Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Dla której wersji (rocznik)? Ja mam jakieś rysunki poglądowe (z internetów), gdzie średnio i wysokotonowe są na jednym kablu ze zwrotnicą. Wersja z RAM i Booster - bodajze 2020
  2. Jakie sterowniki ? Kodowanie... może, jeśli nie - flashowanie. Zaczałbym jednak od adaptacji.
  3. Raczej nie ma to znaczenia. Sygnał jest brany ze zwijacza i moduł FRM wypuszcza sygnał na halogeny.
  4. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Tak, teraz widzę ze schematu że totalnie przestrzeliłem z tezą że BW i HK są zbliżone topologią. Na aukcjach widziałem RAM High w wersjach z DAB lub TV itp. Kilkanaście postów wcześniej pytałeś czy można zamienić ALEV3 na ALEV4 - przez takie różnice w połączeniu to chyba niezła łamigłówka (trzeba jednak wtyczki przerabiać)? Jeśli można zapytać skąd ten schemat? Nie uważam aby była łamigłówka :) Są schematy więc po prostu trzeba odpowiednio połączyć kabelki - to wszystko. To tylko głośniki - same wyjścia. Schemat z ISTA
  5. W G30 - na zime miałem 17" oem BMW i wchodziły na układ hamulcowy M (S2NH czy jakoś tak). W G20 - mam do zmiany klocki z tyłu, chciałem od razu wymienić zaciski, tarcze również na M. Mam zimowe 17" z nowymi oponami - szkoda zmieniać. Pytanie czy układ hamulcowy M (ten standardowy, nie powiększony) pozwoli na montaż i używanie 17" oem BMW ?
  6. Cześć, zobacz sobie na YT kanał autoholicy, prowadzący miał 330e i zrobił parę fajnych filmów o nim. To prawda, ale gościa bardzo trudno się słucha.
  7. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    No raczej nie, przynajmniej wg dokumentacji BMW ("ST1857 Infotainment 2018.pdf"). Booster zasila tylko woofery i głośniki udające silnik spalinowy w trybie elektrycznym (hybrydy). Cytat z s.51 "ST1857 Infotainment 2018.pdf" : RAM high Besides the functions of the RAM mid, the RAM high has other functions. The Receiver Audio Module (RAM) high is installed with the following equipment: • Harman Kardon Surround Sound System (SA 688) • Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System (SA 6F1) (available from December 2018) Jest to stan na 2018r. Obecnie (co sprawdziłem organoleptycznie) system HIFI i HK ma ten sam RAM 21 (czyli domyślam się że HIFI dostało trochę lepszy w gratisie bo według w/w dokumentacji miał być RAM MID). RAM w wersji MID i HIGH zależy nie tylko od Audio - są inne podzespoły/wyposażenie, które może wymagać RAM w wersji HIGH. Nie mniej jendak, dopiero HK ma dodatkowy moduł - Booster dla subwooferów. w BW Booster zasila i subwoofery i midy.
  8. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    No raczej nie, przynajmniej wg dokumentacji BMW ("ST1857 Infotainment 2018.pdf"). Booster zasila tylko woofery i głośniki udające silnik spalinowy w trybie elektrycznym (hybrydy). Nie. 16 to Booster - Bowers Wilkins
  9. Ja może nieco doprecyzuje... Nie ładuje ta ładowarka tak szybko jak ta ori biurkowa czy leżąca Samsunga, ale jadąc z Torunia do Poznania z ~50% naładuje do 90% - jednocześnie gdzie jest włączony Yanosik itp. - dla mnie ok.
  10. Assisted Driving View (schematyczna wizualizacja przepływu na desce rozdzielczej): Blok KOMBI4 ustawić parametr CB_FZG_UMGEBUNG_FAS na „aktiv” Blok KOMBI4 ustawić parametr CB_PRESELECT_NAVI_ANSICHT_FZG_UMGEBUNG na „aktiv” Blok KOMBI4 ustawić parametr PIA_FZG_UMGEBUNG_FAS na „aktiv” Blok KOMBI4 ustawić parametr SICHT_ABSICHT_ do „aktywnego” Ale działa to tylko powyżej 07/20 Pytanie, czy oprogramowania, czy daty produkcji auta? Coś oprocz live cock pro jest wymagane? lidar ? czy to tylko z kafasa dziala?
  11. W OS7 jest opcja wyłączenia ładowarki indukcyjnej z poziomu menu. A jak by nie było - można wykodować. Dziwne, ta w G31 (a chyba to ta sama) dziala u mnie ok na S21 i S22
  12. Dobra, juz widze ze trzeba zmienic caly mechanizm klapki z cupholderami
  13. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Czyli drzwi podobnie jak w i7. Wymyślają koło od nowa :wink: Kiedyś każde audio opierało się na 6,5"" midbassach. Od pewnego czasu producenci z uporem maniaka montują średnie tony (10cm) w drzwiach i suby pod siedzeniami. Przez co bas jest dudniący, pasmo niespójne i ogólnie dokładając kiepski wzmacniacz do tego mamy to co mamy. Przykład prostego ale dobrego audio które mam w Accordzie (standard wersji Executive) : drzwi przednie i tylne 6,5" midbassy, z przodu w trójkątach lusterek tweetery, sub (chyba 8") fajnie zabudowany w boczku bagażnika (Tourer), głosnik centralny na desce i tweetery w słupkach D (jak dobrze liczę). Całość spięta wzmacniaczem 350W. W menu można zmienić poziom wzmocnienia głośnika centralnego/suba. Bez zbędnych DSP/surround i innych "dopalaczy". Gra to świetnie. Scena szeroka, dość naturalnie. W bowersie za przesło 20 tyś.zł jest prawdopodobnie RAM ten sam co w HK i HIFI (ten ostatni za 2,4 tyś.zł) ale za to są podświetlane głośniki i 1300W mocy (przepraszam za sarkazm). Oczywiście systemy różnią się obecnością i wersją Boostera ale on napędza suby pod siedzeniami i nie wnosi za wiele do brzmienia (poz mocą) W Bowersie RAM jest ten sam co w HK, ale jest inny booster a to z niego idzie wiązka do głośników w Bowersie.
  14. Hej, Nie mam NFC w miejscu gdzie powinna być ładowarka indukcyjna. Chce doposażyć o ładowarkę. O kabelkologie się nie martwie - ale pytanie, czy kupując ładowarkę, będzie pasować czy ... nie ?
  15. W poprzedniej 525xD (f11) myślę że przez autohold przednie wahacze 'wystarczyly' na tylko 210 tys km. Autohold zaciska tyl, a przod chce jechac - powoduje to naprezenia. Nie mniej jednak - jest to po aby uzywac i w przypadku g20 - jako ze jest to swieze auto, wymiana wahaczy raczej Ciebie nie dotknie :)
  16. J.w. - nagrzewanie się silnika, optymalna praca turbo
  17. Problemy w tym przypadku są trzy: 1. Świadomość że kupujesz nowe, a jest gorsze niż używane (lakiernikowi po jego pracy, zwróciłbyś uwage i żądałbyś poprawy) 2. Przy sprzedaży nikt w tą bajkę nie uwierzy 3. Każda poprawka będzie już widoczna.
  18. Dzięki, że się odezwałeś - czy możesz wytłumaczyć związek pomiędzy otwarciem klapy wydechu końcowego a pracą filtra GPF? Nie wiem czy Ty poważnie, ale chyba nie wiesz po co to służy ? Zamknięty wydech = wyższe ciśnienie = wyższa temperatura Szybsze nagrzewanie itp itd. W pełni działa, gdy klapka pracuje, tak jak ECU wysteruje fabrycznie :)
  19. Boję się, że jutro znajdę więcej takich artefaktów. Porównując moje F10 550i do nowej G30 z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że jakość umarła w 2015 roku w BMW. Przykład - Harman Kardon w F10 gra pięknie, z dużym uderzeniem, to z G30 to jakaś popierdółka. Plastiki też są gorszej jakości, jakby cieńsze takie delikatne. Dramat to jest.
  20. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    O ile wiązka do drzwi jest dość prosta do wymiany to cała wiązka audio to koszt ok 1400 EUR a wymiana wymaga "prucia" całego wnętrza. Gdzieś można dostać "elementy" wiązki żeby dorobić? "Pin Out" wtyczek od strony RAM i Boostera gdzieś można znaleźć? Generalnie na newTis i realOem brakuje LCI (co prawda są już schematy z RAM'em w 2019 ale zawsze coś mogło się zmienić do 2021/2022). Patrz na schematy od g20 w temacie audio. Pinouty się nie zmieniły. Kable na sztuki i sam skręcałem bodajze frly 0.5mm
  21. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Skoro mam opcję w G31 z 12/20121 HIFI 676 ale już z RAM 21 (ten co siedzi w HK w X6 2022) to coś mogę "odblokować"? W sumie zakodować go jako HK? tylko że wyjście to co obecnie z RAM jest do Subów będzie widziane w systemie jako tylne głośniki? Nasuwa się pytanie skoro HIFI dostało ten sam RAM co HK to jaki RAM jest w obecnym Bowersie? W sumie zmierza to w stronę "pakietów BMW"- masz w aucie hardware a za opłatą odblokują wyższą opcję. Oprócz RAM jest booster. Alev3 to hk Alev4 to bowers
  22. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Co prawda mam G20 z MGU ale jeszcze nie kodowałem. Zmiana jest słyszalna po zmianie, czy zmiana jest słyszalna ze wzgledu na opcje dzwiekowe?
  23. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    To zalezy czy masz ID czy MGU. Jak masz ID to mozesz podmienic wzmaka na HK z F20/F21 - bedzie 360W zamiast 205W. Dodatkowo wzmak ma kodowalny EQ (nie z poziomu idrive, tylko kodowalne presety) ale trzeba oszukac auto przy laczeniu sie.
  24. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Jak poradziłeś sobie z instalacją do tylnych drzwi? Miałeś całe wiązki oryginalne czy dociągałeś płaskim kablem? widziałem temat że płaski kabel przechodził przez te wtyczki między drzwiami a samochodem. Te suby HK do niższych serii to te pewnie jakieś oszczędności. Kupiłem kable takie jak fabryczne i dopiąłem je do ori wiązki. Te suby HK do niższych serii to może i oszczędności ale nie na głośniku a na wzmacniaczu jeśli juz.
  25. WIem że to nie pomoc, ale pytanie jest - w jakim celu?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.