Treść opublikowana przez Pinczer
-
komp wypisuje BREMSBELAG prufen
Jeśli masz tak od zakupu to poprzedni czarodziej mógł nie założyć czujników klocków. Jakiego auta to dotyczy?
-
Lampka oświetlenia komory silnika
Elegancja.
- Błąd EDS2
-
Błąd EDS2
Jest jeszcze opcja. W kodach błędów BMW: EDS - pressure regulator W skrzyni biegów automatycznej w E38 ( nie wszystkie wersje silnikowe) są dwa regulatory ciśnienia. Może to jest to a może nie. Z ciekawości stan oleju w skrzyni jest prawidłowy? Co to za samochód jeśli to nie tajemnica :?: To że E38 to troszkę mało.
-
Błąd EDS2
EDS (Elektronische Differentialsperre) - elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego. Montowany często jest wraz z ESP lub ABS. Poprawia bezpieczeństwo i pewność prowadzenia auta. Gdy jedno z kół wpada w poślizg lub obraca się szybciej, EDS blokuje dyferencjał umożliwiając przeniesienie momentu obrotowego przez drugie koło mające lepszą przyczepność, zapobiegając w ten sposób poślizgowi. Magik co podłączał komputer nie wie ? Zmień magika.
-
komp wypisuje BREMSBELAG prufen
Za przewodnika google.pl Bremsbelag prufen-spr.okladziny hamulcowe( zużyte)
-
Wymiana wahaczy w E32
Jedyne co można polecić to oryginał. Ja kupiłem Delphi za 135 zł czeka na założenie zobaczymy ile wytrzyma. Kumplowi używka wytrzymała rok.
-
Wymiana wahaczy w E32
Te gumki/osłony muszą być. Chronią przegub przed zanieczyszczeniami. Jeśli ich nie miałeś to bardzo długo wytrzymał drążek chyba że luzy już masz od dawna na nim. Trzeba było kupić jakiś cywilizowany zamiennik. Za ok. 150zł byś już kupił.
-
Lampka oświetlenia komory silnika
W masce zamontowany jest switch który wyłącza lampkę przy zamknięciu maski. Koszt 10zł w ASO nr części BMW 61 31 1 379 572 %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img301.imageshack.us/img301/894/m3015nq9.jpg http://img232.imageshack.us/img232/4908/switchnv1.jpg Odnośnie Twojego zdziwienia j0hnny2007 zajrzyj czasem do egzemplarzy z większym silnikiem to jeszcze wiele rzeczy Cie zdziwi. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img177.imageshack.us/img177/6403/lapmkabmwyl2.jpg
-
Wymiana wahaczy w E32
Jakiej firmy drążek zakładałeś?
-
Wymiana wahaczy w E32
Tylko w profilu masz Norwegia jeśli to prawda i spędzasz tam Ty/Twoje auto większość przebiegów. To Twoje doświadczenia z zawieszeniami mają sie nijak do Polskich warunków.
-
Wspomaganie kierownicy
Przekładnia, pompa ??
-
Czy to te tuleje tylnego zawiasu.
BMW, Lemforder, Boge, Meyle, Sidem, IMPERGOM, ORIGINAL IMPERIUM. Takie cuda mi wyskoczyły. Po numerach z linku do realoem a czy ten link odnosi się do sedana czy kombi i czy w ogóle do auta do którego chce je kupić nie wiem.
-
Wspomaganie kierownicy
Nie wiem jak chodzi w Caddy ale w E38 chodzi lekko. Przekładnia jest z servotronic więc jeśli układ wspomagania jest sprawny powinna chodzić lekko przy małych prędkościach bodajże do 80km\h.
-
OBNIŻENIE E65 ???
Można je regenerować. Nie wiem czy w E65 też ale zawsze można to sprawdzić - memory five i wszystko jasne, koszt połączenia zgodnie z cennikiem Twojego operatora :mrgreen: W dziale seria 6 i 8 forumowicz przeprowadzał taki "zabieg" który opisał łącznie z namiarem na firmę w założonym przez siebie temacie.
-
problem e32
To na pewno brak sexu :mrgreen: Przyjacielu TOMEK28 przeczytaj regulamin gdyż nie prawidłowo zatytułowałeś temat postu. Co owocuje brakiem odpowiedzi w nim. Pod swoim nickiem masz wypisane złote hasło Zanim zapytasz - POSZUKAJ! Bezsensu pytanie czy to mogą być świece jak mas na nich najechane dużo km to je wymień 50zł i wszystko wiadomo. Poszukaj np. jak wpływa zużyta automatyczna skrzynia biegów na jakość jazdy. Bez większej liczby danych nikt Ci nie da konkretnej odpowiedzi bo nikt nie jest czarodziejem. A to co może być było wałkowane X razy na forum. W każdym przypadku mogło to być coś innego. Nic innego Ci nie pozostaje jak sprawdzać je po kolei zaczynając od tych najbardziej typowych.
-
Wymiana wahaczy w E32
Jaką żywotność?? W zależności od firmy/marki (jakość) od tego po jakich drogach i jak jeździsz, na jakich kołach itd. Znam przypadek E38 740d felgi 19" drążek środkowy marki Meyle 1 tyś. km do wymiany. Lemforder wytrzymał 10 tyś.
-
Czy to te tuleje tylnego zawiasu.
Rysunki w realoem są tylko poglądowe. Zdjęcie z aukcji przedstawia tuleje nr 2 z linku do realoem. Jak chcesz mieć pewność numer Lemfordera tej tulei to: 25854 01 lub 25854. BOGE będzie jeszcze tańsze i wydaje mi sie że jakość jeśli nie na tym samym to na podobnym poziomie.
-
Wymiana wahaczy w E32
Teoria jest dokładnie taka jak napisał Blaster. Jak chcesz oszczędzić 50zł to po wymianie przejedź/pojeździj sprawdź jak auto sie prowadzi. Jeśli dawno nie robiłeś zbieżności to warto ją skontrolować. Czasem po zaliczeniu niezłej dziury w drodze, których u nas nie brakuje zbieżność potrafi się zmienić do wartości nie prawidłowych.
-
Pomocy przepala mi siębezpiecznik od pompy paliwa!!!!!!! :((
Zrób tak jak mariusz827 pisze. To niezły patencik i każdy to ogarnie bez problemu.
-
wymontowanie kierownicy z e32
Z tyłu kierownicy są dwie śruby podajże torxy. Gdy je wykręcisz poduszkę można wyjąc z kierownicy. Po jej zdjęciu ukazuje się nakrętka która trzyma kierownice.
-
Pomocy przepala mi siębezpiecznik od pompy paliwa!!!!!!! :((
Coś robi zwarcie. Trzeba sprawdzić pompę instalacje, może przekaźnik.
-
Wentylator klimatyzacji nie włącza się
Jeśli rezystor/opornik wentylatora chłodnicy klimatyzacji będzie zepsuty. To w żaden sposób nie uruchomisz pierwszego biegu wentylatora. Jeśli chcesz sprawdzić czy w ogóle działa wentylator klimy to tak jak koledzy pisali wtyczka od czujnika z prawej strony chłodnicy wody. Łączysz jej piny ze sobą jeśli zadziała wentylator jest dobry. Sprawdź czy włącza się na dwa rożne biegi czy tylko jeden. Po włączeniu guziku klimatyzacji powinien włączyć się wentylator klimatyzacji.
-
Hamownia i automat
LBL ??? Zielone?
-
klimatyzcja
To że była sprawdzana szczelność to nie znaczy że układ jest szczelny. Nie raz zdarza sie że po sprawdzeniu wychodzi że układ jest szczelny. Nabiją gazu pojeździsz dwa dni i układ się rozszczelnia w najsłabszym miejscu.