Treść opublikowana przez KubsoNN
-
[Seria 3] Emblemat na maskę - oryginał czy zamiennik?
Za 130 zł kupować znaczek z drugiej reki to troche bez sens. Takie rzeczy tego typu to 90 % zamienniki na rynku, chińczyki specjalizują się w podrabianiu tego typu rzeczy. Ori w aso kosztuje coś ok 200 zł i płacąc 130 ziko od kogos wolałbym dołożyć i mieć pewność ze to ori :)
-
[Seria 3] Emblemat na maskę - oryginał czy zamiennik?
Ja zaryzykowałem i kupiłem za 20 zł z allegro i jest naprawde spoko, nie odstaje (idealnie przylega do maski), wierzchnia część ma wypukłe elementy np napis BMW nie jest nadrukowany płasko i juz od dłuższego czasu nie wyblakł także ja polecam a jak nie przetrwa zimy to kupie ori
-
325ci Wentylator skraplacza klimatyzacji. Standard czy opcja
Sprzęgło wiskotyczne nie rozłącza się całkowicie. Wentylator wisko kręci się nawet na zimnym silniku tylko troche wolniej.
-
Woda na wycieraczkach
Żadnej maty nie trzeba wymieniać jeżeli była odklejana, byle by nie byla popekana i niepozrywana, odklejoną mate wystarczy z powrotem przykleić klejem do szyb i nic nie będzie ciekło
-
BMW 330i problem z wyciem w czasie dodawania gazu na klimie
Miałem kiedyś forda fieste 2007 i też wyło podczas włączonej klimy, musiałem wymienić koło pasowe i był spokój. Widocznie jak jest pod większym obciążeniem to wydaje taki dzwięk kiedy jest zużyte
-
320 wymiana przewodów hamulcowych tył
Nastepnym razem jak bedziesz wymienial takie przewody ,kup sobie wczesniej klucze do ich odkrecania i zobaczysz ile zaoszczedzisz czasu i wysilku... Mialem takie, ale uwierz mi 17 lat robi swoje :) u mnie tylko nasadka dala rade
-
320D 150KM Nie odpala za duże ciśnienie na listwie CR
Ja mialem w swoim dostawczaku z 1,3jtd problem z wlaczajacym sie checkiem przy mocniejszym dodaniu gazu i auto wchodzilo w tryb awaryjny. Pomogla wymiana zaworu regulacji cisnienia na pompie cr, zawor sie zacinal w pewnym momencie, pompa wtedy dawala za duze cisnienie a czujnik wprowadzal w awaryjny zeby nie rozsadzilo ukladu stad spadek mocy
-
320 wymiana przewodów hamulcowych tył
Napisz coś więcej o przebiegu pracy? Ogólnie trzeba sie trche namęczyć pod autem, ja jekko upusciłem bak tak aby pozwolił mi wyjąć przewody znad niego. Do karoserii sa przymocowane blaszkami na imbusie, ten imbus jest plastikowy a ze w wiekszosci przpadkow byly nie odkrecane od nowosci to albo sie srubki urywaja albo obrabiaja bo to plastik. Przy kazdym koncu sztywnego przewodu ktory jest wkrecony do elastycznego jest rdza i sa nikle szanse zeby to odkrecic, ja odcinalem stare przewody nad gwintem bo plaski klucz obrabiał głowki i odkrecalem je nasadka. Przewody z przodu zeby przeciagnac to prosta sprawa gorzej z tyłem ale tak jak mowie mam maly kanał, jak sie chce to sie zrobi ;D
-
320 wymiana przewodów hamulcowych tył
Trzeba miec kanał niestety, wymiana tych przewodów to ciezka sprawa, przerabiałem to w zeszlym tyg u siebie, zrobiłem to bez sciagania baku ale łatwo nie było
-
E46 330D włącza się caly czas ABS
Ok dzięki za odp :)
-
zacinajace sie obroty 330d
Jak odpalasz auto to na zimnym telepie ci silnikiem przez chwile? Ja tak mialem gdy mialem uszkodzony wtryskiwacz, mial dużą korekte i poprostu sie przycinal, telepało na zimnym a pozniej jak wyprzedzalem to 3 tyś obrotów max i też jakby zacinało mu te obroty. Po wymianie spokój
-
E46 330D włącza się caly czas ABS
Czyli taki za 35 zl z allegro tez powinien smigac? Bo juz sam nie wiem co kupic ;c a na oryginal prawie 300 zl nie dam
-
E46 330D włącza się caly czas ABS
Tak myślałem, wiesz moze czy czujnik boscha podejdzie? Mam okazje tanio odkupić taki nowy ale gdzies coś czytałem ze bmw chce tylko oryginał czyli siemens a z drugiej strony ktos tez pisal ze jezdzi na delphi i jest tez ok
-
E46 330D włącza się caly czas ABS
Witam. Mam nastepujący problem, podczas ostatniej fazy hamowania zaczyna drzec mi pedal hamulca i drga, slychac trr. W inpie cos dzieje sie z prawym przednim kolem, tzn jak jade to pokazuje predkosc ale czasami ta predkosc zanika i jest 0 a kolo sie kreci. Czyscilem czujnik i nic nie dalo czasami rowniez wlacza mi sie kontrolka zolta z wyjrzyknikiem i kontrolka ABS, wtedy abs juz nie dziala do nastepnego wlaczenia silnika. Czy mozliwe jest ze czujnik padł i gubi sygnał? Napewno nie jest to wina pierscienia bo wymienialem łożysko z piastą w tym kole.
-
320d FL 2002 ile czynnika w układzie chłodzenia.
Łatwopalny i bardzo toksyczny, propan jest ekologicznym gazem i bardzo wydajnym, w takiej klimie gdzie zwykłego r134a wchodzi ok 700g zeby klima chłodziła propanu wystarczy już ok 200g zeby leciał lód z kratek. I nie oszukujmy się, 200 czy 300g przy wypadku spali się w kilka sekund o ile w ogóle się zapali, ktoś głupio wymyślił ze bedą pożary i sranie w banie bo kogoś dupsko boli za przeproszeniem bo serwisy przestaną zarabiać. Przy okazji, Australia i Stany jeżdżą na propanie i nic się nikomu z tego powodu nie stało a my jesteśmy w idiotycznej UE ;)
-
E46 320d Regeneracja wtryskiwaczy Krakow ?
Żadnych używek na ciula kupować coś co jest niepewne jak można oddać do regeneracji i mieć nówke za podobne pieniadze?? Ja polecam diesel serwis Dudek S. robiłem tam kilka wtrysków, 300 zł/szt za regeneracje do e46 i moge polecić w 100%, korekty zawsze po tym były idealne
-
Głuchy stuk przy dodawaniu gazu w 330xd
gdzies widziałem taki temat wtedy okazało się że były do wymiany tuleje wózka. Ogólnie wtedy warto powymieniać wszystkie tuleje sworznie itp w całym tylnim układzie zawieszenia bo trzeba go demontować
-
E46 320i uderzenie przy redukcji biegów automat
Rozbierasz zawór i go czyscisz, ma w srodku taki jakby tłoczek wystarczy go wyjąć ew. spręzonym powietrzem bez rozbierania też może być. Zazwyczaj wymiana oleju wystaczy aby cały syf się sam wypłukał, ja wolałem to mechanicznie zrobić
-
klimatyzacja nie chłodzi
Na desce pomiędzy środkowym nawiewem masz pokrętło z czerwonymi lub niebieskimi kropkami, one odpowiadają za nadmuch który idzie zimny (niebieskie kropki) lub prosto z nagrzewnicy (czerwone) sprawdz jak masz ustawione, jeżeli jakoś na np tylko 1 czerwonej lub 1 niebieskiej z 3 mozliwych to masz ustawiony że część powietrza idzie z nagrzewnicy dlatego jest letnie EDIT: sorka nie zauważyłem ze piszesz o e60 tam nie ma czegoś takiego
-
Nowa przekładnia kierownicza
Nie odpowiadam za to co powiem, ale na własnej skórze montowałem do siebie już gt-bergmann i mogę polecić, nie drogie części i całkiem solidne nie mam do nich uwag
-
330D odłączony egr a przepływka
Wtryski są ok, korekty do max 0.5 na +/- wiec prawie idealnie. Założyłem tylko temat z pytaniem czy aby napewno nie zwiększa to spalania skoro przepływka podaje zawyżone wtedy wartości a nigdzie nie mogłem znaleźć nic na ten temat. Diesla trzeba czasami przegonić to fakt, czasami o tym zapominam bo jestem spokojnym kierową ale ten bąk był konkretny, później jak mu depnąłem już było ok więc pewnie sadza z kata wyleciała ;D Ista jest płatnym programem? Po wyłączeniu go programowo będzie dalej błąd w pamięci?
-
E46 320i uderzenie przy redukcji biegów automat
Pozostaje jeszcze wymiana oleju wraz z filtrem, przy okazji do przeczyszczenia zawory poszczególnych biegów w mechatronice, ja mialem problem z 3 biegiem który twardo czasami wchodził. Pomogło wyczyszczenie zaworu 2-3 bieg
-
330D odłączony egr a przepływka
Witam. Zauwazyłem, że przepływomierz podaje wyższe wartości kiedy zdejmę wężyk z egru, z tego co wiem to normalne ale czy to nie powoduje przypadkiem większe spalanie? Podczas pracy silnika na biegu jałowym komputer pokazuje, że przepływomierz powinien dawać wartość ok 350 a podaje prawie 500, po podłączeniu egru jest ok ale na logikę jakby to wziąć odłączenie egru zwiększy spalanie bo będzie bogatsza mieszanka. Pytam się bo ogolnię jeżdżę spokojnie moją beemą ale dzisiaj sobie raz przycisnąłem na prostej i przy redukcji puścił takiego bącura że głowa mała, to wina chyba zbyt bogatej mieszanki ;D
-
Cena naprawy. Czyli czy mechanik nie naciagnal na koszta
Za taką kase to byś spokojnie zrobił swapa na jakiegos r6
-
E46 320i uderzenie przy redukcji biegów automat
Już mnie chyba nic nie zdziwi, dobrze ze ja sie nie bujam po mechanikach tylko robie sam auto bo bym chyba sie wykończył z nerwów ;p Adaptacje moża chyba samemu zrobić przekrecając stacyjkę bez odpalania i trzymając kickdown przez ok 30 s