Skocz do zawartości

geno1234

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez geno1234

  1. Przebieg 42000 km Jakoś tydzień temu byłem na wymianie oleju. Wymiana między interwałami wskazywanymi przez komputer. Przy okazji zmieniłem klocki hamulcowe z przodu, bo już były na wykończeniu. Komputer jeszcze nie wskazywał do wymiany, ale też nie chciało mi się za chwile jechać specjalnie na wymianę. Tu ciekawostka. Na początku powiedzieli mi, że mi nie wymienią jak komputer nie pokazuje, bo mają takie ograniczenia obecnie. Zamawiają dopiero jak komputer wskazuje, bo podobno jest problem z dostępnością oryginalnych klocków BMW. Po chwili jednak znaleźli na serwisie jakieś klocki Brembo i udało się wymienić przy tej wizycie. Zleciłem też aktualizację oprogramowania idrive 7 do wersji 03/21. Po tej zmianie w sumie nic nie zauważyłem nowego w interfejsie. Tylko w nawigacji przy adresie biura zmieniła się nazwa z "Business" na "Office" :) No ale tak jakoś już mam, że wszędzie gdzie się da to aktualizuje oprogramowanie i też w BMW postanowiłem. Koszty poniżej. Te klocki to następnym razem pewnie sam sobie kupie bo się tu cenią mocno, no ale to ASO. Zdjęcie zrobione niedawno. Jak widać bez zmian w aucie, chociaż chodzą mi po głowie dokładki od Maxtondesign. Wprowadzili niedawno kilka do 6GT do oferty. Mały spot we Wrocławiu tydzień temu
  2. Skończyło się na wymianie opony i felgi. Koszt ponizej. Pokryte z AC. Ubezpieczyciel będzie teraz się starał o sciągnięcie tego od zarządcy drogi. Przy okazji znaleźli jeszcze małe uszkodzenie w innej feldze, ale zamalowane czarną farbą, tak aby nie było łatwo zobaczyć. Prawdopodobnie z fabryki tak wyszło. Ta felga też została wymieniona. Wymiana za darmo w ramach gwarancji. Brawo dla BMW Team Wrocław/Długołeką za ogarnięcie tego. Koszt uszkodzonej felgi i opony: Tyle zapłaciłem za wymianę oleju: Dużo fajniej się jeździ jak nie trzeba już patrzeć czy się obrotów nie przekracza :)
  3. geno1234 odpowiedział(a) na manieko temat w G32
    U mnie (640i xdrive, 2019, zawieszenie pneumatyczne) muszę trochę uważać jak wiatr ma prędkość powyżej 30 km/h, szczególnie w miejscach gdzie są ekrany akustyczne (w miejscach gdzie się kończą lub są przerwy). Poniżej tej wartości auto nie jest podatne na podmuchy wiatru. Prędkość wiatru sprawdzam na zegarku (w apple watch można taką informację sobie wstawić na ekran). Możesz jakoś sprawdzić prędkość wiatru w momencie jak odczuwasz problemy? np może jakaś aplikacja na telefon
  4. geno1234 odpowiedział(a) na geno1234 temat w G32
    Jest recenzja na Autokult: https://autokult.pl/41262,test-bmw-640i-gt-mozna-nim-jezdzic-bez-konca-a-nawet-mieszkac
  5. W piatek w nocy miałem przygodę. Padał deszcz, widoczność słaba. Po przejechaniu przez wielką dziurę zeszło powietrze z opony. Opona przecięta. Dziś mam się dowiedzieć z ASO czy coś więcej uszkodzone. Jeszcze 2 auta zostały uszkodzone. Po tym dopiero policja oznaczyła pachołkiem dziurę. #wroclawskiedrogi Przebieg 1900 km, to przy okazji zleciłem wymianę oleju po dotarciu.
  6. Koszt wgrania nowego oprogramowania w aso to 490 zł brutto. BMW Polska tez mi odpisali, ze to płatna usługa. Lipa, bo jak zamawiałem auto to handlowiec mówił, że będą automatyczne aktualizacje. W międzyczasie wyszła nowa wersja oprogramowania do idrive 7: 2021/03. Nie wiem co jest w niej nowego. Pewnie to wgram jak pojadę na wymianę oleju.
  7. Mapy to mają jeszcze inne oznaczenie. Idrive 7 ma właśnie oznaczenia 07/2020 i 11/2020. To co napisałeś to wersje do idrive 6. Tu np news o wydaniu wersji 11/2020 https://www.press.bmwgroup.com/global/article/detail/T0326465EN/new-remote-software-upgrade-available-for-over-one-million-bmw-vehicles-worldwide?language=en Tak to u mnie wyglada konkretnie: Na stronie connected drive jest taki komunikat: U mnie nie ma remote software upgrade, bo mam idrive 7 z hardware SP15 (nazywany też idrive 7 lite w różnych dyskusjach w internecie). Problem w tym, że ASO twierdzi, że nie mogą mi w każdej chwili wgrać jak sobie zażyczę, tylko jak będzie jakiś problem softwarowy, potwierdzą go i wtedy mogą wgrać nową wersję, aby rozwiązac problem.
  8. Dobrze się prezentuje na czarnych kołach. U mnie też na lato na czarno w F40 :) Masz jakieś wcześniejsze doświadczenia z felgami BBS, że je wybrałeś a nie coś z BMW? Pytam bo może wrzucę na kolejny sezon letni 20 cali do G32, a pewnie zaoszczędziłbym trochę kasy wybierając BBS.
  9. Nic mu tu nie pokazuje nowego. Tylko tutaj to ja kiedy bym nie sprawdzał to zawsze mam info, że brak aktualizacji (w G32 czy w F10). Jakoś zawsze miałem wrażenie, że ta strona nie działa :) Sprawdziłem wersję softu w jedynce, tam mam 11/2020 czyli to co niby najnowsze. Akurat celowo tym razem wziąłem komplet czarne + srebrne. Co pół roku się trochę zmienia wygląd auta, coś innego widzę. Nie jest tak nudno. Czarne fajnie się prezentują z bliska i jak jest jasnom, wtedy nie ma wrażenia takiej "dziury". Jednak jak jest ciemno, pochmurno i do tego auto całe brudne, to rzeczywiście jest taki efekt.
  10. Przebieg 1798 km. Coraz bliżej do dotarcia silnika. Ostatnio auto jeździ tylko w koło komina i to nie codziennie. Tuż po dotarciu pojadę na wymianę oleju. Wczoraj zmieniłem koła na letnie. Zimowe: Letnie: Widok całego auta:
  11. Hehe, no wiesz, jutro ma być śnieg we Wrocławiu ;) Podrzucisz jakieś info jak sam wgrywałeś soft? czy masz Idrive 7? Skąd pobrać nową wersję, czym wgrać, itp
  12. geno1234 odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    Gratulacje, fajny config. Jestem ciekaw jak ten kolor się będzie prezentował na 6GT. Na g30 widziałem i bardzo ładnie to wygląda.
  13. Tak, po kilku dniach z sedanem to jednak wolę 6GT :) Update: Na liczniku 37 307 km. Wczoraj byłem na wymianie kół na zimowe. Wróciły srebrne felgi. Przy okazji komputer pokazał informacje o wymianie klocków z tyłu za około 3000km. Zbliża mi się dłuższa trasa to przy okazji wymieniłem. Serwisant zasygnalizował, że niedługo pewnie też będą klocki z przodu do wymiany. Opony zimowe mają 5 mm bieżnika tylko, czyli będą do wymiany pewnie przed sezonem kolejnym. Wytrzymały 2 sezony (2019-2020 i 2020-2021). Czyli podobnie jak miałem w F10 wcześniej. Mechanicznie żadnych Chciałem, aby wgrali nowszy soft, ale niby bez jakiejś wady nie wgrywają. Hardware mam SP15, czyli ten niby Idrive 7 lite - ten bez update on air i kilku innych rzeczy. Software mam 07/2020 w Idrive 7 , a chyba jest już wersja 11/2020. Muszę tu więcej się dowiedzieć o temacie. Wczoraj przejechałem się nowym X6 30d. Nadal stwierdzam, że 6GT to najlepsze BMW z obecnych modeli :) Przy okazji wrzucam trochę nowszych zdjęć. Moje poprzednie auto: Letnie koła Zdjęcie ze spotu we Wrocławiu (pożyczone z innego forum) I tapeta na telefon :)
  14. geno1234 odpowiedział(a) na geno1234 temat w G32
    Auto testowe trafiło do TVN Turbo https://www.instagram.com/p/CNLjsvhHXpQ/ Tylko nie wiem kiedy będzie to w tv lub na player.pl
  15. Z innego forum:
  16. Ja dotychczas nie ruszyłem tematu folii to nie odpowiem, ale rzeczywiście słuszna wątpliwość z tą łąciatowością :) Jak będę się dowiadywał w temacie to dam znać. Może ktoś szybciej tutaj się wypowie w tej kwestii.
  17. geno1234 odpowiedział(a) na fpopek temat w G32
    Ja do 640i leję oryginalny od BMW (wymieniam w ASO w ramach pakietu i między interwałami), ale jaki tam wlewają to już nie pamiętam co tam na fakturze było.
  18. geno1234 odpowiedział(a) na geno1234 temat w G32
    Dziennikarze dostali 6GT LCI do testów: https://www.instagram.com/p/CMkzqUJHHts/?igshid=1ihjk4iptac3k https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-nowych-samochodow/test-bmw-640i-xdrive-gt-forma-odprezenia/3zsm203
  19. Możesz podrzucić jakiś link do tej informacji? Z tego co się orientuje to korzystali wcześniej z technologii here.com
  20. To już tak oczywista sprawa, że nie trzeba wspominać ;)
  21. Będzie fajne auto! Sporo czekania jak do sierpnia, ale jak widzę po forum to z każdym modelem teraz są problemy z terminami i wyposażeniem. Koła 817 masz dwukolorowe czy całe czarne? Znalazłem w necie dwa warianty.
  22. W poprzednią sobotę przesiadłem się na kilka dni do innego auta. Do auta o takim samym kolorze, ale dwukrotnie większej mocy. Przesiadłem się do BMW M5 F90! :) Po pierwszych kilometrach na wrocławskich drogach wyraźnie odczułem inny rodzaj zawieszenia. Jest dużo twardsze. Czuć wszystkie nierówności na drodze. Nawet w trybie comfort. Pierwsze 2 dni ciężko było mi do tego przywyknąć. Później już było lepiej. Po 5 dniach się przyzwyczaiłem. Jak w pierwszych dniach byłem zdania, że tym się nie da jeździć na codzień z powodu twardego zawieszenia, tak ostatniego dnia już myślałem „nawet fajne auto jako daily”. W środku fotele M. U mnie w 6GT fotele komfortowe. Tutaj też potrzebowałem kilku dni, aby się przyzwyczaić. Na początku czułem nacisk na uda. Po bokach fotele trzymają nie tylko w dole pleców, ale również na wysokości ramion. To na początku też było dla mnie dziwne. Jednak po kilku dniach przywykłem do tego. Ciężko mi ocenić jak te fotele sprawdzają się w trasie. Nie siedziałem w nich jednorazowo dłużej niż godzinę. Jeśli miałbym wybierać między fotelami M, a fotelami komfortowymi to obecnie nie wiem, które są lepsze. Sprawdziłem też wyciszenie na autostradzie. Tempomat na 140-160km/h, tryb komfort. Tutaj się mocno zaskoczyłem. Było głośniej niż w 6GT, a to Gran Turismo często wytykane ma gorsze wyciszenie z powodu szyb bezramkowych. Właściwości transportowe dużo na korzyść 6GT. W M5 F90 (też G30) bagażnik ma jeszcze takie dodatkowe zwężenie, które ogranicza szerokość podłogi. W F10 podłoga bagażnika nie miała tego ograniczenia i była bardziej praktyczna. To akurat oceniam w kontekście posiadania jednego auta. Jak ktoś potrzebuje auta na 3-5 wyjazdów rocznych na 5-15 dni dla 2-4 osób, to w M5/G30 będzie trudno się zapakować. Najlepsze zostawiam na koniec tekstu. Silnik. Przyśpieszenie i dźwięk to mistrzostwo inżynierii. Czy na liczniku jest 50 km/h czy 200 km/h (na niemieckiej autostradzie) to przyśpieszając wciska w fotel. Wrażenia z jazdy są niesamowite. Jeśli ktoś nie jeździł to zdecydowanie polecam. Czy kupiłbym M5 jako jedyne auto? Z moimi potrzebami co do samochodu (30 000 km rocznie, kilka/kilkanaście tras w roku po 500-1000km) to zdecydowanie nie. Po kilku dniach utwierdzam się w przekonaniu, że 6GT to najbardziej pasujący do moich potrzeb model BMW. Kilka zdjęć poniżej. Jakby ktoś chciał namiary na wypożyczalnie, gdzie jest dostepne to M5 to mogę podać na priv. Idę teraz pojeździć marnymi 300 koniami ;)
  23. Dobry Smerf :) Pierwsze M135i w galerii! Jak oceniasz te fotele? Miałeś okazję może posiedzieć z nich dłużej niż godzinę bez przerwy?
  24. Gratulacje, biały kolor plus Mpakiet zawsze dla mnie ładnie się prezentuje. Okazało się, że dzisiaj zaparkowałem w budynku tuż obok :)
  25. Dla każdego dodatkowe opcje to kwestia bardzo indywidualna. Zależy m.in. od tego jak używa auto, co za auto miał wcześniej no i od budżetu. U mnie tak to wygląda: 1. Panorama. Mam, ale bardzo rzadko używam. Pewnie w kolejnym aucie nie zamówię. 2. 4 strefowa klima. Mam, ale u mnie obecnie rzadko w użyciu. Rzadko ktoś z tyłu jeździ. Jakbym kogoś codziennie tam woził to pewnie byłoby bardziej przydatne. 3. Skrętna oś. Mam. Fajna opcja, to bym zamawiał z kolejnym autem. 4. Masaż. Mam. Rzadko używam. Częściej używałem wentylacji niż masażu. Nie wiem czy bym zamówił w kolejnym aucie. 5. HUD. Miałem w F10 i w 6GT też mam. Lubię ten gadżet i w kolejnym aucie na pewno będę też go zamawiał. 6. Reflektory laserowe. Nie mam ale chętnie bym je dłużej potestował i sprawdził czy warto. 7. Ogrzewanie postojowe. Nie mam i raczej nie będę zamawiał. Parkuję w garażu, rzadko bym to używał. 8. Lepsze audio. Mam HK. Gra fajnie. Wyższej opcji bym nie zamawiał, aż tak bardzo nie znam się na dzwięku :) 9. Nappa i wentylowane fotele. Mam i w kolejnych autach też bym to zamawiał. W czasie upałów często używam wentylacji. Nappa jest przyjemniejsza niż standardowa skóra (chyba Dakota? się to nazywa).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.