Treść opublikowana przez Ponta
-
Jakie felgi / opony do F3x
35 przód, a tył 38.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
SportLine obniża aż 40 mm. Weź Pro kit obniża 30 mm. Tył: 900317 Przód: 900315 Producent Sachs, więc OE. Nie wiem czy wiesz, ale -40 mm to nie jest mało i już raczej możesz zapomnieć o podjazdach i zjazdach w niektórych galeriach.
-
Felgi + opony f25 lci
Podaj ET. Opony wtedy bierzesz 245/45 R19 wszystkie 4 szt.
-
Punktowa przecierka - rysa przedni zderzak G31
Nic, czarny lakier pędzelek i punktowo, serio.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jak auto siądzie 3 cm na sprężynie to inaczej się będzie zachowywało, trzeba jednak wymienić odboje na te od M pakietu i mieć świadomość, że seryjne amory szybciej będą zajechane gdzieś tam w perspektywie.
-
Jakie felgi / opony do F3x
Dla 8,5x19 ET masz tylko 35 dostępne. Opony bierzesz takie jak ze słupa + jeśli masz xDrive to homologowane. Osobiście dałbym 235/45 + 265/40, bo są szersze pół cala felgi.
-
BMW X3 WBAWX31080LW14571
Ponta odpowiedział(a) na lukaszbmwe90 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWtrysk w benzynie ile obecnie? 2-2,2k zł x4 w R6 masz 8-9k zł za same wtryski. n20 poczytaj jak siadają te silniki na necie. Robisz rozrząd, jak trzeba turbo to się zrobi i turbo w tym dieslu, ale to nie są nadzwyczajne rzeczy w aucie z nalotem 200-300k zł. Jedno auto jeden temat. Możesz poszukać N52B30, ale nie wiem czy tylko w USA nie szły. Tylko to a jak nie to diesel, nic innego.
-
BMW X3 WBAWX31080LW14571
Ponta odpowiedział(a) na lukaszbmwe90 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie rozumiesz, n20 to klapa. dieslu rozrząd zrobisz i jeździsz. Tylko wywal ten manual, bo to parodia w takim wozie. Szukaj diesla niezależnie od przebiegu. niestety biorąc benzynę możesz dużo wdepnąć.
-
Jakie felgi / opony do F3x
Pokaż jakie są dostępne, bo nie sądzę, by producent zapewniał np. ET 20, 21, 22, 23 itd. Pewnie ma felgę 8,5 z dostępnymi trzema różnymi ET i tyle, coś dobierzemy. Tył siądzie idealnie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Wiesz, bujanie to kwestia zawieszenia a w mniejszej części opon. Wielu ludziom się wydaje, ze jak założą naleśnik i 20" felgę to będzie stabilniej - guzik, będzie tylko twardo. Spróbuj 19", ale to nie rozwiąże problemu w całości. Lepsza opcja to wrzucenie M zawiechy. B12 masz za 5k, komplet grubszych stabi za 2,5k. Nie wiem czy to ma sens w aucie 318d do pyrkania z A do B.
-
BMW X3 WBAWX31080LW14571
Ponta odpowiedział(a) na lukaszbmwe90 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPierwszy raz widzę manual w tym wozie.
-
Jakie felgi / opony do F3x
Masz f34? Seria: 8x19 ET 30 9x19 ET 42 Ładując 8,5 ET 35 przód będzie bliżej 11,4 mm amora i jednocześnie wyjdzie 1,3 mm na zew. Dałbym więc ET 25-30 na front. Tył natomiast 9,5 ET 38 wyjdzie na zew. 10,4 mm.
-
F31 320xd WBA3K510X0K174176
Ponta odpowiedział(a) na Kamilponik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKolega Dray z forum a na fb pod nazwą bimmercheck działa. świadczy usługi oglądania auta przed zakupem.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jaką masz zawiechę?
-
F31 320xd WBA3K510X0K174176
Ponta odpowiedział(a) na Kamilponik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPardon, literatura i język w aucie są Francuskie, mea culpa.
-
F31 320xd WBA3K510X0K174176
Ponta odpowiedział(a) na Kamilponik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto z Francji, są szkody w historii. Jak z Francji to na bank nie jest bezwypadkowe.
-
E61 530d M-Pakiet 2006r [DE]
Ponta odpowiedział(a) na seku145 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażVIN w temacie, bo moderator usunie. Prawa i lewa strona robione.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
To jest na tył w wariancie 7,5J + 8J 205/45 + 225/40. Rozmiary opon i felg bierzesz z realoem albo prospektów BMW a nie jakiejś strony tworzonej przez Zenka. Poza tym kupujesz felgi z innego modelu, nie zawsze takie można włożyć, więc nic ci z takich rozpisek.
-
Opony BMW G30 e xDrive
No ja podałem argumenty w poście wyżej, a gdzie w tej wypowiedzi są argumenty? Gdzie są pokaż palcem? To poczytaj sobie moje 6k postów do snu przy herbacie. Dużo zyskuje przy bliższym poznaniu :wink:
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Nie wejdzie, a opona jaka na to? 215? Nie kupuj.
-
Opony BMW G30 e xDrive
Gwiazdka ci gwarantuje, ze nie musisz biegać z miarką i mierzyć obwodów opon jak małpa w sklepie. Różnica wynosi 1% na obwodzie wg zaleceń BMW. Kupując bez homologacji, nie masz tej gwarancji zwyczajnie, zobacz filmy na yt ile się różnią od siebie opony jednego producenta. Czort wie w jakim stanie masz ten xDrive :wink: No ale czujesz spisek, foliarzu :lol:
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Na przód to absolutnie już dystansu nie dawaj, bo wyszło koło 13 mm. Na tył możesz dać 10 mm, ale ja bym dał 5 i zmienił opony na szersze 235 + 265.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Podaj jeszcze ET, ale idealnie to wrzuć tam 245 + 275, jak przez ET nie wejdzie, to wrzuć 235 + 265, fabryczne 225 i 255 są zbyt wąskie i to naleśniki.
-
Opony BMW G30 e xDrive
Ale jak nie jest wymagana? Do swojego auta możesz włożyć i opony z traktora, ale jeździć na swoim podwórku proszę. Opony homologowane są wymagane bo Ci xDrive siądzie prędzej czy później, nie chce mi się walczyć, książka została już napisana. Możesz zakładać i Dębice do siebie, ale jak doradzasz to doczytaj trochę. Po co wam kolejna dyskusja rft vs non rft. Jedni blondynki drudzy brunetki. Szkoda czasu.
-
Problem z doborem nowych opon
Nie ma znaczenia czy masz rft czy nie - ciśnienie ustawiasz takie samo. BMW można sobie zażyczyć z fabryki bez rft - instrukcję i tabliczkę masz tą samą w tym i w tym wypadku. A jako drugi argument, to weź sobie instrukcję jakiegoś wozidła np. z 2018 r. serii 5 i tam masz w zakładce Mobility ciśnienia opon. Zobacz zapis przy wartościach Std/RSC - wszystko to samo ciśnienie. Kup nowe opony, nowe zawory i ustaw ciśnienie na zimnej oponie - ot cała historia. Sprawdź po 2-3 tygodniach jak się ma sytuacja i tyle. Masz na samej górze wrzuconego screena, że to dotyczy wersji coupe 328xi. @Steve French, zmierz odległość od opony do zderzaka i progu dla każdego koła, potem odległość między środkami felg. Może masz krzywy wahacz, nie wiem teraz wróżę.