Treść opublikowana przez Fuser
-
E39 530d 1999 i brak mocy - każdy serwis rozkłada ręce
Są dwa rodzaje - jedna daje większe ciśnienie, ale ma mniejszą wydajność, a druga odwrotnie. Miałem obie i obie pracowały u mnie dobrze i pokazywały 4 bar cały czas. Podejrzewam, że zawór ograniczający wymuszał odpowiednie ciśnienie, ale jakbyś jeszcze raz kupował Marelli to weź z numerem ...0022. MAM00022 4 bar 140 l/h MAM00084 3,5 bar 175 l/h z osłoną gumową, którą trzeba zdjąć. Na zapłonie bez odpalenia silnika tak ma być. Sterownik odłącza zasilanie, żeby nie rozładowywać Aku, bo pompka bierze 10A. Czas tu nie ma znaczenia. Nie mam pojęcia czy to ma wpływ, myślę, że nie, ale możesz sprawdzić bez korka wlewu. Podsumowując, przy ciśnieniu wstępnym 3 bar, auto nie będzie jechać, bo brakuje paliwa, albo odwrotnie - brakuje paliwa więc ciśnienie spada. Pytanie czy był robiony jakiś program. Może jest ustawione takie zapotrzebowanie na paliwo, że układ jest niewydolny choć nie wiem czy to jest możliwe. Gdzieś to ciśnienie ginie i trzeba znaleźć przyczynę.
-
Nierówna praca 530d
Oczywiście nie gwarantuję, ale jak pisałeś, że po wypięciu się uspokaja to według mnie pasuje. Jak są fałszywe odczyty wskazania to regulator na pompie wariuje. Po odpięciu wchodzi w tryb awaryjny i ciśnienie robi się stabilne. Było takich tematów trochę. Ludzie podginali styki, ale pomagało na krótko.
-
Nierówna praca 530d
Korekty są całkiem przyzwoite, może nie idealne, ale wtrysków bym nie ruszał. Wstępne 4 bar bardzo dobrze, natomiast to nie jest prawidłowy objaw. Zwykle takie objawy dają zużyte konektory we wtyczce czujnika ciśnienia na listwie. Wymieniałem je, ale tam jest mało miejsca. Lepiej kupić całą kompletną wtyczkę, zarobić krótkie kable, obciąć starą i połączyć z istniejącą wiązką. Byle nie pomylić przewodów. Musisz porównać jaką wtyczkę masz w aucie, bo sie różnią kształtem, pasuje Bosch 1928403966 albo 1928403968. To mnie trochę dziwi, bo w moim osiąga 2x tyle, ale jest po programie. Nie pamiętam czy w serii było mniej.
-
Schemat tylnej wycieraczki
Musisz skorzystać z zewnętrznego serwera, np. imgbb.com Tu jeszcze poczytaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=364221
-
530i touring woda w bagazniku za akumulatorem
Oblukaj okolice pod klapką wlewu. Ktoś chyba zrobił tam rynnę choć pomysł podlewania akumulatora jest słaby... Ja to zrobiłem tak https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=385380 , ale i tak nie polecam takich udoskonaleń. Jeśli nie o to chodzi to nie wiem.
-
530i touring woda w bagazniku za akumulatorem
Zrób zdjęcie to porównam u siebie. Jedyna gumowa rurka jaką kojarzę, to odprowadzenie przelanego paliwa spod wlewu, idzie po nadkolu za koło, ale nie wchodzi do środka auta.
-
E39 530d 1999 i brak mocy - każdy serwis rozkłada ręce
Dziwna sytuacja... Dasz radę odczytać numery z tej pompy ? EDIT: Na początku pisałeś, że wymieniałeś pompę w baku. Jesteś pewien, że tam jest wszystko zgodnie ze sztuką ? Filterek jest drożny ? Może tam coś dusi przepływ ?
-
E39 530d 1999 i brak mocy - każdy serwis rozkłada ręce
Czemu znowu ? Założyłeś nową pompę Marelli i są te objawy ?
-
E39 530d 1999 i brak mocy - każdy serwis rozkłada ręce
Według mnie tak :cool2: Miałem to samo. Zakupiłem Epman'a, ustawiłem ile trzeba na postoju, a i tak pod obciążeniem była kicha. Dopiero gość, który na co dzień naprawia te auta wytłumaczył mi, że pompa ma ciśnienie, ale nie ma wydajności. Dlatego na początku startuje prawidłowo, a potem brakuje paliwa, bo spada przepływ. Po wymianie pompy wszystko powróciło do normy, dlatego Epman'a wywaliłem. Oczywiście jak będziesz mieć zapchany filtr to będzie podobnie.
-
E39 530d 1999 i brak mocy - każdy serwis rozkłada ręce
Czyściłeś ? A co tam można wyczyścić ? Filtr paliwa nie jest zapchany ? On ma przepuszczać, bo to jest ogranicznik ciśnienia powyżej 4 bar. Z czasem jak sprężyna zmięknie to się otwiera wcześniej. Zaciśnij wężyk jakimś ściskiem, byle nie całkowicie, tak, żeby na postoju było równo 4 bar i sprawdź wtedy pod obciążaniem do ilu spada. Zastępczo możesz założyć "epman regulator ciśnienia paliwa". Jeździłem na tym, ale wróciłem do oryginalnego zaworu, bo jednak problemem był brak wydajności pompy progowej.
-
Schemat tylnej wycieraczki
Pokaż zdjęcie co jest w środku po zdjęciu obudowy z wtyczkami na silniku.
-
Schemat tylnej wycieraczki
A nie można tego silnika uruchomić na krótko ? To jest chyba zwykły silnik prądu stałego, nie krokowy. Daj jakieś zdjęcia co tam jest, jak to wygląda.
-
Nierówna praca 530d
Sprawdź do ilu spada wstępne pod obciążeniem i jakie są korekty na postoju po rozgrzaniu. To na początek.
-
Nierówna praca 530d
Regulator ciśnienia jest na pompie wysokiego ciśnienia. Na listwie jest czujnik wysokiego ciśnienia. Co odpinałeś ? Jakie korekty na cylindrach ? Jakie ciśnienie na listwie CR i czy jest stabilne ? Jakie ciśnienie wstępne ? Silnik pod obciążeniem osiąga obroty powyżej 3k ? Jakie okoliczności pojawienia się usterki ?
-
e39 kontrolka zawieszenia
Nie znam się na nivo, ale bym sprawdził czujnik poziomowania skoro auto nie stoi równo.
-
E39 530d 1999 i brak mocy - każdy serwis rozkłada ręce
To jest nowa pompa ? Jeśli tak to załóż zacisk na wężyk przy zaworze ograniczającym ciśnienie i sprawdź wtedy. Być może on nie trzyma. Przy takich wartościach auto nie jedzie. Nie masz co szukać gdzie indziej zanim nie uzyskasz odpowiedniego ciśnienia wstępnego. A co w tym dziwnego ? Sport ciągnie do wyższych obrotów przed zmianą biegu, a skoro brakuje paliwa...
-
Stuki + drży przy hamowaniu
Czyli ile dokładnie ? Niewyważone koła, albo krzywe tarcze i zatarte zaciski, które "łapią" miejscami tarczę podczas obrotu.
-
Stuki + drży przy hamowaniu
:shock: To jest kawał grubego pręta. Co tam się mogło zepsuć ? Łączniki stabilizatora i owszem, wybite będą stukać, ale to inne elementy. W Touring'u przyjrzałbym się tulejom trzymającym wózek. W moim amortyzatory były bez gazu czyli kompletny złom, a na badaniu pokazywały 50 %, ale tuleje miałem wymienione. Nowe amory nie pokazują dużo więcej niż 50% ze względu na skośny montaż i brak mocowania u góry do karoserii. Raczej tak, ale sprawdź bicie tarcz i piast przede wszystkim, bo założysz nowe na krzywe piasty i będą zaraz na śmietnik.
-
Słabe światła i brak regulacji wysokości świateł
Szybciej odkręcisz reflektor niż wypniesz wszystkie kable.
-
Wymiana głównego przewodu plusowego
A przy rozruszniku ?
-
Słabe światła i brak regulacji wysokości świateł
I Torx'y, najlepiej jako długie wkrętaki. Rozmiar 20 lub 25, nie pamiętam, ale wiem, że coś odkręcałem wewnątrz lampy. Taka zabawa pod warunkiem, że odbłyśniki są sprawne. Zabawa w ginekologa jak za chwilę i tak trzeba pruć klosze, jest bez sensu.
-
Wymiana głównego przewodu plusowego
Jeśli myszy nie przegryzły to kabel jest sprawny tylko na łączeniach jest problem. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=369855&start=0
-
Słabe światła i brak regulacji wysokości świateł
Połamane regulatory wyczujesz ręką. Jak chwycisz za wtyczkę od żarówki i można ruszać góra/dół w dużym zakresie to są pęknięte i nie trzymają odbłyśników.
-
Słabe światła i brak regulacji wysokości świateł
Skoro masz regulację to pewnie lampy H7 na soczewkach i wypalone odbłyśniki. Regulatory mogą być połamane. Typowa usterka.
-
Bmw e39 520d słabe odpalanie po dłuższym postoju.
Jeśli chodzi o silnik M47D20 to chyba lepiej pisać w dziale E46.