Treść opublikowana przez jakub
-
Alufelgi, tylko jakie??
A 1,5 kg Łancucha i spodnie z krokiem w kolanach już masz? Do srebrnego felgi czarne lub ciemny grafit, poważnie.
-
Pytanie do "Sprowadzaczy" o Z3
Z tą żoną to chyba w sedno trafiŁeś.
-
opinia drzwi ala rolls royce??
Czy przesuwane nie byŁyby praktyczniejsze?
-
Ogrzewanie - problem inny niz wszystkie, tylko grzeje.
30min
-
Pytanie do "Sprowadzaczy" o Z3
"w skórze" ??? Czy chodzi Ci o to, że ma być zapakowany w futeraŁ? Na prezent?
-
Slizgam się na boki.Pomocy !!!
WyŁącznie tylne tuleje.
-
CZY UWAZASZ BMW ZA AWARYJNE AUTO?
Dobra, e36 to świetny samochód nic się nie popsuŁo poza: -alternatorem (Łożyska) -rozrusznikiem (bendix) -zawieszenie po kompletnej restauracji odzywa się po 5 tys km (Mahle) -sterowanie centralnym zamkiem -po jednym siŁowniku maski i tylnej klapy -centralny zamek w tylnej klapie -elektrozawory ogrzewania -ukŁad wydechowy (ale chyba miaŁ prawo bo to już 11 lat) -tylna wycieraczka -ogrzewanie lusterka prawego -latem odzywaŁa się sprężarka klimatyzacji, wyŁa jak wilk -coś wŁaśnie zaczęŁo brzęczeć przy katalizatorze Żeby już tak zupeŁni psów na nim nie wieszać to powiem, że auto przy -25 stopniach odpalaŁo od dotknięcia, nie stuka hydraulika wcale i nie zuzywa oleju.
-
PROBLEM Z BMW E36 325 DRODZY KOLEDZY FORUM PROSZE O POMO
Sprężyna trzyma zawieszenie a nie amortyzator. PękŁa bidulka.
-
Szkodliwa jazda do 2000obr/min?? ...318tds
Jest dokŁadnie odwrotnie. Silnik na wysokich obrotach jest mniej wysilony niż na niskich, szczególnie gdy "zmuszany" jest do pracy na bardzo niskich obrotach. Nie ma problemu gdy kręcisz auto do 2000 używając wszyskich biegów w odpowiedniej kolejności. Problem zaczyna się wtedy gdy np ruszasz z 3 biegu. UkŁad korbowy silnika zostanie zniszczony. Zbyt anemiczna jazda powoduje również zwiększone zużycie paliwa.
-
M3 Sedan, automat - oryginal?
Piejo kury piejo, BiŁgorajska nuta. Co wŁaściciel miaŁ na myśli pokazując ten syf? Że auto jest w ciągŁej eksploatacji? Żeby nie byŁo zupeŁnie OT. Zrobić dobre zdjęcie amatorowi nie jest Łatwo, ale pokazać taki syf to skazać się na pośmiewisko i utratę conajmniej 50% potencjalnych klientów. Nie jestem pedantem, ale na taki hardcore bym nie wpadŁ.
-
Poprosze o pomysły
Gizz - teraz się zacznie, Flash- te Twoje aukcje to wszystko nowe z ASO czy sam wykopaŁeś?
-
Wybór i porada HID xenon
Jedno mnie przeraża. Ludzie zamiast skupić się na prowadzeniu auta robią zdjęcia lusterek, desek rozdzielczych i zegarów z prędkością np 250km/h...
- amortyzatory e 36
-
Temperatura cieczy chłodzacej
Myślę, że termostat kpiŁeś niepotrzebnie. Moim zdaniem uszkodzony jest wskaźnik lub czujnik temperatury. Komp pokaże.
-
Czy moglo sie cos zepsuc ? Przy deptaniu przy zimnym silniku
Czasem wystarczy jeden raz i już kłopot na całe życie... W Twoim przypadku chodzi o normalne zużycie silnika, szanuj zimne auto i się nie martw.
-
Czy moglo sie cos zepsuc ? Przy deptaniu przy zimnym silniku
Trudno zrozumieć o co Ci chodzi, ale spróbuję. Zimny silnik to zimny olej, a więc nieprawidŁowe smarowanie. Zimny silnik to także niepotrzebne zalewanie silnika benzyną, która rozrzedza olej i powoduje jego szybsze zużycie. Jeśli dobrze zrozumiaŁem to coś Ci stuka w silniku. Jeśli masz M40 to będzie stukaŁ rozrząd.
-
Czy moglo sie cos zepsuc ? Przy deptaniu przy zimnym silniku
Jesteś Polakiem?
-
Zagadka, nie wróżąca niczego dobrego
Nie wiem jak rozrząd może się sam przestawić, ale mój kolega prowadzi warsztat (specjalizacja BMW) i ma takich przypadków kilka w roku. Może jest to winą np zużytego Łańcucha, sŁabego napinacza lub Bóg wie czego.
-
Pukanie z przodu przy hamowaniu, co to moze byc?
jak to abs? Jeśli czujniki będą odczytywaŁy kręcące się koŁo w ostatniej fazie hamowania jako koŁo nieruchome do akcji będzie wkraczaŁ ABS. ABS wydaje dżwięki podobne do stukania i ja na to stawiam. Mam podobną usterkę w swoim 325. Kontrolka się nie pali bo ABS dziaŁa, ale jest zbyt czuŁy.
-
Grubosc lakieru w E46 POMOCY
Grubość lakieru jest to pojęcie umowne. Mierniki mierzą poprostu to co jest poŁożone na blasze, czyli w skrajnym przypadku szpachel + lakier.
-
Grubosc lakieru w E46 POMOCY
Oryginalny lakier jest w zasadzie w przedziale 0,1-0,2 mm. W Twoim przypadku oznacza poza fabryczne lakierwanie (0,25 mm) Nie ma tragedii lakier odnowiony. Chyba, że diagnosta miaŁ na myśli 2,5 mm :shock: ... Powinno już zacząć pękać..
-
Pukanie z przodu przy hamowaniu, co to moze byc?
To stuka ABS.
-
Spalanie - moj rekord na kompie ;)
Już wstaŁem, zapowiedź byŁa objecująca, a wyszŁa lipa. Twój wynik jest dobry, ale przy zaŁożeniu, że masz poŁowę BMW to już wypada blado. Jeśli uda Ci się pobić mój wynik tj 6,4 l/100 km (pomiar rzeczywisty) na dystansie 800 km (silnik benzynowy 1,8) to będziesz mógŁ pochwalić się swoim wynikiem nawet w ogŁoszeniach duszpasterskich we wszystkich kościoŁach mazowsza. Oczywiście porównujemy koszt przewiezienia jednego kilograma. ZapomniaŁem dodać, że wynik ten osiągnąŁem autem zapakowanym 4 osobami i bagażnikiem wypeŁnionym po dach (wakacyjny ekwipunek dla dzieci)
-
Zagadka, nie wróżąca niczego dobrego
Ja bym poszedŁ tropem uchylonych zaworów w końcu suwu sprężania. WedŁug mnie jest wręcz niemożliwe nagŁe uszkodzenie czterech tŁoków/pierścieni. Przestawiony lub źle ustawiony rozrząd, może coś z vanosem.
-
pochylone tylnie koła
Z przodu też jest niezależne w 99% aut. Wszystkie auta mają negatyw? :) Jeśli auto jest nie obniżane i ma negatyw to na 99% ma wywalone zawieszenie. Do diagnosty (nie do tego co wbija pieczątki przeglądu, tylko do fachowca) i naprawić