy oryginalny BMW?
  11. Dół jest odkryty bo coś chłodzić musi i cały czas sprawdzam temperaturę płynu. Zresztą warunki otwarcia przesłony są dość wysokie stąd @Oreł może mieć ciągle zamknięte. Jeśli się to sprawdzi w naszych zimowych warunkach to dołożę sobie rozwiązanie oryginalne. Używane żaluzje można dostać za 200zł, przekaźnik i kilka kabelków to groszowe sprawy. .
  12. No to u mnie nie ma szans. Po 25km dopiero mam 84*C i spada do 81-82 gdy wjadę do miasta. Zakryłem górne wloty w nerkach i trochę się poprawiło. Muszę jeszcze pojeździć w różnych warunkach ale pierwsze co zauważyłem to trzyma 86* nawet w mieście. Na wiosnę przy okazji wymiany płynu dołożę termostat Mahle TH5 podobnie jak jest montowany fabrycznie w Audi. Bo coś mi się wydaje, że chłodnica skrzyni też sporo ciepła odbiera. A nie widzi mi się wydawać 1500zł na nową z ASO przez zepsuty termostat.
  13. Już obczaiłem schematy i są dwa warianty. Elektromagnetyczne lub nastawnik z silnikiem elektrycznym. Można to dołożyć bo sterowanie jest banalnie proste pytanie czy się opłaca. Czy nie lepiej kupić używane żaluzje, podmienić i ręcznie zamykać na zimę skoro praktycznie się to nie otwiera? Spróbuję zakryć same nerki i zobaczę jak będą wyglądały temperatury.
  14. Ja w VW miałem problem z pompką paliwa na zbiorniku. Nie było słychać charakterystycznego cykania podczas pracy piecyka.
  15. Czujnik pokazuje +5* więcej niż temperatura na zewnątrz po 12h postoju. Nie mam żaluzji i pewnie dlatego dłużej się nagrzewa. Znalazłem takie coś w TIS odnośnie czujnika temperatury. @Oreł Na jakiej zasadzie działają te żaluzje? To jest sterowane elektronicznie czy podciśnieniowo?
  16. No to widzisz. Ja mam oryginalny termostat z czescidobmw pl i dzisiaj wracając z pracy auto pokazało -12*C na zewnątrz. Temperatura płynu po 25km ledwo 82*C. Tyle, że jechałem spokojnie ~80-90km/h. Muszę jeszcze porównać wskazania czujnika na zimnym silniku. Bo tak na prawdę nie zwróciłem na to uwagi odkąd mam auto.
  17. Nie wiem gdzie takie pierdoły wyszukujecie. 4L oleju to wchodzi do mojego Polo 1.4MPI. Masz szczęście, że jeszcze nie stanął dęba.
  18. Opis aukcji którą wrzuciłeś podaje ważność licencji 24 miesiące. W Sklepie Play można płacić kartami prepaid, znajdziesz w Kolporterze itp. Ale skoro masz już kupioną do wykorzystaj do końca.
  19. Jakie masz żarówki założone? Zobacz na odbłyśnik czy nie jest wypalony? Najlepiej z wymontowaną żarówką żeby się nie odbijała. Na halogenie H7 raczej nie spodziewaj się cudów. Te wszystkie +200% to trochę pic na wodę. Różnica owszem jest ale nie na tyle żeby za komplet płacić ponad 100zł. Jeździłem na Osram Night Breaker i było ok ale ceny strasznie poszły w górę, na allegro jest dobra oferta na Bosch H7 +120%
  20. Tak jak wyżej. Takie rzeczy kupuje się przez Google Play czy App Store bo zostają na wieki wieków. Nie pamiętam na 100% ale chyba Funkcje serwisowe i MOTOR. / @pawelgawel Przy okazji mam prośbę o dodanie podglądu Live Data w Funkcjach serwisowych dla skrzynki ATC300
  21. Jest wersja Lite możesz sprawdzić jakie ma funkcje. Ale raczej będziesz musiał kupi pełną wersję. To jest jednorazowa płatność aplikacja zostaje przypisana do konta Google.
  22. raz3rek odpowiedział(a) na Oreł temat w E90, E91, E92, E93
    Nie ma kołków są całe uchwyty z plastiku ABS. Odkręcasz dolne TORX i trzeba odchylić dwa plastikowe kołki na łączeniu przy tylnym błotniku. Reszta odejdzie po delikatnym szarpnięciu. Zakładasz w odwrotnej kolejności. Najpierw wszystkie uchwyty przymocowujesz do progu i dopiero zakładasz osłonę.
  23. Widocznie kolega ma zaznaczony niewłaściwy parametr i aplikacja wyświetla temperaturę wody.
  24. Żeby N43 z elektryczną pompą wody miało przesłonę chłodnicy a diesel z tego samego okresu już nie to jest po prostu niepojęte. Ja będę jeszcze kombinował z termostatem Mahle TH5 na wzór z Audi ale wątpię, żeby zrobiło różnicę. Muszę spróbować zakryć na chwilę nerki i sprawdzić jak wtedy zachowują się temperatury.
  25. Będziesz wymieniał sam? To zacznij od poduszki lewej po stronie kierowcy. Przechyliłem silnik podnośnikiem słupkowym za dyferencjał w jedną stronę aby wydostać poduszkę z gniazda w sankach. Potem trzeba manewrować bo się blokuje o wał napędowy, osłonę nadkola, kolumnę kierowniczą itd. Wyciągnąłem w końcu gorą. Prawa idzie bez problemów wystarczy dźwignąć silnik np. belką do podwieszania silników.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.