Treść opublikowana przez JacekLZ
-
G50 SOP 11/26...
Takie eksperymenty nie maja żadnej wartości poza tym, że są ciekawostką. Jak bateria w Iphone, która pewnie potrzyma nawet do 4 dni. ... w trybie samolotowym i bez dotykania ekranu, z wyłączonym AOD
-
G50 SOP 11/26...
No ale przecież nikt nikomu nie obiecuje zasięgów 900 km. Mówią, że do 900 km, wyraz krótki, ale trzeba go zauważać i rozumieć co znaczy. Ludzie mogą żyć do 120 lat. Możliwe? tak. Prawdopodobne? nie.
-
G50 SOP 11/26...
Mi się już piątka podoba, choć na początku była meh. Ale za to M2 nieustannie wywołuje torsje :)
-
G50 SOP 11/26...
Ja zupełnie tego nie napisałem, nie wiem skąd ten wniosek 🤣 Gdzie ja napisałem, że co chwilę zmieniam rzeczy? Napisałem, że wiele razy bylem przekonany, że nowe jest gorsze od starego, a po czasie jednak okazuje się, że zawsze nowe jest lepsze i do starego nie chciałoby się wracać. Ale wtedy byłem młody i głupi i takie śmieszne poglądy głosiłem. O, ja na przykład kiedyś mówiłem, że lepszej serii 3 niż e46 nigdy nie będzie. Po prostu nigdy, bo tamta była zrobiona idealnie. Taki o byłem głupi :))
-
G50 SOP 11/26...
BMW G50 po dwóch tygodniach w PL. Brakuje jeszcze żabki, paczkomatu, psiej kupy na chodniku i kilku banerów „pranie dywanów” „stypy, komunie, wesela” „wulkanizacja, serwis opon”, „salon fryzjerski Klaudia"
-
G50 SOP 11/26...
Ja tam podchodzę totalnie na spokojnie. Jak byłem młody i pewnie mniej rozsądny to już w życiu z dobre kilka razy obwieszczałem, że coś się skończyło, stare lepsze, nowe fatalne. O jezu, ale zepsuli. A dzisiaj żadnej z tych starych rzeczy bym nie chciał. No i trochę wstyd, że człowiek takie głupoty wygadywał :)))
-
G50 SOP 11/26...
No po Wrocławiu jeździ cała masa G20tek. Auto popularne w zasadzie jak auris. Bardzo wiele jest 340i we Wrocławiu. Mam wrażenie jak gdyby połowa klientów tego modelu mieszkała we Wro :) Wczoraj na przykład widziałem trzy, a dzisiaj dwie.
-
G50 SOP 11/26...
Ja się jeszcze nie bawiłem konfiguratorem. Na zestawieniach powyżej samochód faktycznie wydaje się mniejszy (krótszy) i wyższy. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości. Nie wierzę, że zrobiliby tę trójkę mniejszą niż obecna, bo obecna już jest maleńka. Na marginesie, ostatnio z miesiąc temu jechałem z trzema kumplami i generalnie czterech średniej wielkości chłopów wygląda w trójce jak w seicento. Stylistyka zewnątrz mnie na razie nie przekonuje. Wewnątrz też nie, choć jest tak jak pisałem futurystycznie. Generalnie uważam, że każdy z nasz po prostu doznaje teraz pewnego rodzaju szoku poznawczego, a automatyczna reakcja to obrona i wyparcie. Zupełnie naturalna, bo jesteśmy przyzwyczajeni do totalnie innego konceptu. Zestawiając obecne 3 G20 i nowe 3 G50 - faktycznie to obecne wygląda jak samochód z poprzedniej epoki. Bo jest po prostu klasyczny w stylistyce i nie ma w zasadzie żadnego „zaskakującego” elementu stylistycznego. Nie piszę tu o tym co ładne, co brzydkie, żeby było jasne. Niewątpliwie natomiast jak na ulicach zaroi się od G50, to G20 będzie wyglądało nawet starzej niż dzisiaj F30 przy G20. Bardziej jak E90 do G20, z uwagi na to, że ten skok stylistyczny jest ogromny. Ponownie podkreślam, nie piszę o tym co ładne a co brzydkie, bardziej po prostu o wrażeniu, jakie będzie to wywoływało. Przecież dzisiaj nawet starsze trójki ciągle są ładne, choć inne.
-
G50 SOP 11/26...
ta zaprezwentoana i3 to w ogóle chyba jest w m-pakiecie. Ciekawe jak będzie wyglądała wersja standardowa. Chyba, że w ogóle z takiej zrezygnują.
-
G50 SOP 11/26...
to myśle, ze podobnych kanciaków w głowach artystów powstawały setki, na deskach kreślarskich. Koncepty to bardziej sztuka niż motoryzacja. Fajnie, że czasami jakiegoś oskrobują w glinie i tych kilka blach tłoczą, żeby coś pokazać 🙂
-
G50 SOP 11/26...
No i nie było czegoś takiego. Cybertruck jest, a tego citroena nie ma i nie było 🙂
-
Driving Assistant Professional
Mi się wydaje, że to analizuje np. jak często najeżdżasz na linię plus czas jazdy. Raczej z analizą oczu, czy Ci się przymykają, itp. to chyba nie ma nic wspólnego. U mnie wyświetla się jedynie info o propozycji postoju, ale dłuższych tras niż 1000 km / 10h nie robiłem.
-
G50 SOP 11/26...
no i racja. Choć z tym prowadzeniem to też przecież podzielone zdania od dawna 😄 Co edycja, to zakres tolerancji na pogarszającą się charakterystykę prowadzenia się zwiększa i rozumienie tego mitycznego dobrego prowadzenia się zmienia. Niektórzy doświadczeni użytkownicy BMW już od dawna mówią, że seria 3 / seria 5 się nie prowadzi, zwłaszcza modele ważące po 2tony z ciężarem zawieszonym na przedniej osi, podatne na podsterowność. Do tego niestety obowiązkowy xdrive. No generalnie pojęcie i rozumienie dobrego prowadzenia też dalece ewoluuje. Wielu już dawno skreśliło G20 z listy dobrze prowadzących się aut i na tym forum też było o tym sporo pisane.
-
Driving Assistant Professional
U mnie w połowie przypadków rusza w korku, nawet gdy patrzę za boczną szybę. W połowie innych daje sygnał, żeby skupić uwagę i patrzeć na wprost.
-
G50 SOP 11/26...
Mi się samochód nie podoba, wnętrze mi się całościowo też nie podoba, ale nie będę negował, ze jest zrobione jakościowo dobrze. Materiały przyjemne w dotyku, nie skrzypi, spasowanie fajne, dużo miękkiego. W sensie - jeżeli jest źle, to nie wiem jak oceniacie G20 😄 to jest pytanie retoryczne, proszę nie odpowiadać. Mam wrażenie, że wrzucacie do jednego worka ocenę wizualną, jakościową i użytkową. Ja totalnie oddzielam te trzy kategorie i każdą oceniam odrębnie. Jak jedna dostaje minusa, to nie znaczy, że inna nie może dostać plusa.
-
G50 SOP 11/26...
Okej, każdy ma swoją percepcję. Ja bym te dwa samochody odróżnił z daleka. no ale nie każdy musi 🙂 Jak dla mnie to one podobne jak BMW 5 do Superba.
-
G50 SOP 11/26...
Tak jest, wykończenie, materiały zdecydowanie na plus, przyłożyli się, widać i czuć to już w pierwszym kontakcie z samochodem. Progres względem G20. Zwłaszcza względem LCI2. Wyświetlacz - o to właśnie mi chodzi - umiejscowienie, to owszem, koncept widziany już w przeszłości, ale ja nie o umiejscowieniu, lecz o wykonaniu i odbiorze - zrobili to w tym miejscu i zrobili to po prostu dobrze. Jak napisałem, mi nie pasuje, że mi zasłania maskę. Dla mnie z tym ekranem to będzie jak z lamentami na ekran w G20 - przez jednych kochany, przez innych znienawidzony. A co do designu, do czego to podobne, to rozumiem, nie każdemu się musi podobać - mi się nie za bardzo podoba. Ale z drugiej strony porównywanie do Opla czy Peugeota to równie dobrze można porównać furgonetkę do lokomotywy. To jak tak naciągamy skojarzenia, to każde auto jest kopią jakiegoś auta.
-
G50 SOP 11/26...
A ja uważam, że jeżeli chodzi o treści wyświetlane pod całą szybą - właśnie czuć premium. Jak usiądziesz do auta, to zobaczysz, że to jest naprawdę genialnie wymyślone. Nie widziałem czegoś takiego w żadnym samochodzie. Jeżeli to jest z hondy civic, to w takim razie w G20 jest z Kii Sportage (zdjęcie poniżej). Materiały są bardzo dobre, jakościowo, pod względem feelingu, dotyku, przewyższają G20 to bezdyskusyjnie, zrobili progres. Z argumentem o designie kierownicy się zgadzam - dziwna jest. Auto jest po prostu futurystyczne w środku.
-
G50 SOP 11/26...
posiedziałem sobie dzisiaj w neue classe. jest inaczej. Futurystycznie. Ten wyświetlacz pod szybą bardzo fajny, dobrze to zrobili. To jest chyba taki szeroki headup wyświetlany na czarnym tle. Udał im się ten koncept. Minus - mi by zasłaniał maskę, a lubię ją widzieć. Ekran środkowy taki sobie. Jestem przyzwyczajony do ekranów lekko pochylonych do kierowcy. Ten jest prostopadle - oczywiście dla korzyści pasażera. Przez to mam wrażenie, że skrajna prawa strona ekranu zaczyna być lekko gorzej widoczna. Monitor typu Curved w G20 obsługuje się dla kierowcy lepiej. Wykonanie wnętrza, jakość- bardzo dobra. Jedynie piano na tej środkowej „konsoli” podatne na zarysowania. Natomiast feeling ogólny bardzo dobry. Klamka - nie wiem czy to tak w tym przypadku, ale miałem wrażenie, że trzeba czekać 1,5 sekundy aż się wysunie. Ja nie lubię takich rzeczy. Ja to potrzebuję szybko, złapać, otworzyć, wskoczyć. Jak ktoś jest z Krakowa i ma konieczność uciekania przed kibicami drużyny przeciwnej, bo gonią z maczetami, to nie polecam tego modelu.
-
G50 SOP 11/26...
Wystarczy zobaczyć jak zrobili KSeF xDDD Można było prosto, ale po co.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
U mnie w LCI na razie brak jakichkolwiek trzasków, skrzypień, nawet na kostce, wybojach, po 23k km. Jestem zadowolony ze spasowania plastików. Ale dokładnie to samo wrażenie miałem, gdy wsiadłem do LCI2, że generalnie potanieli to wnętrze. Widać, że była tam robiona agresywna optymalizacja kosztowa. Szkoda przede wszystkim, że taki design zrobili jak gdyby to było dedykowane do jakiegoś modelu niżej typu seria 2. Mam wrażenie, że chcieli zoptymalizować koszty, ale jednym z kosztów był design, projektowanie, testowanie i generalnie chyba poszli na skróty, pewnie mając na uwadze to, że już wtedy pracowali intensywnie nad G50 i bez sensu było poświęcać zasoby na projektowanie starego G20 w LCI2
-
G50 SOP 11/26...
Ja w kontakcie z idrive mam uczucie jak gdy np. mama mnie prosi o zrobienie czegoś na jej telefonie z Androidem. Np. przeniesienie ze starego telefonu na nowy czy cokolwiek innego. Po chwili głowa zaczyna pękać. A ile się nawyklinam, ile inwektyw, bluźnierstw, a ile razy przysięgam, że jeszcze chwila i wywalę to przez okno. I jeszcze szesnaście razy zaloguj się na googlu, dwuskładnikowo, a jeszcze dodaj email alternatywny, a wpisz kod z smsa, a teraz z maila, a zsynchronizuj, a zaktualizuj. I to wszystko, żeby np. zmienić język klawiatury. Jakaś opcja może być: - w ustawieniach aplikacji ALBO - w ustawieniach telefonu ALBO - w opcjach konta google ALBO - w jakiejś totalnie d*pie, na na końcu systemu gdzie światło nie sięga. Miałem pisać o idrive, a piszę o androidzie, sorry, ale już od samego wspominania się zagotowałem.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Gwarantuję, że jak kupujący zobaczy, że rękojmia jest wyłączana to jak ma łeb na karku to od razu uściśnie dłoń na do widzenia. To jest tak zwana gwarancja do bramy i się nie znamy 😄 Jak będzie zmotywowany to zrobi drobiazgową kosztowną diagnostykę i dopiero jak ją zrobi to czary typu „kupujący zna stan techniczny, sprawdził, zweryfikował i na wszelkie bogi przysięga, że świadom...” mają szansę zadziałać. Sprzedawca chce wyłączyć rękojmię = wie o jakimś fuckupie i chce mu ograniczyć prawa. No chyba, że trafi się łoś, który nie czyta umów. Dodam jeszcze, że poza rękojmią istnieje jeszcze równoległy ogólny reżim odpowiedzialności umownej.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja dokładnie mam podobnie. Jak ktoś opisuje, że G20 na sportowym to taczka, to mnie śmiech bierze. I też uważam, że inżynierowie wykonali kawał dobrej roboty strojąc to zawieszenie. Dla mnie zabawki do regulowania zawiasu pompowanymi poduszkami są zbędne, bo mam ideał. I na winklach jedzie przepięknie, a mam gdzie testować u siebie w rodzinnych stronach. Mam tu choćby OS, na którym zginął Bublewicz i kilka innych fajnych odcinków na polsko-czeskich przełęczach. To samo z oponami - Też mam na lato opony bez RF, na zimę z RF i szczerze gdybym nie wiedział, to nie byłbym w stanie poczuć na jakich jadę. Totalnie bez znaczenia to jest. No i wreszcie nawiążę do xDrive, które mnie zwyczajnie zaskakuje. Jak się czyta internet i rozmawia z ludźmi, to 90% ludzi obiecuje, że jadąc po płaskim do osiedlowego lidla wyłapią dzwona, a co dopiero pojechać gdzieś drogą powiatową albo autostradą. 🙂 Takie czasy!
-
M3 COMPETITION 2023 M DRIVE
Ale bym sobie chciał pojeździć 😄 ładna!