Treść opublikowana przez Benetton
-
320m52 coupe pomoc w drifcie
aha czyli tylko modele po 96 roku maja ten problem :/? A szkoda bo przydaloby sie tych pare konikow wiecej :) z reszta sam wiesz jak to jest :(
-
gdzie jest termometr zewnętrzny
Witam Czujnik temperatury mieści sie w kanale wlotu powietrza chłodzenia tarcz hamulcowych z lewej strony kolo halogenu. Pozdrawiam
-
320m52 coupe pomoc w drifcie
z tymi chipami do m52b20 nie jest tak lekko :/ ja tez chcialem zakladac ale problemem okazal sie immo :(
-
Czy próbował Ktoś z tymi matami grzejącymi tyłek
A czemu nie probujesz w M Auto w Katowicach. tarnowiski jest strasznie drogi!!! Ja chcialem tam wymieniac olej ale jak powiedzieli ile u nich taka zabawa kosztuje to zrezygnowalem. W M Auto jest duzo taniej. Jutro oddaje auto to zobaczymy ile zaplace za naprawe tego fotela.
-
czy w takiej sytuacji moge zmienic olej na lepszy?
A PRZEPRASZAM, ja "grubszy remont" wzialem za kapitalny remont i tym sie caly czas sugerowalem. Ale jesli okaze sie ze to jest jednk kapitalka to ja polecalbym zmiane oleju na syntetyczny bo to wtedy praktycznie jest jak nowy silnik i szkoda by bylo przegapic taka okazje na zmiane oleju z polsyntetyka na syntetyk. Olej syntetyczny ma lepsze parametry i napewno taki silnik eksloatowany na syntetyku pojedzi dluzej niz na mineralu czy polsyntetyku (oczywiscie mowie tu o normalniej eksploatacji a nie o jakims szalenstwie).
-
czy w takiej sytuacji moge zmienic olej na lepszy?
zwinniejszy to on nie bedzie a klopotow mozesz sobie narobic... Ja nie mowie ze polsyntetyk jest zly. Chodzi mi o to ze jak kolega robi praktycznie kapitalke silnika to warto zmienic olej na syntetyczny. Nie polecam tego robic w silniku ktory ma najechane 200 kkm i na "oczy" nie widzial oleju syntetycznego.
-
czy w takiej sytuacji moge zmienic olej na lepszy?
O czym Ty piszesz!!?? Z calym szacunkiem dla Ciebie ale to co gadasz jest wielka bzdura!! Gdzie wyczytales ze syntetyk jest za rzadki do M44??!! Jak najbardziej, ten olej sie nadaje szczegolnie gdy ktos jedzi caluy czas na syntetyku lub robil kapitalke silnika!! Wejdz sobie prosze na strone jakiegos producenta oleju gdzie mozna dobierac olej do odpowiedniego silnika i wszedzie wyjdzie ze zalecanym olejem do M44 jest syntetyk. Dodam jeszcze, ze przbier 135 tysiecy to nic takiego, jak dla mnie nawet nie za duzy :) Pozdrawiam
-
Czy próbował Ktoś z tymi matami grzejącymi tyłek
Mam taki sam problem z fotelem kierowcy, nie działa jego ogrzewanie... w ASO koszt zestawu 2 szt. / fotel to koszt ok. 450 - 500 zł...mam zamiar zamówić, ponieważ w te po 40 zł jakoś.... Ale jedoczesnie przstalo Ci grzac oparcie i siedzisko?? Lepiej przed zamawianiem sprawdzic czy to napewno maty.
-
Oznaczenie silnika
Sa to oznaczenia "modeli" silników. Tutaj sa linki ktore powinny pomoc http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_M50 http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_M52
-
Czy próbował Ktoś z tymi matami grzejącymi tyłek
Ja mam ten sam problem z fotelem kierowcy - obie maty nie grzeja. We wtroek oddaje auto do mechanika ale ten odrazu powiedzial ze to raczej nie sa maty tylko cos "po drodze" padło bo siedzisko ma osobna mate i podparcie tez a u mnie siadlo cale ogrzewanie fotela. POLECAM PRZED WYMIANA SPRAWDZIC ELEKTRYKE!! Widze, ze jestes z gliwic to dodam, ze dobry warsztat jest w Katowicach na rodzienskiego. Tu jest stronka do tego zakladu http://www.m-auto.pl/ polecam go osobiscie z reszta inni tez go chwala na forum bo sa to rzeczowi ludzie a i ceny sa bardzo rozsadne (czasem u "podworkowego" mechanika zaplaci sie wiecej)
-
Dziwny "szum"... Pomocy..!
Skad wywnioskowales ze 700zł !!??
-
Nowe muzeum BMW.
Witam a wie ktos moze ile kosztuje "wejsciówka" do muzeum??
-
ile pali2.0
Mnie spala srednio do 10 litrow. W miescie kolo 12 w trasie +- 8 litrow. Ja duzo kilometro robe w trasie wiec spalanie nie jest takie tragicznie, obecnie komp pokazuje 9.5 l/100km.
-
Testował ktoś chip BMW E36 320i VANOS
Ja mam m52b20 z 97 roku i niestety kolega "reserved" powiedzial ze raczej nie ma mozliwosci ominac immo :( no i niestety zrezygnowalem z chipa.
-
Skrzynia z 316 do 328?? Czy pasuje??
po mojemu to auto na zdjeciach ma silnik z serii M50 wiec raczej to nie jest jego 1.6 tylko ciekawe czemu pisze w opisie ze to jego?? ;)
-
slbae ogrzewanie
Zobacz i wyciagnij go z samochodu to zobaczysz :) bedziesz tam mial mnustwo lisci i innego "syfu". Filtr ten zatrzymuje to wszystko na sobie, jakbys go wyciagna to sadze ze mozesz dostac z liscia w aucie kiedy ten wyleci przez nawiew :) Tak na serio to bedziesz mial stechlizne w aucie bo wszystkie liscie beda zalegac i gnic w kanałach powietrznych.
-
slbae ogrzewanie
A wspominasz ze ci strasznie szyby paruja - moze masz filtr kabinowy do wymiany. Kiedy go ostatni raz wymieniales?? A klime mozna zima uzywac, jak tem. spadnie ponizej chyba 3 stopni to sie nie zalaczya a przynajmniej teraz by ci tak szyby nie parowaly bo klima to swietny sposob na parujace szyby.
-
jak opanowac tempomat
Witam BESCHL. - przyspieszanie. Krotko naciskasz dzwignie i predkosc zostanie zapamietana. kazde kolejne nacisniecie zwieksza predkosc o 1 km/h VERZOG. - zwalnianie. Przytrzymaj dzwignie w tym polozeniu to auto bedzie zwalniac i jak puscisz to zapamieta aktualna predkosc. ABRUF - przywołanie. Po nacisnieciu tej opcji auto wroci to ostatnio zapamietanej predkosci. AUS - wylaczenie. Wylacza tempomat
-
uszkodzona opona
Raczej nie. Ci którzy palą gumy to mają wszystkie druty wystające że az iskry w nocy lecą więc to nie zależy od tego. Jeśli oponę masz 205/60/15 a ten zapas masz 185/65/15 to średnica będzie taka sama. Wiem że muszisz mieć taki sam bieżnik opony (taki sam model na osi). Nie wiem jak to jest z szerokością. tak samo. profil, model i szerokosc musza byc takie same
-
uszkodzona opona
nic sie nie stanie ale jezdzic tak nie mozesz bo to troche niebezpieczne no i zabronione przez prawo. Na osi musisz miec ten sam komlet opon.
-
ASC czy ASC+T
Sprobuj przytrzymac przycisk na kilka sekund, jak zaswieci sie na stale trojkat i reczny wtedy jest + T jak sam trojkat wtedy ASC. Po Wyl i Wl zaplon zeby zresetowac A czy w E36 mozna to w taki sam sposob sprawdzic??
-
ASC czy ASC+T
Po kontrolce na zegarach i przycisku do wlaczania i wylaczania systemu.
-
Przyspieszenie 320i silnik m52 od 0-100 km\h
A to czego dotycza te dane?? http://www.motofakty.pl/testy_i_porownania/dane_techniczne/?marka=762&model=1047&typ=79 ja zawsze myslalem, ze to jest M52B20 a ten http://www.motofakty.pl/testy_i_porownania/dane_techniczne/?marka=762&model=1047&typ=2375 to jest M50B20. Czyli z tego porownania wychodzi, ze M52 jest szybszy o 0,1 s :) tylko ciekawi mnie z czego "urwali" ta 0,1 s. jesli silniki maja ta sama moc i moment??
-
jak dorobic pilota do alarmu???
Mam ten sam problem. prosze o opomoc. Dzieki!
-
benzyna w oleju
Moim zdaniem winna jest odma a dokladnie jej zapchanie. Nastepuje to gdy silnik nie ma mozliwosci sie rozgrzac, wiec taka operacja jaka podal kolega na poczatku tematu czyli przejechanie sie na maxa samochodem moze pomoc ale dopiero po wymianie na nowy olej!! Ja tak co roku mialem w golfie, ze olej mieszal sie z benzyna i nic niestety nie mozna bylo na to poradzic, przyczyna- male odleglosci i nie dogrzany silnik, polecenia mechanika po wymianie oleju- przegon go i tak co jakis czas.