Skocz do zawartości

KubsoNN

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KubsoNN

  1. No u mnie w srodku tez zle nie bylo, troche czarnego wylecialo i pozniej czysto, z zewnatrz zmywacz i myjką cisnieniową splukałem
  2. KubsoNN odpowiedział(a) na Moousee001 temat w E46
    Jak chcesz zmienic silnik to oprocz tego musisz wymienic skrzynie, dyfer, polosie, wał i hamulce (w 330d sa wieksze 325mm na przod i 320mm na tyl czyli tarcze klocki i zaciski jarzma itp), komputer. Troche roboty jest ale fajny bolid sie z tego robi zakladajac ze sprzedasz swoje graty to mysle ze oplacalne jezeli twoja buda jest zdrowa itp.
  3. Super zmywacz tez mam, dzieki za odp
  4. Witam pisze bo nie znalazlem info odnosnie czyszczenia ic za pomoca plynu do czyszczenia silnikow. Czy bezpiecznie bedzie uzyc benzyny ekstrakcyjnej czy plynem tez nic mu sie nie stanie? Chodzi mi o wyczyszczenie srodka intercoolera i z zewnatrz
  5. KubsoNN odpowiedział(a) na Lobit temat w E46
    Wiem, że to diesel ale ja mam M57 i przez 12 tyś nie uszło z miarki nawet 0.5mm :mrgreen:
  6. KubsoNN odpowiedział(a) na KubsoNN temat w E46
    Sprężarka ma swój olej który się nie wymienia, być może do czynnika też dodają coś smarującego
  7. Wydaje mi się ze skrzynka od 2,0d ma troche inne przełożenia wiec może nie podejść ale nie jestem pewien, prosze mnie poprawić jak coś :)
  8. KubsoNN odpowiedział(a) na Leon330d temat w E46
    Myślę ze znajdziesz info na internecie, ja wiem z opowiadań kolegi gdzie robił coś kiedyś podobnego i było troche roboty z tym. Jak kupisz od e46 to wsadzisz p&p mysle ze to lepsze rozwiazanie a finansowo moze i podobne niz mialbyś się bujać w przerabianie czegos i kupowanie tanszej skrzynki od e60 :)
  9. KubsoNN odpowiedział(a) na Kbolo temat w E46
    Kompletny remont silnika wyszedł by podobnie, nawet jakby trzeba było jeszcze troche dołożyć to wybrałbym opcje remontu
  10. KubsoNN odpowiedział(a) na Leon330d temat w E46
    Podejdzie, ale bedzie troche dłubania, e60 ma wiekszy rozstaw srub montażowych dwumasy od strony rozrusznika
  11. Wygląda jakby się obróciła paneweczka, albo pękł sam wał korbowy. Gdyby rozlecialo sie kolo pasowe napewno by nie obracało alternatorem, pompa wspomagania i wody więc widziałby choinke na zegarach
  12. KubsoNN odpowiedział(a) na KubsoNN temat w E46
    Jak miałes to 160 gram to klima dobrze chłodziła czy słabo?
  13. tak ale robi to maszyna, wysysa go calkowicie z ukladu a potem wrzuca go z powrotem i uzupelnia do maksymalnej wartości
  14. KubsoNN odpowiedział(a) na KubsoNN temat w E46
    dokładnie nie jestem pewien ale napewno ok 700 gram
  15. KubsoNN odpowiedział(a) na KubsoNN temat w E46
    Szczerze to ja bym się w używki nie ładowal. Może ci sie trafić lub nie. Tym bardziej że nowy parownik nie jest jakos strasznie drogi, Nissens to koszt ok 230 zł więc tragedii nie ma a masz pewność że co nowe to nowe. A ostatnio czynnik jest ostro w cenie więc jak ci ujdzie to znowu zaplacisz kilkaset zł za nowy.
  16. Nie wciskaj tego zaworu bo to nie ma sensu bo nawet jak bedzie go malo to i tak mu fuknie a szkoda go spuszczać nawet w niewielkiej ilości zważywszy na to, że czynnik teraz do tanich nie należy, jeżeli sprężarka się włącza to znaczy że czynnik jest, gdyby się nie włączała to znaczy że go nie ma albo jest problem z elektryką klimy. Jedź na serwis i niech sprawdzają szczelność albo ilość czynnika od tego jest specjalna maszyna
  17. KubsoNN odpowiedział(a) na KapUcyn temat w E46
    Przecież taki zabieg niczego Ci nie da, ani nie bedzie lepszego dzwieku ani mocy nie doda xd jak juz chcesz kombinowac to kup jakis tłumik sportowy albo z tego co masz wywal bebechy i bedziesz miec że tak powiem przelot ;p
  18. 90% przypadkow gdy GM w E46 swiruje to wina uszkodzonego sprzęgła hydrokinetycznego. Nie daje wiary ale ja bym tez zaryzykował regeneracje i dobre przeplukanie skrzyni
  19. KubsoNN odpowiedział(a) na Kbolo temat w E46
    Wspólczuje, ale chociaż żeby ten silnik był w dobrym stanie i jeszcze troche posłużył :)
  20. Może też to być, ale jeżeli Ci łożysko padnie to wtedy nie wyłączysz sprzęgła, czyli nie wrzucisz biegu i raczej dalsza jazda będzie nie możliwa. Prędzej czy później i tak coś sie stanie, jak nie lozysko, sprzęgło czy docisk to dwumasa. Lepiej tam zajrzeć
  21. Jeżeli nie masz wtyczki od zasilania pompki do xenonów to najwidoczniej masz dokładane xenony ze spryskiwaczami. Moduł swiateł można zmienic na taki bez regulacji, to nie problem. Gorzej z dorobieniem wiązki do drugiego silniczka który by się włączał co 5 spryskanie szyby (tak działają spryski na xenon)
  22. KubsoNN odpowiedział(a) na KubsoNN temat w E46
    Odświeżam temat bo otatnio zabrałem się sam za klime, coś mi nie pasowało że słychac było to cyknięcie przekaźnika. Oznaczało by to, że komputer widzi odpowiednie ciśnienie w układzie i chce załączyć sprężarke ale ona sie nie włączała. Postanowiłem wejsc na kanał z autem i zajrzeć od spodu. Okazało się, że urwał się przewód zasilający sprężarkę, zlutowałem i chłodzi jak szalona. Także jeżeli klima nie działa a słychać cyknięcie przekaźnika warto najpierw sprawdzić czy prąd dociera do sprężarki, można uniknąc duzych kosztów ;)
  23. Trudno powiedzieć, sprzęgło, dwumasa lub docisk. Dwumase możesz sprawdzić jadąc na niskich obrotach i wysokim biegu wciskając przy tym gaz w podłoge, tak aby autko zebrało się z możliwie niskich obrotów, jeżeli wtedy będą dochodzić jakies stuki z okolic skrzyni lub jakieś drgania to masz odpowiedź ze dwumasa do wymiany.
  24. KubsoNN odpowiedział(a) na jungel19911 temat w E46
    wejdz na realoem i wpisz swój numer VIN. Poszukaj w zakładkach gdzie jest pompa i tam bedziesz miał numer dokładnej pompy jaka jest w twoim aucie
  25. KubsoNN odpowiedział(a) na Skibi15 temat w E46
    Typowy objaw do za sztywnej, lub za krótkiej plecionki w układzie wydechowym. Miałem tak kiedyś w seicento, jakiś burak wspawał mi plecionke od silnika 0.9 zamiast od 1,1 która poprostu była za krótka i drgania nie tłumiło. Przy 2500 obr telepało całą budą, buczało i nie wiem co jeszcze jak miałby mi się samochód rozleciec a powyzej tych obr albo poniżej było wszystko ok. Na 90% u ciebie to bedzie to pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.