Treść opublikowana przez jakub
-
Olej opałowy w BMW E46 z 1999
Błee... Nie mieszajmy aż tak polityki do naszych beemek i forum. :nienie: 65% ceny paliwa to podatki
-
ile moze palic
Proszę Cię...
-
Ile pali twoja bemka
Ja jestem pozytywnie zaskoczony. Mój czteroŁap zadowala się 11 litrami w mieście. Benzyna już tańsza od ON. Jak ja się cieszę, że się na diesla nie daŁem namówić.
-
Olej opałowy w BMW E46 z 1999
Jaki common rail? Dopiero po liftingu byŁ. Nie zmienia to faktu, że taka oszczędność jest niewskazana. Pompa wtryskowa w tym modelu to sŁaby punkt.
-
BENZYNA VS. DIESEL
Spokojnie drugie i trzecie tyle.
-
BENZYNA VS. DIESEL
W każdym silniku jest coś co się może popsuć. W dieslu jest niestety chyba więcej. Mój kolega ma warsztat specjalizujący w naprawach BMW. Ostatnio naprawiali e60 530d. Po awarii turbiny olej wydostający się do wydechu zapchaŁ filtr cząstek staŁych i zniszczyŁ katalizator. Koszty kosmiczne.
-
BENZYNA VS. DIESEL
Przy takim przebiegu rocznym można zastanowić się nad dieslem, ale uwaga na cenę ON. Tendencje na świecie są niestety niekorzystne dla tego paliwa. W mojej firmie np od dwóch lat nie kupuje się nowych samochodów z silnikiem diesla. Wszystkie są teraz benzynowe. No jeszcze pozostaje subiektywna co prawda, ale zawsze opinia. Dźwięk sinika diesla ....
-
E-46 330 xi
W xi obce jest buksowanie kóŁ. Zbyt krótko jeżdżę tym modelem (czekam na zimę), ale pamiętam jazdy próbne 330i gdzie caŁy czas paliŁa mi się trakcja. To jest najlepsze porównanie. Myślę, że na mokrym asfalcie M3 nie da mi rady.
-
Kupno swieżo sprowadzonego samochodu od handlarza
jakub odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneTrochę dziwne jest pŁacenie 8000 akcyzy, żeby ją później wrzucić w koszty. Na auto jest inny sposób. Możesz wziąć leasing finansowy na auto już wprowadzone do firmy aportem i zaktualizować jego wartość. Drugi sposób to znaleźć Bank, który zrefinansuje inwestycję. Obydwa sposoby mają pewną delikatną wadę. Musisz knajpierw kupić za gotówkę. Sprzedawca boi się dać dokumenty do rejestracji ponieważ możesz przyjść z dowodem rejestracyjnym po "swoje" auto, ale bez pieniędzy Myślę, że w Twoim przypadku najlepszym wyjściem jest poszukanie oferty dealerów z peŁnymi fakturami.
-
Czy to normalne 260km na liczniku?!
Test zegarów bierze informacje z komputera sterującego, a nie z zegarów. Zmienisz komputer wyskoczy inny VIN.
-
czym spolerowac lampy
W WŁocŁawku kupisz papier w Bimexie na Falbance, u Brodeckich na Zduńskiej, albo w BCMB na Papieżce. Papier musi być wodny, pracujesz na mokro.
-
44 Rajd Krakowski
Na suchym asfalcie BMW niepokonane. Brawo. Teoretycznie nie powinni mieć szans z mocniejszymi autami.
-
Weryfikacja akcyzy
jakub odpowiedział(a) na VASQUEZ temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJestem ciekawy jak sprawa potoczy się dalej, ale jeśli umowa jest oryginalna z drugiej strony to idź w zaparte. Podstawą naliczania akcyzy jest umowa między stronami . Poproś o podstawę prawną takiej weryfikacji.
-
Weryfikacja akcyzy
jakub odpowiedział(a) na VASQUEZ temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneDlatego zamazują swoje tablice rejestracyjne. :)
-
film z dymiącą x5
Mogliby wymyślić zawór bezpieczeństwa, zamykający dopŁyw powietrza po przekręceniu kluczyka.
-
Mają Ruskie rozmach!
Taaaa.... a w Rosji to się aut i domów nie zamyka.
-
...no to sie zaczelo .... Pierwsza rysa na masce
Alarm powinien być, potrzebujesz tylko serwis lub magika który go uaktywni.
-
318 tds czy 325 tds (+ dyskusja ogolna o jakosci TDS'ow)
2,5 jest o 50% bardziej awaryjny. Ma dwa cylindry więcej :) A tak poważnie spotkaŁem czŁowieka, który przyjechaŁ do warsztatu 318tds i pytaŁ czy 9 litrów ON na 100km w mieście to dobry wynik. Ręce opadają. Moja benzyna w tych samych warunkach pali 9-10 litrów. Jest cicha, szybsza i kulturalniejsza, a i awaria turbiny jej nie grozi.
-
ile można rocznie zarejestrować na siebie samochodów
jakub odpowiedział(a) na skalar997 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneMożesz sobie kupować co chcesz i ile chcesz. Ważne jest natomiast czy na tym zarabiasz czy nie. Jeśli zarabiasz, a nie upŁynąŁ okres 6 miesięcy od daty zakupu to powinieneś zapŁacić podatek dochodowy.
-
530DA cały czas turbina...!!!
Może tu jest pies pogrzebany. Ja za regenerację z wirnikiem zapŁaciŁem 1700 i jestem zadowolony. To, że turbin ze zmienną geometrią nie powinno się regenerować twierdzą wyŁącznie ludzie, którzy sprzedają nowe turbiny.
-
e46 Który sensowniejszy silnik na dystans 10 000 rocznie?
Naprawdę często jestem na "nie"? W tym przypadku pytanie byŁo o auto, które będzie jeździć 10 Tkm rocznie. Nie można przyjąć innego stanowiska wobec diesla jak "nie". To jest poprostu ekonomicznie nieuzasadnione. Mam w domu diesla (156 JTD) i odczuŁem niedawno awarię turbiny na wŁasnym portfelu. Zysk z ropy zniknąŁ, a przkrości w postaci haŁasu, wibracji i zapachu ropy pozostaŁy. Diesel tak, ale tylko wtdy gdy dużo jeździ i to się opŁaca, jeśli nie to tylko benzyna.
-
e46 Który sensowniejszy silnik na dystans 10 000 rocznie?
Pewnie dlatego, że handlarze przyprowadzają do kraju to na co wedŁug nich jest popyt. Stąd bogactwo ofert diesli, często w kiepskim stanie, zaniżających cenę. Ja też chciaŁbym 330i touring. We krwi faceta powinna pŁynąć benzyna, a nie jakiś tam ON.
-
e46 Który sensowniejszy silnik na dystans 10 000 rocznie?
Przy 10 tys km rocznie nawet bym tego pytania nie zadawaŁ :) 330i wyŁącznie. Dziwięk silnika lepszy tylko w amerykańskim V8 i u Subaru.
-
problem z silnikiem w E-46, 2.0 D 99r
No robi się ciekawie, tysiące postów o tym że pompa VP nie toleruje kiepskiego paliwa, że o turbo trzeba dbać itd itp. Znajomy chciaŁ zaoszczędzić 1,5 zŁ na 100 km i zalaŁ prawie nowe e90 biopaliwem. TwierdziŁ, że da radę przepalić. Chcecie znać koszty naprawy? Nie chcecie. Jak czytam o ropie z tira to już mi się diesla odechciaŁo, dusigrosze.
-
Parują mi szyby
Wilgoś w aucie spowodowana nieszczelnościami różnego typu, a także brudny lub wilgotny filtr kabinowy.