Treść opublikowana przez emir55
-
Swap 735 211 hp do e36 1.8is
wsadzić silnik 2,5L
-
E36 1..6 1995 rok.prod. compact nierówomierne przyśpieszania
Kolego gdyby poszła uszczelka pod głowicą to albo płyn poszedłby do oleju albo do cylindra czy masz takie objawy?
-
320i wymiana przepływomierza - zmiana boscha na siemensa??
jezeli poci się uszczelka pokrywy to zajrzyj pod cewki czy świece nie są zalane olejem
-
318is odłączony czujnik wałka rozrządu i zero zmian
jak podłaczysz do styków 2i3 to wskazówka powinna polecieć do oporu między 1i2 masz dopuszczalny błąd pomiaru
-
320i wymiana przepływomierza - zmiana boscha na siemensa??
przepływomierz jest na rurze dolotowej powietrza za filtrem powietrza http://www.realoem.com/bmw/select.do tu go znajdziesz
-
320i wymiana przepływomierza - zmiana boscha na siemensa??
musi być taki sam
-
318is odłączony czujnik wałka rozrządu i zero zmian
sprawdż jego oporność między stykami 1 i 2 oporność 1om między 2 i 3 nieskończoność
-
318is pytanie o zmianę termostatu i płynu
czy jak dodajesz gazu to jest przelew płynu w zbiorniczku?
-
320i problem z temperaturą pomocy
jeżeli komputer jest bosch to przepływka też musi taka być
-
320i problem z temperaturą pomocy
komp może nie wywala bo czujnik nie ma zwarcia lub przerwy i pokazuje jakąś temp. ale sam widzisz co pokazuje
-
316 M43 na zimnym silniku czuć zapach benzyny z wydechu
przyczyną może być uszkodzony zawór DISA trzeba to naprawić
-
[316]M40 Problem, pali żarówki
masz tam jakiś moduł do oświetlenia i z niego wychodzi za duże napięcie
-
[320i] Problemy z elektryką?
trzeba zdjąć przewód paliwowy np. przy filtrze paliwa masz go pod podłogą przy drzwiach kierowcy wyjmij przekażnik pompy paliwa włącz zapłon i zewrzyj na przekazniku styki 30 i 87 wtedy pompa ruszy i wypompuje Ci paliwo z baku
-
[320i] Problemy z elektryką?
zlej to paliwo tam jest kupa wody
-
[320i] Problemy z elektryką?
Kolego najlepiej byłoby podpiąć auto pod kompa według mnie może być uszkodzony: czujnik wałka rozrządu czujnik wału przepływka
-
traci moc Bmw320 i
zacząłbym od podpięcia auta pod kompa może się wiele wyjaśnić
-
323i M52 bierze olej - jakie przyczyna?
i pedał gazu wciśnięty
-
[320i] Problemy z elektryką?
czy jest gaz w aucie? jeżeli tak to odłącz go na czas naprawy trzeba by na początek sprawdzić czy działa pompa paliwa? czy jest iskra?
-
odma m50b25
w tym roczniku nie było nic więcej
-
[325] m50b25 - Złe wtryskiwacze?
(nie mylić z wtryskami simensa i silnikiem na vanosie). no tak ja wziąłem pod uwagę simensa
-
[325] m50b25 - Złe wtryskiwacze?
wtryskiwacze w e36 320 czy 325 są takie same http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=13641730060 ale napewno nie białe
-
320i kupno samochodu
Kolego ogólnie to wiadomo ze do używanego auta trzeba będzie wreszcie dołożyć może wyskoczyć sprzęgło, amory,coś w zawieszeniu itp. ale w tej chwili utrzymanie BMW to nie to samo co 20 lat temu jest sporo zamienników a nawet używanych części,które można dość tanio kupić być może silnik 2L szybko przestanie Ci wystarczać,ale póki co można się cieszyć jazdą
-
320i kupno samochodu
co to znaczy spalanie na "miejscu?" silnik 2L spali po mieście 12l Pb
-
320i kupno samochodu
dobrze by było podłączyć auto pod kompa i sprawdzić czy są jakieś błędy silnik oprócz blachy to podstawa dobry mechanik potrafi sprawdzić jego kondycję
-
320i dolewanie płynu chłodzącego M52
Prawidłowe odpowietrzenie układu chłodzenia: -napełnić świeżą cieczą chłodzącą zbiorniczek wyrównawczy, aż do krawędzi wlewu. -wykręcić śrubę odpowietrzającą w chłodnicy, obok zbiorniczka wyrównawczego, aż przez otwór zacznie się wydobywać ciecz bez pęcherzyków powietrza. -przykręcić śrubę odpowietrzającą w chłodnicy -uruchomić silnik, włączyć ogrzewanie i rozgrzać silnik, nie zakręcając korka wlewy cieczy chłodzącej. Wciskając pulsacyjnie pedał gazu zwiękrzyć prędkość obrotową powyżej 2500 obr/min, resztki powietrza wydobędą sie z układu chłodzenia, powodując spadek cieczy chłodzącej do znaku MAX na zbiorniczku wyrównawczym lub poniżej. -podczas nagrzewania silnika ewentualnie uzupełnić ciecz chłodzącą. -po osiągnięciu przez silnik temp. roboczej pozostawić go na biegu jałowym przy około 1200 obr/min -ponownie odkręcić śruby odpowietrzające i nie zakręcać dopóty, dopóki przez otwory nie zacznie wypływać ciecz chłodząca bez pęcherzyków powietrza. UWAGA. Nie zbliżać rąk do wentylatora i pasków klinowych. Istnieje zagrożenie urazem. -dolać ciecz chłodzącą do poziomu MAX i zakręcić korek wlewu cieczy chłodzącej. -sprawdzić szczelność układu chłodzenia, szczególnie przewodów elastycznych i ich przyłączy, śruby odpowietrzające oraz pompe cieczy chłodzenia