Skocz do zawartości

e60 wystrzeliwująca klapa bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, czy ktoś miał może problem z klapą bagażnika, która po otwieraniu na kluczyku/ręcznie wręcz wystrzeliwuje z ogromną prędkością? Boje się, że klapa wkońcu się urwie i będzie bieda.... Czy ktoś miał taki problem i wie jak temu zaradzić?

Pozdr

  • Odpowiedzi 80
  • Wyświetleń 21,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Do wymiany siłownik gazowy w prawym zawiasie, w serwisie coś koło 600 złotych, zamienników brak. Musisz rozebrać prawą wnękę w bagażniku, siłownik jest razem ze sprężyną.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
tego sie wlasnie obawiałem..
Opublikowano
  • Autor
Problem rozwiązany, koszt: 5zł. Polecam kupić karabińczyk albo coś podobnego i połączyć tym sprężyne po lewej stronie :) pozdr
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Zrób zdjęcie bo i mnie to dopadło :)
Opublikowano
Radze to zrobic za wczasu... wlasnie zakupilem zawias klapy który pięknąl w polowie przez wystrzelajaca klape...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za fotkę.

Ja rozwiązałem to podobnie ale z regulacją naciągnięcia sprężyny.

 

http://static.pokazywarka.pl/i/7093952/275313/img-3558.jpg

Opublikowano
Beda musilei obniżyć cene tego siłownika w serwisie BMW bo przestana im schodzić jak patenty sa za 1/100 ceny
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
a przy tym "zmiejszonym" naciągu wogóle klapy się Wam podnoszą? ja u siebie musiałem wręcz zwiększyć naciąg bo klapa opadała przy lekkim pochyleniu terenu i po otwarciu musiałem ja dodatkowo ręką podnieść do końca... teraz po przestawieniu 2 ząbki dalej jest ok...
Opublikowano
Sam nie testowalem ale widzialem takie klapy z ingerencja niektore mialy sprezyne spieta opaskami zaciskowymi i ladnie sie otwieraly
Opublikowano
A ja myślałem że tak ma być u mnie też jak katapulta :D karabinczyk robi robote :mrgreen:
  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam Panowie. Jakiś rok temu udało mi się kupić używkę - całą sprężynę, działała do dzisiaj :P. Wzorując się na waszym sposobie wykonałem oto patent

20181031-162742.jpg

Działa! Dziękuje za pomoc i zdjęcie zostawiam dla potomnych. Pozdro

Opublikowano
Na alieexpresie istnieje zamiennik sprężyny wraz z silownikiem za niecałe 40$.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
Czy wspomnianą sprężynę tą z lewej strony należy naciągnąć oczko wyżej aby było lepiej bo u mnie oryginalnie było oczko dolne pierwsze z prawej dół jak ruszyłem to mi spadła sprężyna na sam dół w prawo i naciąg jest słabszy. I bądź tutaj mądry jak ją teraz naciągnąć?
Opublikowano
Trzeba się siłować kolego. Ja zakładałem grubsze rękawice i ręcznie naciągałem :). Pozdrawiam.
Opublikowano
Ok ale należy ją mocniej naciągnąć żeby pomogło? Chodzi o to aby wolniej się otwierala klapa.
Opublikowano
Za opór podczas otwierania się klapy bagażnika odpowiada właśnie sprężyna gazowa która powoduje że klapa otwiera się wolno, nie uderza a zarazem ma siłę ( chodzi o sytuację gdy na przykład samochód stoi pod górkę). Jeśli aktualnie klapa otwiera się za szybko to musisz opuścić sprężynę jak najniżej. Jeśli nie jest jeszcze mocno uszkodzona To dasz radę wyregulować to. W dużej większości przypadków regulacja już nie pomaga, sprężyna jest na tyle zużyta.
Opublikowano
Ok dziękuję
Opublikowano

Na alegro kupisz sprezyne z silownikiem za 100zl uzywana a jak wpiszesz zawias klapy to i za 40 tak jak ja. Wymieniasz i smiga nic nie trzeba kompinowac ze srubami i karabinczykami jak w postach wyzej. :duh:

Nie kombinuj z lewa tylko wymien prawa z amortyzatorem.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
To podpowiem tylko że ten siłownik za ~600 zł można spokojnie rozebrać i wymienić sam amortyzator. Tam idzie taki jaki do klapy bagażnika itp. Problem tylko ze ściągnięciem sprężyny odkręcasz końcówki ze starego nakręcasz na nowy i składasz. Pasuje od Hyundai Santa FE. Tylko ten który podnosi szybę a nie klapę.
  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano
Proszę o podpowiedź jak ściągnąć sprężynę z siłownika gazowego. Jest jakiś sposób. Za podpowiedź dzięki.
Opublikowano

Trzeba trochę się z tym namęczyć.

Ja zrobiłem tak, że jeden koniec sprężyny był zamontowany w imadle a z drugiej strony jedną ręką trzymałem śrubokręt, który wszedł w oczko sprężyny i blokował rozprężanie a drugą ręką w grubej rękawicy ręcznie rozciągałem sprężynę aby jej koniec ześlizgnął się z mocowania.

Trzeba zagrać siłowo i strategicznie. Powodzonka :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.