Skocz do zawartości

Jac3kBMW

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jac3kBMW

  1. @słonik40, Fajny masz tok myślenia i porównywanie Tesli która produkuje tylko BEV do całej reszty, hehehehhe.
  2. @słonik40, Chyba powodów do zmartwień nie ma. Faktycznie akcje nurkują po takich newsach. Trzeba uciekać i sprzedawać. August looks good for Tesla in Europe #1 best-selling BEV brand #1 and best-selling Model Some news report Tesla sales drop 40% in EU, ignore the fact that Giga Berlin is in full capacity, early in the quarter shipping to further countries that are not part of EU, and UAE, Australia and India etc. Giga Berlin sales didn’t slow, they’re expanding, that’s the fact 🙂
  3. Czyli jedno szybkie ładowanie takim Taycanem, na 1000km potrzebujesz Taycanem 2x po maksymalnie 20 minut.
  4. @BMFun Wszystko fajnie tylko jak zmienią wersję PCMa na nowszą to zostaniesz z ręką w nocniku bo powiedzą, że nie wspiera najnowszych rozwiązań tak jak jest to w przypadku Tesli. W Cayenne np nawet nawigacji Ci nie zaktualizują bo stary PCM itp.
  5. @BMFun Ja mam we Wrześniu koniec leasingu i kiedyś myślałem, że kupię coś fajnego po 2 latach ale nie ma co wybrać i dla mnie wybierając między Cayenne hybrid a Taycan zdecydowanie wybieram Taycana. Jadąc w trasę mogę spokojnie poświęcić 30 minut na ładowanie bo spalinowym tez poświęciłbym ten sam czas na przerwy w podróży. Tesla ma kilka udogodnień których nie ma Taycan, często podjeżdżam do lasu pobiegać gdzie nie muszę myśleć o kluczykach i biorę tylko zegarek. Przebolałbym te niedociągnięcia dla samej frajdy z jazdy. Poczekam co przyniesie Q4, może zrobią jakieś fajne promocje na Taycana to może się skuszę i zrobie zamianę 😉. Jak dla mnie cennik minus 30% to będzie czas gdzie zacznę chodzić po dealerach i może coś ugram fajnego. BTW, ceny uzywanych w PL są ostatnio odjechane, biorąc pod uwagę za ile można było kupić nowego na maksymalnych znanych publicznie rabatach.
  6. @BMFun Czyli jak większości ludzi musisz wybrać hybrydę lub spalinowy. Nie rozważasz Cayenne hybrid na 23% rabacie? Chyba jest to fajna okazja ? Nie będziesz się zasięgiem przejmował i na prądzie okoliczne wsie obskoczysz na luzaku a na urlop w Dolomity zatankujesz i po temacie.
  7. @BMFun To dlaczego Mercedes płacze. Przecież z taką technologią nikt nie będzie chciał kupować samochodów spalinowych po roku 2035. Mają 10 lat, żeby ją wdrożyć. Już dzisiaj możesz kupić TMY Performance z 3.5s do 100 za tylko 260tys. Tak serio, ostatnio wracałem z naszego polskiego wybrzeża bez żadnego planowania, nawet w hotelu się nie ładowałem. Podjechałem na SC do Szczecina i ładowałem się kiedy chciałem po drodze na MOP-ach. Zużycie 26 z rowerami na dachu. Mieliśmy psa na pokładzie i ostatnią rzeczą o której bym pomyślał to to że samochód mógłby ładować się szybciej. Jechałem jak spalinowym i po znakach gdzie było ładowanie EV zajeżdżałem i tyle, od Szczecina raz doładowałem się na Orlenie a raz na Ionity 120km przed dojazdem do domu, oczywiście w mniej niż 10 minut doładowałem tak aby na 5% dojechać do domu.
  8. To akurat wiem, mam szose, MTB i Gravela więc znam temat. Rozważam taki rower dla żony, żeby razem pojeżdzić i żeby nie marudziła że nie da rady podjechać albo za daleko 😉 Akurat nie mam problemu w niedzielę przed obiadem wyskoczyć na coffe ride i machnąć 80km na szosie. BTW, TMS sprawdza się idealnie na wyjazdy z rowerami. Nawet jak jadę sam z kumplami i chcę rower podrzucić to wrzucam do środka bez problemu. Na dach spokojnie wrzucasz bo nie jest wysoka a jak więcej rowerów to mam też bagażnik na hak 🙂
  9. Heheh, to jest to czegoś sobie bym nie kupił, chyba że byłbym dziadem z brzuchem. wolę się męczyć i pedałować. Po to w sumie kupuje się rower, żeby sie zmęczyć i trochę wypocić 🙂 Mam ich trochę i nigdy nie myślałem o elektrycznym rowerze. Dla mnie to profanacja lub rower dla emerytów. Zostaje jednak przy elektrycznych samochodach.
  10. @słonik40 Chyba już praktycznie każda marka niemieckiego tzw premium rozdaje rabaty minimum 20% na duże SUVy. Ostatnio Mercedes dołączył i podobno do 25% można dostać. Masz najlepszy moment w historii aby porzucić elektryki i wrócić do tankowania i wymiany oleju co 10tys km. @BMFun Podobno GLE 53AMG w hybrydzie też łapie na rabaty. Praktycznie masz fajne hybrydy do wyboru ze stajni Mercedesa i Porsche. Mam na myśli GLE i Cayenne 🙂
  11. @słonik40, Tu masz firmę produkującą sławne Lidary, coś Ci to przypomina? Hehehe. Tesla Robotaxi rośnie w tempie wykładniczym. Zaraz Waymo będzie się zwijało z rynku z tymi swoimi Lidarami. Praktycznie w chwili gdy Tesla odrzuciła Lidary akcje firmy nurkują już któryś rok z rzędu. FSD będzie wyglądało jak gra komputerowa przy zastosowaniu Unreal engine. Cieszę się , że w pierwszej kolejności trafi do modeli X/S.
  12. @słonik40, Jak Ty będziesz łodzie i skutery ciągnął i wodował taką Panamerą, plaskaczem będziesz jeździł?
  13. Z perspektywy dwóch lat. Jak kupiłem TMS to robiłem też wycenę Cayenne, wtedy miałem ofertę na poniższy konfig, który był do wzięcia za 550 tyś po ówczesnym rabacie. https://porsche-code.com/PTAI8IF9 Dzisiaj to samo Porsche jest do kupienia za 470tyś (22% rabatu do zrobienia podobno), bagatela 80tys taniej niż dwa lata temu. TMS nie do kupienia ale w Europie ceny to 500tyś. Dla mnie decyzja była o tyle trafna, że jeździ tych samochodów garstka ale to mój punkt widzenia 😉 Czyli wtedy różnica w zakupie była 130tyś, 🙂
  14. @słonik40, do szybkiego przemieszczania się. Pisali na forach że na Cayenne dają conajmniej 20% rabatu i faktycznie na Otomoto są już takie oferty. Chyba nie do pogardzenia nie ? Marzysz o spalinowym więc masz ofertę jak znalazł. Pamiętam 2 lata temu jak kupowałem to z bólem dawali 6%. Masz tego pełno i to nawet hybrydy https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/porsche-cayenne-ID6Hy0xW.html https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/porsche-cayenne-ID6Hu8Jj.html @BMFun, Dla Ciebie jak znalazł, pisałeś często o hybrydzie a tu masz Cayenne w super cenie. Takich promocji na Cayenne jeszcze świat nie widział. Podobno przy bezpośrednich negocjacjach, spuszczają galoty po same kostki ;-), heheh
  15. @słonik40 Ja nie pisałem nic na temat geolokalizacji. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.
  16. @słonik40 Moja Tesla model 3 kupiona. 2021 po dotacjach za 213tys. Samochód ma przejechane 70tys km. Nie dołożyłem do niego ani grosza, na serwisie był raz i raz przyjechał serwisant do tego samochodu. Obecnie mój syn zdał prawo jazdy i jeździ tym samochodem, prędkość ograniczyłem mu w apce do 120km, przyspieszenie chill też ograniczone. Zawsze wiem gdzie jest, czy przekracza prędkość. Pokaż mi drugi taki samochód gdzie możesz zrobić coś podobnego? Znajdź mi tylko jeden oprócz Tesli.
  17. Nie koniecznie, ja zacząłem kupować akcje za oszczędzone paliwo w połowie 2023, na dzień dzisiejszy plus 62% a bywało już plus 100%.
  18. Jac3kBMW odpowiedział(a) na Adams16 temat w iX (i20)
    Oficjalnie na Otomoto pojawiają się już oferty z 20% rabatem https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-ix-ID6HsWCZ.html
  19. Tak, z tym że koszty utrzymania hybrydy plugin po gwarancji i 3 latach rosną drastycznie. Jak Ci się coś sypnie to masz duże wydatki i nikt poza ASO tego nie zrobi. Tesle np. zrobią Ci wszędzie po dużo mniejszych kosztach niż ASO. Największe wydatki masz z baterią i napędem na co Tesla ma 8 lat lub 240tys km czyli możesz spokojnie jeździć przez 8 lat.
  20. Tylko że Adam czy Ja pojadę w trasę 1000km max dwa lub 3 razy w roku gdzie ładowanie to 3 postoje a koszty utrzymania elektryka przez cały rok sfinansują Ci te wypady. Jeśli chodzi o mnie to mentalnie nie stać mnie na koszty utrzymania ICE, mam na myśli tankowanie, serwis, przeglądy. @BMFun Hybryda plugin w wersji V6 i V8 jest fajna ala utrata wartości plus koszty utrzymania po gwarancji to będzie totalna porażka. Można kupić na dzień dzisiejszy M5 ale z góry musisz przez 3 lata odliczyć 300tyś utraty wartości, samochód będzie juz po gwarancji i pewnie pójdzie na sprzedaż. Pytanie kto to kupi jako 3 latka 🙂
  21. Ja myślę, że to koniec Tesli. Firma praktycznie upada. Idealna okazja do shortowania akcji i zarobienia kokosów. Ludzi nie wysyłają na urlopy tylko do leasinguja do McDonaldsa i prac publicznych.
  22. Niemożliwe. Chyba niemcy nie zapłacili w tym miesiącu raty za oczernianie i Autokult spłodził wreszcie rzetelny artykuł 😄
  23. Ciekawe gdyby im nieoznakowany siadł na dupie. Ja sobie tylko ruszyłem na światłach na tzw gierkówce i skończyło się 10pkt. Mnie takie klimaty kręciły kilka lat temu, nawet się kiedyś nie zatrzymałem jak mi machali i mnie gonili ale to już historia 😉 Z tego co piszesz to spalinowy Ci nie potrzebny jak wszystko ogarniasz elektrykiem 🙂
  24. Tesla też się podładuje na Ionity, robiłem to kilka razy. Jak dla mnie nie ma obecnie elektrycznego SUV-a lepszego od X tej wielkości a chcę tym razem Plaida z białym wnętrzem. Do tego brak serwisu i długa gwarancja na baterię i napęd przekonuje mnie. Zawsze w razie czego jakieś pierdoły ogarnie serwis lub warsztat nie autoryzowany.
  25. Dachy też w Teslach odpadały. Nie lękam się 😉 Przedłużony Y mi nie pasuje, wolałbym X i tak się pewnie skończy. Taki X po utracie wartości z przebiegiem mniejszym niż 50tys będzie jak znalazł tak żeby sobie odmienić i spróbować czegoś innego. Gdyby miała jeszcze białe wnętrze https://www.tesla.com/de_DE/mx/order/7SAXCCE69PF392477?titleStatus=used&redirect=no#overview @słonik40 Wreszcie kupiłbyś sobie porządny samochód z normalną siecią SC 😉

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.