Treść opublikowana przez Jac3kBMW
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Akurat jeździłem ze śląska w okolice Poznania 390km Przezmierowo. Zawsze dojeżdżałem w okolicy 10% SOC na miejsce. Oczywiście nie jest to cały czas na 150 i powyżej ale zgodnie z przepisami. Poczekaj aż Grzyb przetestuje TMS LR. Rozwali całą stawkę bez problemu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wyglada na to, że elektryk jest nie dla Ciebie i tyle w temacie. Ja się już w życiu nie spieszę i na wszystko mam czas więc jadąc czasami z rodziną nie wyobrażam sobie nie zatrzymać się na tzw. przeprostowanie kosci. W przyzwoitym samochodzie elektrycznym masz zasięgu w okolicy 400km prędkości autostradowej i trzeba się naładować. Cale szczęście mamy wybór, niektórzy mogą i chcą jeździć za 10pln/100km a niektorzy za 100pln bo tez chcą i niech tak zostanie. Niech każdy zostanie przy swoim wyborze.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40, Dokładnie, to samo chciałem napisać. Samochód to nie żona, nie stracisz tyle jak się go pozbędziesz. Ja bym jak najszybciej pozbył się EQE przed wakacjami. Klientowi premium nie przystoi przecież podczas ładowania iść do McDonalda i oczekiwać tyle czasu na ładowanie. Nie wiem na co Ty czekasz. Wrzodów dostaniesz na żołądku przez ten Twój stres związany z posiadaniem elektryka. Tym razem kierowca busa będzie szydził z Ciebie podczas wyprzedzania, nie wspominając już o starych Zafirach.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A McDonalda tam nie wdziałeś czasami ?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Busy, Octavie i inne oklejone Fabie to nawet inne Porschaki, M3 RS też spokojnie wyprzedzają. Ja pamiętam jak byłem po studiach, dorwałem Pande i na całej trasie do Wrocławia ze śląska nie schodziło 150. Wyprzedzałem prawie wszystko 🙂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jak tak będzie jak piszesz to wtedy pomyślę o M3. Jeszcze dwa razy w roku pojadę w tym kierunku a może wcale. Fajne wróżenie z kart.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jasne, Normalne prędkości autostradowe plus 35 minut ładowania. Jak dla mnie to nie jest żaden argument za ICE, takie trasy robię kilka razy w roku, nie więcej niż 5. Cały rok cieszę się z własnego prądu. Jeszcze jak otworzą Odolion który już czeka na podłączenie i Wrocław lub Legnicę to jestem w domu 😉 Dla mnie każda trasa na południe lub zachód to tylko lepiej. W moim i tylko moim przypadku ICE straciło sens. Te samochody są droższe ale zasięgu i mocy większej nie oferują, w tym jest problem. Mimo nie wiadomo to jakich nowoczesnych instalacji 800V, gdzie jest ta przewaga na trasie. Jak Tesla otworzy SC które już mają pozwolenia to żadne 800V i nie jest Ci potrzebne.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To zobacz teraz jaka baterie ma TMY i gdzie jest w zestawieniu i teraz zobacz na ceny samochodów które są 5 pozycji przed i 5 pozycji za. Takiej trasy 1000km po Polsce to ja w życiu nie przejadę. Najwyżej 600km nad morze lub Mazury gdzie z mojej lokalizacji zrobie na jednym ładowaniu na SC lub ostatecznie Ionity w każdym kierunku. Stąd dla mnie ICE nie ma sensu. Jak jadę 600km to i tak musze się raz zatrzymać bez względu na to jakim samochodem pojadę a cały rok ładuję praktycznie za free.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja raczej nie patrzę co kupują inni. Sam osobiście wybrałbym Taycana zamiast Panamery.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tyle szumu o przestarzałej technologii Tesli. Gdzie są w zestawieniu samochody z 800V, praktycznie jest to ściema i nie za bardzo coś daje w ogólnym rozrachunku. To pokazuje przewagę Tesli ze starymi modelami. Praktyczni najnowsze wypusty niemieckiego premium zostają w cały czas w tyle https://www.youtube.com/redirect?event=video_description&redir_token=QUFFLUhqbVlpeHFCdGtpSk53amtZLXRIb2VVZ1JzYWlGQXxBQ3Jtc0ttdjZnbWh4T0J4UHpWNU5SS2FCX3JSWjZ1elJPSnlzeWlSN3R2a1FjZDVlak1RWTJ5V3pyeFFEQzJzdDVyUm4wdWhlLWRZQWd0TzFpYXE1bTN2d0ZDRE0wQ184OXZGN2QwMUJPN0U1RjhfTmstSGhTdw&q=https%3A%2F%2Fdocs.google.com%2Fspreadsheets%2Fd%2F1skFDah_ZEljUFM8yHijRzYdGQuQwc7YKo52w0nJarqU%2Fedit%3Fusp%3Dsharing&v=3_gZDfzHkIY
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 I nie wiesz dlaczego jest minus 8 poza sesją ? Dopiero dzisiaj może być armagedon. Zobaczymy. Kilka dni i się uspokoi 🙂 Czyli praktycznie nie sprzedawali najlepiej sprzedającego się modelu na świecie przez 2 miesiące. Dopiero Q2 będzie miarodajny. Co na to mówi Auto Świat, doczytałeś ? Chyba tylko Ci się przejmują co mają dokładnie zero 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Ile to razy powtarzałeś za mediami głównego nurtu w ciągu ostatnich tygodni że Tesla upada, nic nie sprzedaje i tak dalej. Dzisiaj po ogłoszeniu sprzedaży mniejszej o 13% niż Q1 2024 akcje plus 5% dwa dni z rzędu. Gdzie dostawy TMY zaczęły się w Marcu. Energy storage plus 157%, za dwa lata udział tego segmentu Tesli będzie większy niż automotive. A niemieckie media dalej brną i wieszczą upadek Tesli, już nawet się ekspertami motoryzacyjnymi podpierają, jakimiś guru którzy tak twierdzą 😜🙈
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja już nie chcę SUV-a ale myślałem o G60. Wygląda na to, że dość szybko szykują facelift. Chyba trzeba będzie się wstrzymać poniewaź G60 upodobniona zostanie do neue klasse. Chyba coś im jednak nie pykło z G60 skoro tak szybko decydują się na ujednolicenie jej z neue klasse. Obecny model szybko stanie się przestarzały jeśli chodzi o design. https://g60.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=2166996#lg=318&slide=0
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nowe oprogramowanie KIA/Hyundai które zadebiutuje w w 2kw 2026 roku. Co Wam to przypomina, kopiuj wklej od Tesli. https://elektrowoz.pl/tech/hyundai-pleos-zupelnie-nowe-oprogramowanie-dla-samochodow-hyundai-kia-genesis-na-rynku-od-ii-kwartalu-2026/
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@adamjttk, siła marketingu. Sam przecież uległeś marketingowi. W sumie niczym nie różnisz się od Slonika. On po setkach wylanych postach hejtujących elektryki zakupił już 2 sztuki. Ty po dokładnie setkach hejtujących BMW postach poleciałeś w zębach do BMW i kupiłeś przestarzały samochód po to żeby sąsiadowi pokazać 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Wiem 😎😂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przecież wiadomo że buja. Dlaczego dzisiaj są wzrosty. Nie sądzisz że przez koniec kwartału? Myślisz, że wyniki sprzedażowe są tak złe jak słyszysz w słusznych mediach ? Onet, Interia, TVN itp.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Szczerze, ja bym tego nie kupił. Gdybym miał otworzyć portfel to zdecydowanie Taycan po fajnych rabatach mimo iż jest to mniejszy samochód od mojej Ski. Praktycznie już jest tyle ładowarek i ciągle ich przybywa. Dla mnie nie ma już dylematu czy elektryk czy spalinowy, bardziej jaki elektryk.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Myślisz że to przypadek. Pewnie są tacy co poznali już cyferki sprzedażowe. Wyjdzie cały ten bullshit i lewacko/niemiecka nagonka. Przecież Tesla przez ostatnie dwa miesiące według wszelakich mediów to bankrut, który już sie nie pozbiera, nikt nie kupuje Tesli. Ja tak naprawdę przez ostatnie dwa miesiące z lewaka stałem się prawicowcem popisowcem mimo iż nic się w moich poglądach nie zmieniło 😜
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To jest bardzo proste. Jeśli utożsamiasz się z firmą i tym co robi oraz uważasz, że w dłuższym okresie czasu osiągnie sukces i będzie produkowała produkty pożądane przez klientów to kupuj akcje, będzie na emeryturę jak znalazł. To samo dotyczy każdych innych akcji. Kupuj akcje firm które są Ci blisko serca 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ale o co chodzi? Co do SC to są już pozwolenia na SC w Odolionie, Gdańsku, Legnicy i Wroclawiu. W sumie dla mnie to już praktycznie wystarczy. Napewno te SC powstaną do końca roku a część może przed wakacjami. Moja TMS ma zuzycie baterii 10% co jest normą podczas pierwszych 2 lat i 45tys km. Po pierwszych 10% podobno zuzycie się zatrzymuje i to znacznie.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40, Nie wyobrażam sobie będąc na feriach w Dolomitach lub Alpach dojeżdżać na stok samochodem i codziennie ładować sprzęt. Często pada tam przecież śnieg, odśnieżać go. Masakra Słonik, o czym Ty piszesz? Jak jadę na Snowboard/Narty to wjeżdżam do garażu i wyjeżdżam w ostatni dzień. Jak dla mnie to tylko hotele Ski In.Out, wychodzisz na stok z hotelu wracasz kiedy chcesz na obiad i z powrotem po obiedzie jeździsz.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nikt nie powiedział że będzie tylko rosło. W życiu bym tak nie powiedział. Jestem przekonany, że kwartał nie był taki zły jak go media malują. Już dochodzą takie sygnały, że to był bullshit.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Faktycznie, idę z prądem, w sumie się zgadza. Sztorm na akcjach przeczekany. Ciekawe kto zbierał jak znowu akcje leżały na ulicy i śmierdziały ? Drugie konto do spekulacji 😜
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A w Norwegii jakie jeszcze inne marki mają rozpowszechniony taki serwis ?