Skocz do zawartości

Ponta

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ponta

  1. 225+255 wtedy ładujesz.
  2. Na tył maksymalnie wysunięcie 20-22 mm, czyli jak seria ma 8,5 ET 47 to szukasz 9,5 ET 38 np.
  3. Upewnij się czy na bank masz 4x 8J, bo 350 chyba nie wychodziło jednakowo przód tył tylko wariant mieszany.
  4. 9 i 9,5 wejdzie w zależności od ET. Na 9,5 już bym kładł kapcia 265-275.
  5. Przecież napisałeś, że masz 4x 8J więc zakładasz 225 na wszystkie felgi. Na tył wcale nie powinna iść szersza opona - to zależy czy masz felgi na tyle szersze.
  6. Żebyś się nie władował. 2.0 diesle kosztują 50-70k w X1 a tu benzyna 3l za 38k.
  7. Ponta odpowiedział(a) na sosen85 temat w X3 (G01, F97)
    Przepaliłem trochę gum. Ogólnie to SUV nie jest do wchodzenia w zakręt z wys. prędkością z powodu wysoko umieszczonego środka ciężkości i nic tego nie zmieni, przecież nie będziesz SUVa sprężynami obniżał, nie po to on jest. Wzmacniane opony XL i serio, resztę tworzy placebo w twojej głowie, że jest niestabilnie czy cokolwiek. To nie są czasy Dębicy w lata 90' 195/65 :mrgreen: No, ale zawsze możesz założyć 22" na naleśnikach + rft i mówić, że jest stabilnie, jak niektórzy na forum.
  8. Ponta odpowiedział(a) na sosen85 temat w X3 (G01, F97)
    To czy auto buja nie zależy od opon tylko zawieszenia :cool2: Lincolna z lat 80' jak naciśniesz na kielich to ci odsprężynuje i jak fala i się ustabilizuje po 4 machnięciach z powodu zawieszenia, a nie tego jakie ma opony. 19" bez obaw, chill.
  9. Będą wystawać 18,4 mm. Przecież swoje masz 7,5 a nowe są 8. Wejdą, bo w X jest dużo miejsca. Opony zostają.
  10. To jest diesel w manualu z nalotem 200k, co tu fajnego?
  11. Ponta odpowiedział(a) na speedofsound temat w G60, G61, G90, G99
    No ale taka moda, Merc też ma takie slim kompaktowe lampy. kto Kii zabroni podążać za trendami i w drugą stronę. Niestety. Słuchajcie, Kia ma takie lampy, musimy zmienić prototyp i lampy w naszym BMW. Ringi wg projektantów BMW nie są już w modzie i nie pasują do niczego. BMW ma być pudełko i kanciaste, wykute w skale jak nowa 7er. Idzie trend w tę stronę. Nigdzie w BMW nie masz już zaokrągleń i owali, tylko koła są okrągłe :wink:
  12. Nic ważnego dla nas, oznaczenia producenta.
  13. Ponta odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    GLE ma potężne koło, bo na 21" 275/45 + 315/40 F15 tylko 285/35 + 325/30 G05 275/40 + 315/35 Mowa o cywilnych X5
  14. Ponta odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    Meaty tyres enjoyers panowie, to jest to :8)
  15. Sprowadził dla siebie, jeździł i sprzedaje. Też bym obejrzał, ciekawie wygląda. Jak masz 300 km + to bym puścił kogoś na przeszpiegi.
  16. Panowie terminy dalekie, bo arturo wykupuje jak bułki te smaochody :cry2:
  17. Ponta odpowiedział(a) na speedofsound temat w G60, G61, G90, G99
    Mało kto, jeśli się interesuje motoryzacją i czerpie wrażenia z jazdy kupuje skodę jako main car. Więc nic dziwnego, ze teksty spływają od kobiet jaka Skoda fajna. Nic nie mam do Skody czy innych marek :)
  18. Może być jak najbardziej, ma neutralne pH, aczkolwiek to jak już się zapuści. Do cotygodniowego mycia polecam APC jakieś, miękka szczotka i pędzel i styknie. Jak myjesz na bezdotyku to APC niech posiedzi na feldze 5 min i spłukać.
  19. Bardzo ładna Arturo, wyjechała na Michałach PSS?
  20. Ponta odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    Wejdą do wewnątrz pojazdu 5 mm w stosunku do serii.
  21. Opony są cięższe, więcej przenosi pracy na zawieszenie niż wykonuje pracy sama opona. Bez RFT jazda jest gładka i nie jest tak głośno. Nie słyszysz stuku na dziurze czy studzience. Auto miękko wybiera nierówności. RFT są twarde, nie czuć dobrze drogi. Podzespoły zawiechy szybciej ci się zużyją na tych kamieniach. Mają swoje plusy jak brak wanienki i możliwość powrotu kawałka na gumie podczas przebicia. No, ale szkoda czasu na kolejne dywagacje rft vs non rft, niech każdy kupi co uważa :wink:
  22. BMW - ultimate driving machine dopiero po wywaleniu rft :cool2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.