Treść opublikowana przez Pinczer
-
nie dziala mi wentylator naduchu do srodka
Proces wymiany dokładnie taki sam E32 czy E34.
-
jak zdjąć kierownice w e34
Może się okazać że poduszka jest przykręcona torxami a nie imbusami. W kierownicy bez poduszki np. M technik II wyciąga się całą środkową jej część a nie samo logo BMW.
-
czujnik położenia wału
Z przodu silnika zamontowany nad kołem pasowym (takie duże zębate) czujnik wygląda tak: %5B526%3A480%5Dhttp%3A//img516.imageshack.us/img516/9161/czubw9.jpg
-
jak zdjąć kierownice w e34
A jaką masz kierownice? i czy airbag-iem czy bez?
-
Zawieszenie w E65 - elementy eksploatacyjne
Ponoć jest jedna firma co je regeneruje w dziale seria 6 i 8 ktos regenerował i jest zadowolony z tego co pisze koszt 200zł za jeden. Bez EDC to same amorki 2600-3000zl chyba że na hurtowni po zniżkach kupisz to cena o 1/3 się zmniejszy. 750 może mieć inne zawieszenie stąd inne odczucia w jeździe.
-
Zawieszenie w E65 - elementy eksploatacyjne
A jakie masz zawieszenie? Jeśli z EDC to wymiana amorów może sięgnąć 10tyś. Chyba żebyś regenerował.
-
prawidłowy rozmiar felg
Odsadzenie (ET / Offset) Jest to odległość między płaszczyzną symetrii felgi a płaszczyzną, którą obręcz styka się z płaszczyzną montażową pojazdu. Może ona być ujemna lub dodatnia w zależności od ustawienia płaszczyzny montażowej względem tarczy felg. Do Twojego modelu ET 10-20 jest OK. http://www.alcar.pl/20357_PL.jpeg
-
Filtry do klimy - 'recirculation filter'
W linku z realoem jest napisane że dwa na całe auto. W katalogu Hella jest informacja że dwa są w jednym opakowaniu (ja to tak rozumie) cyt: 8FL 352 159-331 Filtr, przewietrzanie przestrzeni pasażerskiej znaleziony przez numer OE: 64 11 8 391 385 Jednostka opakowania: 1 Numery użytkowe: _BEHR HELLA SERVICE_, 7402366 Dł.: 157 mm, Szer. 1: 94 mm, Głębokosć [mm]: 21 mm, jednostka ilosci: para - filtr kabinowy zamknie,tego obiegu powietrza
-
problem z podswietlaniem licznika
Nie potrzeba takich cud gadżetów wystarczy zwykła W3W http://allegro.pl/item367472709_zarowka_postojowa_w3w_firmy_toshiba_najtaniej_.html Ja za takie zwykłe płaciłem 55gr
-
sekwencja stage 300 w e36 compact
Gdzie kupiłeś denso? i ile zapłaciłeś za nie?
-
Brak prawego śwatła mijania, potrzebna pomoc...
Zamień żarówki stronami i będziesz wiedział na 100% czy to żarówka.
-
problem z podswietlaniem licznika
Gratuluje druciarstwa, mam nadzieje że nikt z forumowiczow nie kupi od Ciebie auta. Superglue schodziło zmywaczem do paznokci zawierającym aceton.
-
sekwencja i kolory wtryskiwaczy
Na allegro jest firma co za 4700 do 6 garów PRINS-a montują. Zwykłe instalacje są słabe bo większość montuje to samo do 1.6 co do 2.5 Litra, potem są zdziwienia.
-
problem z podswietlaniem licznika
Wychodzą bez najmniejszego problemu nie są lutowane, wchodzą na "wtyk". %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img504.imageshack.us/img504/7646/w3wxd6.jpg
-
sekwencja i kolory wtryskiwaczy
BRC przede wszystkim cena większa, STAG i KME są tańsze a jak je ktoś poprawnie zamontuje to dobrze funkcjonują. Wszystko w zależności jak jeździsz. Jeśli zwykłe przemieszczanie to jedź tam gdzie montują dużo instalek do BMW i klienci są zadowoleni. Jeśli lubisz "mordować" swoje autko to gaz musi założyć ktoś kto wie jak to wszystko działa a nie tylko umie to podłączyć. Osobiście nie miałem styczności z BRC. Najważniejszy w tej całej zabawie jest "monter".
-
sekwencja i kolory wtryskiwaczy
Oczy Cie nie mylą w BRC tak jest.
-
wymiana zawieszenia, pilne
Co prawda E32 ale zasada i zawias ten "sam" krok po kroku jak wymienić: http://bmwe32.masscom.net/sean750/ball_joint_boots/replacingLowerBallJointBoot.html http://bmwe32.masscom.net/sean750/uca_bushing/Upper%20control%20arm%20bushing.htm
-
problem z podswietlaniem licznika
3szt W3W i będziesz miał pewność czy to żarówki.
-
Analiza spalin gazu i benzyny - niby ok a chłapie strasznie
To podjedź do kogoś co ma pojęcie oglądnie ją fachowy okiem. Wypowie się czy da rade jeśli tak niech wyreguluje jak należy. Jeśli okaże się że padaczka będą konieczne zmiany konfiguracji Twojej instalacji.
-
sekwencja i kolory wtryskiwaczy
Magicy twierdzą że jeden wystarczy więc mam jeden ale przerobiony żeby miał większa wydajność. V8 trzeba już dwa reduktory montować i wydajniejszy wielozawór inaczej nie pojedzie :P
-
skrzynia + sprzęgło e34
Po wymontowaniu sprzęgła zobaczysz w jakim jest stanie. jeśli będziesz to robił sam to możesz sie bawić w samą tarcze bo robota Cię nic nie kosztuje. Jeśli mechanik Ci to będzie robił i zamierzasz jeszcze długo jeździć to najlepiej tak jak kifiu mówi kompletne sprzęgło wymienić.
-
Analiza spalin gazu i benzyny - niby ok a chłapie strasznie
Może reduktor już umarł. Wtedy pali jak smok. co to za reduktor ? Do jakich to mocy niby ma być, M30 potrzebuje porządny reduktor.
-
sekwencja i kolory wtryskiwaczy
U mnie były duże spadki ciśnienia, co owocowało słabymi osiągami. Problem w dużej mierze leżał w samych valtekach, których konstrukcja powoduje spadek ciśnienia. Potem na warsztat poszedł reduktor, który był za słaby do silnika, miedz 6mm poszła na śmietnik zastąpiła ją 8mm, elektrozawór również skończył na śmietniku zastąpił go BRC Super rozwiercony tak żeby za bardzo nie dławił ciśnienia ale pozostał zaworem, do tego filtr fazy lotnej który by nie dławił ciśnienia no i mała rzeźba trójnika pomiarowego. Można powiedzieć, że autko jeździ :)
-
sekwencja i kolory wtryskiwaczy
Jak miałem valteki też było bez zarzutu, gazownicy mówili że super jeździ. Niestety brakowało mocy, czuć było że autko nie odpycha się jak powinno. Na szczęście NikośWariat z Wawy podpowiedział co zrobić żeby auto zaczęło jeździć :mrgreen:
-
sekwencja i kolory wtryskiwaczy
Możesz je łączyć w dowolny sposób, w zależności od tego jakie kupisz zestawy montażowe. Możesz np. 3+3, 2+2+2, 1+1+1+1+1+1, 1+3+2. Co sobie wymarzysz ale 6 wtryskiwaczy w jedną listwę się nie da.