Skocz do zawartości

[e 36] brak mocy na zimnym silniku


Wasa 73

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki mam mały problem. Co to może być.

Mam BMW e 36 320 M50. Jak wyjeżdzam w trase i jest zimny silnik to przez ok. 2 km jak jej daję więcej gazu (dynamiczna jazda) to coś nie chce jechać, tak jakby ją coś trzymało. Po ok. 2 km gdy się troch zagrzeje idzie jak burza. dodam że nie dzieje się to za każdym razem. Nieraz silnik jest zimny i ciągnie odrazu. Co to będzie za przyczyna

Edytowane przez Wasa 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam mały problem. Co to może być.

Mam BMW e 36 320 M50. Jak wyjeżdzam w trase i jest zimny silnik to przez ok. 2 km jak jej daję więcej gazu (dynamiczna jazda) to coś nie chce jechać, tak jakby ją coś trzymało. Po ok. 2 km gdy się troch zagrzeje idzie jak burza. dodam że nie dzieje się to za każdym razem. Nieraz silnik jest zimny i ciągnie odrazu. Co to będzie za przyczyna

 

Mam to samo, ale u mnie na 99% winną okazuje się być przepustnica od LPG. Ma dużo mniejszy otwór na powietrze niż domyślnie zaprojektowano w BMW a teraz mamy ciepłe dni i powietrze jest lżejsze i rzadsze więc takie są tego okoliczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba podobny problem bo moja 520I M50 dopóki zimna dusi się między 1500 a 2500 RPM ale nie mocno tylko tak jakby się zalewała a po chwili idzie jak burza nie wiem co to jest wystęopuje w 80% przypadków po odpalenieu silnika chyba że wskazówka temepratury przekracza niebieskie pole to wtedy już to zjawisko nie występuje
Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło.... a może bliski końca jest silnik krokowy? Mam drugi w zapasie więc jeśli będę miał czas to podmienie i sprawdzę :)

W 320 wcale nie jest to takie proste, wszak łapek nie mam filigranowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to tak jak z człowiekiem. Jak ktoś kazałby biec kilometr bez rozgrzewki to byśmy padli w połowie trasy. To samo z samochodami. Chyba u każdego na zimnym slnik nie chodzi jak powinien. To normalka.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to tak jak z człowiekiem. Jak ktoś kazałby biec kilometr bez rozgrzewki to byśmy padli w połowie trasy. To samo z samochodami. Chyba u każdego na zimnym slnik nie chodzi jak powinien. To normalka.

 

Noooo nie zgodze sie zbytnio z tym twierdzeniem gdyż do pół roku temu nie miałem tego problemu. Więc jeśli nie miałem to nadal nie powinno go być , a jeśli mam to jest to problem do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy popatrzcie sobie na przeplywomierz a jesli macie LPG to sprobujcie przeciscic wtryski ja jak kupilem auto to siedzialy mi wtryski bo gosc jezdzil caly czas na gazie ooo jeszcze krokowca przeczyscie to nic nie kosztuje jedynie troszke czasu, ale wiadomo zimne auto ma swoje zachowanie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy popatrzcie sobie na przeplywomierz a jesli macie LPG to sprobujcie przeciscic wtryski ja jak kupilem auto to siedzialy mi wtryski bo gosc jezdzil caly czas na gazie ooo jeszcze krokowca przeczyscie to nic nie kosztuje jedynie troszke czasu, ale wiadomo zimne auto ma swoje zachowanie :D

 

1. przepływomierz piezoelektryczny, sprawny. ECU nie zgłasza błędu.

2. wtryski mam ok, nie jeżdże cały czas na gazie, bardzo często zapominam go wogóle włączyć. instalacja ma pół roku.

3. silnik krokowy jest ok, czysty i sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie to samo w mojej. Jak odpale na zimnym po nocy to przez ok 2 km jest duzo slabsza, w momencie gdy wskazowka minie niebieskie pole wraca jej normalna moc. Wrazenie jest takie jak by sie zalewala paliwem, ryczy a nie jedzie. Nie mam pojecia co to, ale w sumie nie jest jakies strasznie uciezliwe, gdyz na zimnym sie nie depta. Mimo to ciekawe zjawisko. Ktos to rozpracowal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha.... a kiedy przełącze ręcznie na gaz to problem znika, nawet jak silnik zimny!

Czyli powinniśmy brać pod uwagę to co działa tylko na benzynie a gaz tego nie odczytuje. Instalacja LPG pobiera dane u mnie tylko z czujnika TPS oraz sondy lambda i chyba przepływomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po nocy rano tak słabo idzie, jakby go bolało jak mu przycisne, chodzi powiedzmy równo ale wydech bardziej tak dudni jakby na 3 gary chodził, słabszy jest minimalnie w sumie, ale słychać jak tak jakoś troszkę inaczej i ciężej chodzi, jak sie rozgrzeje to idzie elegancko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.