Skocz do zawartości

JacekLZ

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JacekLZ

  1. Dzięki za wyjaśnienie. Sam ostatnio najeżdżając na pierwszy spowalniacz usłyszałem jakiś nietypowy dźwięk. Na drugim spowalniaczu też by. A na trzecim i kolejnych już nie. Uznałem, że się amortyzatory pewnie zmroziły. Auto stało na zimnie kilka godzin.
  2. a w Europie takiego programu naprawczego nie ma, jak rozumiem?
  3. Tak to jest jak się prowadzi i pisze na forum stojąc na światłach. Wyraziłem się nieprecyzyjnie, nie przypatrzyłem się i wydawało mi się, że na fotce widać taki specjalny worek wypuszczany z otworu nad podłokietnikiem i o to mi chodziło, że tego się nie da otworzyć, nie ma takiego przepustu, chyba, że mnie znowu zaskoczysz 😄 U mnie dwie pary nart wchodzą za pasażerem, widocznie mam krótsze deski. ale ta torba Heada, którą wysłałeś wygląda bardzo fajnie.
  4. Wożę tak narty. O co konkretnie pytasz, bo nie za bardzo jest się o czym rozpisywać. 🙂 Narty jadą jak każdy inny bagaż w bagażniku. Doprecyzowuję tylko, że u mnie narty jadą po prawej stronie za fotelem pasażera, bo w G20 nie ma możliwości otwarcia środkowej części.
  5. No ale życie na świecie nie ogranicza się do parkowania tylko w ciepłym garażu, co nie? Jeździ się na różne wyjazdy, spotkania, ferie, do pracy, do restauracji, na trening itd. 🙂 Ja w zeszłe ferie miałem w Austrii chatę, koło której nie jeździł skibus i pod stację podjeżdżałem autem. Codziennie rano miałem jakieś -12 stopni. Jak jeżdżę do swojej rodzinnej miejscowości zimą na weekendy, to auto parkuję pod chmurką. Zimą samochód wychładza się w środku ekspresowo.
  6. Nigdy nie miałem webasto, więc nie jestem w stanie się wypowiedzieć na temat efektu. Niezależnie od garażu, często w okresie zimowym parkuje się gdzieś na zewnątrz, auto wychładza się w środku w kilkanaście minut. A bywa, że staniesz gdzieś na noc i jeszcze rano trzeba poskrobać szyby 🙂 No ja na pewno sobie wezmę webasto następnym razem. Zwłaszcza, że można sobie włączyć z apki na kilka minut przed rozpoczęciem jazdy i cieszyć się komfortem.
  7. Tak na marginesie dyskusji o konfiguracji dodam, że chyba najbardziej żałuję, że nie wziąłem webasto i strasznie sobie pluję w brodę z tego powodu. Nawet jak jest ogrzewany garaż, to jednak tak wiele razy mimo wszystko wsiada się do zimnego auta i jest to tak bardzo nieprzyjemne. Nie lubię jeździć w kurtce, więc z reguły ją zdejmuję i męczę się przez te kilka minut w chłodzie, zanim auto się rozgrzeje. Jeżeli mróz jest już ekstremalnie siarczysty, to po 10 minutach staję, czasami nawet gdzieś na światłach i zdejmuję kurtkę. Mówiłem sobie, że grzany fotel i grzana kierka wystarczą, ale dziś w ciemno oddałbym obie te opcje za webasto
  8. Markok dobrze pisze. Auto jest zwinniejsze, sporo lżejsze, niżej zawieszone i masz o wiele prostszy cały układ napędowy, nie bawisz się w jakieś wibracje przy milimetrze różnicy zużycia opon. Z systemami to generalnie naprawdę musisz się starać, żeby cokolwiek "odwalić". No chyba, że jesteś z podhala i do domu masz podjazd 15%, ale wtedy to i xd nie podjedzie.
  9. JacekLZ odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Film już latał po bimmerpoście i innych bmw-related stronkach na pewno dobrych kilka tygodni temu. I nadal niczego nowego nie widać w stosunku do wszystkich dotychczasowych zdjęć w kamuflażu. Mam nadzieję, że auto będzie zajebiste, zwłaszcza w pakiecie 🙂
  10. Za pół roku pojawi się nowa generacja serii 3 = g20 stanieje, dobry będzie moment na zakupy. Ja mam od zawsze RWD i rok temu odebrałem 330i RWD i xDrive nie potrzebuję i nie chciałbym. Absolutnie nigdy nie miałem żadnego niebezpiecznego uślizgu. Jeżdżę zimą co roku w Alpy, w rodzinne górskie strony też zimą i do tej pory RWD sprite a zima pragnienie 😉 Ludzie dzisiaj stali się bardzo przeczuleni. Kiedyś merca i BMW kupowało się przede wszystkim dla RWD. Dzisiaj z dziwnego powodu wszyscy w jakimś strachu
  11. ale napisał już, że dołożył 60k. Zrozumiałem, że 250 koni to też za mało. Dołoży kolejne 40.000 i znajdzie już przedliftowe 340i.
  12. W tym temacie zgadzam się z Wami wszystkimi w zasadzie 🙂 Argument z pracą mnie przekonuje (sam nie lubię oszczędzać na narzędziach do pracy) i ten z porównaniem jazdy autostradowej z jazdą po mieście pod względem zużycia też.
  13. No można liczyć ekonomicznie zgodnie z zasadą niezbędnego minimum, ale można też konsumpcyjnie i kupić drogie 340i/d i za 4 lata sprzedawać zarżnięte z przebiegiem ok. 300k. Tylko w sumie do jazdy autostradą i s-ką z jednostajnymi prędkościami, to nie wiem czy mocny silnik do czegokolwiek potrzebny. Pod maską będzie, ale co z tego. Chyba, że ktoś lubi uprawiać wahany styl prowadzenia pojazdu wykonując interwałowe ćwiczenia - gaz - hamulec - gaz - hamulec i tak przez te 80 km do pracy. Pod robotą wysiadasz z auta jak po walce bokserskiej 😄 Tak na koniec dnia, to wydaje mi się, że to zależy od tego kto jakim budżetem dysponuje.
  14. Z G20, to ja bym szukał zdecydowanie jakiejś ładnej używanej 320d (pierwszy wybór) albo 320i (drugi wybór). Moc i moment obrotowy z dużym zapasem, a jednocześnie auto nie będzie bardzo drogie. Nawet wziąłbym 318d po uwagę. A tak w ogóle to bym szukał chyba G30 w 2-litrowym dieslu. G20 t0 małe autko, jeżeli jeździsz solo, to OK, ale jeżeli planujesz jeszcze rodzinne wypady, to już paskudny ucisk. Dlaczego nie kupiłbym wyższego modelu? Robiąc codziennie po 160 km zrobisz kosmiczne przebiegi roczne, jeżeli dobrze liczę to tysiak tygodniowo. Szkoda kupować droższy model. Przy takiej eksploatacji utrata wartości będzie ogromna. I tak jak będziesz ją sprzedawał za przykładowo 3-4 lata to będzie zarżnięta. Ale wnętrze A4 jest bardzo przyjemne, plus wydaje mi się, że może być bardziej komfortowa. G20 jest gorzej wyciszona od a4. Też bym się poważnie zastanawiał. 🙂
  15. Tak samo, też zapomniałem rok temu, wcześniej woziłem, nigdy nie użyłem, a podkreślam, że ja mam i zawsze miałem eRWuDe 🙂
  16. a ja uważam, że właśnie teraz BMW, Audi, Mercedes i Porsche mają szansę umocnić swój status marki premium. Czy przełoży się to na sprzedaż i zysk, to zobaczymy.
  17. ja nie pisałem źle o trójce i nigdy żadnych bluzgów nie rzucałem. Ja pisałem po prostu jaka trójka jest, a kogoś to mierziło i chyba nadal mierzi, z uwagi na jakąś "polityczną poprawność". Ale z tym walczył nie będę xD
  18. asystenta pasa ruchu można dezaktywować tylko dla konkretnej jazdy, czyli rozumiem, że bez kodowania trzeba za każdym razem przeklikiwać przez opcje w idrive 😞
  19. U mnie mimo chyba 30 prób - nie działa, choć działało wcześniej. wyłączałem i włączałem tę funkcję w idrive, nic nie pomaga.
  20. A tak serio, to myślałem, że tego akurat się nie da wyłączyć 😄
  21. NIGDY nie użyję kierunkowskazu. Dbam o dziedzictwo marki! :)))
  22. zgodnie z instrukcją. Stopa prosto pod auto i jej cofnięcie. dzisiaj znów popróbuję. Jak wspomnałem, myślałem, że może jest tam jakiś czujnik, który się zabrudził. Ale okazuje się, że nie ma niczego 🙂
  23. malutkie frustracje z dziś: - nie działa otwieranie i zamykanie bagażnika swingiem stopy. Nie mam pojęcia dlaczego. W ogóle jakie urządzenie odpowiada za tę funkcję? zerknąłem pod ten czarny dekor udający dyfuzor i nic tam nie ma między końcówkami wydechu. - trzepaczka od systemu trzymania pasa u mnie do wyłączenia - mam nadzieję, że się da. Strasznie irytuje kiedy na każdym łuku drogi trzeba się szarpać z oporem na kierownicy. Nie ukrywam, że mam taki styl jazdy, że jak jest droga wolna to zawsze łagodzę łuki w lewo przecinając oś jezdni (lekko podcinam zakręt). Przed wejściem w łuk w prawo też czasami wcześniej wychylam się na oś. Oczywiście to wyłącznie, gdy jest pusto i widoczność pozwala oraz gdy znam drogę. Pewnie 90% kierowców jeździ tak samo, bo tak jest po prostu płynniej. Znajomy ma służbową kijankę i mowi, że tam jest to jeszcze badziej denerwujące, a po kilku najechaniach na jakiś pas samochód zaczyna sugerować przerwę na odpoczynek. Koleżka mówi, że w praktyce mniej więcej po 10 kilometrach ma już propozycję postoju na kawę 😉
  24. Mam sporo znajomych z samochodami "premium", wykupionych po krótkich leasingach, o wartości 150-180k i jeszcze nikt nie opowiadał z uśmiechem o sprzedaży takiego auta prywatnie. Kumpel sprzedawał SQ7 od stycznia i sprzedał dopiero teraz jakoś we wrześniu. I to nie o to chodziło o cenę, bo cena była nawet poniżej średniej - po prostu brak popytu, nikt nie dzwonił, nikt nie pytał. Ja sam rozpoznawczo wrzuciłem moją F30 na 4 miesiące przed końcem leasingu i był mały dramat. Auto wypieszczone, niski przebieg, dwa komplety kół, serwisy robione regularnie, brak szkód, wnętrze jak nowe, a zadzwoniły dwie osoby, ktoś tam wysłał smsa z jakimś ogólnym pytaniem i to tyle. Nikt nie przyjechał na oględziny. Panuje ogólny konsensus, że samochód jest na szczycie rzeczy, których nie warto uważać za inwestycje i które deprecjonują w zastraszającym tempie, no ale wszyscy tu jesteśmy, bo te samochody po prostu lubimy 😉 i teraz post, że auto X nie straci na wartości, bo znajomy sprzedał i bo research cen ofertowych, za 3... 2... 1... :)))))
  25. Potwierdzam, sprzedaż bez FV świeżego i drogiego samochodu może trwać wieki. Nie podważam, że komuś się mogło sprzedać. Wiadomo, jeden sprzeda w 2 tygodnie, a drugi będzie się bujał pół roku.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.