Treść opublikowana przez grzechu62
-
Bmw e60 problem z?
Kolego a adaptacje wg procedury ZF robiłeś po tym resecie??? Czy tak sobie skasowaliście adaptację i rura :D
-
Jak uruchomić zapłon start/stop i automat
A naciśnij start dwa razy, na P bez hamulca
-
Zbyt ciemne lusterko fotochrom; nic nie widać
Daj zdjęcie tego lusterka i wszystko będzie jasne. A co do bocznych lusterek to nie każde e60 miało fotochromatyczne
-
Zbyt ciemne lusterko fotochrom; nic nie widać
Za lusterkiem od strony szyby jest czujnik światła, jeśli jest brudny, uszkodzony lub zasłonięty np. wunderbaumem to lusterko "myśli" że jest noc i sciemnia się nawet w dzień. Druga sprawa że przy cofaniu po wbiciu wstecznego z tego co kojarzę to lusterka powinny się rozjaśnić
-
Problem ze stacyjką
To problem z immobiliserem po prostu nie czyta ci transpondera z kluczyka
-
wywalenie AFS Active steering - zastapienie inną maglownicą
Dobra ale podejrzewam że za 1000 zł to wymienili mu uszczelniacze i tyle
-
wywalenie AFS Active steering - zastapienie inną maglownicą
Z miesiąc temu pojawiły się listwy do maglownic AFS e60 więc każdy dobry zakład powinien teraz to ogarnąć :)
-
Bmw e60 Maglownica
Na aucie musisz odczytać, z vinu tak jak kolega wyżej napisał.
-
Bmw e60 Maglownica
Masz zwykłą przekładnie możesz ją śmiało oddać do regeneracji
-
e60 wystrzeliwująca klapa bagażnika
Ja zastosowałem 160Nm też chyba jakiegoś hyundaia, nie wiem jakiego bo akurat taki miałem pod ręką. 100Nm to zdecydowanie za mało ja się zastanawiam czy na 200 nie zmienić żeby jeszcze łagodniej się otwierał
-
Zmiana komputera z mocniejszej jednostki
Czy wszystko sprawne to się okaże na hamowni :D Napisz sobie do pierwszej lepszej firmy co się tym zajmuje niech ci wycenią
-
E60 535D 04' - "Brak dołu"
Co do wskazań przepływki to mam podobnie. Również rzeczywista wartość jest o ok 500 jednostek wyższa od zadanej pod dużym obciążeniem a jest nowa, zaadaptowana. Nie wiem co z tym fantem zrobić i czy tak powinno być. Ja mam pełną serię. Cała ekologia na miejscu. Też miałem parę problemów z małym turbo, wolno wstawało a taka mała turbinka z takim silnikiem to powinna dmuchać bez zająknięcia od samego dołu. Porobiłem wszystko żeby wykluczyć sterowanie, trochę się poprawiło natomiast dalej to nie było to. Zdecydowałem że wyciągam turbiny i daje na regeneracje jednak po tym jak wyjąłem jedną dostałem info że po weekendzie jadę w europę i potrzebuję auta więc jedyne co zrobiłem to wyjąłem wkład turbinki i wyczyściłem wirniki z nagaru. Poskładałem wszystko do kupy i przy wyjeżdżaniu z bramy dosłownie doznałem szoku bo auto zaczęło jechać jak powinno. Długo jednak się nie nacieszyłem bo po koło 4 tyś km znowu zaczęła zamulać. Druga sprawa że dość wysokie mam już ciśnienie wsteczne więc dpf do mycia. I tak od tamtego czasu auto stoi pod garażem a ja nie mam czasu żeby się za to wziąć. Jak coś to mam parę ciekawych PDF w tym temacie, schematy opisy tylko nie wiem gdzie to wrzucić żebyście mogli sobie pobrać.
-
E60 535D 04' - "Brak dołu"
Za boost na niskich obrotach odpowiada między innymi ta pionowa gruszka, nazywa się to turbine control valve. Do około 1500 obr. klapa którą steruje powinna być zamknięta, inaczej ciśnienie spalin ucieka na wirnik dużego turbo i mała nie buduje doładowania lub robi to z opóźnieniem. Tak samo klapa po stronie zimnej tzw. bypass valve musi być na niskich obrotach zamknięta. Między 1500 a 3000 obr. turbine control valve stopniowo się otwiera i część spalin zaczyna napędzać wirnik dużej turbiny, jednak i tak większość doładowania pochodzi z małej turbiny. To tak w uproszczeniu co się dzieje na niskich obrotach i małym obciążeniu. Teraz tak, turbine control valve jest sterowany nie zaworem podciśnienia a przetwornikiem, więc nie wystarczy żeby ten przetwornik tylko otwierał lub zamykał podciśnienie, on musi płynnie jego przepływ regulować. Jeżeli przetwornik jest niesprawny, nastawnik nie działa poprawnie. Niestety nie doszedłem jeszcze do tego jak ten przetwornik diagnozować na stole. Piszesz że wywalony egr. Zawór EGR jest sterowany takim samym przetwornikiem, możesz podmienić na próbę. Bypass valve jest sterowany zwykłym zaworem podciśnienia, po prostu się otwiera lub zamyka tutaj filozofii nie ma. Klapy w kolektorze są sterowane takim samym zaworem, możesz podmienić na próbę. Zawory i przetworniki mają wyjscie i wejście podciśnienia, jeżeli wężyki zostaną zamienione to nie będą działać poprawnie. Wtyczki przetworników nie są zamienione? Zakładając że mamy: -odpowiednie podciśnienie EDIT: z tego co pamiętam ok. -500 mbar ciśnienia bezwzględnego ale mogę się mylić! -szczelny układ -prawidłowe połączenia -sprawne zawory i przetworniki -sprawne i wyregulowane nastawniki To sterowanie turbinami działa prawidłowo i trzeba diagnozować dalej ale najczęściej takie objawy to zdychające turbo. Piszesz też że wywalona ekologia. A program po tych zabiegach był robiony ?
-
E60 535D 04' - "Brak dołu"
A szczelność układu podciśnienia sprawdzona? Wartość podciśnienia? Jak pompa daje słabe podciśnienie albo gdzieś jest nieszczelność to ten układ nie ma prawa dobrze działać więc to jest pierwsza rzecz do sprawdzenia.
-
E60/E61 Dodatkowe zegary temperatury wody i ciśnienie turbin
Kiedyś też nad tym myślałem i wymyśliłem elektroniczny wskaźnik w desce, nad kratką nawiewu po lewej stronie kierownicy. Później pojawiły się aplikacje na telefony, adaptery bt i projekt odszedł w zapomnienie.
-
Problem po wymianie przekładni kierowniczej.
Ten "czujnik" w przekładni o którym mówisz to zawór i żeby to działało prawidłowo to musi docierać do niego sygnał sterujący.
-
Problem po wymianie przekładni kierowniczej.
Jak zmieniłeś ze zwykłej na servotronic i czujnik jest niepodłączony to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czemu wspomaganie słabo działa
-
Kradną E60 w Warszawie!!
Czegoś Ty się naoglądał? :duh: "Zamówienia na E60" ? :shock: To E60 aż trzeba "zamawiać"? o żesz k.... ja p........ :cool2: Zobacz jaki jest popyt na części do e60 i zadaj sobie pytanie jeszcze raz
-
E60 Pęknięcia na reflektorach
Spryskiwanie reflektorów wyłączyłem 2 tygodnie po zakupu auta. Napisałem mail do działu technicznego Hella Polska, ciekawe czy coś mądrego odpiszą. Tymczasem wpadłem na pomysł żeby wypróbować jakieś kleje, wypełniacze do plexi na starej lampie.
-
E60 Pęknięcia na reflektorach
Wymieniłeś lampy na nowe i to samo??? Miałem małą stłuczkę i zrobiłem to z ubezpieczenia. Lampy Hella bixenon dynamic, 2017r, produkcja w czechach. Klosze spękane jakby dostały jakichś naprężeń. Gdybym wiedział że tak będzie to wolabym kupić używane poliftowe. Tak to wygląda. I bynajmniej nie są to uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku uderzenia kamykiem czy coś, po prostu popękane od naprężeń
-
E60 Pęknięcia na reflektorach
U mnie to samo, dodatkowo pęknięcie na długość 3cm i małe pęknięcia przy krawędziach klosza. Lampy Hella z 2017 roku i po 2 latach wyglądają gorzej niż stare z 2005.
-
Uszkodzony magiel.
Jest temat na forum. Nie ma dostępności listwy zębatej a to ona najczęściej jest uszkodzona. Pozostaje zakup nowej koszt ok 7000
-
[E60]Chinska navi pod idriva
W sumie to jedyna rzecz do której mógłbym się przyczepić jest to, że trochę niewygodnie tam ręką macać po tym ekranie.
-
535D problem po wywaleniu DPF
Po co tacy ludzie biorą się za robotę przy autach jak nie potrafią zdiagnozować takiego prostego silnika :duh: Mogli ci podać chociaż błędy jakie wyszły przy odczycie, jeżeli wgl je odczytali.
-
Problem z płynnością przyśpieszania 530d
To są błędy które stale występują? Kto ci klapki wywalał że nie usunęli ich programowo ??