Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Dajcie sobie na wstrzymanie 🙂 Wiadomo jest to forum motoryzacyjne, ale nie ma co komuś 'zaglądać do kieszeni'. Jeden jeździ 518d i jada w najdroższych restauracjach w mieście i ma dwa jachty, a drugi ma 550i czy M5 CS i tyle o nim wiadomo 🙂 (nie nawiązauje do nikogo, na prawdę i proszę aby nie dopowiadać). Konkluzja jest taka że im więcej cylindrów tym lepiej - jeśli są na podobnym poziomie awaryjności (bo wcześniej v8 4.4 to smutek był) i tyle. A jak ktoś używa, sprawa wtórna. Są ludzie, którzy kupują pewne rzeczy i kolejkcjonują - nie używają ich, często nawet na nie nie patrzą... i co? Ma to znaczenie czy jest tam 316i czy M3? Wartość ma, ale stoi tak samo 🙂
  2. To jeden z wielu elementów samochodu. A wyniki sprzedaży mówią jednak coś zupełnie innego. Nie ma o czym mówić. Im wiecej garów - tym lepiej. Ale nie każdy to potrzebuje. Nawet w serii 7 (G11) było 725d z 2.0d b47 biturbo 231km. W ogóle to takie Polskie myślenie. W Belgii większosć BMW to 1.5 1.6 2.0 w wersjach 18d. U nas każda musi miec Mpakiet 🙂 Nie wszystko, każdy w życiu musi miec TOP. Nie każdy ma iPhone 15 Pro Max, nie każdy ma S23 Ultra. Są ludzie, którzy maja S21, czy nawet S23 - i dla nich jest OK... i nikt tu nie pierdzieli że poniżej 6" to nie jest flagowy model.
  3. To błędna droga. Zrzut ekranu zrobi Ci się w wyświetlanej rozdzielczości - to tylko wymiar, ilość pixeli - szerokość x wysokość. Tak jak zdjęcie, Ale od ustawień ekranu zależy czy będzie dopasowanie czy rozciągnięcie etc. Zobacz - tak jak tapeta w Windowsie 🙂
  4. Kultura pracy, Prestiż, Niskie obroty = cisza Wieksza wartośc przy odsprzedaży Gdy potrzeba - to masz moc Z reguły lepsze wyposażenie przy większych silnikach Forum BMW-Klub.pl 🙂 To sa powody 🙂
  5. Z tego co ja zauważyłem to każde nowe auto, szczególnie benzynowe tak mają ale i w dieslach też bywa więcej.
  6. Nie wiem czy myslimy o tym samym, ale tak
  7. O kurcze, szyby w środku to raz na pół roku. Mam rozcieńczone Gla z IPA.
  8. To właśnie można sprawdzić - pod maską od strony pasażera jest dolot powietrza do kabiny. Jeśli jest zabrudzony to ten brud (liście itp) mogą trzymać wilgoć i ta wilgoć będzie 'zasysana' do środka. Ale to z reguły objawia się tez nieprzyjemnym zapachem - a nawet zapach/smród pojawia się wcześniej niz ta 'wilgoć'. Zobacz pod dywanikami, czy dywan jest suchy.
  9. Generalnie to nie, aczkolwiek ja jak rano biorę gorący prysznic, z którego wychodzę o 6:20, a o 6:35 wsiadam do auta, to po jakimś czasie przednia szyba i boczna kierowcy trochę zachodzi parą, ale właczam nawiew na szybę na jakieś pół minuty i dalej jest ok. Mam gumowe dywaniki, auto garażowane (chociaż drugie G21 nie jest garażowane i ma materiałowe dywaniki i tam też nie ma problemu)
  10. I na to czekałem 🙂 Widzisz, większość czasu jeździsz 23i, a piszesz ludziom że 330i nie jedzie czy coś 🙂 Ludzie kupują też auta po to aby były użytkowe, aby nimi jezdzić, a nie w celach kolekcjonerskich czy hobby. Ale nie odbierz proszę tego źle, po prostu takie przemyślenie z mojej strony a nie chce tworzyć żadnej wojny, tylko po prostu... uważam (ale to ja) że 330i jest w zupełności wystarczające dla 97% ludzi.
  11. luk_byd odpowiedział(a) na dziaraGC4 temat w G30, G31, F90
    Tak.
  12. A czym jezdzisz na codzien?
  13. luk_byd odpowiedział(a) na dziaraGC4 temat w G30, G31, F90
    Mozna wylaczyc
  14. Spróbuj ogarnąć kod FSC metodą pliku 1B (wgranie pliku na pena, wkładasz w schowku, generuje Ci sie plik, przerzucasz przez program i masz kod).
  15. Opalarką, albo wymienić cały element. Jest stosunkowo tani.
  16. Korekty wtryskiwaczy nie są związane tylko z wtryskiwaczami. To korekty dawki paliwa na cylindry - np. z powodu nagaru, złej pracy zaworu EGR itp itd. To tak informacyjnie.
  17. Jeszcze jest różnica taka że są pryszcze jak ja, które mają kilka/kilkanaście aut, które rotują co pół roku/rok, a są też normalni ludzie, którzy kupują auta w salonie na 4 lata. Mi jak się znudzi - to zmieniam. czasem się trafi 3.0d, 3.0i (rzadziej), ale jak ktoś się wiąże w leasing czy kredyt, czy nawet wyściela taką gotówke, to rzeczywiście powinno być to coś, co przez te lata będzie służyć i się nie znudzi.
  18. No ale jesteśmy na forum BMW 🙂 Tak czy siak, nie pietnujmy osob ze slabszymi silnikami. 🙂 szanujmy się, może kiedyś będzie dane nam się spotkać. Każdy wie że b58 jest najlepszy, ale i b48 jest wystarczający i również da komuś dużo frajdy i radości. Oczywiście zależy kto czymś jeździł wcześniej.
  19. Nie okłamuje sam siebie. Na codzień widzę jak auta o dużej mocy nie potrafią włączyć się do ruchu lub sprawnie wyprzedzić bez tańczenia na drodze. Mi moje 320d po chipsie - na codzień wystarcza. 50/50 miasto trasa, bo mieszkam pod miastem - wyprzedzę to co chcę, kiedy potrzebuję a nawet kiedy chcę. Włącze się płynnie do ruchu a przy tym 400zł wystarcza mi na miesięczne dojazdy do pracy. Miałem 5GT 535d zrobioną na ponad 400KM - najmocniejszy diesel w modelu o mocy zbliżonej do 550i jeśli się nie myle. Wcale to auto nie jeżdziło duuużo lepiej. Wiem że takie M3 CS lepiej by jeździło, ale... nie jeździłbym tym autem na codzień, zostawiłbym sobie je na tor, na weekendy. Nie ma co dalej o tym rozmawiać. Wiadomo - lepiej jest mieć nie nie mieć. Ale czasem warto mieć coś innego niż mieć tylko to.
  20. Ale ja się w 100% zgadzam i pije do tych reprezentujących obóz 340i. Ja nadal jestem w szoku jak 318d mhd sobie dobrze radzi do 100kmh około Oczywiście 340i 340d m3 itp jest och i ach ale... właśnie... czasem coś w życiu trzeba wybrać. A człowiek do dobrego szybko się przezwyczaja.
  21. Dlatego trzeba mądrze wybrać na początku, bo jak sam zauważyłeś że chcieć, to coś innego niż mieć. Dlatego jeśli środki pozwalają, to lepiej tak, niż mieć 518d/520i i jeździć w trybie sport, aby zmaksymalizowac osiągi Choć zarówno jedno jak i drugie - to optymalizacja, a każdy wybiera dla siebie, tak jak potrzebuje/chce/stać go/wydaje się że stać go.
  22. Dlatego oprócz dobrego samochodu (a nawet do dobrego samochodu) są potrzebne umiejętności.
  23. luk_byd odpowiedział(a) na Kazuki temat w F10, F11
    To zalezy ktory rocznik i czy ma MGU z KAFAS4 - zobacz ze piszesz w subforum BMW F10.
  24. Wytrzymuje więcej (i mocy jak i czasu) ale też są takie problemy. 535d - wymiana silnika co 160 tys km
  25. Co to za szajs?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.