Skocz do zawartości

Ponta

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ponta

  1. 35 przód, a tył 38.
  2. SportLine obniża aż 40 mm. Weź Pro kit obniża 30 mm. Tył: 900317 Przód: 900315 Producent Sachs, więc OE. Nie wiem czy wiesz, ale -40 mm to nie jest mało i już raczej możesz zapomnieć o podjazdach i zjazdach w niektórych galeriach.
  3. Ponta odpowiedział(a) na hint temat w X3 (F25)
    Podaj ET. Opony wtedy bierzesz 245/45 R19 wszystkie 4 szt.
  4. Nic, czarny lakier pędzelek i punktowo, serio.
  5. Jak auto siądzie 3 cm na sprężynie to inaczej się będzie zachowywało, trzeba jednak wymienić odboje na te od M pakietu i mieć świadomość, że seryjne amory szybciej będą zajechane gdzieś tam w perspektywie.
  6. Dla 8,5x19 ET masz tylko 35 dostępne. Opony bierzesz takie jak ze słupa + jeśli masz xDrive to homologowane. Osobiście dałbym 235/45 + 265/40, bo są szersze pół cala felgi.
  7. Wtrysk w benzynie ile obecnie? 2-2,2k zł x4 w R6 masz 8-9k zł za same wtryski. n20 poczytaj jak siadają te silniki na necie. Robisz rozrząd, jak trzeba turbo to się zrobi i turbo w tym dieslu, ale to nie są nadzwyczajne rzeczy w aucie z nalotem 200-300k zł. Jedno auto jeden temat. Możesz poszukać N52B30, ale nie wiem czy tylko w USA nie szły. Tylko to a jak nie to diesel, nic innego.
  8. Nie rozumiesz, n20 to klapa. dieslu rozrząd zrobisz i jeździsz. Tylko wywal ten manual, bo to parodia w takim wozie. Szukaj diesla niezależnie od przebiegu. niestety biorąc benzynę możesz dużo wdepnąć.
  9. Pokaż jakie są dostępne, bo nie sądzę, by producent zapewniał np. ET 20, 21, 22, 23 itd. Pewnie ma felgę 8,5 z dostępnymi trzema różnymi ET i tyle, coś dobierzemy. Tył siądzie idealnie.
  10. Wiesz, bujanie to kwestia zawieszenia a w mniejszej części opon. Wielu ludziom się wydaje, ze jak założą naleśnik i 20" felgę to będzie stabilniej - guzik, będzie tylko twardo. Spróbuj 19", ale to nie rozwiąże problemu w całości. Lepsza opcja to wrzucenie M zawiechy. B12 masz za 5k, komplet grubszych stabi za 2,5k. Nie wiem czy to ma sens w aucie 318d do pyrkania z A do B.
  11. Masz f34? Seria: 8x19 ET 30 9x19 ET 42 Ładując 8,5 ET 35 przód będzie bliżej 11,4 mm amora i jednocześnie wyjdzie 1,3 mm na zew. Dałbym więc ET 25-30 na front. Tył natomiast 9,5 ET 38 wyjdzie na zew. 10,4 mm.
  12. Kolega Dray z forum a na fb pod nazwą bimmercheck działa. świadczy usługi oglądania auta przed zakupem.
  13. Jaką masz zawiechę?
  14. Pardon, literatura i język w aucie są Francuskie, mea culpa.
  15. Auto z Francji, są szkody w historii. Jak z Francji to na bank nie jest bezwypadkowe.
  16. VIN w temacie, bo moderator usunie. Prawa i lewa strona robione.
  17. To jest na tył w wariancie 7,5J + 8J 205/45 + 225/40. Rozmiary opon i felg bierzesz z realoem albo prospektów BMW a nie jakiejś strony tworzonej przez Zenka. Poza tym kupujesz felgi z innego modelu, nie zawsze takie można włożyć, więc nic ci z takich rozpisek.
  18. Ponta odpowiedział(a) na Carlos998 temat w G30, G31, F90
    No ja podałem argumenty w poście wyżej, a gdzie w tej wypowiedzi są argumenty? Gdzie są pokaż palcem? To poczytaj sobie moje 6k postów do snu przy herbacie. Dużo zyskuje przy bliższym poznaniu :wink:
  19. Nie wejdzie, a opona jaka na to? 215? Nie kupuj.
  20. Ponta odpowiedział(a) na Carlos998 temat w G30, G31, F90
    Gwiazdka ci gwarantuje, ze nie musisz biegać z miarką i mierzyć obwodów opon jak małpa w sklepie. Różnica wynosi 1% na obwodzie wg zaleceń BMW. Kupując bez homologacji, nie masz tej gwarancji zwyczajnie, zobacz filmy na yt ile się różnią od siebie opony jednego producenta. Czort wie w jakim stanie masz ten xDrive :wink: No ale czujesz spisek, foliarzu :lol:
  21. Na przód to absolutnie już dystansu nie dawaj, bo wyszło koło 13 mm. Na tył możesz dać 10 mm, ale ja bym dał 5 i zmienił opony na szersze 235 + 265.
  22. Podaj jeszcze ET, ale idealnie to wrzuć tam 245 + 275, jak przez ET nie wejdzie, to wrzuć 235 + 265, fabryczne 225 i 255 są zbyt wąskie i to naleśniki.
  23. Ponta odpowiedział(a) na Carlos998 temat w G30, G31, F90
    Ale jak nie jest wymagana? Do swojego auta możesz włożyć i opony z traktora, ale jeździć na swoim podwórku proszę. Opony homologowane są wymagane bo Ci xDrive siądzie prędzej czy później, nie chce mi się walczyć, książka została już napisana. Możesz zakładać i Dębice do siebie, ale jak doradzasz to doczytaj trochę. Po co wam kolejna dyskusja rft vs non rft. Jedni blondynki drudzy brunetki. Szkoda czasu.
  24. Nie ma znaczenia czy masz rft czy nie - ciśnienie ustawiasz takie samo. BMW można sobie zażyczyć z fabryki bez rft - instrukcję i tabliczkę masz tą samą w tym i w tym wypadku. A jako drugi argument, to weź sobie instrukcję jakiegoś wozidła np. z 2018 r. serii 5 i tam masz w zakładce Mobility ciśnienia opon. Zobacz zapis przy wartościach Std/RSC - wszystko to samo ciśnienie. Kup nowe opony, nowe zawory i ustaw ciśnienie na zimnej oponie - ot cała historia. Sprawdź po 2-3 tygodniach jak się ma sytuacja i tyle. Masz na samej górze wrzuconego screena, że to dotyczy wersji coupe 328xi. @Steve French, zmierz odległość od opony do zderzaka i progu dla każdego koła, potem odległość między środkami felg. Może masz krzywy wahacz, nie wiem teraz wróżę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.