Treść opublikowana przez Benetton
-
wymiana oleju i plynu chlodniczego :)
ok :) pasek niby przy 175tys zmieniany :) ale zmienie chyba :) \ wiesz moze gdzie znalezc schemat ustawienia rozdzadu z jakims opisem?? najlepiej po polsku :) Jedynie co moge polecic to ksiazke sam naprawiam bmw e36
-
wymiana oleju i plynu chlodniczego :)
Nie ma za co :) po to jest to forum zeby sobie pomagac. PAMIETAJ O TERMINOWEJ WYMIANIE PASKA ROZRZADU BO TE LUBIA SPRAWIAC PROBLEMY!! Pozdrawiam
-
dziwny klekot przy rozruchu
ja niestety tez tak jezdzilem i oddalem go do warsztatu ale tam mechanior powiedzial ze jak jest na minimum to nic sie zlego nie stanie, nawet jak jest troszke ponizej to tez nic sie nie dzieje. Powiedzial, ze problemy moga sie zaczac jak bagnet jest prawie suchy. No i fakt ja zrobilem ze 10 kkm na stanie minimum i z silnikiem nic sie odpukac nie stalo. Po to jest ta skala zeby sie w niej miescic czyli nie przekraczac i nie spadac ponizej min.
-
wymiana oleju i plynu chlodniczego :)
Ilość cylindrów 4 Średnica cylindrów 84 mm Skok tłoka 81 mm Pojemność 1796 cm³ Stopień sprężania z katalizatorem 8,8:1 Stopień sprężania bez katalizatora 8,8:1 Moc maksymalna z katalizatorem 83 kW przy 5500 obr/min Moc maksymalna bez katalizatora 85 kW przy 5500 obr/min Obroty maksymalne 6000 obr/min (chwilowe 6200 obr/min) Maksymalny moment obrotowy z katalizatorem 162 Nm przy 4250 obr/min Maksymalny moment obrotowy bez katalizatora 165 Nm przy 4250 obr/min Wiec jest to zwykly 1,8, jeszcze na pasku rozrzadu. W takim razie do ukladu chlodzenia wchodzi 6,5 litra a olej wchodzi 4 litry.
-
wymiana oleju i plynu chlodniczego :)
Najlatwiej przez ta strone http://www.realoem.com/bmw/select.do Tam jest takie pole do wpisywania, wpisz tam ostatnie 7 znakow z numeru nadwozia i dowiesz sie jaki masz silnik :) dodam ze ta stronka to skarbnica wiedzy BMW :D Ja juz bedziesz mial info na temat silnika to podziel sie.
-
wymiana oleju i plynu chlodniczego :)
Najlepiej sprawidzic jaki to silnik po numerze vin nadwozia - oczywiscie warte sprawdzenia w momencie kiedy ma sie pewnosc ze silnik nie byl zmieniany.
-
wymiana oleju i plynu chlodniczego :)
z tego co sie orientuje to w 1991 roku tez byly silniki 1.8 is z reszta przeciez w e30 juz byly 1.8is :)
-
Co kolor auta mówi o właścicielu
nawet nie wiedzialem ze pragne podkreslenia swojego autorytetu :lol:
-
wymiana oleju i plynu chlodniczego :)
do ukladu chlodzenia wchodzi 6,5 litra a olej do silnika wchodzi 4 litry jesli to zwykly 1.8 bo do is wchodzi 4,5 litra. pozdrawiam
-
dziwny klekot przy rozruchu
ja mam podobnie w M52B20 a olej pelny syntetyk 0W40
-
Ekonomizer,prośba o wyjasnienie
Chwilowe spalanie, ale w litrach/100km Obliczane na podstawie obecnej prędkości samochodu i obrotów silnika (i kilku innych parametrów, o istnieniu których nie musimy wiedzieć :wink: ) :| Muszę Cię rozczarować ale czysto matematycznie rzecz ujmując to jest nieskończoność. A i jak samochód będzie stał w miejscu i silnik pracował to dokładnie tyle spali auto na 100 kilometrów... No nie wiem jak tam dalej schodziły ekonomizery z taśm produkcyjnych ale w e30 pokazuje prawidłowo - jak stoisz wskazówka leci do maxa. I jest to i logiczne i jak najbardziej prawidłowe wskazanie zużycia paliwa :cool2: Pozdr Czyli moja teoria po czesci byla sluszna :)
-
Ekonomizer,prośba o wyjasnienie
To jest spalanie chwilowe na 100 km. Wiec jesli stoisz w korku to pali nieskonczenie wiele bo nie pokonujesz kolejnych kilometro. Dodam jeszcze ze ekonomizer dziala chyba od 7 km/h. Prosciej to mozna wyjasnic tak - zakladajac ze na biegu jalowym pali 2 litry to jadac 100 km/h ekonomizer bedzie pokazywal spalanie na poziomie 2 litrow ale jadac juz 50 km/h na luzie bedzie pokazywal 4 litry na 100 km.
-
Śląskie
TEZ POLECAM!! Dobra i szybka obsluga. Ceny srednie ale jakosc na 6+
-
Czy próbował Ktoś z tymi matami grzejącymi tyłek
500 zł to koszt wymiany 2 mat w jednym fotelu, czy 2 foteli ?.....chyba kupię te maty za 200 skoczę do tapicera i do elektryka...myśle, że w 400 się wyrobie - dam znac :) 500zł to 2 maty do jednego fotela + robocizna z tapicerem. Ja sie nad tym zastanawam ale 500zł za ciepelko w tylek to troche duzo :/
-
Dywaniki - welur czy guma?
Na zime tylko guma!!
-
ASC Coupe 320
Gdz zapalasz silnik asc jest zawsze zalaczone. Gdy chcesz je wylaczyc tylko czesciowo to naciskasz poprostu na przycisk asc i oswieci ci sie kontrolka przy zegarach, jesli bedziesz chcial znow zalaczyc asc znow naciskasz ten przycisk. Jest tez mozliwosc calkowitego odlaczenia asc przed kilkusekundowe przytrzymanie tego przycisku od asc. Wtedy nie da sie juz uaktywnic asc - musisz wylaczyc i wlaczyc ponownie silnik zeby asc bylo aktywne. Ja szczerze mowiac nie widze roznicy miedzy czesciowym a calkowitym wylaczeniem asc, moim zdaniem na obu mozna tak samo poszalec :)
-
ASC Coupe 320
tak. Musisz przyczymac przez pare sekund, jesli nacisniesz jeszcze raz kontrolka z ASC nie powinna zgasnac - wtedy asc wylaczone calkowicie. Dopiero po ponownym uruchomieniu silnika asc bedzie aktywowane.
-
Po wymianie uszczelki pod glowica gorzej chodzi.
Ja mialem to samo po wymianie uszczelki ale w golfie. Tam tez nie bylo planowania (chociaz inny mechanik stwierdzil ze byla konieczna), dodatkowo uszczelka byla krzywo osadzona a do tego weze pozakladal tak ze nie bylo szczelnosci i auto jezdzilo gorzej niz przed wymiana uszczelki. Ja bym polecil jesli moge podjechac do innego mechanika zeby poprostu sprawdzil samochod pod tym kontem.
-
Czy próbował Ktoś z tymi matami grzejącymi tyłek
No i juz po wizycie w M-Auto. Niestety jestem w gronie pechowców!! Okazało sie ze jakims dziwnym trafem jednoczesnie padły obie maty grzewcze :(. W M-Auto powiedzieli ze ich wymiana razem z robocizna to +- 500zł (prawie polowa tej kwoty to robocizna bo podobno trzeba "rozwalic" praktycznie caly fotel). Ale za to naprawili pare innych malych usterek zwiazanych z elektryka :).
-
nie grzeje lewe lusterko
Prawdopodobnie padnieta mata grzewcza.
-
Jaki olej do manualnej skrzyni biegów i termostat E36 318
Olej ATF i "wchodzi" go 1.1 l. pozdrawiam
-
Prośba do kogoś, kto ma M3 E36.
Czemu piszecie ze to M3 jest w autoacie jak w opisie pisze ze jest to manual. Jesli sie myle poprawcie mnie :) chyba ze mowa o innym egzemplarzu :) Bo jest: 'sportowa sekwencyjna skrzynia M (SMG)' Sory nie doczytalem tego co bylo na dole. Sugerowalem sie danymi technicznymi gdzie jest napisana skrzynia reczna.
-
Prośba do kogoś, kto ma M3 E36.
Czemu piszecie ze to M3 jest w autoacie jak w opisie pisze ze jest to manual. Jesli sie myle poprawcie mnie :) chyba ze mowa o innym egzemplarzu :)
-
318is polepszenie mocy?
Cos wiem o tym immo :( tez chcialem chipa ale okazalo sie ze niestety przez immo nie da rady zamontowac tego u mnie :(
-
gdzie jest termometr zewnętrzny
Tu juz niestety nie moge Ci pomoc. Poszedlbym sprawdzic ale juz ciemno jest wiec raczej nic nie zobacze. Moze ktos inny bedzie mogl pomoc.