Treść opublikowana przez Pinczer
-
wymiana łańcucha rozrządu 730Ia M30
Jeśli Febi kosztuje 80zl to sobie dołóż bo oryginał w BMW kosztuje 120zl, ewentualnie IVIS bo takie sprzedają w ASO. U kumpla stary łańcuch był 0.5-1cm dłuższy od tego zakupionego w ASO. Prowadnice 130 i 20 zl w ASO więc podaruj sobie Febi/SWAG. Koło zębate, wał korbowy: 150zł ASO. Koło zębate, wałek rozrządu: 200zł ASO. Jakby co, ale myślę że kola będą dobre. Tak? Skąd takie info? Ze szklanej kuli? Czy w Rozmowach w toku o tym wspominali?
-
Problem z silnikiem nierówna praca na wolnych obrotach
Temat dotyczy M30.
-
Dziwny problem Cykanie silnika Pod pokrywą zaworów
Jeśli były duże odchyłki od normy przed regulacją, pokusiłbym się o ponowną kontrole luzu zaworowego.
-
Problem z silnikiem nierówna praca na wolnych obrotach
... a valteków pewnie dalej nie wyrzuciłeś na śmietnik.
-
2.0 vanos bark ogrzewania i dmuchawy
A Ty wiesz jak używać wyszukiwarki?
-
Pytanie o przepływomierz
Za cytuje samego siebie z tematu :dance: : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96274&postdays=0&postorder=asc&start=15 Luz zaworowy ustawia się na 0.35mm dla silnika o temperaturze powyżej 80°C albo 0.30mm dla silnika poniżej 35°C. Regulacje przeprowadza się co 20 000 km.
-
PDGRZEWANE DYSZE SPRYSKIWACZY E-34
Hehe więc zdrowia życzę. Zastanawiam się gdzie on jest zamontowany. Na pewno nie w zderzaku bo tam jest tylko czujnik temperatury zewnętrznej. chyba że to z niego idzie sygnał, druga sprawa on ma inne kolory kabli. Chyba zajrzę do schematów tylko że tez mi się nie bardzo chce.
-
PDGRZEWANE DYSZE SPRYSKIWACZY E-34
MarekM-535i Jakbyś odnalazł ten czujnik zrobiłbyś jakieś ładne zdjęcie, dla potomności i dla mnie :mrgreen:
-
Pytanie o przepływomierz
Nie wierze w ten dobry stan, ani w regeneracje dwumasa. Ja założyłem jednomasa nie chce mi się co chwile skrzyni ściągać i bawić się z tym.
-
Problem z silnikiem nierówna praca na wolnych obrotach
Zawory wyreguluje i każdy mechanik może być taki co zna się tylko na polonezach bo tak samo się to reguluje. Jest stworzony dział polecanych warsztatów myślę że znajdziesz tam namiar na jakiś w Twoim mieście.
-
535i czujnik temperatury
A - Czujnik położenia przepustnicy. D - Wtyczka czujnika położenia wału ( na poprzedniej stronie jest to napisane i narysowane). E - Wtyczka czujnika impulsów.
-
zamiana klimy z pokretlami na przyciski
To jest IHKA, mam gdzieś pdf-a z czego się składa podaj maila to Ci go wyśle. Myślę że Ci się odechce. Dorobić samą wiązkę elektryczną i te wszystkie silniczki to już słabo widzę.
-
Kolejny Problem-Szarpania
Jeśli na gazie kultura pracy silnika jest ok, a na benzynie nie to należało by sprawdzić układ paliwowy. Wtryski do kontroli czy jeszcze się do czegoś nadają. Ta sonda jest sprawna czy nie? Napisałeś tylko że pokazuje że dawka jest bogata. Tak samo jest na pb i lpg?
-
735, e32 bardzo duze problemy z odpaleniem silnika na mrozie
Nie wiem jaki jest z Tobą problem ale skoro nie potrafisz odnaleźć tej informacji, to może sam nie otwieraj maski. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96259
-
Nie wkręca się na obroty etc. m60b30
Miałem takie objawy przy uszkodzonym czujniku wału. Były znajomy miał tak w M60 jak miał uszkodzoną wiązkę od przepływomierza, na zwykłym kompie brak błędów na kompie "bmw" od razu wyszedł błąd. Jakby dodać do takiego kompa doświadczonego mechanika diagnostę bogactwo. Jakimiś uniwersalnym kompami z dolnej półki nie ma sobie co zawracać głowy. Chyba że lubimy wróżyć z fusów.
-
Nie chcę odpalić...
Zgadza się. Jak najbardziej, ale ważne żeby nie miał żadnych uszkodzeń mechanicznych o których kilka krotnie pisałem. Bez czujnika tzn. bez podłączonego czujnika auto nie odpali. Nie będę się rozpisywał dlaczego bo już o tym było. Wypinasz kostkę i mierzysz oporność miedzy pinamy. Najlepiej go wymontować z w/w powodów.
-
Nie chcę odpalić...
Dostęp do czujnika wału uzyskasz po wymontowaniu obudowy filtra powietrza, w linku foto żebyś wiedział czego szukać. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=97458&postdays=0&postorder=asc&start=15
-
M20B20 Przewody zapłonowe, jakiej firmy polecacie?
sebav340 ma racje tak więc Adzio zastanów się jak długo chcesz jeździć tym autkiem. Jeśli sporo lub nie chcesz żeby przyszły właściciel wracał do tego tematu: BERU, BREMI, NGK.
-
wyciek płynu chłodniczego BMw750i 91 rok
Dzień dobry ktoś mnie wołał :mrgreen: Łukasz735 ja mam szklaną kule lekko przy kurzona z powodu braku baterii. Nie wiesz gdzie takowe mógłbym zakupić ? Próbowałem na pobliskim bazarku bez rezultatu. Żeby to nie był OT, sprawdź czy nie ma masz mokrej wykładziny może nagrzewnica do wymiany.
-
Nie wkręca się na obroty etc. m60b30
A Ty co mierzyłeś? Ciśnienie na listwie?
-
komputer ??????????? po niemiecku
Słyszałeś kiedyś o wyszukiwarce? np Google? http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=93325 Jareknes komunikaty które zamieściłeś nie bardzo są do E32.
-
Nie wkręca się na obroty etc. m60b30
6 to powinna dawać bez zaciśniętego powrotu. Tyle daje dobra pompa.
-
M20B20 Przewody zapłonowe, jakiej firmy polecacie?
Sprawdź sobie cenę BREMI do Ciebie BREMI 517/100.
-
Wałek rozrządu o nr 1250057 z BMW E12 2.8 litra w M30B35
Jeśli faktycznie pomiar taki byłby miaro dajny a myślę że byłby obarczony sporym błędem. To pozostaje jeszcze tylko znaleźć M30 które nigdy nie było rozbierane. Masz takie sz4lony?
-
Pytanie o przepływomierz
Sonda najbardziej podejrzana skoro w trasie 15 lpg zjadła chyba że ostro sypałeś. trzeba pomierzyć sondę jak pracuje. Co do testu 3: pb 2.6-2.9 ms, lpg 2.1-2.4ms.