Skocz do zawartości

Filon

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Filon

  1. W Octavi TDI mam podobny problem z tym ze aku nowy, świece OK, a musze kręcić zeby odpalił. Po czy poznać jeszcze ze to np. pompa wtryskowa? Komp tylko?
  2. Jesli faktycznie ma tylko 210 tkm i byl rozsądnie eksploatowany to ma sens. Nie przejmowałbym sie tak silnikiem tylko osprzętem. Silnik w normalnych warunkach drugie tyle z palcem w ... hmmm :-) zrobi. Gorzej z zawieszeniem, turbiną, pompa paliwa, sprzęgłem i takimi podobnymi co ceny maja niemałe. Ale jak juz pisałem rozsądnie eksploatowane 210 tkm to pikus!!! Wiem co pisze :D mam więcej i jestem baaaardzo zadowolony z samochodu. Wymieniałem sprzegło (po chipie), termostat.... no i to wszystko. Chwilowo ŻADNYCH problemów nie zauważyłem! Tak wiec niewiele zainwestowałem, a od kupna 10 tkm przejechałem wiec gdyby była lipa zauważyłbym!
  3. Filon odpowiedział(a) na piotres temat w E46
    U w Octavi jak specjaliści z serwisu naprawiali central to źle zmontowali szybe - nie dali jednej głupiej podkładki\dystansu.... no i szyba po czasie przy podnoszeniu rozprężała sie w ten sposób ze wraz z prowadnicą sie klinowała i wybałuszła !!!!! BEZ ROZKRECANIA NIE ZAUWAZYLBYM PROBLEMU!!! Co i tobie bym sugerował. Demontarz boku to góra 10 minut... no i oczywiście o tej porze roku garaż albo polowanie na cieplejszy dzień :-)))
  4. Gorny elektrozawór to nie wiem ktory masz na myśli ale po bagnecie w tle wnioskuje ze ten po prawej jak otwieramy maskę... :D On steruje pracą zaworu EGR. Jak nie działa to EGR sie nie otworzy, dłużej MOZE sie samochód nagrzewać, no ale tez prawda jest taka że nie dopalasz spalin. Jak to sie ma na spalanie trudno powiedziec- bo teorie moga byc dwie :-) Spalasz czyste powietrze a nie spaliny wiec komputer proporcjonalnie daje wiecej paliwa, a moze też byc tak, że silnik ma za mało powietrza (podobno z EGR pochodzi jakieś 15 %) i to ma jakis wpływ na spalanie..... Tak czy inaczej bez tego elektrozaworu EGR nie otworzy sie, bo membrana na egr z jednej strony jest pchana przez spaliny z drugiej podciagana przez ten właście elektrozawór który steruje podcisnieniem... tyle teorii :-)
  5. Filon odpowiedział(a) na ochciuw temat w E46
    Ja tam do 7000 kręce ale Hondę :-))) Diesla kręcić do 4100 i sie dziwić ze słabnie....4800 to juz szczyt ignorancji :D
  6. Filon odpowiedział(a) na gizz temat w E46
    No to może faktycznie wiecej wyjśc ja kupowałem 4 elementy krótki koło radia, przy gajce biegów i dwa boki. No ale jest ładnie :-) Co do malowania to czy oby poradzi sobie lakiernik ze zdjęcien lub wyrównaniem tej gumki. Cała powierzchnia jest gumowana- no prawie cała bo czesc porysowana. Na lakiernictwie sie nie znam ale zeby bylo łądnie trochę zabawy trzeba. ładna głęboka czern to moze wygląda OK ale jak maluje sie dobry element- tobie z tymi rysami kiszka moze wyjsc
  7. Filon odpowiedział(a) na gizz temat w E46
    O Boże :mad2: Jaki lakiernik :?: Zdejmujesz plastik zczytujesz numer w którym zawarty jest równiez kolor, rozbijasz skarbonke i wyskrobawszy 76 zeta masz z ASO nóweczke nieśmigana niedrapaną!!! Kupiłem 4 różne listwy bo też miałem ślady użytkowania! Polakieruj a będziesz miał odpryski, inną fakturę materiału, inny odcień no i za darmo też malowania nie ma... Boczek-uszkodzenie- będzie niewidoczny jak plastik wymienisz, nie ma tragedii ... ostatecznie ten kolor boczku występuje na giełdzie albo allegro.
  8. Filon odpowiedział(a) na el czupakabra temat w E46
    Ja płaciłem 500 zł za komplet
  9. Filon odpowiedział(a) na assan temat w E46
    Nie wiem jak to sie ma ale zanim mi sie ślizgało juz szarpało na jedynce przy ruszaniu... teraz po wymianie spox :wink:
  10. Z cały epy w góre... :D
  11. Filon odpowiedział(a) na Filon temat w E46
    Przepraszam ze odgrzewam starego kotleta... :D Ja przez 3 dni rano było 0 stopni albo nawet minusik to o dziwo kontrolka paliła sie nie dłużej niz 1 sekundę. Czyżby olej zgęstniał i z puchy z filtrem oleju nie ściekał szybko bo taki gęsty sie zrobił??????
  12. Filon odpowiedział(a) na assan temat w E46
    Na twoim miejscu profilaktycznie zajrzałbym do EGR-a. U mnie bywały problemy z płynym ruszaniem ale po wymianie sprzegła które zaczęło sie ślizgać problem ustał. Podjechane sprzegło może szarpać przy ruszaniu- mi nawet czasami samochód zdechł przez to!!!
  13. Filon odpowiedział(a) na rafixol temat w E46
    BARDZO PRZEPRASZA ale wydawało mi sie ze pytanie było o 320d... niedoczytałem.
  14. Filon odpowiedział(a) na rafixol temat w E46
    ma maxa wchodzi 5 lub 5.5 nie pamietam ale na pewno nie wiecej
  15. Filon odpowiedział(a) na maxximo1 temat w E46
    Zaluzje może są odpowiednie do strefy klimatycznej do której sa przeznaczone. Volvo na hiszpanie nie dogrzałoby sie w Skandynawi :D
  16. Filon odpowiedział(a) na maxximo1 temat w E46
    Ta metalowa rura ma kilkanascie\dziesiat otworków rurek, przez które przechodzż spaliny i są "omiatane" przec ciech cłodzącą. Jeśli tam jest uszkodzenie to ten biały dym może być to. Jak omineli Ci ten termostat, czyli cały układ chłodzenia spalin, to zeby zamknąc ukąłd musieli zrobic na stałe duzy obieg. Nie dziwota ze nie mogłeś go dogrzać! Proponuje wykręcić te metalową chłodnice (4 imbusy)- uważaj an metalowe podkładki zeby nie zgubic i zobacz czy jest szczelna. Chyba nie jest bo innego powodu dla ominięcia całego tego układu nie widzę! Małego nie kupuj niepotrzebnie tylko sprawdź czy na zimnym ma przedmuch- nie powinien miec!
  17. Filon odpowiedział(a) na Zbir temat w E46
    Będziesz musiał to odszczekać :D
  18. nie ukradną tylko wymontują :D Też "ręcznie" liczę. W poprzednim aucie to BC długośc zarostu mi podawał i inne cuda na kiju.... 2 tygodnie dane mi było sie tak cieszyć.... a potem znalazł sie nowy właściciel... tajemniczy... w nocy zabrał... :D :D :D
  19. Filon odpowiedział(a) na Zbir temat w E46
    Najnowsze sterowniki są dla harcorowców :!: Ja nie masz problemów to używaj sprawdzonego sterownika. może i inz Wspaniały wpadł na pomysl poprawy jednej rzeczy ale nie wiesz czy innej nie spier.... Na starym sofcie masz ten pewnik bo inaczej kilka milionów uzytkowników by zauważyło... Pewnie należysz do tych userów co wszystkie programiki "apgrejduje" a potem sie dziwi ze jednak pomimo NAJNOWSZEJSZYCH werscji coś kuleje.... :D :D :D Pytanie zasadnicze: DO CZEGO DĄŻYSZ????
  20. Filon odpowiedział(a) na gizz temat w E46
    No to odłącz to sie dowiesz. Ja nie wiem i Ci pozostali co NIE napisali też nie wiedzą! :D Samemu też trzeba niekiedy dorzucić swój kamyszek do ogródka :D Nie zapomnij napisać jaki był efekt....
  21. Filon odpowiedział(a) na gizz temat w E46
    Przychylałbym sie do opini @ednrju19
  22. Filon odpowiedział(a) na piotr2569 temat w E46
    O gustach niby sie nie rozmawia ale na Wersalu nie jesteśmy przecież :-)) MI się kompletnie przydymiane nie podobają ale jakbym miał wybierać pomiędzy przydymianym a lexusem to bym z samymi żarówkami jeździł :-)
  23. Filon odpowiedział(a) na Burner temat w E46
    Na tych tablicach możesz jeździć... pros jednak Boga żeby kontroli nie było :-))))) Przyoszczędzili nie załatwili tablic "eksportowych" z czerwonym kółkiem (nie myliś z zółtym malowanym na czerwono dla oszczędności :D ) albo nie miał kto kierowac wiec na lawete poszłą. Prezentuje się ładnie, kolor OK a nawet bardzo OK :D , ładne aluski, wyposażenie jak najbardziej..... no ale na fotach nie widzać czy warto czy nie! Wszelkie zonki zobaczysz dopiero w realu!!! Osobiście nie jechałbym dalej niz 100 km oglądac auto bo z doświadczenia wiem ze wracałem wkur.... :D Opłąty około 1500 a wiecc coś koło 38 na gotowo. Cena dobra ale pod warunkiem ze stan OK a ze okazje zawsze coś w sobie kryją to juz inna prawda zyciowa :wink: :wink: :wink:
  24. Co to opinii o zużywalnoścu sie podzespołów rację daję lucadorowi. Chmurka cudów od auta kilkuletniego sie spodziewa. Poza tym chyba sie delikatnie przemieszczasz albo masz wyjątkowo dobry (spokojny) styl jazdy. Nigdy mi klocki na dłużej niż 50-60 tkm nie starczyły! Co do filtra to zamiennika nie ma a ja pytałem w ASO o sam filtr i mówili że SAMEGO flltru nie sprzedaja. Tylko z obudową. A pytałem 2 razy bo obudowa była mi kompletnie niepotrzebna (ASO Olszowiec). Za komplet zapłaciłem 170 wiec i tak niewiele wiecej od samego filtru. Za elektrozaworki chca cos koło 300 złotych :!: Po tej informacji uznałem ze moje są OK :-)
  25. chmurks- jsk wyczyściłeś tzn doczysciłes to znaczy ze byl czysty jak zdejmowałeś. Brudnego byś nie doczyścił!! Nooo odpowietzrenie skrzyni korbowej nie ma znaczenia- czy zapchane czy nie........ Światła od zapchanej odmy też sie nie zepsują :D ... no ale światła to nie wszystko w samochodzie

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.