Treść opublikowana przez jakub
-
pompa paliwa - wazne!
W e30 pompa jest pod tylną kanapą, rozumiem, że w touringu masz tam jakieś obicie,ale dostęp do pompy jest. Pompę wyciąga się przez przekręcenie w lewo caŁej obudowy. Najpierw wyciągamy wskaźnik paliwa.
-
E-46 coupe szmelc czy pech ?
Wcześniej pisaŁem, że kupiŁem auto z uszkodzoną panewką. To byŁ silnik M43 1,8. Panewka i korbowód byŁy zgrzane ze sobą, ale na szczęście do wystawienia kopyta nie doszŁo. Uszkodzenie powstaŁo z powodu dŁugotrwaŁej jazdy z pedaŁem w podŁogę i przegrzania oleju. Sportowe auta mają chŁodnice oleju (np mój 325) oraz wskaźniki temperatury oleju. Jak widać 318 nie nadaje się do jazdy z pedaŁem w podŁogę, o czym najwyraźniej sprzedawca zapomniaŁ powiedzieć. Do tego ograniczyŁbym jego winę.
-
E-46 coupe szmelc czy pech ?
Czyli miaŁeś pecha... Jeśli napiszesz, że wywaliŁo Ci trzeci korbowód to uznamy, że r4 ma wadę fabryczną.
-
E-46 coupe szmelc czy pech ?
To mógŁ być przypadek.... albo próba zatuszowania awarii w ukŁadzie korbowo-tŁokowym lub co prozaiczne jazda bez odpowiedniej ilości oleju. Jeśli Niemiec zrobiŁ to specjalnie to dobrze widziaŁ, że do Berlina przyjedzie Polak, który weźmie auto z umową na 100 Euro. Najwyżej odda mu się te pieniądze. Dzięki za ten temat, ponieważ rozglądam się za autem, zaczynam się bać. Napiszę jeszcze kilka sŁów ku przestrodze i pozbycie się wiary w uczciwość naszych niemieckich sąsiadów. KupiŁem auto z uszkodzoną panweką. WiedziaŁem o tym i braŁem z peŁną świadomością kosztów jakie mnie czekają. Koszty naprawy nie mogŁy mnie więc zaskoczyć, ale zaskoczyŁo mnie to, że po zdjęciu miski olejowej zobaczyŁem ślady po nieudolnej próbie naprawy panewki papierem pergaminowym. ZrobiŁ to Niemiec, który myślaŁ, że się uda.
-
e30 zbiornik paliwa
Witam, czy zbiornik paliwa w e30 z 1988r wykonany jest ze stali czy z tworzywa?
-
Oglądał ktoś z Was tę E39 528?
Taniocha? Chyba Cię z rok w kraju nie byŁo. Mysle, ze tak - 18 tys. zarejestrowana i na miejscu w polsce. Nie mowie tu o gieldach niemieckich, na allegro ponizej 18-20 to i tak nieciekawe auta, ale jak ktos nie ma wiecej i chce na sile E39, to moze trafi za tyle taka, ktora jezdzi. Ja nie sprzedam za mniej niz 25 i nie watpnie, ze znajdzie sie kupiec. Jakub To ile jest warty Twoj Touring 6-7 ? Watpie, ze tyle sprzadaz, jak masz fajny egzemplarz. Combi jak chcesz auto, ktore ladnie wyglada to doloz pare tysiecy i zacznij szukac, watpie, ze czyms ponizej 20 bedziesz usatysfakcjonowany. Myślę, że nie warto rozpoczynć dyskusji o prawach popytu i podaży. Nie ukrywam, że robię przymiarki do zakupu następnego auta i rozważam również 528, 523. Moja opinia o niskich cenach nie jest wyssana z palca. OglądaŁem dwa dni temu 523 za 18 tys. Stan techniczny, dokumentacja przebiegu, bezwypadkowość nie budziŁy żadnych zastrzeżeń. Auto wystawiane już dwa miesiące i brak chętnych. Ja jej nie kupię z uwagi na chromline. Niestety tak już jest, że samochody tracą na wartości, a i znaczny wrost podaży tego modelu nie uŁatwia sprawy sprzedającym. Dodajmy do tego spadek wartości euro o okoŁo 10% w ostatnim roku i wszystko jasne.
-
Oglądał ktoś z Was tę E39 528?
Taniocha? Chyba Cię z rok w kraju nie byŁo.
-
[E36]które wybrać?
Wsiadasz do środka i wąchasz wnętrze. Jeśli śmierdzi stęchlizną i papierochami zmieszanymi z odświeżaczem, opuszczamy wnętrze i żegnamy się z wŁaścicielem. Jeśli natomiast pachnie salonowym plastikiem i ma się wrażenie, że auto niedawno opuściŁo fabrykę... to silnik jest nieważny. Pod warunkiem oczywiście, że jest ... benzynowy.
- Ładne 316
-
DYFER - JEGO OZNACZENIA - pilne
Most o przeŁożeniach 4,10 jest mostem "krótszym", a to oznacza, że będziesz miaŁ lepsze przyspieszenie niż przy dyfrze 3,... PrzeŁożenia sprawdza się dość prosto - jeden obrót waŁu to 4,10 obrotu koŁa. Jeśli zastosujesz najdŁużeszy dyfer do e30 czyli 2.70 będziesz miaŁ wysoką prędkość i sŁabe przysieszenie. Jeśli silnik da radę oczywiście :)
-
Czy wart swojej ceny?
Ten M-technik akurat jest automat. Za pieniądze, o których wspomniaŁeś kupisz idealną e30 i jeszcze zostanie na odrestaurowanie za kilka lat. 325 to czysta forma, moc nie ograniczona żadnym badziewiastym systemem kontroli. W tym aucie czuć prędkość i przyspieszenie.
-
Jaka barwa ksenonów 6000K czy 8000K???
Jeśli montujecie HID-y to stosujcie takie, które dają biaŁe światŁo i rzeczywiście poprawiają widoczność.
-
Zakup 530d
Też mnie to zastanawia. Często kupowaŁem auta po jednej wycieczce i byŁem zadowolony. Ceny w niemczech często obejmują świadczenia, które w Polsce są obce np peŁną gwarancję, ato znacznie podwyższa cenę. Obserwuję ostatnio wystawione do sprzedaży e39. Większość wystawiana jest po kilka razy. Dlaczego to auto tak trudno jest sprzedać?
-
Uwaga - dla mieszkancow warminsko-mazurskiego
Nigdy w zyciu nie miales zadnych punktow, nigdy nie przekraczales predkosci? Jeżdżę od 17 lat, dwa razy pŁaciaŁem mandat. Raz za parkowanie drugi za 103 na 70. Każdy potrzebuje adrenaliny, ja swoją dawkę dostaję w Automobilklubie ścigając się swoją oklatkowaną Corsą. Zycie i zdrowie moich dzieci jest dla mnie ważniejsze niż czyjeś prawojazdy, praca czy pieniądze.
-
po wymianie termostatu
Wskazówka w pionie przy cyfrowym wskaźniku temperatury nie oznacza, że silnik ma 95 stopni. Wskzówka pokazuje pion w przedziale 75-100 stopni.
-
Uwaga - dla mieszkancow warminsko-mazurskiego
Uważam, że za punktu karne prawo jazdy powinno być odbierane podobnie jak za jazdę po alkoholu.
-
Czy warto interesować sie tą e36?
Auto wygląda zachęcająco z uwagi na swoją oryginalność. Nie zachęca (moja opinia) kolor tapicerki Ja mam klimatronic, komputer na pokŁadzie, podgrzewane lusterka, zamki i spryskiwacze... a szyby na korbki
-
E36 golff killer!!!!!! patrzcie to!!!
Fakty są takie, że ludzie z VW forum mają rację i w sumie dość delikatnie się wypowiadaję o kierownikach z BMW
-
No i zonk :( POMOCY !!!!!!!
Wina leży ewidentnie po stronie instalacji gazowej. Jeśli z benzyną jest wszystko Ok to nie ma nad czym się zastanawiać tylko jechać do gazowni. Może filtr się zapchaŁ, albo komputer gazowy źle odczytuje sygnaŁy z silnika. Jedną z przyczyn drastycznie zŁego zachowywania się instalacji gazowej jest także brak dostaecznego podgrzania przez ciecz z silnika, np wtedy gdy masz maŁo pŁynu chŁodzącego, a intalację umieszczoną dość wysoko.
-
Pomocy w odpowietrzeniu silnika M43TU!!! Błagam!!! :-(
Zwiększyć obroty. Pompa wody zaciągnie pŁyn.
-
Pomocy w odpowietrzeniu silnika M43TU!!! Błagam!!! :-(
Jeszcze prościej jest rozgrzać silnik z odkręconym korkiem wlewowym. Zwiększyć obroty silnika tak aby zacząŁ się pŁyn przelewać w zbiorniku wyrównawczym. DoŁem go zaciąga, a górą podaje. Ogrzewanie oczywiście wŁączone.
-
zlodziejstwo
Jaką technologią to zrobisz? Za tą cenę powinien być już z brokatem
-
silowniki maski..
Wymiana jest prosta, ustawień się nie rusza. Odpinasz zabezpieczenie i zsuwasz amortyzator. Ten, który jest mokry na pewno jest do wymiany.
-
Dlaczego tak jest że BMW są najlepsze??
BMW ma niekwestionowane zasługi w kreowaniu współczesnej motoryzacji. BMW robi świetne samochody, a tylny napęd .. bez dyskusji. Niestety BMW robi się pospolite, a to mi już przeszkadza.
-
Dlaczego tak jest że BMW są najlepsze??
Sercem to kupuje się Alfę Romeo, a BMW? Bez żartów. To taki drugi stopień wtajemniczenia po Golfie i kadettcie. Sorry ale jak dla Ciebie stopniowanie wyglada kadett, golf, BMW to moze faktycznie kup Alfe... :mad2: Jak mozna wogole serie 3 porownac do Golfa? BMW zauwazylo golfa dopiero jak wypuscilo serie 1 ktora ma z nim bezposrednio konkurowac. Trzeba miec niepokoleji w glowie zeby serie 3 przyrownychwac do Golfa (nie ujmujac nic temu modelowi gdyz auto to daje rade). Seria 3 zawsze byla limuzyna klasy sredniej, lub miescila sie z przedziale samochodow klasy sredniej wyzszej, czyli konkurowala z Audi A4, Mercedesem C-Klasa i temu podobnymi, widzisz tu gdzie golfa :?: :!: A moze widzisz Kadett'a :?: :!: :duh: Zmartwię Cię mam Alfę :) i bardzo wysoko cenię jej walory, a nawet (co się wielu teoretykom nie mieści w głowie) jej bezawaryjność. W swojej wypowiedzi nie porównuję 3 do Golfa bo to inne klasy, ale uważam, że BMW to tak pospolite auto jak Opel czy VW. Założę się, że większość forowiczów przesiadła się z Golfa do BMW i teraz wydaje im się, że mają auto "z duszą". Proszę Was nie używajcie słowa "dusza" w stosunku do aut wyprodukowanych po 1980r.