Treść opublikowana przez Benetton
-
[e 36] brak mocy na zimnym silniku
Mam M52B20 i u mnie tez te same obiawy, tyle ze nie jest to duzy spadek mocy.
-
jaki płyn do spryskiwaczy i chłodniczy do 318is '97r? i ile?
Ja leje do chłodnicy petrygo a do spryskiwaczy numer jeden wrod płynow czyli PŁYN DO SPRYSKIWACZY marki BIEDRONKA :) dodam ze nigdy mnie nie zawiodł (TESCO tez jest wypas ale troszke drozszy).
-
320i 1994r Pytania i kilka problemów!
Prosze bardzo. Mam nadzieje ze to pomoze :)
-
3XX - co oznacza żółty trójkąt na desce rozdzielczej
to samo jest w E36 :)
-
320i 1994r Pytania i kilka problemów!
Z tym ze sie szyby nie podnasza przy zamykaniu z pilota tez mialem problem. U mnie była to juz slaba bateria. Co do wlaczania sie oswietlenia podczas hamowania moze byc spowodowane zuzytym czujnikie drzwi (tym ktory zalacza swiatla wew. auta po ich otwarciu).
-
czy dwustrefowa klimatyzacja trzyma temp???
Filtr jest mozna powiedziec z tyłu po lewej stronie (za panelem głównym) jest tam takie okrągłe pokretlo. Ja je przekrecisz puszka z filtrem sie otworzy. Ja sie dzisiaj z tym meczylem bo gosc na allegro sprzedal mi jakis tani, tandetny filtr i ni jak chcial pasowac, ale sie udalo :)
-
Przetarty przewód w komorze silnika łączący sie z klapą.
Dzieki za pomoc.
-
Dlaczego tak sie stalo? Co bylo przyczyna?
Oj z tego co ja wiem to "irowiec" ma racje, nawet w ksiazce pisze zeby nie uzupełniać płynow na ciepłym silniku (olej, płyn w chłodnicy).
-
Dlaczego tak sie stalo? Co bylo przyczyna?
czeba to znaczy trzeba. "Czeba" to taka śląska wersja trzeba :)
-
Gdzie w e36 M52B20 znajduje sie zbiorniczek wspomagania??
Dzieki za pomoc. Tylko jest jeden problem nie umie wlozyc tam reki a jak sie juz uda to nie da rady odkrecic. Czy ma ktos na to jakis sposob??
-
Przetarty przewód w komorze silnika łączący sie z klapą.
Witam Mam problem polegajacy na przetartym przewodzie który łączy się z klapą i błotnikiem. Od czego on jest?? Prosze o pomoc. Dzieki!! %5B640%3A480%5Dhttp%3A//images23.fotosik.pl/28/20a0ac4dd3bee369.jpg
-
spadek mocy
Oj z tym ze w benzynie robi sie kapitalke po 300 tys. km to zabardzo sie nie moge zgodzic. To juz nie sa te stare wysłuzone, passaty pierwszej generacji albo renowiki 19. Ja znam pare osob ktore maja najechane ponad 250, 300 tys. km na benzyniakach i nie wykazuja zadnych objawow pod kapitalke. Tak jak kolega wczesniej pisal, jesli silnik jest dobrze eksploatowany i serwisowany to 500 tys. km bez problemu łyknie.
-
Gdzie w e36 M52B20 znajduje sie zbiorniczek wspomagania??
Witam Tak jak w temacie chcialbym sie dowiedziec gdzie znajduje sie w M52B20 zbiorniczek płynu wspomagania. Szukałem na forum i w samym aucie ale niestety nie udalo mi sie zlokalizowac. Prosze o pomoc. Dzieki!!
-
Obroty w 320i
U mnie podobnie. Przy 120 km/h równe 3,5 tys. obr.
-
E36 - jak mocno rdzewieją ?
U mnie klapa była nie tykana a jedna cos tam sie pojawilo. Jesli chodzi o reszte to popieram poprzednikow - nic sie nie dzieje.
-
przekładka 2.0 na 2.8
On robił przekładke z 2.0 na 2.8 czyli caly czas obracamy sie w sród 6 cylindrowek :lol:
-
Pukanie w silniku
Z tego co ja wiem to łancuch powinien wytrzymac 500 tys. km a nie 200 tak jak piszesz. Info mam z serwisu i od mechanika. Ja mam 230 tys. km i łancuh jak nowy. Wiec o łancuch bym sie raczej nie martwil. pozdrawiam.
-
E36 - jak mocno rdzewieją ?
Ja mam rocznik 1997 no i niestety tylna klapa podgnila sobie na jedym rogu i opok logo BMW i dodam ze w tym miejscu nie byla bita (jestem tego pewien) sam mechanik ktory to robil mowil ze auto jest w idealnym stanie jesli chodzi o blache, tylko ta tylna klapa. Ale slyszalem ze ta lubi wywijac takie numery.
-
Problem sprzęgła lub skrzyni biegów.
Wlasnie podczas normalnej jazdy nic sie nie dzieje. Tylko gdy silnik jest zgaszony wystepuje ten problem. ATestowane na tej samej górce.
-
Problem sprzęgła lub skrzyni biegów.
Witam Mam dosyc dziwny problem. Gdy stoje na górce z włożonym biegiem (jest mozliwość stoczenia sie auta na luzie) a silnik jest wyłaczony przy wcisnięciu sprzęgła auto dalej stoi tak jakbym wogóle nie naciskał sprzegła, dodatkowo cieżko jest wbić luz (bieg jałowy). Gdy tą samą operacje powtórzymy na włączonym silniku auto odrazu po wcisnieciu sprzegła zaczyna sie staczać a biegi wchodzą bez najmniejszego problemu. Co to moze byc?? Prosze o pomoc. DZIEKI!!
-
FELGA 6,5J x 15 H2 i opony 195/65 czy da sie to polaczyc??
Wielkie dzieki za pomoc.
-
FELGA 6,5J x 15 H2 i opony 195/65 czy da sie to polaczyc??
Witam Szukałem na forum ale nic nie znalazlem (moze zle podany temat). Chciałem sie dowiedziec czy na felge stalową 6,5 J x15 H2 da sie zalozyc opone o szerokosci 195?? Z tego co wiem to raczej nie ale chcialem sie upewnic. Dodam ze chodzi mi o opony na zime i wole miec troszeczke wąższe zeby auto lepiej sie trzymalo drogi. Prosze o pomoc czy da rade polaczyc ta felge z tymi oponami a jesli nie do jak sie jezdzi zima na 205?? ZA POMOC WIELKIE DZIEKI
-
Coś niedobrego dzieje się z tyłem powyżej 100 km/h
Tak, jest OK. Nawet nowe amortyzatory nie maja 100% skutecznosci jest to poprostu nie mozliwe (zawieszenie sklada sie z kilku elementow). Ja mam nowiki amortyzatory i na przegladzie bylo 78% i facet odrazu sie mnie pyta czy je niedawno wymienialem. Wiec ponad 50% jest tez w miare OK. Wazne zeby nie bylo zbyt wielkich roznic miedzy lewym a prawym amorem.
-
ile oleju biora wasze bmki??
Wreszcie osoba, która pisze z głową i nie pisze ze normą jest pozeranie oleju przez "zdrowy" silnik w ilosci 1 litra na 1000 km!!!! Zgadzam sie z Tobą w 100% :clap:
-
brak przyspieszenia
Wlasnie ja mialem takie objawy czyli predkosc max duzo mniejsza i duze spalanie oraz troszeczke gorsze odpalanie i to byl czujnik polozenia wałka. A dodam ze komputer tez nie wykazywal ze czujnik jest padniety. Pozdrawiam