Treść opublikowana przez Pinczer
-
szpera do mojej 518i
Zgadza się ale czy pasuje na wieloklin?
-
Wymiana kierownicy
Dla mnie badziew ta kierownica :( może do jakieś E36 316 by była. Do E39 to jakiś M technik by pięknie wyglądał ale cena :cry:
-
Sprężyny obniżające 735i..
Ile dałeś za te sprężynki potrzebuje takie do 735il. Wymieniałeś tylko przód czy tył też?
-
szpera do mojej 518i
Szpery od 518/520 raczej nie kupisz trzeba by od M20B25 one są z małą główką wtedy wał będzie pasował. Co do belki to nie wiem czy trzeba zmieniać, jeśli okazałoby się że jednak to od wersji silnikowej z której będzie szpera. Szpera z m20B25 ma przełożenie 3.73 więc jest krótsza co będzie skutkowała skróceniem przełożeń czyli obniżeniem Vmax ale powinna sie lepiej zbierać. Co do pól osi trzeba by sprawdzić czy będą pasować może zmierz sobie rozstaw śrub u siebie. Następnie zaatakować handlarza może Ci pomierzy w tej co będzie chciał sprzedać. Kupić szpere z małą główka to też nie lada wyczyn, jedną widziałem na allegro pierwszą od dawna. Belka do wału nie ma nic. Z belką chodzi tylko oto czy przyjmie szpere od innej innej e34. Czy będzie się dało szpere do Twojej belki przykręcić.
-
umiejscowienie sterownika tempomatu
Banol jest w Londynie wraca chyba pod koniec przyszłego tygodnia. Może jak wróci coś pomoże.
-
szpera do mojej 518i
Do szpery od 535i nie będzie pasować wał i półosie. Inna jest także belka z tyłu i nie wiem czy nie trzeba by jej też wymienić. powiedzmy że kupisz szpere z małą główką odpada wtedy kwestia spasowania wału do szpery. Wtedy pozostaje kwestia półosi czy będą pasować od 518 do szpery. Belka też na śmietnik bo pewnie szpera będzie od 525. Z tą belką to trzeba by sprawdzić czy pasuje bo nie wiem ale ktoś kiedyś pisał że do 520 zakładał szpere od 525 i zmieniał belkę czy zrobił to na wyrost nie wiew. także podlicz sobie cenę tych gratów które będziesz potrzebował. Plus olej do szpery 100-200zł zależy gdzie kupisz, jeśli jakieś uszczelnienia są zużyte to 100zł od strony wału i 2x od półosi chyba 50-60zł.
-
Zawieszenie w e39 przod
Na odległość nikt tego nie sprawdzi. Jeśli sworznie wahaczy i tulejki w nich są oki, to pewnie faktycznie te łączniki. Można je łatwo sprawdzić wystarczy za nie poszarpać czy "gonią" są luźne a także zobaczyć jak wyglądają gumki od przegubów/drążków nie są uszkodzone.. To najsłabszy i najtańszy element zawieszenia więc wymieniaj.
-
zalożenie spryskiwaczy reflektorow
Mam ale niestety już zarezerwowane przez kolegę Banola. 31 to zwykła nakrętka za 5zł, dysza jakieś 50zł w ASO. Więc zamontować to czego brakuje i zobaczyć czy działa.
-
Zawieszenie w e39 przod
Pewnie chodzi i łączniki stabilizatora najtańszy element przedniego zawieszenia koszt 50-100zl sztuka. Proces wymiany prosty. Co do kosztów robocizny nie mam pojęcia. Do polski trochę daleko żeby jechać wymieniać.
-
Sygnał prędkości jazdy
Zobacz może czy kable są od niego OK jak sam czujnik kostka i piny. Ewentualnie podmień ten czujnik.
-
zalożenie spryskiwaczy reflektorow
Flash jakbyś mi powiedział w którym miejscu jest ten przekaźnik to mógłbym Ci go poszukać w czeluściach piwnicy a jeszcze lepiej numer jakbyś znał. W ASO chyba coś pod 200zł za niego chcą :?
-
światło cofania
Czujnik jest wkręcony w skrzynie z prawej jej strony.
-
zalożenie spryskiwaczy reflektorow
Na pewno dysze z obudowami do reflektorów jeszcze dysze do halogenów. Plus to wszystko czego brakuje ale to musicie już sami sprawdzić. Węże trójniki, rozgałęźniki czy jak tam sobie to nazwiemy. Rozumiem że instalacja elektryczna jest i zbiorniczki też są od układu z oczyszczaniem reflektorów a nie zwykłe. Prowizoryczny rysuneczek aby ogarnąć to wyobraźnią. Oczywiście jest samo doprowadzenie wody ze zbiorniczków do dysz. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//static.bmwfans.info/images/epc/Nzg2M19w.png
-
Mc Persony...
Poduszki używane 50zł sztuka. Ale nie warto kupować używek zwłaszcza z allegro jak ich nie widzisz. To że nie widać to nie znaczy że chłop nie ma, jest tych handlarzy na allegro. Telefon w rękę i dzwon po nich. Zaraz się wszystkiego dowiesz. Chyba że masz nadzieje że w jakiś cudowny sposób znajdą się rano po przebudzeniu pod poduszką.
-
Mc Persony...
Takie kolumny to 100 zł za dwie to max. Za 400zł to niech sobie zupę na nich gotuje :mad2: Proszę 3 sekundy szukania http://moto.allegro.pl/item388885563_kolumna_mc_phersona_lozysko_piasta_bmw_e32_e34.html
-
swieci sie kontrolka smarowania po paru minutach
Najprościej zrzucić miskę i pompę może sie po rozkręcała u mnie była lekko poluźniona.
-
Filtr klimatyzacji
Tam gdzie we wszystkich E32. Więc odpal szukajke :search:
-
nie wlacza sie wiatrak klimy
Po włączeniu klimy wiatrak włącza się na pierwszy bieg. Gdy ciśnienie w układzie klimatyzacji przekroczy daną granice włącza się 2 bieg. Wiatrak klimatyzacji włącza się również celem odebrania ciepła silnikowi aby zapobiec jego przegrzaniu. W chłodnicy z prawej strony jest wkręcony czujnik. Poprzez który włącza się wiatrak na 1 bieg przy temperaturze 91° i 2 bieg przy 99° Flash u mnie wystarczyło wymienić opornik, stary po prostu przegnił w środku i się rozsypał.
-
tarcze przod
Blaster ma racje. Z przodu są tarcze wentylowane.
-
visko do 750 Jaka Alternatywa???
Wg ETK takie samo wisko jest w: E34 silniki M60 E39 silniki M62 E32 silniki M60, M70 E38 silniki M60, M62, M73 E31 silniki M60, M62, M70, M73, S70 Proponuje kupić coś dobrego np. BEHR. Na chinole i brazylijskie wynalazki słyszałem narzekania.
-
Wentylator Chłodnicy klimatyzacji
Z prawej strony chłodnicy jest czujnik w nią wkręcony. Nie wiem ilu on jest pinowy u Ciebie ale zdaje sie że 3 pinowy. Ściągasz kostkę z niego i łączysz w niej piny metodą prób, jeden z drugim przy włączonym zapłonie. Jeśli zadziała wentylator to masz walnięty opornik wentylatora chłodnicy klimatyzacji.
-
Sygnał prędkości jazdy
A jesteś pewien lub Twój diagnosta że błąd o którym napisałeś odpowiada za czujnik prędkości auta? Problem zamulania wcale nie musi być sygnalizowany błędem. Może muli coś z osprzętu silnika lub układu paliwowego.
-
nie wlacza sie wiatrak klimy
W E34 wiatrak klimy jest 3 pinowy. Może podłącz go na krótko czy w ogóle działa. Ja łączyłem piny w kostce od czujnika w chłodnicy.
-
nie wlacza sie wiatrak klimy
Leć po kolei sprawdź czy prąd dochodzi do bezpieczników, przekaźników.
-
Sygnał prędkości jazdy
Nie. Kumplowi urwała się ta wtyczka i jeździł normalnie.