Skocz do zawartości

Co myślicie o tym e46 ?


Burner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak wiecie, szukam e46 320d 150KM po lifcie...

Oglądałem już kilka sztuk, ale z takich czy innych powodów nie jestem jeszcze właścicielem żadnej e46.

Natrafiłem na to ogłoszenie:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3880466

i zastanawiam się, czy jest sens jechać dziś w nocy z Łodzi, żeby obejrzeć to auto...

 

Podobno to grudzień 2002r, 1 rej. 2003r, 146tyś km z oryginalną książką (kto wie, czy oryginalna nie znaczy Made in China 2007 :roll: ),

2 kluczyki, tabliczka znamionowa na kielichu podobno jest.

2 dni temu sprowadzony na lawecie z Niemiec.

Mam kilka wątpliwości:

1.) Auto podobno jest wymeldowane, sprowadzone na lawecie, ale czemu ma niemieckie tablice? Jest możliwa taka sytuacja? Myślałem, że niemieckie blachy są zabierane :roll:

2.) Ma podobno niemieckie ubezpieczenie i przez 2 tygodnie można się tym autem poruszać, po Polsce również? Prawda to?

3.) Jakie dokumenty powinienem otrzymać od sprzedającego? Ma ktoś zdjęcie podglądowe briefu i wymeldowania?

 

Cena jest wg mnie za niska jak na (podobno) bezwypadkowy samochód...

Gdzie jest haczyk?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak wiecie, szukam e46 320d 150KM po lifcie...

Oglądałem już kilka sztuk, ale z takich czy innych powodów nie jestem jeszcze właścicielem żadnej e46.

Natrafiłem na to ogłoszenie:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3880466

i zastanawiam się, czy jest sens jechać dziś w nocy z Łodzi, żeby obejrzeć to auto...

 

Podobno to grudzień 2002r, 1 rej. 2003r, 146tyś km z oryginalną książką (kto wie, czy oryginalna nie znaczy Made in China 2007 :roll: ),

2 kluczyki, tabliczka znamionowa na kielichu podobno jest.

2 dni temu sprowadzony na lawecie z Niemiec.

Mam kilka wątpliwości:

1.) Auto podobno jest wymeldowane, sprowadzone na lawecie, ale czemu ma niemieckie tablice? Jest możliwa taka sytuacja? Myślałem, że niemieckie blachy są zabierane :roll:

2.) Ma podobno niemieckie ubezpieczenie i przez 2 tygodnie można się tym autem poruszać, po Polsce również? Prawda to?

3.) Jakie dokumenty powinienem otrzymać od sprzedającego? Ma ktoś zdjęcie podglądowe briefu i wymeldowania?

 

Cena jest wg mnie za niska jak na (podobno) bezwypadkowy samochód...

Gdzie jest haczyk?

 

przebieg trza sprawdzic.../moze byc realny zdarzaja sie/

czemu na lawecie.../zdjecia mogly byc robione w de/

2/nie rozumiem

3/duzy brief i dowod rej.z pieczatka wymeldowania..umowa najlepiej DE/PL

cena troche niska jak na ten rocznik i przebieg

 

trza obejrzyc bo zdjecia przeklamuja no i nie ma zdjedz srodka

 

takie moje sugestje.. :hand: :hand:

 

kluczyki powinny byc 4 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie jest sciema jakas to okazja roku chyba :shock: .

 

Widzialem juz kilka aut sprowadzonych na niemieckich org. tablicach (nie byly zabrane) - nawet powypadkowe .

 

Co do OC - na tych niemieckich probnych to jak najbardziej tak - na tej z zoltym paskiem masz OC na 5 dni, a na tej z czerwonym na 30 dni .

 

Co do OC na org. niemieckich - nie wiem . :oops:

 

BTW widac ze cos z tymi tablicami bylo kombinowane ..tylna jest krzywo :duh:

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Auto podobno jest wymeldowane, sprowadzone na lawecie, ale czemu ma niemieckie tablice? Jest możliwa taka sytuacja? Myślałem, że niemieckie blachy są zabierane :roll:

 

Ale tablice są bez nalepek landu, oraz oznaczenia TUV, to jest potrzebne do wymeldowania nie tablice. Zgodnie z niemieckimi przepisami autem tym możesz wrócić do domu, ale tylko na terenie landu, i prawdopodobnie tylko dnia w którym auto kupiłeś.

 

Brief musi być mały oraz duży, zielona książeczka wielkości połowy kartki A4. Wymeldowanie, to wydruk z drukarki praktycznie w każdym meldunkowym inny, numer rejestracyjny i cena jest na nim, coś jak paragon wygląda.

 

dodam jeszcze poproś fotki środka, i tytuł aukcji daje do myślenia...

Decyduj się szybko, auto długo stać nie będzie, a może być okazja. Jeżeli jest lipa, to wygląd ma piękny jelenia łatwo złapać na takie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Auto podobno jest wymeldowane, sprowadzone na lawecie, ale czemu ma niemieckie tablice? Jest możliwa taka sytuacja? Myślałem, że niemieckie blachy są zabierane :roll:

 

Ale tablice są bez nalepek landu, oraz oznaczenia TUV, to jest potrzebne do wymeldowania nie tablice. Zgodnie z niemieckimi przepisami autem tym możesz wrócić do domu, ale tylko na terenie landu, i prawdopodobnie tylko dnia w którym auto kupiłeś.

 

Brief musi być mały oraz duży, zielona książeczka wielkości połowy kartki A4. Wymeldowanie, to wydruk z drukarki praktycznie w każdym meldunkowym inny, numer rejestracyjny i cena jest na nim, coś jak paragon wygląda.

 

teraz juz daja jak pisalem....duzy briew i dowod rej.z wymeldowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cena jest wg mnie za niska jak na (podobno) bezwypadkowy samochód...

Gdzie jest haczyk?

 

BMW 320 E26 M-pauer DISEL pisownia wskazuje na znawce, przez telefon pewnie dowiesz sie wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Auto podobno jest wymeldowane, sprowadzone na lawecie, ale czemu ma niemieckie tablice? Jest możliwa taka sytuacja? Myślałem, że niemieckie blachy są zabierane :roll:

 

Ale tablice są bez nalepek landu, oraz oznaczenia TUV, to jest potrzebne do wymeldowania nie tablice. Zgodnie z niemieckimi przepisami autem tym możesz wrócić do domu, ale tylko na terenie landu, i prawdopodobnie tylko dnia w którym auto kupiłeś.

 

Brief musi być mały oraz duży, zielona książeczka wielkości połowy kartki A4. Wymeldowanie, to wydruk z drukarki praktycznie w każdym meldunkowym inny, numer rejestracyjny i cena jest na nim, coś jak paragon wygląda.

 

Czy sam duży Brief + wymeldowanie wystarczy, aby zarejestrować auto w Polsce?

Czy potrzebuję i duży i mały Brief (mały z pieczątką potwierdzającą wymeldowanie) ?

 

Piotres - gdyby kosztował pod 40tyś PLN na bank bym jechał, a teraz dziwi mnie ta cena.

Facet tłumaczy, że sprzedaje sporo samochodów, więc narzuca małą "marżę".

Nie prowadzi jednak działalności gospodarczej. Zgadza się na zaliczkę, spisujemy umowę, a potem przyjeżdżam z resztą sumy...

BaX - dzwoniłem 2 razy. Fakt, za pierwszym razem nie obylo się bez stwierdzenia, że "co ja będę zachwalał samochód... przyjedziesz i sam się przekonasz, że jest zaje.bisty" :?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się na zaliczkę, spisujemy umowę, a potem przyjeżdżam z resztą sumy...

Chce dostać zaliczkę zanim zobaczysz samochód ?

W życiu. Chodziło o sytuację - jadę, oglądam, jak mi pasuje - daję zaliczkę np 500zł, spisujemy umowę i przyjeżdżam z resztą sumy następnego dnia (jutro od ręki nie wypłacę 35tyś z banku - o to chodzi)

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Auto podobno jest wymeldowane, sprowadzone na lawecie, ale czemu ma niemieckie tablice? Jest możliwa taka sytuacja? Myślałem, że niemieckie blachy są zabierane :roll:

 

Ale tablice są bez nalepek landu, oraz oznaczenia TUV, to jest potrzebne do wymeldowania nie tablice. Zgodnie z niemieckimi przepisami autem tym możesz wrócić do domu, ale tylko na terenie landu, i prawdopodobnie tylko dnia w którym auto kupiłeś.

 

Brief musi być mały oraz duży, zielona książeczka wielkości połowy kartki A4. Wymeldowanie, to wydruk z drukarki praktycznie w każdym meldunkowym inny, numer rejestracyjny i cena jest na nim, coś jak paragon wygląda.

 

Czy sam duży Brief + wymeldowanie wystarczy, aby zarejestrować auto w Polsce?

Czy potrzebuję i duży i mały Brief (mały z pieczątką potwierdzającą wymeldowanie) ?

 

Piotres - gdyby kosztował pod 40tyś PLN na bank bym jechał, a teraz dziwi mnie ta cena.

Facet tłumaczy, że sprzedaje sporo samochodów, więc narzuca małą "marżę".

Nie prowadzi jednak działalności gospodarczej. Zgadza się na zaliczkę, spisujemy umowę, a potem przyjeżdżam z resztą sumy...

BaX - dzwoniłem 2 razy. Fakt, za pierwszym razem nie obylo się bez stwierdzenia, że "co ja będę zachwalał samochód... przyjedziesz i sam się przekonasz, że jest zaje.bisty" :?

 

czy ty nie czytasz co pisze :doh: duzy brief + dowod rejestracyjny z pieczatka o wymeldowaniu.. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, numery komórek podane w ogłoszeniu wpisane w google prowadzą do www.autokomiswroclaw.pl

 

Cena podejrzana, brak zdjęć środka a handlowca samarytanina jeszcze nie spotkałem, ale zdjęcie atrakcyjne więc obejrzeć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzebuję i duży i mały Brief (mały z pieczątką potwierdzającą wymeldowanie) ?

 

Ja miałem duży i mały z pieczątką+ paragon, na wszelki wypadek, ale w urzędach nie wymagają.

 

http://tmp.sysinfo.pl/auto.php

 

tu jeszcze stronka, trochę info oraz gotowe drugi umowy niemiecko-polskiej, którą nie trzeba tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że handlarz - to wiadomo.

Pytanie tylko - dlaczego chce tylko 36,5k PLN, skoro mógłby spokojnie wziąć te 40k PLN? Jeszcze jakby była sprowadzona z Belgii - ok, może mu się trafiła tanio, ale z Niemiec, z Bawarii??

Przeglądałem mobile.de nie raz i ciężko znaleźć całe e46 po lifcie w tej cenie... Nic, jutro po pracy zdecyduję czy warto jechać... jak oczywiście będzie jeszcze stała.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że gdyby była to naprawdę okazja to by jej już nie było . bo który handlarz sprzeda ci okazję . każdy chce wyciągnąć jak najwięcej. a haczyków może być wiele. np może coś z silnikiem ,może po zalaniu itp. trzeba obejrzeć bo tak można tylko gdybać :roll2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

region dolnegoslaska.... a szcegolnie okolice Legnicy to zywa trupiarnia...

 

wiem cos na ten temat bo mieszkam tutaj...

 

ja dlugo ogladam takie autka ale juz Ci mowie...

 

Logicznie patrzac...

 

cena za auto 36 tys...

 

jezeli przeyjechalo na lawecie odlicz kosz samego paliwa... czyli jazda taka laweta w dwie strony... koszty zwiazane z zalatwianiem.... itd... dolozmy do tego ze handlarz musi zarobic... musi cos przy niej zrobic a i od ceny liczyc sie trzeba ze bedzie musial cos odpuscic...

 

jednym slowem za e46 z 2003 r z silnikiem diesla z Mpakietem 30 tys to za malo...

 

nigdzie w De tak nie dostaniesz... a takie okazje wszyscy handlarze pchaja po znajomych jezeli auto jest warte uwagi... taka jest prawda... obracam sie sam w tych kregach wiec wiem jak jest...

 

jezeli facet podjedzie do swidnicy albo ddz moge jechac Ci zobaczyc...

 

nie daje zdj wnetrza.. pewnie wyjechane jest i nie odwzorowuje przebiegu...

 

PS. mnie ciekawi co to za naklejka... nad przednim reflektorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą trupiarnią to wszędzie jest akurat tak samo . Ja oglądałem 330 w łodzi i niby centralna Polska a szrot że przykro było jechać tyle kilometrów :)

A co do ceny to też nie ufam okazją ale ... Jeżeli się nie zobaczy to się nie uwierzy zanim kupiłem swoje autko też miałem kilka wycieczek po Polsce i nie tylko :) a poza tym każdy ma inne priorytety i inne możliwości i dlatego samemu trza się przekonać !!!! podobno cuda się zdarzają :cool2:

Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już tutaj ktoś pisał - jeszcze nie spotkałem handlera, który nie chciałby zarobić na swoim towarze. Tak więc skoro cena jest taka niska - coś z autem musiało być nie tak.

Kluczyki powinny być 4 - wyżej ktoś napisał

 

Mnie zastanawia fakt, że te fotki robione są na terenie jakiejś ruiny. Na komis mi to nie wskazuje - bo oni przeważnie robią zdjęcia na terenie komisu.

Poza tym - ja szukam auta w niemczech dla siebie od pół roku (szukam 3,0d ale patrzę też na ceny 2,0d) i powiem szczerze, że 320d w M-pakiecie z 2003 i to jeszcze w sedanie stoją około 12-14k Euro.

 

P.S. Ostatnio znowu złapałem łosia z tekstem - najpierw kasa a potem prześlę ci auto przez Cargo :P:P

Na wszelakie okazje, turasów, handlerów trzeba uważać.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

szukasz e46 po lifcie ?

powiem ci że w Polsce trochę pojeździem po tych ogłoszeniach z allegro czy otomoto za samochodem, niekoniecznie e46 cho i na takie zwracałem uwage

90% to padaczki

szczególnie niemcy cene uzalezniają od stanu faktycznego i przebiegu

w końcu po znajomości wyrwałem całkiem przez przypadek e46 2001 przed liftem w kombi i chodzi jak złoto, z Berlina niski przebieg z salonu bmw, ciezko jest kupic taką BMW żeby się póxniej nei rozpisywac na tym forum z usterkami.

nawet ostatnio póbowałem moją sprzedąc, to przez takie ogloszenia w necie nie mam szans:)

kazdy mysli ze jak kupi z DE to już palcem nie dotknie,

a to dopiero poczatki

powodzenia w poszukiawaniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.