Skocz do zawartości

Fuser

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fuser

  1. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Jesteś pewien, że to lampka od klocków ? Zegary LOW czy HIGH ? Nawet jak wymienisz czujnik na nowy lub skręcisz kabelki razem to komunikat nie znika. Musisz go skasować przekręcając na zapłon i czekasz około pół minuty aż zniknie. W E46 trzeba podobno wcisnąć hamulec, nie wiem czy w E39 też trzeba, nie pamiętam czy to robiłem. Potem kluczyk w lewo i dopiero wtedy uruchomienie auta nie skutkuje ponownym zapaleniem się lampki. Przynajmniej u mnie to zatrybiło. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że jak odpalasz od razu to czujnik będzie się świecił nadal. Jest zabezpieczenie, żeby lampka nie zgasła sama z siebie jakby czujnik nagle znowu połączył, a klocki były na ukończeniu. Na zegarach HIGH jest komunikat tekstowy oraz czerwony wykrzyknik. Na zegarach LOW będzie pomarańczowe kółko z kreseczkami po bokach. Na razie u mnie nie świeci się na starym czujniku już tydzień czasu. Jak się ponownie zapali to stawiam na czujnik z przodu. Do drugiego auta kupowałem kiedyś FEBI i był bardzo porządny, dwadzieścia kilka złotych.
  2. Fuser odpowiedział(a) na druzol temat w E39
    Funkcja MUTE w radiu samochodowym to wyciszenie radia na czas rozmowy telefonicznej, dlatego założyłem, że coś kombinujesz z zestawem głośnomówiącym. Kierownica wielofunkcyjna komunikuje się z pozostałymi modułami poprzez I-BUS. Każdy przycisk ma zdefiniowany unikalny sygnał generowany do magistrali. MUTE natomiast to osobny kabelek w radiu, na którym podana masa wycisza dźwięk. Dodatkowo na wyświetlaczu pojawia się wtedy napis PHONE. Za realizację tej funkcji odpowiada moduł telefonu. Nie widzę możliwości, żeby powiązać klawisz na kierownicy z wyciszaniem radia w sposób programowy.
  3. Fuser odpowiedział(a) na druzol temat w E39
    Masz oryginalne radio ? Zdradzisz do czego potrzebujesz taką funkcję ?
  4. Fuser odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Zdejmujesz tylko klosze. Oprawki lampek są częścią listwy z przyciskiem otwierania. LEDy oświetlenia tablicy mają blaszki, które wchodzą w styki zamiast żarówki. Próbowałem zdjąć tę listwę jak robiłem konserwację. Jest od środka przykręcona czterema nakrętkami, ale szpilki, które są zatopione w listwie były tak pordzewiałe, że obracały się razem z nakrętką. Demontaż niemożliwy bez zniszczenia. Nowa listwa 400 zl.
  5. Fuser odpowiedział(a) na Marcisch temat w E39
    Nie mam więcej pomysłów. Jak sobie z czymś już nie radzę to oddaję do warsztatu gdzie chłopaki naprawią. Być może faktycznie sprężanie jest poniżej 20 atm i wtedy nie odpali. Zależy w jakiej kondycji był silnik przed awarią (moc, podejrzane odgłosy, zużycie oleju) choć nadal bym się upierał, że jakiś osprzęt leży. Czytałem kilka tematów gdzie różne szopki się działy i po wymianie ECU silnik wracał do normalności. Ewentualnie ten czujnik wału, ale o ile nie raz czytałem, że padł czujnik wałka (problem z odpalaniem na ciepłym) to nigdy nie było tematu, żeby ktoś wymieniał czujnik wału.
  6. Fuser odpowiedział(a) na Marcisch temat w E39
    Ciśnienie jest bardzo dobre. Czujnik wału bym jeszcze sprawdził skoro obrotomierz leży https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=126512 Może jakiś używany nawet, ale coś mam wrażenie, że ECU zrobiło pa... pa... skoro nie ma żadnych błędów. Nie ma wody pod prawym filtrem kabinowym ?
  7. Fuser odpowiedział(a) na orkwisz temat w E39
    Chodzi o metalową przesłonę ? Zarób kabelek oczkową końcówką i przykręć do którejś śrubki od przesłony.
  8. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Dzięki, tak właśnie myślałem. Mam wrażenie, że to przedni czujnik fiksuje. Ostatnio zmieniałem klocki, stary się rozsypał przy demontażu. Miałem jakiś używany i wygląda na to, że jest wadliwy. Tydzień po montażu było OK, potem komunikat, teraz jak go testowałem znowu działa. Jak ponownie rozłączy to kupię nowy i tyle.
  9. Fuser odpowiedział(a) na Marcisch temat w E39
    Podczas kręcenia rozrusznikiem sprawdź jakie jest ciśnienie na pompie CR. Wskazówka obrotomierza wykazuje oznaki życia czy leży na glebie ? Na pewno nie ma żadnych zapisanych błędów ?
  10. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Wygląda na to, że chcesz zrobić doktorat z pompy zbiornikowej. Na podstawie wieloletnich obserwacji właścicieli E39 gaśnięcie silnika w momencie gdy wskazówka pokazuje około 15L jest powodem uszkodzonej pompy w baku. Pompę się wymienia i wszystko wraca do normy. Ponieważ u mnie na razie działa więc stwierdziłem, że tego nie ruszam i zostaje jak jest. Zatankuj do pełna. Wtedy oba wskazania powinny być równe.
  11. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Tak. W lewej pusto a ciągnie z prawej tam gdzie jest pompka. Jakby pompka zdechła to na rezerwie na pewno nie odpali, bo w prawej wtedy nie ma nic
  12. Fuser odpowiedział(a) na Marcisch temat w E39
    Ja bym się tak nie spieszył ze zdejmowaniem głowicy, bo dużo zależy od sprzętu pomiarowego https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=346825 poza tym ponoć nagle przestał odpalać co też trochę dziwne jakby na każdym cylindrze nagle miało ubyć 10 atmosfer. No, chyba, że rozrząd się skitrasił...
  13. Fuser opublikował(a) temat w E39
    Komunikat CHECK BRAKE LININGS i czerwony wykrzyknik. Można w INPA stwierdzić, który czujnik szwankuje ? Znalazłem tylko błąd bez konkretnej lokalizacji. Przód i tył są całe, nawet sprawdzałem miernikiem. Wygląda na to, że któryś przerywa.
  14. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Jakie to ma znaczenie jakim stylem jeździsz ? Porównaj wskazanie spalania z komputera z tym co tankujesz na stacji. Jeśli komputer zaniża spalanie to jednocześnie zwiększa zasięg pozostałego paliwa.
  15. Fuser odpowiedział(a) na Marcisch temat w E39
    3,8 bar to ani dużo, ani mało. Typowy objaw gdy przestaje odpalać jak pompa progowa zalicza zgon. Wtedy pompa CR nie ma możliwości wytworzyć odpowiedniego ciśnienia na szynie, nie odpala, natomiast zapisuje się błąd. Ja na plaka nie pali to jakby nie ma paliwa ewentualnie rozrząd, ale to jakiś skrajny przypadek. Możesz jeszcze sprawdzić podczas kręcenia rozrusznikiem jakie jest ciśnienie na szynie. Regulator ciśnienia na pompie jeśli niesprawny to też będzie błąd niskiego ciśnienia CR. Ale co potem ? Bardziej bym stawiał na ECU jeśli cały osprzęt sprawdzisz.
  16. Fuser odpowiedział(a) na Marcisch temat w E39
    Jakie ciśnienie wstępne ?
  17. Fuser odpowiedział(a) na Robert32 temat w E39
    Tak.
  18. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Tylko jeśli jest paliwa jest powyżej przegrody. Jak jest mniej to w prawej zawsze ma być więcej, bo jest ciągle przelewane. Zaniża spalanie dlatego wskazuje większy zasięg niż jest w rzeczywistości. Trzeba wprowadzić współczynnik korekcji.
  19. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Tak się zastanawiam, może to jest prawidłowy objaw ? Auto jest po chipie, ale było to robione w zimie. Przy depnięciu coś tam lekko przez chwilę przykopciło, ale teraz mamy temperatury afrykańskie to i powietrze będzie mniej gęste. Ma to jakieś znaczenie ?
  20. Fuser opublikował(a) temat w E39
    Od pewnego czasu auto trochę osłabło, na wyższych obrotach przy pełnym obciążeniu dymi na szaro. Trzeci bieg. Ciśnienie wstępne 4 bar, spada pod pełnym obciążeniem do 3,7 bar. Pompa CR daje tyle co potrzeba w danej chwili do 1400. Brak nieoczekiwanych odgłosów, gwizdów, itp. Paliwo jest, ewidentnie brakuje powietrza. Dziura w dolocie ?
  21. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    NewTIS "With common rail systems another pump (inline pump, M57/geared pump, M67) is connected between the high pressure pump and the fuel pump. This pump aids the fuel pump in the fuel tank during times of high fuel requirement." Z opisu wynika, że silniki, które nie maja pompy progowej nie mają dużego zapotrzebowania na paliwo.
  22. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Znam sposób sprawdzania paliwa w komorach oraz skutek awarii pompy w baku. Widzę, że temat zdryfował, a mi chodziło tylko o to czy warto profilaktycznie wymienić tę pompę, bo zapewne jest jeszcze oryginalna. Na zegarach 310000 km. Z drugiej strony, żeby się nie okazało, że działający oryginał może wytrzymać dłużej niż nowy zamiennik.
  23. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Ale co w związku z tym ? Nie rozumiem...
  24. Fuser odpowiedział(a) na Kindaszek1 temat w E39
    Jeśli nie działa tyle elementów to ja bym stawiał na kable w klapie.
  25. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    A gdzie to w INPie mogę znaleźć ? Progowa to i owszem, ale pompa w baku ma osobny czujnik ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.