Skocz do zawartości

jakub

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jakub

  1. A 1,5 kg Łancucha i spodnie z krokiem w kolanach już masz? Do srebrnego felgi czarne lub ciemny grafit, poważnie.
  2. Z tą żoną to chyba w sedno trafiŁeś.
  3. jakub odpowiedział(a) na cool_wicia temat w E36
    Czy przesuwane nie byŁyby praktyczniejsze?
  4. "w skórze" ??? Czy chodzi Ci o to, że ma być zapakowany w futeraŁ? Na prezent?
  5. jakub odpowiedział(a) na Arczi333 temat w E36
    WyŁącznie tylne tuleje.
  6. Dobra, e36 to świetny samochód nic się nie popsuŁo poza: -alternatorem (Łożyska) -rozrusznikiem (bendix) -zawieszenie po kompletnej restauracji odzywa się po 5 tys km (Mahle) -sterowanie centralnym zamkiem -po jednym siŁowniku maski i tylnej klapy -centralny zamek w tylnej klapie -elektrozawory ogrzewania -ukŁad wydechowy (ale chyba miaŁ prawo bo to już 11 lat) -tylna wycieraczka -ogrzewanie lusterka prawego -latem odzywaŁa się sprężarka klimatyzacji, wyŁa jak wilk -coś wŁaśnie zaczęŁo brzęczeć przy katalizatorze Żeby już tak zupeŁni psów na nim nie wieszać to powiem, że auto przy -25 stopniach odpalaŁo od dotknięcia, nie stuka hydraulika wcale i nie zuzywa oleju.
  7. Sprężyna trzyma zawieszenie a nie amortyzator. PękŁa bidulka.
  8. Jest dokŁadnie odwrotnie. Silnik na wysokich obrotach jest mniej wysilony niż na niskich, szczególnie gdy "zmuszany" jest do pracy na bardzo niskich obrotach. Nie ma problemu gdy kręcisz auto do 2000 używając wszyskich biegów w odpowiedniej kolejności. Problem zaczyna się wtedy gdy np ruszasz z 3 biegu. UkŁad korbowy silnika zostanie zniszczony. Zbyt anemiczna jazda powoduje również zwiększone zużycie paliwa.
  9. jakub odpowiedział(a) na MADEJ temat w E36
    Piejo kury piejo, BiŁgorajska nuta. Co wŁaściciel miaŁ na myśli pokazując ten syf? Że auto jest w ciągŁej eksploatacji? Żeby nie byŁo zupeŁnie OT. Zrobić dobre zdjęcie amatorowi nie jest Łatwo, ale pokazać taki syf to skazać się na pośmiewisko i utratę conajmniej 50% potencjalnych klientów. Nie jestem pedantem, ale na taki hardcore bym nie wpadŁ.
  10. jakub odpowiedział(a) na gizz temat w E46
    Gizz - teraz się zacznie, Flash- te Twoje aukcje to wszystko nowe z ASO czy sam wykopaŁeś?
  11. jakub odpowiedział(a) na chrust7 temat w E46
    Jedno mnie przeraża. Ludzie zamiast skupić się na prowadzeniu auta robią zdjęcia lusterek, desek rozdzielczych i zegarów z prędkością np 250km/h...
  12. jakub odpowiedział(a) na adasbmw temat w E36
    Przód jest taki sam.
  13. jakub odpowiedział(a) na kris1973 temat w E46
    Myślę, że termostat kpiŁeś niepotrzebnie. Moim zdaniem uszkodzony jest wskaźnik lub czujnik temperatury. Komp pokaże.
  14. Czasem wystarczy jeden raz i już kłopot na całe życie... W Twoim przypadku chodzi o normalne zużycie silnika, szanuj zimne auto i się nie martw.
  15. Trudno zrozumieć o co Ci chodzi, ale spróbuję. Zimny silnik to zimny olej, a więc nieprawidŁowe smarowanie. Zimny silnik to także niepotrzebne zalewanie silnika benzyną, która rozrzedza olej i powoduje jego szybsze zużycie. Jeśli dobrze zrozumiaŁem to coś Ci stuka w silniku. Jeśli masz M40 to będzie stukaŁ rozrząd.
  16. Nie wiem jak rozrząd może się sam przestawić, ale mój kolega prowadzi warsztat (specjalizacja BMW) i ma takich przypadków kilka w roku. Może jest to winą np zużytego Łańcucha, sŁabego napinacza lub Bóg wie czego.
  17. jak to abs? Jeśli czujniki będą odczytywaŁy kręcące się koŁo w ostatniej fazie hamowania jako koŁo nieruchome do akcji będzie wkraczaŁ ABS. ABS wydaje dżwięki podobne do stukania i ja na to stawiam. Mam podobną usterkę w swoim 325. Kontrolka się nie pali bo ABS dziaŁa, ale jest zbyt czuŁy.
  18. jakub odpowiedział(a) na blackjack29 temat w E46
    Grubość lakieru jest to pojęcie umowne. Mierniki mierzą poprostu to co jest poŁożone na blasze, czyli w skrajnym przypadku szpachel + lakier.
  19. jakub odpowiedział(a) na blackjack29 temat w E46
    Oryginalny lakier jest w zasadzie w przedziale 0,1-0,2 mm. W Twoim przypadku oznacza poza fabryczne lakierwanie (0,25 mm) Nie ma tragedii lakier odnowiony. Chyba, że diagnosta miaŁ na myśli 2,5 mm :shock: ... Powinno już zacząć pękać..
  20. To stuka ABS.
  21. jakub odpowiedział(a) na papik temat w E46
    Już wstaŁem, zapowiedź byŁa objecująca, a wyszŁa lipa. Twój wynik jest dobry, ale przy zaŁożeniu, że masz poŁowę BMW to już wypada blado. Jeśli uda Ci się pobić mój wynik tj 6,4 l/100 km (pomiar rzeczywisty) na dystansie 800 km (silnik benzynowy 1,8) to będziesz mógŁ pochwalić się swoim wynikiem nawet w ogŁoszeniach duszpasterskich we wszystkich kościoŁach mazowsza. Oczywiście porównujemy koszt przewiezienia jednego kilograma. ZapomniaŁem dodać, że wynik ten osiągnąŁem autem zapakowanym 4 osobami i bagażnikiem wypeŁnionym po dach (wakacyjny ekwipunek dla dzieci)
  22. Ja bym poszedŁ tropem uchylonych zaworów w końcu suwu sprężania. WedŁug mnie jest wręcz niemożliwe nagŁe uszkodzenie czterech tŁoków/pierścieni. Przestawiony lub źle ustawiony rozrząd, może coś z vanosem.
  23. jakub odpowiedział(a) na danuta temat w E36
    Z przodu też jest niezależne w 99% aut. Wszystkie auta mają negatyw? :) Jeśli auto jest nie obniżane i ma negatyw to na 99% ma wywalone zawieszenie. Do diagnosty (nie do tego co wbija pieczątki przeglądu, tylko do fachowca) i naprawić

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.