Skocz do zawartości

Ponta

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ponta

  1. Tak, ja podałem dla 18", jeśli była mowa o 19" to przepraszam za wprowadzenie w błąd.
  2. Też jest opcja 25-30k to nie 95k w serwisie.
  3. Ponta odpowiedział(a) na bedbet temat w E31
    W miejscu na zapas powinien być zbiorniczek płynu spryskiwaczy.
  4. Jak było serwisowane to może mieć i 700 tys, co to przeszkadza jak newralgiczne elementy wymienia się na czas? Liczy się serwis.
  5. Krzysiek, można link?
  6. Wtedy 225/40 przód i tył 255/35. 255 na 9 calach jest bez naciągu - square, pół cala zrobi lekki naciąg, niewielki.
  7. A z tym hamulcowym to gdybanie się zaczyna jak zawsze, czemu 30 a nie 35 czy 40 albo 27 tys? Co dwa lata hamulcowy i tyle, jak nakazuje BMW. Potem ludzie głupieją, bo jeden pisze olej co 10 inny co 15 inny co 20 a inny co 17. te interwały z powietrza są najgorsze.
  8. Podobno kasa nie gra roli? :D
  9. Maska była ruszana, wystaje 4 mm na prawą lampę. To samo klapa tył, linia świateł jest załamana. Klapa krzywo siedzi.
  10. No ale przód i tył 8,5? Bez sensu zrobiłeś, bo to nie jest ani 8 cali seryjne na przodzie a ni tam nie wstawisz rozmiaru 255/35 z tyłu. Nie w 5 ni w 10 te felgi szczerze mówiąc. Zakładaj 225/40 wszystkie.
  11. Z ręką na sercu co 5 stron jest mowa o tym silniku w tym temacie, cofnij się trochę. To skarbnica wiedzy.
  12. Ponta odpowiedział(a) na troopers temat w X4 (F26)
    Do wyboru masz: Bridgestone Potenza 001 Pirelli P7 Cinturato Michelin Primacy 3 Wszystkie mają homologację BMW.
  13. Daj znać jak sprawy się mają. Nowy silnik coś około 70 tys. zł.
  14. Zależy czym jeździłeś wcześniej - jeśli 200 KM+ to wówczas to auto nie jedzie, jeśli natomiast peżotem 100 KM, to wystarczy ci ta moc :D
  15. Ponta odpowiedział(a) na troopers temat w X4 (F26)
    Właśnie dlatego koszt będzie dużo większy takich 20" niż 18",a zimy jakie są taie są i nie ma sensu takich kwot pakować w zimowe koła 20". poza tym kwestia zdejmowania i nakładania opon na felgę, Felgi i opony dostaną po dupie. Wygodniejszy jest drugi komplet felg.
  16. Ponta odpowiedział(a) na troopers temat w X4 (F26)
    20" zimówki? :lol: :lol:
  17. Ubezpieczyciel poda ci swoje kwoty, a ty albo się zgodzisz albo nie. Tam będą kwoty rzędu 1 tys. zł za drzwi itp. Gdzie nowe to 3 tys. zł. W ASO biorą nowe, chyba, że wolisz po allegro szukać sobie drzwi i na własną rękę naprawiać/\.
  18. Musisz wykupić raport carfax przy aucie z USA to wręcz wskazane.
  19. Ponta odpowiedział(a) na troopers temat w X4 (F26)
    Oryginalnie twoje auto w serwisie mogło mieć koła zimowe 17/18/19. 17" 225/60 4x 18" to optymalny wybór 245/50 4x. Dziwne, ale przy 19" BMW oferuje ogumienie mieszane na zimę, to niespodzianka. Oryginały z zimówkami to 304 i 307.
  20. Tutaj zagrałaś strasznie nieodpowiedzialnie, koszta nie grają roli, ale jak silnik zatarty to zaczną grać :D
  21. Tak, ale z PS możesz wziąć auto w leasing, a tutaj płacisz 125k od ręki...
  22. Same maty wyjdą około 2k jeśli mają być a ASO (tylko przód).
  23. Koledzy słusznie radzą, nie mniej ja rozumiem, nie każdy ma odłożone na 6 cylindrową jednostkę, która ma lepszą kulturę pracy, ale R4 też ludzie jeżdżą :D
  24. Oddaj to na bezgotówkowe do ASO. Oni dają nowe elementy, anie bawią się w szpachlowanie. Wszystko jest wymienne i zobacz, że katalog BMW przewiduje element zamienny praktycznie wszystkiego. Drzwi dadzą nowe, matę wew. też dadzą nową. Felgę odmalują, jeśli nie jest skrzywiona na kolor z palety BMW. Ćwiartkę wymontują i dadzą nową, tylko na łączeniu trzeba będzie to wyprowadzić. ASO jest na lepszej pozycji, bo oni mają instrukcje jak to wszystko zrobić, gdzie odkręcić jak to spasować itp. Na każdą śrubę i wkręt. Jak coś przed kolizją miało wgniotkę (np. drzwi) a teraz są po wypadku i idą do śmieci, bo BMW je wyrzuci to dostaniesz (mimo, że to nie ty spowodowałeś wypadek) część kwoty do spłacenia za malowanie. Może to być chyba od 15 do 40% wartości, bo wg nich masz nowe drzwi i wartość pojazdu wzrosła i nie ma co się z tym kłócić, bo czasem (gość mi to mówił w ASO), że ubezpieczyciel potrafi ci dać procent zużytych opon i wydechu i partycypujesz w kosztach po 1-2 i więcej tysięcy. Oddaj auto na bezgotówkowe do ASO dostaniesz auto zastępcze podobnej klasy. Tylko musisz to zrobić już a nie 5-7 dni po zdarzeniu.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.