Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Widziałem że w generatorze FSC pojawiło się NEXT 2022-2 ... Trochę szybko?
  2. Wydaje mi się że w dwóch miejscach starczy. Kodowałem to kiedyś ale nie pamiętam jak się parametry nazwały Na pewno EGS (skrzynia) i NBT (możliwość włączenia). Być może jeszcze ICM
  3. W trybie żeglowania po puszczeniu gazu silnik nie hamuje i pokonuje o wiele dłuższy dystans zużywa wtedy nieznaczną ilość paliwa. Nie tylko ale miedzy innymi dzięki temu "Ekonomicznemu absurdowi"według Twojej opinii, moje średnie spalanie z max. czyli z 10tys. to 4.8 l . Można ? można. Żeby nowoczesne systemy przynosiły na korzyści to trzeba umieć należycie z nich korzystać. Jeżeli nadal z uporem maniaka twierdzisz że korzystanie z tego systemu jest nieprzydatne a wręcz powoduje zwiększenie zużycia paliwa to nie potrafisz należycie z niego korzystać lub nigdy nie korzystałaś i piszesz banialuki tylko na podstawie swoich domniemanych przypuszczeń. Nasuwa się wtedy tylko jeden wniosek o którym pisałem wcześniej. Nie dość że narzucasz swoją opinie nie popartą żadnym merytorycznym argumentem to piszesz w aroganckim tonie nieładnie. Życzę miłego dnia. Czy jest jakiś rzetelny test, co jest bardziej paliwooszczędne? :) Czy żeglowanie czy jazda na biegu? Rzeczowy test auta z automatyczną skrzynią ZF 8HP. Czyli np. 500m drogi, auto 50km/h i ktore auto po 500m z predkoscia 50km/h po puszczeniu gazu dojedzie do celu zuzywajac mniej paliwa przy max roznicy czasu np. 3 sekund? (chodzi o to zeby ten drugi nie toczył się przez 2 minuty, a ten pierwszy nie jechał na 2 biegu 13km/h)
  4. Lewa na hamulec, prawa gaz.
  5. Są inne rozwiązania - np. w Citroen C5, ze względu na kształt szyby (SEDAN) nie brudzi się ona. (jest wklęsła do środka). Gdyby kamera nie wystawała tak bardzo - tez by się tak nie brudziła.
  6. luk_byd odpowiedział(a) na maxf01 temat w F01, F02
    Kazda inna od 2011 miala 8hp
  7. Ja miałem chyba w standardzie zęglowanie w prelci w ecopro. W serii F takze...
  8. Jak w esys wykodowac xdrive żeby nie byli błędu na desce
  9. Jeśli ma prawdziwe 300 tyś, to nie jest dużo. Skoro 245km to coś z rocznika 08-11. 30 tys rocznie to duzo?
  10. luk_byd odpowiedział(a) na maxf01 temat w F01, F02
    Ale w 740d nie było 6hp. Ja mialem GT 535d LCI (to samo co 740d) i w cztero letnim aucie obróciła się panewka - jak się później okazało, nie pierwszy raz.
  11. luk_byd odpowiedział(a) na luk_byd temat w F10, F11
    ISTA P czy D? Mam tylko D - nie wiem czy specjalnie instalować P. A odnośnie sytuacji obecnej to: Po wejsciu w Connected Drive, aktuliazacja uslug mam na szaro. Przesyl danych na biało. No i jest pusto po wejsciu w Connected Drive - zadnego menu.
  12. Można ta apka permanentnie wyłączyć xdrive bez błędów na desce?
  13. luk_byd odpowiedział(a) na luk_byd temat w F10, F11
    ISTA online(np. z portalu AOS) i aktywacja usług online A HUTool nie targnie? Zeby wgrac FSC Tu nie chodzi o FSC. Po dołożeniu NBT EVO z nowym ATM, po aktywacji usług online, bez problemu ruszył connected drive na numerze VIN z auta(F10) OK. Być może będę miał przez kogoś dostęp do tego. TAk czy inaczej tu o zwykłe NBT chodzi ale pewnie mechanizm jest ten sam.
  14. luk_byd odpowiedział(a) na luk_byd temat w F10, F11
    ISTA online(np. z portalu AOS) i aktywacja usług online A HUTool nie targnie? Zeby wgrac FSC?
  15. luk_byd odpowiedział(a) na luk_byd temat w F10, F11
    Auto miało skradzione NBT, 6WB i kontroler. Nawigacja działa, ale jeszcze nie patrzałem czy jest emulator.
  16. Aby........nie robił zbyt często wypalania , które generuje ...... - wstrzykiwanie ropy ( zwiększone zużycie paliwa ) - wysokie temperatury , które wpływają na szybsze starzenie się silnika jak i osprzętu + wszystko to , co jest w bezpośrednim sąsiedztwie układu wydechowego - rozrzedzanie oleju silnikowego , to na pewno nie jest dobre dla elementów ruchomych silnika . - działające świece żarowe , które wspomagają dogrzewanie DPF - wyższa temperatura płynu chłodzącego , jak płyn chłodniczy jest zbyt ciepły to i olej w ASB jest cieplejszy a jak wiadomo , temperatura powyżej 80°C przyspiesza jego degradację ...... Pewnie stwierdzisz ,że są to bzdurny , mało istotne rzeczy..... Ale w dłuższej perspektywie czasu będą kumulowały wyższe koszty utrzymania auta. Jak ktoś śpi na pieniążkach to nie widzi w takim czymś problemu. Zepsuje się auto to kupuje nowe lub naprawia stare. Ale nie wszystkich stać na takie wydatki.... I nie pisz mi ...... po co kupujesz BMW jak cię nie stać na serwis...... Jest jeszcze takie coś jak HOBBY i indywidualne preferencje. Mam narzędzie , które umożliwia kontrolowanie tego procesu , to korzystam. Należy tylko pogratulować twórcy aplikacji BTool ....... :cool2: Teraz każda marka auta z podobnym systemem do BMW dużo kosztuje jeśli chodzi o serwis. Tak naprawdę ta dyskusja jest o niczym , niech każdy z nas robi jak chce. Każdy z nas niech sam sobie stwierdzi czy to wszystko wychodzi mu na dobre czy odwrotnie. Pozdrawiam wszystkich..... :cool2: W BMW (a miałem/mam kilka) świece żarowe jedynie w E60 i E90 wymieniałem. Olej co 8-10 tyś I wsio żyje jak trzeba.
  17. Podpinam się pod pytanie. Czy jest opcja np. przelożenia starych szyn etc.?
  18. Z reguły te miski co mają okrągłą zieloną naklejkę to są fabryczne BMW od nowości. Dziwny temat że miałeś opiłki i mazi. Ja robiłem pierwsze wymiany nawet przy 300 tys km, przy 290 i generalnie olej był przepracowany, śmierdział, był brązowy, ale ani mazi, ani magnesny od opilków nie były...
  19. luk_byd odpowiedział(a) na luk_byd temat w F10, F11
    TCB/ATM jest fabryczny w aucie. Akurat jest sierpień 2013 - ale myślę że o to Ci chodziło - polift. Vin w NBT zmienić - jak? Modul ConnectedDrive - lepiej nie ruszać - który moduł masz na myśli ? TCB? No tam nie ruszam, bo jest fabrycznie w aucie
  20. A po co to kontrolowac?
  21. Miałem F02 LCI z Webasto i NightVision. NightVision miało opcję doświetlania pieszych/zwierząt. W miejscach halogenów były światła ruchome, które mrugały i świeciły w ludzi i zwierzęta. W F07 LCI mam Webasto i NightVision ale bez juz doświetlania pieszych. Jest MPakiet i halogenów tez nie ma.
  22. luk_byd opublikował(a) temat w F10, F11
    Hej, Jest sobie auto X :) które ma podmieniony HU - NBT. TCB jest z auta X. Czy istnieje szansa odpalić na tym jeszcze usługi Connected Drive ? Zależy mi na natężeniu ruchu i 'Remote Services'
  23. Nie :D Tzn niby tak, ale trzeba ECU wysylac gdzieś.
  24. Bulszit. W USA ASO lepiej traktuje klientów (goodwill), dluższa gwarancja, serwis olejowy co 18tkm (12 tys mil) a nie co/do 30tkm. W USA N26 jest ciut lepsze niz N20 w Europie. W USA HiFI jest bazowym audio a nie biedne stereo. W USA auto ma w bazie lepsze wyposazenie i więcej systemów bezpieczeństwa np. poduszka na kolana. Reflektory? Po kolizji i tak do wymiany. Przeciwmgłowe tył? izi temat. Airbagi - jak zalozy europejskie (tj np. poduszka kiery z jednym ladunkiem) to nie zadziala gorzej czy inaczej jak w aucie europejskim. Zaufanego mechanika od BMW? A te z Niemiec to zaufany mechanik od Fiata moze byc? Głupoty, głupoty głupoty. Ale wracając do tematu, sprowadzenie jednego auta z USA - średni interes. Lepiej dwa. - tzn bardziej się opłaca. 5 lat temu ściągałem z USA dwie F30 328i. Generalnie bardzo zadowolony jestem. Jedna (kolegi zona jezdzila) poszla z zyskiem 10k po naprawie (oczywiscie kupujacy widzial zdjecia z USA po szkodzie - co za problem vin wpisac), drugi smiga do dzis w dalszej rodzinie i jak bym go nawet dziś sprzedawał to bym nie stracił. Naprawione na ori używanych/nowych częściach (błotnik/zderzak używane, reszta raczej nowa oprócz lamp jeszcze).
  25. Czytaj uważnie cały temat ... olej co 15tkm po każdej dłuższej jeździe 3minuty stoi na wolnych obrotach . No ale Ty go od nowości ani w pierwszym, ani w drugim przypadku nie używałeś.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.