Treść opublikowana przez Jac3kBMW
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przecież jasno napisali że porównują do poprzedniego modelu. Znajdź pierwsze kwartały z lat 2019-2022 i porównaj sprzedaż. Wtedy będzie można wyciągać wnioski.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dzisiaj był u mnie serwisant mobilny zdiagnozować i naprawić usterkę ze skrzypiącym siedzeniem z tyłu. Wszystko ogarnął i zero skrzypienia. Pogadaliśmy o modelu S. Po podwyżce ceny było około 12 sztuk w PL z darmowym dożywotnim ładowaniem. Podobno sprzedały się wszystkie w tydzień. Jeden gościu wziął 5 sztuk na firmę, jeżdżą po całej Europie i robią sporo kilometrów. Praktycznie od miesiąca nie ma już nic na stocku.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Szkoda czasu, przeczytaj posty i zobacz moją stopkę.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Kompletnie nie wiem o co Ci chodzi. Piłeś nie pisz na forach buahahah
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zobaczymy tego CLA w praktyce czy faktycznie będzie miał taką krzywą. Mój powrót z Majówki i nawet nie pomyślałem o szybszych czasach ładowania. Dystans do domu 550km, wyjazd z hotelu z baterią 40%, pierwsze ładowanie w Czechach Lusovice, Tesla sugeruje 15 min, przy samym SC super kawiarnia więc idziemy na kawkę. Oczywiście siedzieliśmy dłużej przy kawce. Drugie ładowanie Brno gdzie jest 20 SC z czego jak dojechałem 18 zajętych ale rotacja duża, Tesla sugeruje 15 min. Szybkie siku w markecie i 15 min ledwo starczyło. Całe ładowanie przy powrocie w szczycie z Majówki. Łącznie 30 min czego kompletnie nie odczułem. Jak w wakacje pojadę do Ustki to praktycznie nawet w hotelu gdzie są ładowarki to nie skorzystam, pierwsze ładowanie Odolion, drugie Rumia i hotel. Na powrocie dokładnie to samo 😉 Strach związany z elektrykami ma wielkie oczy.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Heheh, Przecież rozmawiasz z ekspertem @słonik40 od Tesli. Facet ma kompleks, że nie kupił Tesli i siedzi na wszystkich forach Tesli, wie o nich wszystko. Nie przekonuje go czarno na białym. Ba, do tego Tesla oszukała na przebiegu, w realu przejechałeś 50km mniej. Heheh
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40, Zobaczymy Q2, jak wiesz Tesla nie raportuje wyprodukowanych samochodów tylko odebrane, nawet nie zamówione. Co do Taycana to tylko ten z baterią Performance 105 zrobiłby robote w moim przypadku. Nie potrzebuje dużej landary a wymiarowo Taycan jest w sam raz. Jestem bardzo zaskoczony sprzedażą BYD, istnieją praktycznie na rynku od tego roku a ze sprzedażą dogonili prawie Mercedesa. Nie wiedziałem, że tyle tego upchali na rynku. Co do Caymana GT to jeździłem już dawno i bez wątpienia jest to wspaniały analogowy samochód w porównaniu do innych obecnie sprzedawanych. Mogliby kontynuować spalinowe wersje.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Na ten codzienny hejt chyba nie jest tak źle. Dla Tesli kluczowy będzie Q2. Bardziej porównuje Mercedesa do BMW i Audi, gdzie widać przepaść.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tesla upada w mediach od 3 miesięcy ale tak naprawdę to Mercedes nie potrafi w elektryki 😉 Wyglada na to że BYD w Europie zamknie rok z większa sprzedażą niż Mercedes.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Oczywiście, że moja Tesla jest najlepsza i wszystko mam najlepsze. Ale się poplułeś jak płodziłeś te wypociny.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Hehehe, naturalna kolej rzeczy. Czas na zmianę i spróbowania czegoś innego. Może to nie będzie Taycan. Musze stwierdzić, że naprawdę Taycan jest lepszy od TMS. Muszę być jeszcze przekonany, że Taycan jest warty dopłaty trochę grosza a to może potrwać. We Wrześniu kończę leasing i pewnie pojeżdżę do końca roku a na wiosnę nowego Taycana z nowym software/hardware z wyprzedaży rocznika. Jak narazie mam Digital Key w zegarku. Podchodzę z zegarkiem i samochód się otwiera. Kończę bieganie otwieram sobie bagażnik z zegarka, włączam klimę itp. @słonik40, Ty naprawdę jesteś trolem. Ja przynajmniej wiem czego chcę 🙂 Jak narazie jestem Teslarzem/fanbojem i niech tak zostanie, jest mi bardzo miło.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dodam jeszcze. Do lasu idę biegać z zegarkiem i nie mam kluczyków. Jak wracam to samochód czeka schłodzony. Kto by widział w dzisiejszych czasach zawracać sobie głowę kluczykami. 😜
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@BMFun, może nie nerwowo ale rozgląda się. W przypadku SUV rozważam iX lecz przyszłość tego modelu jest pod znakiem zapytania w przypadku wypuszczenia iX5. Raczej BMW nie będzie utrzymywało dwóch takich samych samochodów na rynku. Wnętrze w obecnym IX pójdzie w zapomnienie po premierze neue klasse. Najprawdopodobniej poczekam na Taycana z tym nowym softem bo w moim przypadku SUV to będzie przerost formy nad treścią a Taycan najbardziej podoba mi się wizualnie. Najchętniej sprzedam TMS i z nie dużą dopłatą zamienię na Taycana po lifcie. U mnie praktycznie na 80% tak się skończy wymiana Ski 😜.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Na forach piszą że Audi daje 25% na modele zamawiane do produkcji. Mają teraz promocję. Pewnie nie chcą linii zatrzymywać przez wojnę celną i wolą produkować i sprzedawać. To był tylko przykład pierwszy z brzegu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Po co Ci lepszy silnik. Zawsze wspominasz że nie zależy Ci na przyspieszeniu. Zresztą to ten sam silnik co 50tdi, pewnie taki sam rabat zrobią jak będziesz zdecydowany. Janek na mieście wgra Ci program i na jedno wyjdzie. Na Sierpień to akurat już musisz zamawiać żeby nie czekać za długo. Zawsze to swój konfig.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40, Zobacz, będziesz podróżował bez zatrzymywania się w krzakach, Audi minus 25% od cennika. Nic tylko brać i cieszyć się wolnością podróżowania. Przewagę masz w technice więc nie ma co czekać. Pieprzyć elektryki. Ja bym się na Twoim miejscu nie zastanawiał. Wstydu na osiedlu też nie będzie, przecież to Q8 a nie żadna Octavia o której wspominasz tu często. Nie bądź miękki, technologia spalinowa ma przyszłość i jeszcze trochę lat życia. Pojeździsz i sprzedasz jakiemuś Sebixowi który nienawidzi elektryków tak jak Ty.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wszystko fajnie. chciałbym zobaczyć komplet czyli ładowarkę i samochód który przyjmie taką moc. Pewnie 50tys km na takiej ładowarce i bateria do wyrzucenia. Można narzekać na Tesle ale Tesla ma cały ekosystem który sprawdził sie w praktyce. wiemy że na baterii można jeździć 0,5mln kilometrów i wszystko działa. Pewnie Tesla też może puścić taką moc na V4 ale co z tego jak rozwali szybko baterie każdego samochodu jeżdżącego obecnie po drogach.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@adamjttk Takie fatalne, szczególnie to widać po akcjach jak rynek odebrał te wyniki 😜
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 przecież możesz sobie zostawić mały router z kartą SIM. @BMFun W Tesli płacisz za dostęp do internetu i tylko tyle a w zamian dostajesz cały czas najnowszy soft. Mi chodzi tylko o politykę marek premium.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 właśnie nie musisz. możesz sobie hotspota z telefonu zestawić i po temacie. nie płacisz Tesli tylko za usługę internetu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40, porównaj to chamstwo do Tesli gdzie ludziom po jakimś czasie za free włączają matrixy i inne funkcje których nie mieli w momencie zakupu. Chyba TMS będzie miała u mnie wieczność
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie rozwiązuje problemów których nie ma. @słonik40, łykasz wszystko jak małe dziecko. Byle Tesla było w nagłówku, dla Ciebie to prawda objawiona. Nie widzisz, że nie mają już czego wyszukiwać. Jeden z wielu hitów poniżej, heheh. Regulacja świateł drogowych Light Assist – 22 złote miesięcznie LUB 219 złotych rocznie LUB 890 złotych bez ograniczeń czasowych, Układ klimatyzacji Air Care Climatronic – 34 złote miesięcznie LUB 339 złotych rocznie LUB 1 390 złotych bez ograniczeń czasowych,
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Polityka grupy VW, ale przecież Tesla na kilometrach oszukuje, hehehe. Ludziom można pluć w twarz a oni i tak będą twierdzili że to pada deszcz. Pamiętam jak pytałem w Porsche o nowe mapy do cayenne z 2020 roku to powiedzieli mi że się nie da. Tesle z początku produkcji jeżdżą na najnowszym oprogramowaniu z najnowszymi mapami. Upgrades do twojego ID. – Volkswagen podał ceny pakietów oprogramowania. Nawigacja: 115 zł/mies, 1 090 zł/rok lub 3 650 zł https://elektrowoz.pl/porady/upgrades-do-twojego-id-volkswagen-podal-ceny-pakietow-oprogramowania-nawigacja-115-zl-mies-1-090-zl-rok-lub-3-650-zl/
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Super, niech konkurencja goni. Każdy ma swój wybór. Dla niektórych Dacia i Skoda świetnymi samochodami są, bez wątpienia. Buahahaha @słonik40
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Skąd BMW i Mercedes bierze w dniu dzisiejszym baterie do samochodów. Są to dokładnie Chiny 😜