Treść opublikowana przez Jac3kBMW
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Hehe, testuje i nie mam na co zamienić bo chcę tym razem SUV-a. Rodzinka chce TMX i chyba sprzedam Ske i kupie X-a z roku 2023 lub 2024 w Tesli Niemcy albo u nas ktoś będzie chciał sprzedać Plaida w białym wnętrzu. Jak narazie X po utracie wartości jest u mnie numer 1 i tak chyba się skończy żeby sobie coś odmienić. Pierwszy raz zrobię zamianę bez leasingu 🙂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dla mnie sieć SC jest i będzie game changerem ze względu na niezawodność. Np z południa polski jadę na pomorze zachodnie, mam Gliwice, Wrocław, Legnica, Szczecin, dalej Koszlin. To są ładowarki które już stoją i będą uruchomione na dniach. Dalej nad morze w centrum, Katowice/Bytom, Odolion, Gdańsk i ewentualnie Rumia a dojdzie jeszcze kilkanaście z tego co wiem. Na następne wakacje będzie jak znalazł. Jadą na południe i zachód nie wspominam bo jest tego pełno i cały czas dokładają.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Autostrada, zdecydowanie X5 tylko ja może miałem trochę zaburzone odczucia. Zobacz moją testówkę. Miał bagażnik dachowy i drabinkę z boku. Przez te dodatki był trochę głośny. Nawet bez tych dodatków X5 prowadziłby sie lepiej. Zgodzę się, że Defender ma w sobie to coś i jest warty grzechu, dlatego wziąłem go na testy.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Defendera też już testowałem kiedyś. Bardzo fajny samochód ale nie ma tego luksusu BMW, to jest samochód bardziej ukierunkowany w stronę terenu. Porównywałem do X5 i komfort prowadzenia oraz tzw odczucie premium bardziej w stronę X5.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40, Jakie rabaty dostajesz na X7. Na ostatnie fajne BMW jakim jest X5 można spokojnie 20% dostać. Trochę kusi V8 które w nastepnym modelu będzie hybryda plugin tak jak jest w M5 lecz na codzień taka M5 w plugin sprawdziła by się lepiej lecz utrata wartości tego będzie kolosalna łącznie z kosztami serwisu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Oczywiście, jak dodasz przy kupnie kilkadziesiąt tysięcy za przedłużoną gwarancję i pakiet serwisowy to można zapomnieć. Zapłacisz to w ratach leasingowych. Taki o to chwyt marketingowy na wyciągnięcia dodatkowej kasy z kupującego.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@BMFun Oficjalnie 30% na Taycana poliftowego wygląda całkiem fajnie. 720 na 520. Pewnie jeszcze coś do ugrania na leasingu. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/porsche-taycan-ID6Gknkg.html
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przecież zawsze mówiło się że nowy samochód kupuje się właśnie dla tego zapachu nowości, hehehe
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie ma się co zastanawiać. Kupuj max 3 latka i ciesz się jazdą premium. Pełno tego na Otomoto. Nie musisz się o następcę martwić. Jak długo zamierzasz jeszcze jak plebs jeździć elektrykiem z kupą i siku w krzakach 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wspaniale. Przecież Tesle nie mogą ładować sie na Ionity. Jestem przekonany, że Tesla nie dałaby rady. @słonik40 Jak wspomniałeś w poprzednim poście, znane osoby kreują marki. Jestem przekonany, że musisz być jak gwiazdka z poniższego linka i kupić dobrego spalinowego SUV-a premium. Małgorzata Rozenek sprawiła sobie prezent. Celebrytka weszła w posiadanie nowego Range Rovera. Cena zwala z nóg. Będziesz miał ukłony sąsiadów na ulicy 😉 https://www.pudelek.pl/malgorzata-rozenek-sprawila-sobie-nowe-auto-za-skromne-pol-miliona-zlotych-7177147886975936a
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zdecydowanie, patrz moja stopka 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Masz rację, zdecydowanie się zgadzam 🙂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Czyli wniosek jest taki, że ludzie nie chcą gównianych elektryków, dlatego obecnie liczy się kilka marek i modeli jeśli chodzi o elektryki.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Kia EV6 GT po faceliftingu przyspiesza lepiej niż Ferrari Purosangue. Samochodom spalinowym zostaje hałasowanie. i jak tu teraz kasować klienta 100tys za przyspieszenie lepsze o 1s, heheheheh. Samochody spalinowe tracą sens, została im jedynie funkcja hobbystyczna i to tylko mega fajnych V8 i innych ciekawych silnikow. Po kilku startach Purosangue zaczęło informować o przegrzaniu hamulców. Kia nie miała żadnych problemów. I przegrała z samochodem spalinowym dopiero wtedy, gdy usiłowała udawać, że ma pod maską tradycyjny silnik https://elektrowoz.pl/auta/kia-ev6-gt-po-faceliftingu-przyspiesza-lepiej-niz-ferrari-purosangue-youtube-samochodom-spalinowym-zostaje-halasowanie/
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@BMFun, Dokładnie jest tak i wliczone w cenę samochodu. Czyli masz długą gwarancję i serwis pod domem. Tylko że teraz z Teslę po gwarancji jedziesz do EV Repair garage i za parę złotych Ci ogarną.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dlatego ja mam problem żeby im dopłacać. W TMS przejechane prawie 55tys km i raz był serwis mobilny do skrzypiącego siedzenia z tyłu. Nikt mnie nie woła na przeglądy żeby mnie ogolić 😉 . Gwarancja na jednostkę napędową i baterię 240tys km bez żadnej dopłaty. Mało tego, nie musze na serwisy jeździć. Coraz więcej ludzi rozumie jak nas koncerny robią w ciula. Bardzo ciężko przyjdzie mi zamiana na coś innego.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tylko jak pokażą Cayenne to spokojnie 1,5 roku zanim zaczną produkcję :-). Tak samo będzie z Neue Klasse, do kupienia najwcześniej 2027, z Cayenne w sumie będzie podobnie. Mercedes pewnie do 2027 też coś wypuści w technologii nowego CLA, więc chyba rozsądnie będę musiał poczekać na zmiany do 2027 żeby wybrać coś świeżego i designersko i technologicznie. @słonik40 jest już zadeklarowanym petrolhedem szydzącym z technologii elektrycznej 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Powoli rozglądam się na rynku i w sumie jak narazie to tylko Taycan, Macan trochę mi za małe. W sumie zostały mi 2 miesiące i jak narazie nie mam następcy i chyba jeszcze z rok pojeżdżę biorąc pod uwagę rozwój infrastruktury SC. Chińskiej konkurencji kompletnie nie biorę pod uwagę, bo nie. Jak BMW zrobi na iX promkę leasingu gdzie przez 3 lata koszt użytkowania wyniesie około 100 tys to bym go wziął. Czyli musiałoby być około 3000 netto. Musze podpytać po weekendzie, @BMFunNa stronie BMW jest reklama jakiegoś leasingu ale bez szczegółów.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wygląda na to że na iX M60 wpada już 20% rabatu oficjalnie na Otomoto. Samochód ciekawy ale przy Neue Klasse to będzie staroć i to dość szybko. Ciekawy może się okazać nowy elektryczny X5. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-ix-ID6HsWCZ.html
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Moja TMS LR wracałem drogami lokalnymi ponieważ były duże korki na A4. Zużycie mega fajne. biorąc pod uwagę 3.2s do 100 oraz wielkość samochodu
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40, Twoja głowa tego nie ogarnia, nie musi. Jak było naprawdę. Nie zakrzywiaj rzeczywistości. Cyt. To co naprawdę się wydarzyło. Tesla sama dostarczyła się dzięki autonomicznej jeździe – prosto z fabryki pod dom klienta, około 60 km od Giga Texas. Maksymalna prędkość, jaką osiągnęła, to 112 km/h na autostradzie. Także to już wykracza poza wszelkie… dotychczasowe wyobrażenia o tym, czym jest zakup auta. Nie było kierowcy. Nie było zdalnego sterowania. Nie było nawet osoby nadzorującej. Auto samo odpięło się od linii produkcyjnej i pojechało pod wskazany adres. Elon Musk twierdzi, że to pierwsza w historii pełna autonomiczna dostawa nowego samochodu klientowi – i że Full Self-Driving Tesli właśnie oficjalnie przekroczył granicę science fiction. Regulacje? Jakie regulacje. Tesla robi swoje, a świat po prostu musi to nadgonić. Kolejny krok to… autonomiczne robotaxi? A może po prostu przyzwyczaj się, że Twoje kolejne auto przyjedzie samo.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Masz rację, dziękuję bardzo z uświadomienie. Hehehehe.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40, Buahahaha, teraz nadeszła era przeklejania Chata GPT na forum. Żenada. Dzisiaj pełno nagłówków ze Polak poleciał w kosmos, w żadnym nagłówku popularnych mediów nie ma że to spaceX Elona go tam zawiezie, który do perfekcji opanował starty jak i lądowanie rakietami. Nikomu innemu do tej pory się to nie udalo. Chińczycy nie mogą jakoś skopiować.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Tu masz w skrócie dlaczego Waymo przestaje istnieć. Za rok nikt nie będzie kojarzył nazwy firmy I co ciekawe każda Tesla na rynku jest gotowa do pełnienia funkcji Robotaxi, czyli masz już miliony Robotaxi na rynku, gdzie jest Waymo w tym kontekście?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Pierwszy prawdziwy samochód elektryczny czyli TMS, sieć supercharger, aktualizacja OTA, brak serwisów itp. Założę się że do końca roku Tesla będzie miała dwa razy więcej samochodów na Robotaxi oraz dwa razy większy obszar działania. Przecież to wszystko i dużo więcej zapoczątkowała Tesla. Porównując Waymo do Tesli wiem że nie wiesz o czym piszesz. Za 2 lata Waymo z tą technologią przestanie istnieć i tyle.