Treść opublikowana przez Fuser
-
Jakie to są lampy?
Zakładam, że to jest lampa pod H7, bo nie ma spryskiwaczy w zderzaku, a sądząc po żarówce z radiatorem jest to albo LED, albo jakiś chiński xenon. Pewne jest to, że są to lampy polift. Biorąc pod uwagę rzeźbiarstwo goowniane z kablami, które jest tam odwalone to ciężko powiedzieć czy to xenon czy H7, bo lampy te różnią się tylko oprawką i jej mocowaniem w odbłyśniku świateł mijania. Xenon ma do lamp zamontowaną przetwornicę w kształcie blaszanej puszki. EDIT: Trochę zdjęcia mnie zmyliły. W odbłyśnikach mijania jest H7 czyli lampy są zwykłe poliftowe.
-
Szary Ekran Navi 16:9 e39
Mój monitor zachowuje się identycznie jeśli odepnę czytnik. Po prostu jest czarny. Większość użytkowników używa softu od Mr.Lova https://chomikuj.pl/Mr.Lova/BMW_has*c5*82o+to+bmw Możesz jeszcze podłączyć INPA, navcoder czy jakiś inny program i sprawdzić czy ten zepsuty monitor cokolwiek gada.
-
E39 uczucie "kołysania budą"
Rozumiem, że chcesz to robić na glebie. Możesz zrobić tak, że jeśli teraz auto stoi swobodnie na płaskim to złap poziomnicą środek koła i przenieś znaki na zderzak i błotnik z drugiej strony. Potem jak już wymienisz wahacze to przyklej sznurek na znakach i podlewaruj na tę wysokość zwrotnicę. Wtedy możesz skręcić tuleje na gotowo. Kwestia tego czy dasz radę na kolanach porozbierać wszystkie potrzebne elementy.
-
Szary Ekran Navi 16:9 e39
Pojawił się komunikat, bo część softu jest w czytniku, a część w monitorze i wygląda, że się różnią więc jest jakiś konflikt. Zanim kupisz kolejny wgraj ten software. Znajdziesz pewnie na jakimś chomiku, ewentualnie stare tematy na forach, bo teraz mało komu to potrzebne.
-
E39 uczucie "kołysania budą"
Twardość auta zależy od amortyzatorów, odpowiednie wahacze zwiększą co najwyżej sztywność. Jeśli problem jest tylko z tulejami w bananach to zakładasz same tuleje, najlepiej według mnie Meyle HD. W jednym aucie mam na przodzie wahacze Lemforder, w drugim Meyle i te są faktycznie bardziej sztywne. Osobiście bym teraz zaryzykował Master Sport, bo takie mam z tyłu i jestem zadowolony. Sam zdecyduj natomiast nie kupuj FEBI, bo gumy są zbyt miękkie.
-
E39 3.0D 2003r rzuca silnikiem
Jeśli wtryski dają za dużo na przelew to ta usterka nie ma nic wspólnego z nierówną pracą silnika, co najwyżej problem z rozruchem. Regeneracja bywa zawodna, ale jak już się zdecydowałeś i wyjąłeś dwa to trzeba było wszystkie dać do sprawdzenia. Poza tym nie wiemy jakie były korekty przed zabiegiem w porównaniu do obecnych więc ciężko wyciągnąć wnioski. Regulator ciśnienia jest na pompie CR, a na listwie jest czujnik ciśnienia. Zły kontakt styków wtyczki czujnika powoduje niestabilne wskazania wysokiego ciśnienia i może dawać objawy szarpania. Zrób najpierw diagnostykę. Działanie po omacku może spiętrzyć problemy.
-
E39 3.0D 2003r rzuca silnikiem
Tylko na postoju to się dzieje ? Dane z INPA. Na postoju - korekty jak silnik zimny i rozgrzany, ciśnienie na listwie CR i czy jest stabilne czy wartości skaczą. Możesz wkleić zrzuty ekranu przez https://imgbb.com/
-
Progi oraz kilka innych mankamentów
Ad. 1 Progi zewnętrzne kupujesz KLOKKERHOLM. Wymieniasz całość, albo docinasz to co potrzebne. Progi wewnętrzne nie są dostępne jako część zamienna, trzeba sztukować z blachy to co zgniło, wzmocnić miejsce podnośnika, itp. Blacharz, który robi to na co dzień (coraz trudniej takiego znaleźć) będzie wiedział co i jak. Jak zgniją z tyłu progi wewnętrzne to trzeba zwalić zbiornik, żeby nie spalić auta. Weź jeszcze pod uwagę to, że jak trafisz na papraka, który nie wie co robi to może być jeszcze gorzej niż obecnie. Zdejmij miejsce mocowania lewarka i sprawdź śrubokrętem na ile próg jest zgnity, bo w tych miejscach się zaczyna. Ja zapłaciłem za naprawę około 2500 zł razem z materiałem, ale to było dwa lata temu. Wszystkie cztery mocowania się już zapadły, zbiornika udało się nie ściągać, ale to był ostatni gwizdek. Okolice Wrocławia.
-
Bardzo slabe hamulce tył.
Ja bym to zrobił po kolei. Jak nie leci z odpowietrznika to odkręcasz zacisk. Jak nie leci z wężyka od zacisku odkręcasz przewód przy ABS. Jak nie leci z ABS... i tak dalej.
-
Szary Ekran Navi 16:9 e39
Jak już założysz, że ten zaliczył zgon, możesz na koniec wrzucić software, najlepiej w wersji OEM.
-
Nie działa spryskiwacz tylni tył e39 530d touring
Zapytaj BM Garage na Swojczyckiej. Trochę mi już naprawili. Chłopaki są bystrzy, choć nie wiem czy robią takie rzeczy, ale jak rozmawiałem z p. Michałem to mówił, że naprawiają wszystko w beemkach. Nie polecam, żeby nie brać odpowiedzialności, ale ja zawsze byłem zadowolony.
-
Szary Ekran Navi 16:9 e39
Logo na starcie też się nie pojawia ? Jak odepniesz TV i czytnik to masz ekran biały czy czarny ?
-
Szary Ekran Navi 16:9 e39
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=275502
-
Ogrzewanie postojowe. E39 525i 2001r.
S842A odma jest inna, pewnie bardziej odporna na zamarzanie, poza tym nie wiem. Jak już byś się bardzo upierał; a masz na postoju dostęp do prądu, to są dedykowane grzałki w układ chłodzenia, proste rozwiązanie, tańsze w użytkowaniu niż piec na benzynę.
-
Ogrzewanie postojowe. E39 525i 2001r.
Problem jest zwykle duży jak się robi pierwszy raz, aczkolwiek ja bym się tego nie podjął. Musisz mieć piec na benzynę, kompletny i sprawny, bo wyciąganie po zamontowaniu z nadkola jest problematyczne, a diagnostyka uszkodzonego nie jest łatwa. Zasilanie paliwowe - w dieslu idzie osobna rurka do pompy/smoka w zbiorniku, nie wiem jak to jest rozwiązane w benzynie. Osobna, dodatkowa pompka paliwa. Króćce do przerobienia instalacji wodnej. Na koniec wiązka elektryczna i zakodowanie modułu. Kwestia jest taka: w jakich sytuacjach chcesz używać Webasto ? Jaki jest kod tego pakietu skandynawskiego ?
-
BMW e39 530d zgasło podczas jazdy i nie odpala
Zorganizuj sobie kabel do INPA, bo to się jeszcze nie raz przyda. Skanery uniwersalne typu Delphi nie nadają się do BMW, bo często mają fantazję ułańską skutkiem czego niejednokrotnie prowadzą w maliny. Pompa w zbiorniku podaje paliwo z prawej komory do pompy progowej. Ciśnienie około 0,5 bar. Równocześnie przepompowuje paliwo z lewej komory do prawej, to tzw. pompa strumieniowa, działa na zasadzie rurki Venturiego. Gdy poziom ropy zejdzie poniżej przegrody, a pompa w baku nie działa, paliwo zostaje w lewej komorze natomiast pompa progowa nadal ciągnie co skutkuje wypompowaniem z prawej komory do zera, wskazówka wtedy pokazuje 15L i silnik staje. W baku są dwa pływaki, a wskazanie na blacie jest sumą wskazań obu. W menu ukrytym można natomiast podejrzeć poziom L / poziom P / suma L+P. I tutaj coś mi nie pasuje, bo z tego co podałeś w prawej jest ponad 20L. Być może pompa progowa nie jest w stanie tego zassać, ale wtedy w lewej powinno być cokolwiek, a nie zero. Jedyna możliwość to, że pompa w baku padła jak już było paliwa poniżej przegrody, z lewej wyciągnęła, w prawej zostało niewiele i wtedy zdechła. Jak zdjąłeś rurkę i nie leci to ewidentnie nie pracuje. Możesz na krótko podłączyć z zewnętrznego zasilacza. Przy zdjętej kanapie będzie coś słychać jeśli jest sprawna. Pompa progowa jak już wysiada to auto traci moc na wysokich obrotach, ale jedzie dopóki nie zgasisz. Wtedy nie odpala, bo ciśnienie wstępne jest za małe, żeby pompa CR wytworzyła odpowiednie ciśnienie i pojawia się błąd niskiego ciśnienia na listwie. Jak progowa działa, ale układ się zapowietrzył, bo już z baku nie zasysa to ciśnienia też nie będzie.
-
BMW e39 530d zgasło podczas jazdy i nie odpala
Ja nie słyszę u siebie pompy w baku. Jak jest niskie ciśnienie na listwie to nie odpali. Pokaż cały błąd, zdjęcie z ekranu. Wstaw na jakiś serwer plików, np. https://imgbb.com/ Zwykle ten błąd powstaje z powodu braku paliwa lub zbyt niskiego ciśnienia wstępnego co się sprowadza do tego samego. Pompa progowa, cokolwiek słychać, że pracuje ? EDIT Zobacz jeszcze sterownik silnika >> Analog 1 >> pre-supply preasure Jaka wartość na zapłonie ?
-
BMW e39 530d zgasło podczas jazdy i nie odpala
Czyli pompa w baku działa, bo wyciąga z lewej do końca i podaje wszystko do prawej komory. Pompa progowa raczej nie daje objawów gaśnięcia silnika podczas jazdy tylko problem z uruchomieniem po zgaszeniu. Błędy z silnika, bo metodą macajewa kiepsko się diagnozuje.
-
BMW e39 530d zgasło podczas jazdy i nie odpala
Być może. Podłącz INPA i pokaż jakie są błędy w silniku. Czas pracy pompy po przekręceniu kluczyka nie jest istotny. W teście zegarów sprawdź ile jest paliwa w każdej komorze. Mogłem wcześniej to napisać, byłoby wiadomo czy pompa w baku jest OK...
-
BMW e39 530d zgasło podczas jazdy i nie odpala
Typowy objaw. Pompa nie jest wieczna, progowa również i w końcu mówi pa, pa. Paliwo jest tylko w lewej komorze, bo nie przepompowuje do drugiej. Dlatego zawsze tankuję zanim wskazówka pokaże 15L, bo nie znasz dnia ani godziny :D Zalej piątkę i odpalisz.
-
E39 lusterko wewnętrzne
Wstaw zdjęcie co tam odpadło. Czujnik na pewno jest przyklejany na "żelka", ale lusterko to powiem szczerze, że nie wiem :think:
-
BMW e39 530d zgasło podczas jazdy i nie odpala
Jak masz w baku mniej niż 15L i uszkodzoną pompę to silnik robi stop.
-
Nierówna praca 530d
Jest taka możliwość, że winnym czujniku były bardziej spasowane. Jak już chcesz tak rzeźbić to podegnij konektory we wtyczce, żeby ciasno wchodziły i wtedy sprawdź choć uważam, że takie rozwiązania tylko komplikują diagnostykę.
-
Schemat tylnej wycieraczki
To teraz zrób sekcję zwłok i sprawdź co się psuje w tych silnikach.
-
Nierówna praca 530d
Rozumiem, że styki też wymieniłeś, a nie samą wtyczkę ? Na pompie CR jest regulator ciśnienia. Z czasem rozpuszczają się uszczelki i regulator nie jest w stanie utrzymać ciśnienia, ale z tego co wiem to wtedy szarpanie występuje raczej na wyższych obrotach. Zestaw naprawczy F01M100278. Dostęp jest średni, na pewno trzeba zdjąć kolektor. Przy okazji zobacz czy pompa się nie poci, bo może warto ją zregenerować zanim się posika na dobre.