Skocz do zawartości

geno1234

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez geno1234

  1. Przy prędkościach 80-100 km/h pojawia mi się na headup taki komunikat: Dzisiaj byłem z tym w ASO. Znaleźli błąd w komputerze, skasowali, niby zaktualizowali soft i powiedzieli, że już nie będzie problemu. Niestety po wyjeździe od nich w ciągu kilku minut znowu się pojawił komunikat. Miał ktoś może podobny błąd? Napisałem już do ASO, ale 6GT to mało popularne auto i może nie ogarniają tam dobrze o co chodzi. Znalazłem na jednej zagranicznej grupie podobny temat, chyba o to samo chodzi (ale nie ma zdjęć to nie jestem pewny) i tam kilka osób pisało o tym, że skończyło się na wymianie jakiejś części spojlera.
  2. Jestem po wizycie w ASO. Niby wgrali nowy soft i wygląda, że sytuacja się poprawiła. Testowałem tylko 30 minut, ale nie nagrzewa się ani telefon ani kluczyk. Dodatkowo teraz świeci tam jakaś pomarańczowa lampka. Wcześniej miałem tylko świecącą się diodę niebieską jak kładłem telefon czy kluczyk. Warto to zgłosić do ASO, chyba znany problem, bo szybko ogarnęli.
  3. Mam to samo w 6GT. Dzisiaj jadę do ASO zgłosić ten problem. Nagrzewa się mi szybko i telefon i ten smart kluczyk od BMW. Dam znać co się dowiedziałem.
  4. Dzięki :) Przebieg już przekroczył 3000 km. W piątek wymiana oleju po dotarciu. Po dotarciu, jak już można mocniej przygazować, dużo fajniej się jeździ :)
  5. geno1234 odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    Pochwal się w galerii jak odbierzesz :) 32% to duży rabat ogólnie, ale ostatnie tygodnie to pełno było takich ofert na auta ze stocku. Jak widać warto poczekać na końcówkę roku.
  6. Nie ma w tym dziale tematu o spalaniu, to zacznę :) Wyniki pewnie będą podobne do G30, ale z uwagi na większą masę 6GT raczej trochę wyższe. Tu temat o G30: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=332823 640i xdrive, moc 340 KM, trasa prawie 500km. Autostrada, tempomat 160km/h całą trasę. Średnia prędkość 135 km/h. Ruch raczej mały. Spalanie średnie 10,5 litra / 100km. Wynik z komputera, nie mierzyłem po tankowaniu.
  7. Dzisiaj trasa prawie 500km. Tempomat na 160 km/h, średnia prędkość 135 km/h. Spalanie 10,5 litra/100km. Jak na silnik benzynowy o pojemności 3 litrów i 340 KM to super wynik. Przebieg całkowity 1700 km.
  8. Fajny kolor samochodu. Zmieniasz olej w skrzyni biegów? Pytam bo ciekawi mnie Twoje podejście tutaj. Mi ASO powiedzial, ze nie wymieniają bo BMW nie rekomenduje. Wiadomo tez z drugiej strony, że ZF zaleca wymianę przy około 100k km. Jakie jest tutaj zdanie pracownika Aso, ktory ma swoje prywatne BMW i jak widzę dba o autko? :)
  9. Nie zauważyłem nawet, że tam folia jest :) Już nie ma. Dzięki za zwrócenie uwagi. Zgadzam się, jasne się szybko brudzą. Też mi się już opatrzyły przez 4 lata, dlatego chciałem coś ciemniejszego.
  10. Nowe auto tutaj https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=213&t=361940 BMW F10 zostaje w rodzinie. Przebieg obecny to około 130 000 km. Pakiet naprawdzy jeszcze jest na prawie 2 lata (październik 2021 i 200 000km). Po 4 latach auto oceniam rewelacyjnie. Nie miałem żadnych problemów technicznych. Spalanie w B47 20d jest rewelacyjne (trochę teraz w benzynie 40i mi to przeszkadza). Auto super wygodne na trasy, ale też daje radę w mieście. Czy kupiłbym dzisiaj 20d F10 mając odpowiedni budżet? Zdecydowanie tak. Może dodałbym jeszcze fotele komfortowe (w F10 miałem sportowe). Skórę też chyba zmieniłbym na lepszą i jednak środek jasny nie jest praktyczny.
  11. A to nawet nie wiedziałem, że tam w ustawieniach ciśnienia opon można zmiemianiać takie opcje :) Trochę zdjęć z dzisiaj, auto bez mycia. Światło też słabe to tak bez szału zdjęcia. Czarny grill wczoraj wjechał. Przebieg na dzisiaj 950km. Do 2000 km jeszcze jazda na spokojnie do 4000 obrotów. Spalanie średnie od początku 13,3 litra / 100km. I jeszcze pełna lista wyposażenia: Editions And Packages P337A M Sports Package S710A M Leather Steering Wheel S715A M Aerodynamics Package S7CKA BMW Repair Inclusive S7NHA BMW Service Inclusive Comfort And Interior Equipment S402A Electric Panoramic Roof S420A Sun Protection Glazing S423A Floor Mats Velours S428A Warning Triangle And First Aid Kit S453A Climatecontrolled Seats Front S456A Comfort Seat With Memory S461A Electric Seat Backrest Adjustment Rear S4AWA Instrument Panel Sensatec S4HAA Seat Heating Front And Rear S4LFA Finewood Trim Fineline Ridge S4NBA Autom Climate Control With 4zone Ctrl S4NEA Blowby Heater S4NMA Ambient Air Paket S4T7A Massage Function Driver Fr Passenger S4T8A Outside Mirror With Auto Dip S4URA Ambient Interior Lighting Multimedia S610A Headup Display S654A DAB Tuner S688A HarmanKardon Surround Sound System S6ACA Intelligent Emergency SOS Call S6AEA Teleservices S6AKA Connected Drive Services S6C3A Digital Professional S6NWA Phoning With Wireless Charging S6U8A BMW Gesture Recognition S6WDA WLAN Hotspot S6U3A BMW Live Dashboard Professional Driver Assistance And Lightning S552A Adaptive LED Headlight S575A Supplementary 12V Sockets S5ACA Highbeam Assistant S5ALA Active Protection S5ATA Driving Assistant Plus S5DNA Parking Assistance System Plus S5DVA Remote Control Parking S548A Kilometercalibrated Speedometer Wheels And Drive S21FA BMW LA Wheel M Double Spoke Bicolor S230A Extra Package EUspecific S258A Tire With Runflat Functionality S2NHA M Sport Brakes S2PAA Wheel Bolt Retainer S2TBA Sport Automatic Transmission S2VBA Tire Pressure Display S2VHA Integral Active Steering S2VRA 2axle Air Suspension Environment And Safety S302A Alarm System S320A Deleted Model Lettering S322A Comfort Access S323A SoftCloseAutomatic Doors S3ACA Trailer Coupling S3DSA BMW Display Key S8A1A Language Version Polish S8ATA Onboard Vehicle Literature Polish S8KAA OELWARTUNGSINT 30000KM24MONATE S8R9A Refrigerant R1234yf S8TFA Active Pedestrian Protection Individual Equipment S760A High Gloss Shadow Line S775A Headlining Anthracite Other Equipment S1CAA Selection Of COP Relevant Vehicles S1CBA CO2 Package S1DEA Exhaust Emission Standards EU6 RDE
  12. Tak, 4 takie same. Dzisiaj zrobię w końcu trochę zdjęć.
  13. Odebrane :) Niedługo więcej zdjęć.
  14. geno1234 odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    Wyglada na to, że będzie facelifting http://wokolmotoryzacji.pl/bmw-serii-6-gt-fl-zauwazona-podczas-testow/
  15. Auto wyprodukowane ale jeszcze nie dojechało. Ma być koniec listopada lub początek grudnia. Już się nie mogę doczekać. Jak odbiorę to wrzucam od razu zdjęcia :)
  16. geno1234 odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    To dopiero za rok :) Dla g32 tez będzie mieć facelifting? Czytałem gdzieś, ze już chyba nie będą robić kolejnej generacji 6GT, zmniejszają liczbę model i i 6GT ma wylecieć z gamy modelu. Ciekawe czy w takim wypadku zainwestują w facrlifting.
  17. geno1234 odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    6GT produkowane od września ma już nowe multimedia - virtual cockpit. Może to pomoże w decyzji.
  18. Chyba mamy kolejna akcje serwisowa https://m.focus.de/auto/news/fast-alle-baureihen-betroffen-bmw-erweitert-rueckruf-wegen-agr-problemen_id_11375312.html?x-fol-utm=true&fbclid=IwAR0ba4Qfv12JHwSz1MR1aHJrMsNP63qGCZEntbOS_EIWbMbA63hT8X8WuIg
  19. geno1234 odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    Tutaj chyba bedzie większość BMW Premium Selection dostępnych w Niemczech https://www.bmw.de/de/topics/gebrauchtfahrzeuge/gebrauchtwagenboerse.html#/bookmark=aHR0cHM6Ly9icHMuYm13LmNvbS9ERS9kZV9ERS9uc2Mv
  20. geno1234 odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    Nie widzę tam ceny katalogowej. Najczęściej Premium selection to rabat do 30-35% od ceny katalogowej. Czy się da więcej to pewnie już zależy od konkretnego auta i handlowca. 17% utargować to chyba chodzi o nowe auta do produkcji. Tam rabaty są najczęściej w przedziale 10-25%. Tez zależy od modelu, okresu sprzedaży, okresu życia modelu, handlowca i pewnie innych czynników. Silnik 190 jest fajny ale wiadomo, ze są szybsze :) Ja mam od 4 lat ten silnik w F10, zrobiłem power kita aby go trochę przyspieszyć. Na duży plus spalanie, można spore trasy robić bez tankowania. Co do mocy to już sam ocen czy koło 8 sekund do 100 to dla Ciebie super/ok/za mało. To już kwestia mocno indywidualna. Ja teraz dla odmiany zamówiłem benzynę w 6GT. Zobaczę, czy będę żałował tego super spalania w 20d :) W f10 xdrive przy 140 km/h mam spalanie 7,5-8l/100km. 1000 km na jednym baku jest osiągalne. Bak 70 litrów jest w F10.
  21. Dodaje drugi post w kategorii 6gt :) Autko zamówione do produkcji. Odbiór w listopadzie 2019. Już z VirtualCockpit. Rozważałem pomiędzy 5 G31, X5 i 6GT. Po jazdach stwierdziłem, że 6GT najlepiej mi pasuje. Najważniejsze wyposażenie: - pakiet first czas - m pakiet - business czas - zawieszenie adaptacyjne Zdjęcie poglądowe poniżej. Opis uzupełnię jak odbiorę :)
  22. Nie chcesz 6GT? Ja niedawno wybierałem miedzy serią 5 touring, a X5, ale w końcu wybrałem 6GT :) Najbardziej mi się spodobała pod względem praktyczności i jazdy. 530i miałem na weekend, fajne auto ale czuć niestabilność w czasie jazdy na autostradzie (jest długi wątek na forum o tym) 6GT startuje z wyższej ceny niż 5, ale jest więcej w standardzie, m.in. Virtualcockpit. Z tyłu sporo wiecej miejsca niz w 5.
  23. W ostatnim miesiącu sporo się pytałem bo szukałem auta dla siebie. Z Premium selection takie do 20000 km to rabat zazwyczaj jest 30-35% od ceny katalogowej. Znalazłem też kilka okazji kupna nowych aut z rabatem 30-35% tylko już do odbioru, bez opcji konfiguracji. Jedna z takich opcji mi przepadła, ktoś szybciej kupił. Było 6GT za 280k, katalogowo 430k. Tylko takie okazje to już trudno trafić i trzeba cierpliwie czekać.
  24. Jak oceniasz auto po kilku miesiącach?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.