Skocz do zawartości

Fuser

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fuser

  1. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    Czy masz jeszcze jakieś niesprawne podzespoły to się okaże, ale jak było niewiele ponad 3 bar to nie ma szans, żeby auto jechało jak należy gdy nie dostaje paliwa.
  2. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    Tak, to jest to cudo. Trzy wężyki i zaworek... Coś tam znajdziesz o Epmanie. Ja nie miałem tej przyjemności jeszcze, żeby go zakładać. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146766&p=2357335&hilit=epman#p2357335 Powinno być P&P choć gdzieś tam jest śrubka do regulacji.
  3. Fuser odpowiedział(a) na Chudy__ temat w E39
    Ma się rozumieć, obiad ważna rzecz :cool2: hehe. Właśnie tego się obawiałem gdy miałem dać do regeneracji, że któryś wtrysk może mi zostać na miejscu i potem trzeba by poskładać wszystkie na nowo, a i tak jechać do fachowca.
  4. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    Ooo, czyli jednak zawór. Ze względu na to, że jest on okrutnie drogi to teraz są dwie opcje: albo regeneracja - ogólnie rzeźba, musisz poszukać w necie, coś ze sprężynką się robi, nie wiem na ile pomaga, albo zakup takiego epmana z regulacją. Chociaż mimo wszystko jeśli twierdzisz, że pompa wyje to może należało by się jej przyjrzeć. Może jeszcze jest oryginał. Chociaż uprzedzam, że u mnie tez wyje od nowości, bo mam zamiennik Marelli więc nie zawsze to wyrocznia z tą pompą. Aha i oczywiście nie można jeździć na stałe z tym zaciśniętym wężykiem.
  5. Fuser odpowiedział(a) na Chudy__ temat w E39
    To jesteś lepszy ode mnie, bo ja sam tego nie robiłem :D natomiast według mnie powinien być suchy.
  6. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    :cool2: Raczej tak. Nie pamiętam jak to idzie po kolei, bo dawno tam nie zaglądałem, ale zaworek masz po prawej stronie fioletowej strzałki więc za nim tak jak paliwo płynie już z filtra. Ale jak pompa wyje to pewnie i tak do wymiany. Wtryski są całkiem rześkie. Nie pisz tak postów jeden pod drugim. Raczej kliknij edycję. :)
  7. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    Teraz coś więcej wiadomo :cool2: Pierwsza rzecz to pompa ciśnienia wstępnego, ta w progu pod kierowcą. Ciśnienie powinno być 4 bar i przy obciążeniu spada minimalnie, najlepiej wcale. U ciebie widać, że przysiada do 3,22 bar (i to na postoju !) co będzie powodowało, że auto nie ma mocy na wysokich obrotach. Są dwie możliwości, albo wysiada ta pompka (wyje, hałasuje), albo puszcza zaworek powrotny (za filtrem paliwa). Zwykle pierwsza usterka występuje częściej. Można to zweryfikować zaciskając przewód paliwowy za tym zaworkiem. Jeśli ciśnienie dalej będzie siadać to pompa nie daje rady.
  8. Fuser odpowiedział(a) na Chudy__ temat w E39
    Ja robię wymiany co 10kkm i nic nie dolewam. Za filtrem powietrza jest taka rurka w kształcie S. Tam masz sucho ?
  9. Fuser odpowiedział(a) na Chudy__ temat w E39
    Jeśli po nocy zadymi to może uszczelnienia zaworów nie trzymają i ścieka olej. A w dolocie nie masz oleju ? Przed turbo, za turbo ?
  10. Fuser odpowiedział(a) na Chudy__ temat w E39
    Ja bym wymienił ten szósty. Natomiast nie wiem za bardzo dlaczego po odpaleniu ma telepać. To tak jakby zalewało paliwem i przez chwilę nie był w stanie tego spalić. Jak zgasisz i odpalisz to też telepie i dymi ?
  11. Fuser odpowiedział(a) na Chudy__ temat w E39
    Jeśli korekta jest na plus to znaczy, że wtryskiwacz dolewa większą dawkę od nominalnej. Jeśli na minus to ujmuje, bo leci za dużo. Jeśli na zimnym jest dużo lepiej to pewnie się przyciera jak się rozgrzeje. Wtryski potrafią spuchnąć.
  12. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    Turbo na ssaniu nie ma opaski, tylko uszczelka.
  13. Fuser odpowiedział(a) na Chudy__ temat w E39
    Szósty daje za małą dawkę, jakby był przytkany. Czy tylko na gorącym ma takie korekty ?
  14. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    No, jak poduszki zużyte to trzeba wymienić :) Jak wężyki są powyrywane to raczej nie będziesz wiedzieć gdzie wetknąć wężyk. Nie wiadomo co z króćcami do których są podłączone w poduszki, jeden jest kątowy, drugi prosty. Najlepiej wyjąć poduszki to wtedy od razu będziesz widział czy nie są uszkodzone - czy olej z nich nie wycieka. Pisałem już wcześniej - kup wężyk silikonowy 3mm średnicy, min. 5m długi i króćce na wszelki wypadek, wymień wszystko i będzie spokój dożywotnio. To co pokazałeś na obrazku to jest wężyk typowo paliwowy i się nie nadaje, bo podciśnienie wysusza i efekt jest taki, że pęka. Przerabiałem to, bo też nie wiedziałem - po roku znowu wymiana, wszystkie końcówki popękały.
  15. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    Zapewne podciśnienie od poduszek silnika https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DL81-EUR-04-2002-E39-BMW-530d&diagId=22_0034
  16. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    Słuchaj, to nie ma dużego znaczenia w tej chwili. Odepnij ten wężyk, zaślep go i zrób INPĄ pomiar tych parametrów, które podałem wyżej. Bez tego będziesz zgadywać i naprawiać metoda macajewa.
  17. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    Odepnij wężyk, który idzie do akumulatora podciśnienia przy turbo i zobacz czy tam jest podciśnienie.
  18. Fuser odpowiedział(a) na Zioombek temat w E39
    https://www.maxbimmer.pl/topic/25875-ncs-przywrocenie-ustawien-modulow-do-fabrycznych/ Jeśli taki reset usunie usterkę to może i warto wydać 150zł, ale może warto spróbować samemu. Jak powyżej musisz wybrać moduł, który chcesz zresetować. W tym przypadku będzie to IHKA, albo jakoś podobnie. Nazwa się zmieniła przed/po lifcie. Tu masz jeszcze jak się ustawia światła dzienne, procedura podobna tyle, że plik ma być pusty, wtedy będą wykasowane wszystkie ustawienia. http://sam-naprawiam-bmw.com.pl/kodowanie-swiatel-do-jazdy-dziennej-za-pomoca-programu-ncsexpert/
  19. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    Raczej nie. Sprawdzałeś przecież, że przy odłączonym wężyku podciśnienia spaliny nie dostają się do kolektora dolotowego. W ten sposób już masz odłączony EGR i on nie pracuje, a zaślepka na wydechowym jest tak na wszelki wypadek, jakby mimo wszystko EGR był nieszczelny.
  20. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    Założyć zaślepkę na kolektor wydechowy, odłączyć wężyk podciśnienia od EGRa i go zaślepić, żeby nie ciągnął powietrza z otoczenia. Ciągnie lepiej z dołu, bo zamiast spalin do kolektora dolotowego idzie tylko powietrze.
  21. Fuser odpowiedział(a) na Wojciux1 temat w E39
    Można to założyć tylko tak właściwie to potrzebujesz tylko zaślepkę na kolektor wydechowy https://allegro.pl/oferta/zaslepka-zaworu-egr-bmw-e46-e38-e39-e90-x5-e53-e90-6861095942 Albo w ogóle wywalić chłodniczkę EGR. Jeśli nie teraz to jak będziesz wymieniał pompę wody bądź termostat główny.
  22. No jak nie wynika skoro miał identyczne objawy ? Silnik gaśnie niespodziewanie lub nie chce odpalić, a wskaźnik temperatury w tym czasie leci na czerwone pole - to nie jest normalny objaw. Chip silnika nie miał akurat związku. Wymienił sterownik silnika, bo był zalany i objawy ustąpiły. Poza tym co cię skłoniło, żeby wymienić te wszystkie części, które wymieniłeś ? Były błędy ? Nieprawidłowe ciśnienia - wstępne i na szynie CR ? Nic o tym nie napisałeś. Ciężko postawić lepszą diagnozę na podstawie wyglądu zegarów... Następnym razem wrzuć filmik na YT.
  23. http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?p=157062
  24. Szukaj w necie Garażowe Hobby. On robił takiego swapa w E46 i wie wszystko na temat tych silników.
  25. Na podstawie czego wymieniałeś te elementy ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.