Skocz do zawartości

sz4l0ny

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sz4l0ny

  1. wskazania ekonomizera czy OBC dotyczace spalania podczas pracy silnika na gazie przy instalacji na śrube traktuj jako mocno "uśrednione" sygnał sondy i przepływomierza nie mają nic do tego w tej konfiguracji coś w tym temacie było poruszane tutaj: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=77063&postdays=0&postorder=asc&start=0 twoje pytanie dotyczylo wskazań ekonomizera, ale zgaduję że masz na wzgledzie spalanie gazu - przyjmij do wiadomości że wpływ na ilości spalanego LPG ma tylko konfiguracja instalacji, rodzaj miksera, typ i stan reduktora i ustawienie całości
  2. sz4l0ny odpowiedział(a) na Michael temat w E32
    dwa tyły z e36 mialem zalozone u siebie "na rybe" takze da sie, co do przodu nie wiem i nie chce wprowadzac w blad
  3. sz4l0ny odpowiedział(a) na mareczek520 temat w E32
    nie wspominajac juz o tym ze takie stare dobre rozwiazanie jest jedna z podstawowych modyfikacji przy swapowaniu M30 do e30! wiekszosc 335i jest skladanych z mysla o "dynamice" dlatego stosuje sie tam tylko takie zamachy, to samo auta z motorami M30 do driftu - mozna na tym zamachu obkładać w nieskończoność - a bania spokojna bo sie dwumas nie ukręca :mrgreen:
  4. sz4l0ny odpowiedział(a) na Michael temat w E32
    miedzy otworami na sruby powinno byc wybite ET i szerokosc, jesli nie jest to moze chociaz sprzedajacy jest w stanie cie poinformowac z czego byly zdjete - wtedy mozna powiedziec na pewno ze beda/nie beda pasowac?
  5. twój problem moze lezec w ukladnie zaplonowym - na który nie skladaja sie wylacznie kable i swiece z tym przebiegiem ktory zrobiles elementy ukladu zaplonowego potraktowalbym do wymiany - kable Bremi i Beru sa warte uwagi oraz swiece NGK, reszta elementow fabrycznie bywa Bremi wyeliminowanie problemu moze wymagac zmiany cewki tez w temacie nie polecam zakladanie niczego poza firmowymi produktami bo nie warto - daj swojej e32 to na co zasluguje
  6. sz4l0ny odpowiedział(a) na Tomek735L temat w E32
    :shock:
  7. ta, wspominala cos o tym... po tym jak przebąknąłem coś o pozbyciu sie walca z tamtąd... :worried: sie zrobi szefie, no a dywanik jest na mojej liscie "rare options" do e32 - przykro mi :mrgreen: zeby nie bylo OFF TOPA na maxa to napisz moze co tam siedzi w tym bagazniku, moze pobieznie chociaz co ten belg ma na wyposazeniu, no a jakbys zrobil foto bagaznika to juz wogole bylby wypas :mrgreen:
  8. Granada Mk I/Consul :D owszem no i Ghia (gratuluje wprawnego oka) na ten dywan zachorowalem glownie przez ciebie :mrgreen: przetrzepalem juz tyle 750tek i nie moge znalezc tego dywanu, co najgorsze mialem juz na oku 2 langi i nic foto rzeczonej opcji nadal poszukiwane!
  9. sz4l0ny odpowiedział(a) na ANDREW1 temat w E32
    a moze kupic zderzak z czujnikami i instalacja? jest tego pelno na necie
  10. moje 750 tego nie mialo i z poszukiwan wiem na pewno super trudno spotkac ten gruby miekki welur ta opcja jest przezemnie zwana "dywan" bo welur przypomina ten ktory mozna znalezc w amerykach (jest zawsze na boczkach drzwi, obijane sa nim tez tunele srodkowe, boki i spody foteli itp.) wklejam foto pogladowe (spody boczkow) bo foto e32 w tej opcji nigdy nie znalazlem %5B640%3A480%5Dhttp%3A//files.capri.pl/u/7/8/46a161d430b78.l.jpg czy bylbys w stanie zrobic foto wysciolki bagaznika ktora masz u siebie?
  11. to traktuję jako pewnik. moje pytanie było podchwytliwe - poluję na super rzadką opcję z miękką welurową wyściółką bagażnika, niestety nie mam kodu tej opcji ani nie jestem pewien czy była zarezerwowana tylko dla 750iL - może wiesz coś na ten temat mając w posiadaniu HL?
  12. zdecydowanie fajniejsza konfiguracja niz np. gdyby bylo odwrotnie z ciekawosci: czy wysciolka bagaznika w twojej wersji rozni sie jakos czy jest taka jak zawsze?
  13. Nie mialem nigdy wersji z 2 aku choć jest bardzo poszukiwana, z tego co wiem to ma go miec wersja z telefonem i / lub webasto ale na pewno jest cos jeszcze z listy wyposazenia (grzana tylna kanapa w elektryce?) i pewnie cos jeszcze? 2. powinno dac sie sprawdzic bez wiekszych ceregieli 3. pewnie ratuje cie ASO bo zestawu raczej nikt nie rozkompletuje, znam ogloszenie na caly zestaw ktory mialem nawet w rekach: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=95196
  14. w zacną warto ze 2 razy tyle włożyć, a te tanie też są dobre - od czasu do czasu jest np. skąd skórki wyplewić :8) :mrgreen: mam to samo - siadlem ostatnio w Banolowego langa na prawy tyl i prawie sie zgubilem :mrgreen:
  15. sz4l0ny odpowiedział(a) na lokaczbmw temat w E32
    wedlug opisu ma 735 czyli obsluguje go Dextron mineralny
  16. sz4l0ny odpowiedział(a) na Homer temat w E32
    nikt jeszcze nie napisał o tym, jaki wpływ MOŻE mieć "oszukiwanie" czyli jazda na odpiętym czy zdemontowanym przepływomierzu zgodnie z tym co było już powiedziane w temacie LPG, sterowanie przy gazie na śrubie jest odłączone więc generalnie wszystkie czujniki dające sygnał do motronica nie działają i jedynm czynnikiem który może coś zmieniać (mechanicznie a nie według jego wskazań) to ruchomy element przepływomierza - wielokrotnie padały już pytania o poprawność działania sond itp. w tej konfiguracji nie ma to żadnego znaczenia - wszystkie sensory są odłączone (w większości te pytania płyną od użtkowników zaniepokojonych ich zdaniem dużym spalaniem - np. wykraczajacym poza 25 litrów - przyczyn należy sie doszukiwać w samej instalacji a nie podzespołach sterujacych pracą silnika na benzynie) pozostaje jeszcze kwestia pracy na benzynie "wartości uśrednionych" na których motronic pracuje przy odłączonym przepływomierzu. wiadomo jaka jest praca silnika w takiej sytuacji, nikt jednak nie wspominał czy te wartości pozwalają na eksploatację w normalnych warunkach tzn.: stosunek dawki paliwa do powietrza nie jest regulowany (przepływomierz jest odpięty) tzn. wartość ta nie zmienia się gdy silnik pracuje pod obciążeniem i dlatego np. w określonych cyklach mieszanka jest za bardzo zubożona albo za bogata - czyli np. zbyt wysoka temp. spalania albo skład mieszanki uniemożliwiajacy jej całkowite dopalenie czy ktoś jest w stanie to potwierdzić? efekty dwóch powyższych niedomagań są raczej nieciekawe - powypalane zawory, ewentualnie denka tłoków (było gdzies nawet foto M30 z czymś takim), zarżnięcie pierścieni i gładzi cylindrów.... zresztą po co pisać więcej?
  17. sz4l0ny odpowiedział(a) na lokaczbmw temat w E32
    trzeba jechać teraz skasować błędy
  18. dziękuję za oświecenie, gdyby nie twoja sprytna podpowiedź już do końca życia zdany byłbym na kupowanie części u wampirów-przedstawicieli... jeśli natomiast chcesz rzeczowo odpowiadac na posty to dla przykładu: skonforntuj cenę kompletu wahaczy (obojętne czy mają to być wahacze Lemfoderowskie czy Febiego) przednich do e32, do tego kompletu dodaj jeszcze tuleje na przód i dorzuć jeszcze komplet tulei na tył zsumuj koszty kompletnego zawieszenia przód i tył na wspomnianych przez ciebie zamiennikach i odnieś tą liczbę do rzeczonych 3 tys zł (vide koszt zakupu całej e32) i podpisz się jeszcze raz pod słowem "tanio" - potem możemy zacząć dyskusję na temat żywotnosci i jakości tych części, porównać z wspomnianą chińszczyzną, może przy okazji ktoś się pochwali ile zrobił tysięcy km na zawieszeniu z samych zamienników (i jakich firm), jak spisują się nieoryginalne cześci itd. itp. i to o czym rozmawiamy nabierze treści bo jak na razie jak zawsze jest rozmowa o niczym
  19. Pan taksówkarz nie jeździ czasem polonezem? Wybacz złośliwość ale nie tędy droga - jasne można sie doszukiwać tajli na szrotach zwłaszcza jeśli są to elementy blacharskie - do e32 trudno dostępne (ale jednak dostępne!!) ewentualnie foteli, szyb itp. ale niewiele poza tym, chyba że jak taksówkarz z minionego ustroju: co sie zepsuje to wyrwać ze szrotu a poza tym to 30 tys. km od wymiany do wymiany na superolu i sezonowa przekładka zimówek z letnimi z tyłu na przód i na odwrót... nawet jeśli ktoś jest gorącym zwolennikiem takich rozwiązań, to może niech nie szerzy tego na forum i to jeszcze w tym dziale? od kiedy na forum propagujemy pakowanie chińszczyzny do BMW? "nie drogie" w perspektywie 3 tys. przeznaczonych na auto to raczej przesada - może warto napisać ile realnie kosztują części eksploatacyjne (ASO M Cars woj. małopolskie): - kable WN (nie zamiennik) ASO ok 900 zł, internet ok 500 zł - cewka ASO 320 zł, internet ok 200 zł zależy jaki kto ma portfel, ale szanując opinie pozostałych osób - do "tanich" to te podzespoły nie należą, zresztą tanie w utrzymaniu może być np pojazd z gatunku FSO, wtedy częsci można sobie dobierać np. z szerokiej i sprawdzonej palety RZEMIOSŁO są auta stworzone na takie potrzeby i taki budżet, seria 7 do nich nie należy, polecam auto-giełde i słowa klucze: tico, matiz, ewentualnie cinquecento
  20. nie wiem jak w wawie ale w krakowie wypożyczalnie unikają bmw (żona pracowała w wypożyczalni), także powodzenia
  21. może to dobry pomysł - znajdzie się jakiś uprzejmy forumowy kolega który zatankuje koledze bak do pełna, bo z tego w jakim kierunku ten temat zmierza to kilka aut tutaj może się tego nigdy nie doczekać :mrgreen:
  22. sz4l0ny odpowiedział(a) na TomaShek temat w E32
    Nie za bardzo wiem o Ci chodzi. Skrzynia manualna 5 biegowa zrozumialem ze to automat - wybacz pomyłkę
  23. sz4l0ny odpowiedział(a) na TomaShek temat w E32
    nie wkrecił się bo nie musiał, napisz jeszcze skąd ci sie wziął ten 5 bieg, ok?
  24. sz4l0ny odpowiedział(a) na janusz 750 rzad temat w E32
    to raczej nie sterownik! zgłoś się do tego kto wykonywał "remont"
  25. kraków centrum - uzbrojone, zero rdzy, Bronzitbeige Metallic niestety drogo bo nie w komplecie, komplet wzglednie tanio jak na taki stan

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.