Skocz do zawartości

kris1973

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kris1973

  1. Jakiej inpy używasz do komunikacji z e90 ?? Ja mam 320i i nie mogę się połączyć z żadnym modułem w aucie
  2. kris1973 odpowiedział(a) na jacek21 temat w Felgi i opony
    Czytałem cały wątek ale ilu polaków tyle opinii i oczywiście każdy ma swoja rację. Dzwoniłem dziś do ASO BMW i polecają oczywiście ROF ale mozna zakładać normalne tylko muszę kupić zestaw naprawczy w sprayu. Różnica w cenie opon jest ok 400 pln więc nie poraża. Niestety opony ROF są dużo sztywniejsze i na dziurawych drogach u mnie bardzo słabo się spisują no ale może doczekamy tych autostrad....
  3. kris1973 odpowiedział(a) na jacek21 temat w Felgi i opony
    Co radzicie kupic na zimę zwykłe 16" czy ROF ?? Letnie mam ROF. Jaki jest system w e90 sa czujniki w kołach czy zczytuje z czujników ABS ??
  4. Jakiejś starszej instalator 9.0.x a teraz zaciagam 10.0.0.4 z postu o inpie... Mam nadzieje, ze pójdzie. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie. Niestety na nowszej Inpie jest to samo. Po odopaleniu silnika zapala sie batt i ignition ale nie łaczy się z silnikiem i innymi modułami :mad2:
  5. kris1973 odpowiedział(a) na kris1973 temat w Felgi i opony
    Do opon ROF muszą być specjalne felgi stalowe ?? Można takie kupić czy trzeba alu ?? Jakie opony najlepiej kupić, zimówki, Run On Flat czy moga być zwykłe ?? Jak to wygląda u Was ?
  6. Auto jest z końca 2005. Czyli na USB powinno smigać ?? Wiesz może jakie dokładnie powinny być ustawienia w plikach konfiguracyjnych czy powinno to działać bez problemowo ??
  7. Mam interfejs od piwka na USB. Pod e46 pracował bez problemu. Teraz mam e90 i nie mogę się połaczyć z żadnym z modułów w aucie. Kwestia softu, wersja inpy, czy kabla ?? Mam ustawione jako std:odb nie wiem czy nie powinno być std:can ale wtedy nie zobaczy kabla w ogóle. Miał ktos doświadczenie inpa + e90 ???
  8. Pracuje po prostu inaczej niż R6 i takie było pierwsze wrażenie. Auto przyprowadziłem w nocy z czwartku na piatek i takie było wrażenie. Z tego co widziałem przy innych tego typu silnikach one tak poprostu pracują, taki ich urok..... Przez ostatnie 4 lata jeździłem 6 cylindrówkami, V6 w i500 opla i R6 w e46. A te R4 chodza jak kosiarki :norty:
  9. Ktoś na tym forum wypowiadał się, że robił to u jakiegoś ponoć dobrego blacharzai był zadowolony z efektu. Niestety nie pamietam kto to był :( Chyb ktos musiał w przeszłości nie za delikatnie się obchodzic z tym autem. Ja miałem e46 z początku produkcji i nie byłotakiego problemu .....
  10. Argument ze świecami zapłonowymi mnie zabił..... Świece wymienia się co 80-100 tysiecy. Kup benzynę, silniki R6 są najlepsze :norty: W mieście spokojnie 12-14 L/100 spali. Jak robisz 5 km w jedną strone to się nagrzeje i juz będziesz go gasił. W trasie jak byś jeździł to ok 9 L/100.
  11. Przebieg to 152 tysiace km. Silnik oczywiście chodzi równo tylko jakos tak głosniej jak R6. Nie mialem do czynienia z silnikami BMW R4 może to i normalne przy nich. Nic w nim nie wali i nie dzwoni poprostu jest głosniejszy od mojego poprzedniego auta i tyle...
  12. Witam. Niedawno kupiłem 320i z silnikiem N46. Wszystko fajnie, auto z pewnych rąk ale jak się silnik nagrzeje, trasa ok 130km, wydaje mi się że pracuje głośniej niż jak jest zimny. Jestem przyzwyczajony do cichutkiej pracy silnika. Przedtem miałem e46 z 6 cylindrowym silnikiem i tam prawie wcale nie było go słychać. Proszę o wypowiedź osób posiadających ten silnik jak jest u nich. Pozdrawiam.
  13. Kolego przelicz sobie dobrze czy ten gaz się opłaca. Wiem, że cena jest 3 razy mniejsza niż noPb ale.... Częściej świece trzeba wymieniać, cewki muszą być 100% sprawne, cały układ chłodzenia... Na forum nikt nie protestuje bo pewnie kilka osób ma gaz w e60...
  14. kris1973 opublikował(a) temat w Felgi i opony
    Podejdą zimówki 15' stalowe od e46 do e90 320i 150km ?? W książce tylko 16"
  15. kris1973 odpowiedział(a) na kris1973 temat w Hardware
    Jestem w trakcie zakupu e90 z 04/2005 czyli praktycxznie poczatek produkcji. Silnik 2.0i N46. Obecnie mam e46 M52.
  16. kris1973 odpowiedział(a) na bobekm temat w E46
    Każde nowożytne BMW ma rozrząd na łańcuchu, diesel czy benzyna, co do turbin to kwestia przebiegu. Padają jak muchy bo te igiełki i super okazje mają po 400-500 tysięcy... a to co na budziku to tylko w erze takie promocję :mrgreen: Kolega wypowiadający się na temat tylnego napędu to pewnie jeździł polonezem albo 125p skoro ma takie opinie. Tu masz ASC/DSC i przy zachowaniu zdrowego rozsądku nie ma z tym najmniejszego problemu. Osobiście nie lubie diesli ale kożdy kupuje co lubi... Pozdrawiam.
  17. Inpa jest to program do diagnozy elektroniki w BMW. Sprawdzisz wszystko co jest związane z elektroniką, mechanicznych rzeczy nie da się nim zdiagnozować. Jaki jest przebieg auta ?? Raczej nie sądzę, że "upalił" się zawór.... Zmień świece na nowe ale bez diagnozy czymś normalnym nie cdifem się nie obejdzie. CDIF jest dobry ale nie do beemek, sam mam dostęp do najnowszej wersji i przy inpie/disie wypada naprawę bladziutko. Jak dokładnie nie zdiagnozujesz nie pozwól rozbierać silnika !!!! Potem będziesz płakał, że nikt nie potrafi ustawić vanosa.
  18. Kolego to że pokazywał 0% to nie znaczy że nie działa ten cylinder. To jest obciążenie, jest coś takiego w inpie ROUGH. U mnie też nie zawsze pokazuje obciążenie na wszystkich garach co nie znaczy, że 1 czy 2 nie działają. Jak byś podpiął kompa i się przejechał to miałbyś pełen obraz. Najprościej jest wykręcić świece z tych "nie działających" cylindrów i zobaczyć czy nie są mokre. Jeżeli tak no to wiadomo, że nie pali na dany gar....
  19. Nie 5 a 4 masz sondy... Były 2 rodzaje katalizatorów. Jeden na kolektorze a drugi typ na środku wydechu...
  20. kris1973 odpowiedział(a) na burgund temat w E46
    Normalne to może jest dla tego egzemplarza, który oglądałeś ale nie dla wszystkich M52. U mnie nigdy nie było takich objawów. Może to szrpanie być spowodowane padającymi świecami lub cewkami. Komputer prawdę Ci powie. Poszukaj kogoś z interfejsem i podjedź sprawdź auto. Nie kupuj w ciemno tylko dlatego, że gość wciska taki kit.
  21. kris1973 opublikował(a) temat w Hardware
    Witam. Mam interfejs na USB działajacy pod INPĄ i DIS'em. Mam pytanie czy będzie on współpracował z e60 i e90 ?? Pozdrawiam
  22. kris1973 odpowiedział(a) na sinus temat w E46
    No niestety tak jest. Do przecietnego polskiego mechanika musisz jechać wiedząć co ma wymienić a najlepiej to jeszcze pokazać mu jak ma to zrobić :mad2:
  23. kris1973 odpowiedział(a) na sinus temat w E46
    Jak to poruszałem nim ?? Stary jakby dyfer dał sie ruszyć ręką to już byś tam żadnych tuleji nie miał. Jedź do jakiegoś konkretnego mechanika. Cudów nie ma jak cos wali to znaczy że zawieszenie nie jest ok. Tam ma sz całą masę elementów które moga wydawać takie dźwięki. Z tyłu też masz łączniki stabilizatora, oczywiście wygladają zupełnie inaczej niż te przednie może to one walą ?
  24. kris1973 odpowiedział(a) na Michall temat w E46
    Te silniki były już montowane po 10/2001. Wszystko zależy od poprzedniego właściciela jak traktował auto....
  25. Co do wymiany uszczelek pod kolektorami to nie musisz zawieszenia demontować, mozesz podnieść silnik, tak zresztą robią w ASO BMW, nie smaruj ich żadnym silikonem !!!! są specjalne uszczelniacze w tubkach do układów wydechowych. Sprawdź jeszcze uszczelki pomiedzy kolektorem a tłumikiem środkowym. Zobacz czy nie masz gdzieś okopcone....

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.